آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

مقدمات کار آفرینی

مقدمات کار آفرینیReviewed by on Jul 25Rating:

مقدمات کار آفرینی

می دانید که کار آفرینی مراحل و نکاتی دارد که باید رعایت شود.برای مقدمات کار آفرینی به ایده نیاز دارید برای اینکه بتوانید ایده های خود را عملی کنید و برای مقدمات کار آفرینی قدم بردارید واز فرصت های خود استفاده کنید «تمام ایده های مسخره ای » را هم که فکر می کنید احتمال موفقیتشان کم است را در نظر بگیرید. زیرا این ایده ها به شما کمک می کنند مرزهای فرصت های احتمالی خود را گسترش دهید.

چه بسا فکر می کنید برای ایده تان بازار مشخص و کاربرد هایی برای آن در ذهن دارید.در مقام شخصی که برای اولین بار دست به کار افرینی می زند،می خواهید به دقت تعیین کنید که آیا ادراکات شما درست اند یا نه. احتمالا بازاری که تعریف کرده اید به اندازه کافی مشخص نیست و ممکن است دریابید که این بازار با ایده اولیه تان نیز تطابق ندارد.چه بسا به این نتیجه می رسید که بازار های دیگری هستند که برای راه اندازی کسب وکار مناسب ترند.

برای مثال:اگر ایده شما اینگونه باشد:« می خواهم شبکه اجتماعی انلاینی برای دبیران دبیرستان و والدین دانش اموزان دبیرستانی بسازم که والدین بتوانند درباره پیشرفت تحصیلی فرزندانشان اطلاعاتی کسب کنند»، با این ایده ممکن است خود را در مسیری محدود کنید که منتج به ایجاد کسب و کاری  پایدار نشود.در عوض این گونه شروع کنید و مراحل زیر را طی کنید:

 

مقدمات کار آفرینی

 

۱-« می خواهم نظام آموزشی را با فناوری بهبود ببخشم.»

۲-چرا به این ایده علاقه دارید؟

اگر حوضه اصلی علاقه تان نظام اموزشی است

۳- صنعت اموزشی را تقسیم بندی کنید.

هنگامی که بازار خود را تقیم بندی می کنید، متوجه می شوید که بخشهای بسیار زیادی وجود دارد و دسته هایی که به ظاهر گسترده اند تفاوت های مهم بسیاری دارند. ابتدا بازار خود را تقسیم بندی کنید و سپس مشخص کنید که ایا برخی از دسته ها انقدر نقطه اشتراک دارند که بشود انها را اقدام کرد.

۴-اگر فناوری دارید که جدید است ،می  توانید تعدادزیادی از صنایعی را که  می توانند از محصولتان استفاده کنند مد نظر قرار دهید.

۵- ایده هایتان را با لحاظ کردن علایقتان دسته بندی کنیدد.

۶- صنایع با القوه برای ایده خود را شناسایی کنید

۷-صنایعی را که ممکن است ازایده شما منفعتی کسب کنند را فهرست کنید.

۸-اگر ایده شما بهبود اموزش به وسیله فناوری است ،چه کسی کاربر نهایی شما خواهد بود؟اموزکاران ،مدیران اموزشکاه ها، دانش آموزان و دانشجویان همگی کاربران بالقوه اند.هر یک از این دسته ها را باز هم تقسیم کنید.

۹-وظایف گوناگونی را که کاربر نهاییتان انجام می دهد شناسایی کنید.

۱۰-به عنوان مةال می توانید« تدریس» را بر اساس دروس گوناگون تقسیم کنید.

نکته قابل توجه:امکان دارد شباهت های کافی بین زیر دسته های خود بیابید و بسته به ایده ای که دارید ، انها را در یک گروه قرار دهید؛توجه داشته باشید که اگاهی دقیق تر دراین باره در خلال تحقیقات اولیه بازار حاصل می شود.

نکته؛ پیش از انکه مشتریانتان را به خوبی بشناسید از ترکیب دسته ها خود داری کنید.

۱۱- چرا مشتری تمایل دارد محصول بخشی از یک صنعت خاص را خریداری کند؟

(چرا والدین محصولی را که باعث بهبود نظام اموزشی می شود می خرند؟)

برخی احتمالاتعبارت اند از حفظ محیط زیست، عملکرد بالا، لوکس بودن،راحتی و ارزش. حتی در دسته ی عملکرد بالا باز هم می توانید بین مشتریانی که به دنبال وسیله نقلیه ی ارزان با عملکرد بالایند و مشتریانی که چندان به قیمت حساس نیستند و هدف اصلی انها عملکرد بالاست تمایز قائل شوید و به تقسیم بندی جزیی تر بپردازید

نویسنده : مهسا فرازمند – ماهان تیموری

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. کاربر می‌گوید

    عالی بود مقالتون.مرسی

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس