آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

راهکار های طلایی برنامه ریزی ذهن

راهکار های طلایی برنامه ریزی ذهنReviewed by حسین تیموری on Mar 20Rating: 5.0
 
برنامه ریزی ذهن یکی از بهترین روش‌هایی که میشه برای رسیدن به اهداف و خواسته‌ ها از اون استفاده کرد. برنامه ریزی ذهن تا زمانی که تمرکزذهن نیمه هوشیار یا همون ناخودآگاه موضوعی یا موردی رو قبول نکنه، هیچ‌ وقت اون چیز در واقعیت و جهان بیرونی فرد اتفاق نخواهد افتاد؛ خیلی مواقع شنیدیم که می گن: من هدفی رو انتخاب کردم اما اصلاً نمی تونم باور کنم یا تصور کنم که میتونم به دستش بیارم یا بهش برسم! درسته! اگه ذهنت یعنی ذهن نیمه هوشیارت چیزی رو باور نکنه، دسترسی به اون چیز در واقعیت امکان‌پذیر نخواهد بود به این معنی که باید ابتدا در ذهنت چیزی که می‌خوای رو ببینیی بعد در واقعیت به اون برسی. برای این کار یعنی همسو کردن ذهن نیمه هوشیار با هدفت باید پیام هدفت رو یا هدف از زندگی رو به ناخودآگاهت بفرستی و با تکرار اون رو در عمق ذهنت جا بدی. ذهنی که با هدفت برنامه‌ ریزی‌شده; یعنی مخالفتی از درون وجود نداره; میتونه مثل یک همراه قدرتمند در سرتاسر مسیرهمراهیت کنه و خیلی زودتر از اینکه تصورش رو کنی به هدفت برسونه.
 
برای برنامه ریزی ذهن راههای مختلفی وجود داره که در اینجا به چند مورد از این روش‌ ها اشاره می‌ کنیم:

 

 نوشتن:

در برنامه ریزی ذهن خواسته‌ها و اهدافت رو بنویس و جلوی چشمت قرار بده; طوری که مدام ببینیش. در این صورت با هر بار نوشتن و دیدن;پیامِ اون هدف رو به ذهنت ارسال می‌کنی و کم‌ کم; ازنظر درونی باهاش ارتباط موثر برقرار می‌کنی و درنهایت اون عبارت- هدفت- میشه جزئی از زندگیت که حتماً باید بدستش بیاری.

  • تمرین:

عبارات و جملات مثبت و کوتاهی رو با عنوان هدفت بساز و روی کمد; یخچال، دیوار و هرجایی که فکر می‌کنی جلوی چشمتِ، نصب کن. حتی این عبارات و جملات باعث میشه که فن بیان شما تقویت شده و شما راحتتر به سمت اهدافتون گام بردارید

 

شنیدن:

بعضی از آدما تا یه مطلبی یا نکته‌ای رو با گوشهاشون نشنون نمی تونن قشنگ درکش کنن در برنامه ریزی ذهن شنیدن هدف تاثیر به سزایی دارد

 

  • تمرین:

۱. فایل‌های صوتی برنامه ریزی ذهن؛

این فایل‌ها با روشی خاص به‌ طور خودکار بر روی ذهن اثر میذاره و اون رو برای هدف خاصی برنامه‌ ریزی میکنه.این فایل‌ها در بازار وجود داره که می تونین تهیه کنین.

۲. ضبط صدای خود؛

در برنامه ریزی ذهن شما می تونی اهدافت رو به شکل عبارت‌های کوتاهِ مثبت بنویسی و همونها رو ضبط کنی و مدام بهش گوش کنی. اگه از احساسات خودت حرف بزن; از تجربه‌های شیرین; موفقیت‌ها و هر چیزی که بهت انرژی میده; تأثیرش خیلی بیشتر میشه.

نکته: جملات و عبارات رو به زمان حال بساز; مثلاً: من هرروز به هدفم نزدیک‌تر میشم.  تمام شرایط برای من محیاست و من باقدرت برای رسیدن به اهدافم تلاش می‌کنم.

البته این عبارات باید شخصی‌سازی بشن، یعنی باید به سبک شخصی برای خودت ازاین‌دست عبارات بسازیو استفاده کنی.(به زبون خودت و بااحساس خودت هر جور دوست داری و انرژی می‌گیری)

 

احساس:

برای اینکه هدف خودت رو احساس کنی باید هوش اجتماعی خودت رو به کار بندازی، باید تصویرسازی کنی; تصویرسازی کمک می کنه شما آگاهانه بر روی ناخودآگاه خودت اثر بذاری و محدودیت ها رو بشکنی.تصور کن لیموترشی رو از نیمه دو قارچ می‌کنی و آبش رو تو دهنت می چِکونی…به قول خودمون، آب دهانت راه افتاد؟ درسته!میشه فقط با فکر کردن به لیموترش; آب دهنت و غدد بزاقیت ترشح بشه! این یه مثال ساده اس برای تأثیر فکر بر روی مکانیسم بدن؛

  • تمرین:

حالا از شما می‌خوایم خودتون را در شرایطی تصور کنین که به هدفتون رسیدین؛ چه احساسی داری؟

چگونه زندگی می‌کنی؟

وضعیت و شرایطت چگونه است؟

چگونه رفتار می‌کنی؟

چه لباسی بر تن داری و… هر چه با جزئیات بیشتری تصویرسازی کنی و عمیقاً به اون روز و اون موفقیت فکر کنی;

زودتر به اون جایگاه خواهی رسید ;چراکه شما توانستی در ذهن خودت و در ذهن نیمه هوشیار خودت بهش برسی.

بهترین زمان برای برنامه‌ریزی ذهن شب قبل از خواب و صبح بعد از بیدار شدنه; اختصاص زمانی به مدت 20 دقیقه صبح و 20 دقیقه شب;برای اینکار کافیه تا از نتایج شگفت انگیزش; حیرت کنی!

این سه روش نفوذ در ناخودآگاه رو; با هر روشی که راحتی و پذیرشش برات راحت‌ترِ- چندین بار در طول روز انجام بده تا ذهنت رو باهدفت همسو کنی.

زمانی که ذهنت با اهدافت همسو شدن; خیلی راحت‌ تر به نتایجی که مدنظرته می‌رسی.

اگه کمی به چیزهایی که به دست اُوردی توجه کنی; می‌بینی که قبل از به دست اُوردنشون توی ذهنت; بارها و بارها مرورش کردی; تجسمش کردی و  ایده های خلاقانه ایجاد کردی!

 

این یه رازِ! و ما کلید این راز رو به دستت دادیم تا هرزمانی که خواستی چیزی رو داشته باشی; با کلیدی که تو دستتِ اقدام کنی.من همیشه تو کارگاه‌های هدف‌گذاری می گم: شما به هر آنچه در ذهن و نظرتون دارین، می رسین اگر باور کنین و زمانی یکباور ایجاد میشه که پیامش مدام برای ذهنت از راه‌های مختلف تکرار بشه! برای رسیدن به هدف باید سعی کنی از هر نظر موانع حرکتت رو شناسایی کنی تا متوقفت نکنن. پیشنهاد می‌کنم کتاب توقف در سرتاسر مسیر رو از بخش کتاب سایت مطالعه کنید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. کاربر می‌گوید

    من اهدافم رو مینویسم ولی همیشه جلوی چشمم نیست اما مرور میکنم هفته ای . این کار مشکل داره به نظرتون؟؟؟

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس