آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

۷ گام مؤثر تا رسیدن به درآمد رویایی

۷ گام مؤثر تا رسیدن به درآمد رویاییReviewed by حسین تیموری on Apr 9Rating: 5.0

7 گام تا درآمد رویایی  شمارا وارد دنیای ثروت می‌کند.

با انجام این هفت گام ثروت بیشتری وارد زندگی خود می‌کنید.

فقط کافیست تمام راهکارهایی که می‌ گوییم را در زندگی و کسب‌ و کار خود پیاده کنید.

تا روز به‌ روز خود را در شرایط بهتری ببینید.

هیچ پیشرفتی، موفقیتی و یا پولدار شدنی اتفاقی نیست! بلکه نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق است.

هیچ موفقیت بزرگی بدون داشتن برنامه‌ ای منظم و حساب‌ شده به دست نیامده.

 

گام اول: زودتر بیدار شوید

سعی کنید یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید تا بتوانید قبل از حضور در محل کارتان چند کار که خواهم گفت را انجام دهید

برای ابتدای روزتان و پس از خواب شبانه‌ی خوبی که داشته‌ اید برنامه‌ای تدارک ببینید.

ابتدا برنامه‌ای برای آماده‌سازی تمرکز ذهن و روحیه‌ تان در نظر بگیرید.

پیشنهاد می‌کنیم از یک فایل صوتی الهام‌ بخش و انرژی‌ بخش استفاده کنید تا به درآمد رویایی نزدیک شوید.

جالب است بدانید شما هر طور روزتان را شروع کنید با همان سطح انرژی تا انتهای شب خواهید بود.

پس سعی کنید ابتدای روز را با آرامش آغاز کرده و حتماً ساعتی را فقط به خودتان اختصاص دهید.

مطالعه درباره‌ ی شخصیت شناسی ، رشد کسب‌ و کار و کمی پیاده‌ روی صبحگاهی گزینه‌ های خوبی برای شروع یک روز پر کار است.

این برنامه‌ ای است که معمولاً افراد موفق و ثروتمند به آن متعهد شده‌اند و هر روز انجام می‌ دهند.

 

گام دوم: هر روز اهدافتان را با خود تکرار کنید

مرور اهداف روزانه کمک می‌کند متمرکزتر بر روی آن‌ها برنامه‌ ریزی کنید.

هیچ توجهی به برنامه‌ های انجام‌ نشده‌ ی روز های قبل نداشته باشید.

فقط برنامه‌ هایی که برای امروز هستند را یادداشت کنید.

حتماً دفترچه‌ ای جیبی تهیه کنید و هر روز برنامه‌ ی آن روز را یادداشت کنید و طبق آن پیش بروید.

اصلاً مهم نیست در انتهای روز چه تعدادی از آن‌ها انجام‌ شده‌اند و چه تعدادی نه مهم این است که شما با نوشتن آن‌ ها ذهنتان را درگیر عملی کردن آن‌ ها می‌ کنید.

این به شما کمک می‌کند که مدام در راستای اهدافتان حرکت کنید.

زمانی که هرروز اهدافتان را برای خود می‌نویسید و سعی می‌کنید قدم‌هایی برای تحققشان بردارید ذهن خود را ملزم می‌داند که شمارا برای رسیدن به آن‌ها یاری کند; فراموش نکنید مواردی که در روزبه آن‌ها نرسیدید را به‌ روز بعد انتقال دهید،این کار را هرروز انجام دهید. برای انجام برنامه‌های روزانه‌ تان متعهدانه عمل کنید، تا به هدفتان که رسیدن به درآمد رؤیایی است دست یابید.

تنها تفاوت آرزو باهدف همین است آرزو مانند تیری رهاشده در آسمان است و هدف مانند تیری نشانه‌گیری شده به سمت چیزی که در ذهن دارید; با برنامه‌ریزی روزانه، شما بر روی اهدافتان نشانه‌گیری کرده‌اید و این یعنی بر روی آن تمرکز حواس دارید حتماً این قانون را به یاد دارید: بر روی هر چیز تمرکز کنید آن را خلق می‌کنید.

 

گام سوم: اولین کاری که هر روز انجام می‌ دهید برنامه‌ ریزی باشد

کارهایتان را لیست کنید و طبق اولویت آن‌ها را طبقه‌بندی کنید، زمانی که یاد می‌گیرید چطور کارهایتان را اولویت‌بندی کنی نیمی از راه را رفته‌اید. این‌یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که انسان‌های موفق آن را به‌خوبی درک کرده‌اند باید بدانید چه‌کاری مهم است و چه‌کاری ضروری؟

 

بعد طبق برنامه کارهایی را انجام دهید که شمارا به موفقیت نزدیک‌تر می‌کند. شاید در ابتدا کار سختی به نظر برسد اما کم‌کم که عادت به برنامه‌ریزی کنید و کارهایتان را اولویت‌بندی کنید بسیار آسان خواهد شد. این معجزه‌ی عادت است. عادت کنید که کارهایتان را طبق برنامه پیش ببرید. در این صورت موفقیتتان آسان می‌شود.

 

گام چهارم: فقط بر روی یک‌ چیز تمرکز کنید

و آن را به‌طور کامل و تمام و کمال انجام دهید فکر می‌کنید مهم‌ترین کار امروزتان کدام‌یکی از مواردی است که در لیست روزانه‌ تان نوشته‌اید؟

بر روی آن تمرکز کنید و تمام همت خود را بکار بگیرید که حتماً آن را در بهترین کیفیت به اتمام برسانید این کار را تبدیل به یک نظم شخصی کنید،تنها زمانی عملکردتان بالا می‌رود که مهم‌ترین کارهای روزانه‌ تان را به یک عادت تبدیل کنید،در این صورت انرژی و تمرکز کمتری برای انجامش نیاز خواهید داشت و این دقیقاً چیزی است که برای رسیدن به  درآمد رؤیایی  به آن نیاز داریم.

فعالیتی که توسط ناخودآگاه کنترل شود بازخوردتان را بالا می‌برد پس سعی کنید مهم‌ترین کارهای شغلتان را و همچنین فعالیت‌هایی چون مطالعه، ورزش کردن، ریلکسیشن و کارهای این‌چنینی را تبدیل به عادت کنید; یعنی هرروز طبق برنامه‌ای مشخص بر روی آن‌ها تمرکز کرده و حتماً انجام دهید تا در درازمدت شاهد نتایج فوق‌العاده‌ی آن باشید. این کار دقیقاً مانند اولین باری است که پشت فرمان ماشین می‌نشینید. حتماً نیاز به تمرین، تمرکز و مداومت دارد. این قانون سه مرحله‌ای را برای تمام‌کارهایی که می‌خواهید تبدیل به عادت کنید استفاده کنید.

 

گام پنجم: از هر زمانی برای آموزش دیدن و یادگیری استفاده کنید

زمان‌های زیادی در طول روز وجود دارند که می‌شود از آن‌ها برای یادگیری استفاده کرد مانند زمانی که در حال رانندگی هستید و یا در حال آشپزی یا مرتب کردن خانه یا میز کار و… هستید. این زمان‌ها بهترین زمان برای یادگیری هستند،مخصوصاً اگر جزء افراد با مشغله هستید می‌توانید از هر موقعیتی برای آموزش بهره ببرید; گوش کردن به فایل‌های آموزشی بهترین گزینه برای این کار هستند،همین امروز چند سی دی آموزشی مرتبط به رشد شخصی، هوش مالی، مهارت‌های زندگی و … تهیه کنید و در زمان‌های مرده‌ی روز استفاده کنید. شما باید از هرلحظه برای یادگیری استفاده کنید.

 

گام ششم: خود را مورد بررسی قرار دهید

بعد از هر کاری سعی کنید خود را موردبررسی قرار دهید. با این کار دو سود بزرگ می‌برید:

۱. با این کار مجبورید کل کارها و عملکردتان را بررسی کنید و از تمام نکات مثبت و منفی آن آگاه شوید در این صورت می‌توانید در عملکردهای بعدی بهتر حاضر شوید.با این دیدگاه موفقیت یا شکست وجود ندارد هر چه هست درسی است برای بهتر کردن خودتان در آینده; بنابراین سعی کنید بعد از هر کاری که به اتمام رساندید از یک تماس تلفنی گرفته تا شرکت در جلسه‌ای کاری این سؤال را از خود بپرسید نکات مثبت و منفی کارم کجا بود؟ و آن‌ها را یادداشت کنیدو سعی کنید برای دفعات بعدی با آموزش و یادگیری در نقاط ضعفتان شرایط را بهبود بدهید.

 

۲. خودتان را وادار به فکر کردن می‌کنید بارها این سؤال را از خود بپرسید: آیا می‌توانستم بهتر از این هم عمل کنم؟’

مخصوصاً کارهایی که در قسمت قبلی به‌عنوان ضعف یادداشت کردید فکر کنید و ببینید چطور می‌توانستید; آن عمل را بهتر هم انجام دهید؟ آیا نیاز به آموزشی خاص دارید؟ آیا فکر می‌کنید قبل از انجام آن کار نیاز به کمی استراحت بیشتری داشتید؟ آیا اگر بر روی مهارت خاصی از خود باید کارکنید؟ و… این یعنی رشد شخصی! شما خود را بررسی می‌کنید و در صورت نیاز; بر روی نقاط ضعف شخصی و یا عملکردی یا اجرایی خود تمرکز کرده و آن‌ها را بهبود می‌دهید

 

گام هفتم: برای انسان‌ های دور و اطرافتان ارزش و احترام قائل باشید

 چه اعضای خانواده که در رأس ارتباط مؤثر شما قرار دارند; و چه دوستان و همکاران و… همه جزء افرادی هستند که بر روی زندگی شما اثر دارند.

 

به این موضوع بی‌تفاوت نباشید. هرکسی در کنار شما به نسبت نقشی که در زندگی‌تان دارد، اثر هم دارد،بنابراین سعی کنید به انسان‌های دور و اطرافتان ارزش قائل شوید.

 

آن‌ها یا به‌طور مستقیم و یا به‌طور غیرمستقیم بر روی عملکرد روزانه‌ تان تأثیرگذار هستند.سعی کنید صبح را با عشق و محبت در کنار اعضای خانواده‌تان شروع کنید تا بتوانید در طول روز انرژی لازم برای کار کردن را داشته باشید.

فردی که در انواع  کسب‌ وکارمیخواهد حرفه‌ای باشد نیاز به آرامش و تمرکز بیشتری دارد و این شرایط زمانی وجود خواهد داشت که ازنظر روحی و روانی در بهترین شرایط ممکن خانوادگی قرار داشته باشد. درواقع این موضوع بسیار اهمیت دارد، با اعضای خانواده مخصوصاً همسرتان به‌ درستی رفتار کنید تا روزتان را با فول انرژی شروع کنید. گفتیم افراد دیگری چون همکاران، کارمندان و حتی نظافتچی محل کارتان تأثیر بسیاری روی عملکرد شما دارند.

این را به خاطر بسپارید همه‌ی انسان‌ها را ارزشمند و بااهمیت ببینید. همه به‌نوعی در موفقیت شما تأثیرگذار هستند; پس این شما هستید که باید برای مدیریت بهتر،شرایط همه‌چیز را تحت کنترل خود بگیرید. این‌ که اطرافیان شما چقدر شمارا دوست دارند و برای شما احترام و ارزش قائل‌اند دقیقاً به این بستگی دارد که شما چه میزان ارزش و اهمیت برای آن‌ها قائلید.

در کتاب فوق‌العاده‌ی پرواز با عقاب‌ها که در سایت موجود است ،به‌ طور کامل به تمام‌کارهایی که باید برای ایجاد یک رابطه‌ی سازنده و نگهداری آن نیاز دارید; پرداختیم. مطالعه کنید ،سعی کنید موضوعات موردنیازتان را در سایت مطالعه کنید و با اطلاعات کامل و با آگاهی زندگی کنید، هیچ‌چیز مؤثرتر از آگاهی و با آگاهی زندگی کردن موجب موفقیت و رشد در زندگی نیست. پس تا می‌توانید اطلاعات کسب کنید و این آموزه‌ها را در زندگی خود بکار ببرید.

این هفت گام شمارا به درآمد رؤیایی  می‌رساند،شما زمانی به درآمد رؤیایی  می‌رسید که در مجموعه‌ای از توانایی‌ها قوی عمل کنید; با اطمینان می‌گویم داشتن انضباط شخصی در زندگی و انجام منظم تمام اعمال روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه می‌تواند شمارا به دستاوردهای بسیار بزرگی برساند که شاید امروز باور نکنید،برگردید و تمام مراحل را یکی‌یکی مرور کرده و راهکارها را برای خود یادداشت کنید و از همین حالا آن‌ها را انجام دهید، هیچ‌وقت برای تغییر دیر نیست ،شما می‌توانید با آگاهی از مسیری که هزاران میلیاردر خودساخته رفته‌اند و به نتیجه رسیده‌اند بروید و نتیجه بگیرید این‌یک واقعیت شیرین است و البته میانبری برای تحقق رویای بزرگی چون ثروتمند شدن; از راهی بروید که افراد بسیاری رفته‌اند و به مقصد رسیده‌اند; این‌یک مسیر مطمئن و آسان است. کم‌کم تغییرات را می‌بینید و این به شما انگیزه‌ی ادامه‌ی مسیر را خواهد داشت فراموش نکن: براى اينكه جزو سه درصد استثنايى بشوی; بايد خودت را آماده تصميماتى كنی كه آن ٩7٪‏ بقيه نمی‌گیرند; خودت را عادت به کارهایی بده که به موفقیت ختم می‌شود نه حسرت و افسوس سهل انکاری و بی‌خیالی‌های بی‌خردانه. موفق باشید. من ماهان تیموری هستم و در راه رسیدن به ثروت و آرامش شما را یاری میکنم.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری کاربر می‌گوید

    عالی بود. من تقریبا همه اینها رو در خودم میبینم ولی بعضی مواقع حق بدید از اوضاع ناراحت بشم بالاخره ماهم انسانیم و ممکنه بعضی مواقع اشتباهاتی بکنیم