آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

بهترین شدن در کسب و کار۲

بهترین شدن در کسب و کار۲Reviewed by on Aug 2Rating:

بهترین شدن در کسب و کار۲

این مقاله ادامه ی مقاله ی بهترین شدن در کسب و کار۲ ۱ است. در مقاله بهترین شدن در کسب و کار۲ مثال هایی از شایستگی محوری را ارائه می دهم، که این شایستگی محوری همان چیزی است که کسب و کارتان همواره برای توسعه آن کار می کند و هنگام برنامه ریزی و اجرای استراتژی ها ی متفاوت اولویت نخست را به آن اختصاص می دهد.

 

اثر شبکه ای:

 

 اگر این مورد همان شایستگی محوریتان باشد،شما با دستیابی به بخش بزرگی از منابع به استاندارد بازارتان تبدیل می شوید زیرا برای مشتریان بالقوه منطقی نیست که از محصول دیگری استفاده کنند.

ارزشی که کاربر محصول بدست می اورد تابع قانون متکالف است که می گوید ارزش شبکه برای هر فردی که در شبکه قرار دارد به طور مستقیم و تصاعدی به تعدادکاربران شبکه مربوط است.

  • شرکتی که بیشترین کاربرد را دارد ارزشمند ترین شرکت است.

برای کاربران جدید منطقی است که این شبکه را انتخاب کنند که در نتیجه ان شبکه ی به وجود آمده بیش از پیش قوی می شود؛ این پدیده حلقه بازخورد مثبت است.

 

خدمات مشتریان:

 

بهترین شدن در کسب و کار۲

 

با پی ریزی فرایندها و فرهنگی که تمرکزش بر ارتقای خدمات ارائه شده به مشتریان است، این شایستگی بالقوه به شما امکان می دهد:

  1. تا در مقایسه با رقبای خود بتوانیدبا سرعت بسیار بیشتری را جذب کنید و از نوسانات پر دهزینه ی بازار در امان بمانید.
  2. بهتر از سایر رقبای حاظر در بازار ، مشتریان را جذب و حفظ کنید، زیرا با داشتن این شایستگی مشتریانتان برای خرید از شما کاملا راضی اند و از طریق گفت و گو های مثبت با دیگران عملا به نیروی فروشتان تبدیل می شوند.

 

  • کسب این شایستگی محور نیازمند:

تعهد همه ی سازمان و تلاش برای دستیابی به سطح بالایی از رضایت مندی مشتری است و غالبا اقدامات فوق العاده ای را شامل می شود که تقلید از انخا برای دیگران دشوار است.

 

کمترین هزینه:

 

بهترین شدن در کسب و کار۲

 

شایستگی محوری دیگری که می توانید دنبال کنید توسعه مهارت ها ،روابط ، فرایندها ، ظرفیت ها، سربار مالی ، و فرهنگ است تا با استفاده از ان بتوانیددر هزینه ها از سایر رقبا در بازار پیشی بگیرید و به رقیبی کم هزینه و پایدار در مدت طولانی تبدیل شوید.

 

این شایستگی همچنین بخشی از استراتژی بسیاری از شرکت های اسیایی به خصوص، شرکت های چینی که اخیرا وارد بخش انرژی های پاک شده اند راتشکیل می دهد که می تواند با صرفه جویی های ناشی از مقیاس اسان تر شود.

 

  • برای شرکت هایی که می خواهند پس از ورود به بازار در بخش های دیگر رقابت کنند، به صورت نوعی استراتژی ورود به بازار عمل می کند.

 

  • برای مثال: هوندا به عنوان تامین کننده کم هزینه دستگاه های علف زنی و چمن زنی ،اسکوتر، موتور سیکلت ، و خودرو وارد ایالت متحده شد اما پس از مدتی هوندا دیگر گزینه ای با قیمت پایین نبود. در حقیقت شایستگی محور انها قابلیت ساخت موتورهای عالی بود و هزینه پایین تنها راه برای ورود به بازار جدید بود.

 

تجربه مشتری:

 

بهترین شدن در کسب و کار۲

 

شایستگی محوری اخرین خط دفاعی کسب و کارتان در برابر رقباست.

 

استراتژی های جدید بسیاری هست که توانسته به نقاط قوت شایستگی های محوری تبدیل شود.

یکی از عوامل اصلی موفقیت و رونق فعالیت کارآفرینی در شهر نیویورک همین موضوع بوده است که با وجود تعداد فراوان افراد مستعد در زمینه ی طراحی و مد در این شهر می توان به چالش تجربه مشتری پرداخت.

این استراتژی با تمرکز شرکت بر آن ، به بهترین استراتژی بر توسعه و بهبود تجربه مشتری بدل خواهد شد.

 

در مقاله بهترین شدن در کسب و کار۲ ۳ خواهیم گفت که هدف همه ی کسب وکارها ، صرف نظر از تعریف انها از شایستگی محوری، باید نوآوری سریع باشد. که می توانید در همین سایت مطالعه کنید.

نویسنده : مهسا قرازمند – ماهان تیموری

این کتاب را از دست ندهید:

دانلود کتاب متخصص شغلتان شوید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. کاربر می‌گوید

    این مورد رو باید تقویت کنم .ممنون

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس