آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

چالش های مدیریت خشم

چالش های مدیریت خشمReviewed by حسین تیموری on Mar 23Rating: 5.0
 
هدف مدیریت خشم کاهش احساس عصبانیت و واکنش های افراد می باشد که خشم باعث می شود. توانایی مدیریت خشم خود و دیگران یکی از مهارت های مهم یک مدیریت موفق می باشد. انسان های عصبانی نمی توانند به دیگران مسلط شوند و در اکثر اوقات طرف مقابل کنترل فرد عصبانی را در اختیار می گیرد بنابراین باید بدانیم که چگونه خشم خود را مدیریت کنیم تا بتوانیم با اعتماد به نفس بالا تصمیم گیری کنیم.

مدیریت خشم خود

همه افراد به یک شکل ابراز خشم نمی کنند و این امر در افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد

۱. فراموشی خشم

که فرد پس از خشمگین شدن آن را به فراموشی سپرده یا در خود فرو می ریزد

۲. انتقال

که فرد خشمگین عصبانیت خود را به شی یا شخص دیگری منتقل کرده و همه کاسه کوزه ها را سر وی می شکند

۳. افراطی

فرد خشمگین در مقابل عامل خشم واکنشی بیش از حد از خود بروز می دهد

۴. گریه کردن

فرد خشم خود را با گریستن بروز می دهد. در زندگی افراد و عوامل زیادی هستند که موجب برانگیختن ما می گردند و اگر درست آن را مدیریت نکنیم و خشم بر ما مسلط گردد موجب می شود که ما کم کم به افسردگی دچار شویم. در برخورد با خشم به این نکته باید توجه کرد که خشم یک حالت انرژی زاست بنابراین به جای تخلیه آن که می تواند مخرب باشد می توان آن را به سوی یک فعالیت سودمند هدایت کرد.

راه های تسلط بر خشم

۱. فکر کنید

در حین خشم افراد کلماتی را به زبان می آورند که می تواند بسیار مخرب باشد. سکوت کرده حرفی نزده و چند لحظه ای را برای فکر کردن بگذرانید، و سعی در آرام کردن خود کنید

۲. بروز عصبانیت پس از فکر کردن

هرگاه که احساس کردید آرام شدید خشم خود را بروز دهید اما این کار نباید به صورت پریدن به افراد باشد و شکل تهاجمی به خود بگیرد

۳. استراحت

هرگاه احساس کردید که بیش از حد به شما استرس وارد شده و این امر می تواند خشم شما برا برانگیزد دقایقی به خود استراحت داده و به قدم زدن ورزش کردن یا یک کار نامرتبط بپردازید

۴. بررسی راه کارهای ممکن

به جای تمرکز روی علت خشمگین کردن، بهتر است روی راه کارهایی که شما می توانید در برخورد با آن انجام دهید متمرکز شوید

۵. ضمیر “من”

همیشه در برخورد با خشم بجای اینکه از ضمیر تو استفاده کنید و همه تقصیر ها را به سمت طرف مقابل خود معطوف کنید از ضمیر من استفاده کرده و خودتان را مورد بررسی قرار دهید

۶. کمک گرفتن

اگر احساس می کنید که خشم شما خارج از کنترل می باشد، حتما برای کنترل خشم خود از یک متخصص کمک بگیرد.

۷. شوخ طبع باشید

در هنگام عصبانیت از خنده و شوخی استفاده کنید. این کار بطور قابل ملاحظه ای خشم شما را فرو می نشاند. توجه داشته باشید که در این کار از طعنه و ریشخند استفاده نکنید که نتایج آن به مراتب بدتر خواهد بود.

۸. خشم خود را بگویید

بهتر است خشم خود را بازگو کرده و به طرف مقابل خود دلیل عصبانیت خود را بازگو کنید اما هیچگاه در این کار پرخاش نکنید.

۹. شمارش اعداد

بهتر است در هنگام عصبانیت از یک تا صد به ترتیب و با آرامش شروع به شمارش کنید، در این صورت شما به یک حالت ریلکسیشن دست پیدا کرده اید.

مدیریت خشم دیگران

نوع دیگر رویارویی با خشم، رویارویی با افراد خشمگین می باشد. مراحل رویارویی با خشم دیگران شامل روبرو شدن، مهار کردن، و برقراری ارتباط است.
منظور از رو برو شدن این است که شما به موقع وارد شوید و قبل از اینکه هیاهو و سر و صدا شروع شود اقدام عمل نمایید. مهار کردن به انتقال شخص عصبانی به خارج از محلی که بوده می باشد. سپس با فرد عصبانی ارتباط موثر برقرار کرده تا بتوانید علل خشم وی را جویا شوید.
اگر می توانید با وی همدردی کرده و در صورت امکان سعی کنید برای حل مشکل وی برنامه ریزی کنید.

در پایان باید این نکته را یادآور شوم که مهمترین وظیفه مدیریت این است که در وحله اول آنقدر ظرف وجودی خودش را بزرگ کند که بتواند به انتقادات و ناملایمت های محیط کاری پاسخ منطقی دهد و مانع عصبانیت وی شود و سپس اینکه در حین عصبانیت بتواند در حد کمال خود را کنترل کرده و تسلط کامل به خود و رفتار خویش داشته باشد. هیچگاه نباید عصبانیت در چهره وی بروز کند، زیرا در این صورت می توان از عصبانیت شما جهت ابزاری برای استفاده از شما و پیش برد اهداف خویش جهت انجام مقاصد خود بهره برند. افراد می توانند از این امر به عنوان نقطه ضعفی برای شما استفاده کنند و کنترل شما را در دست خود داشته باشند.  مدیران اغلب در شرایط بحرانی سازمان حالت برانگیختگی به خود گرفته و دچار خشم می شوند، که اگر نتوانند خود را کنترل کنند نمی توانند به طور حرفه ای مشکلات را تجزیه و تحلیل کرده و در حل مسائل دچار تزلزل و اشتباه خواهند شد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. کاربر می‌گوید

    خیلی هم عالی

  2. کاربر می‌گوید

    بسیار مفید

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس