بازاریابی اینترنتی

آمورش بازاریابی | انواع بازاریابی اینترنتی

سلام ماهانی عزیز. آیا تا به حال چیزی در مورد بازاریابی اینترنتی شنیدی؟ اگر دوس داری با یه روش نو و بسیار پول ساز توی رشد کسب و کارت آشنا بشی، این آموزش رو دنبال کن.

در قدیم، وقتی که یک برندی یا یه محصولی قصد ورود به بازار رو داشت، تنها یک راه برای معرفی داشت و اون چیزی نبود جز بازاریابی سنتی. اما امروزه با وجود اینترنت، و گستردگی‌ای که توی زندگی مردم پیدا کرده، بیش از صدها روش برای بازاریابی اینترنتی یک محصول یا یک برند وجود داره.

سابقا، تمام تمرکز برند‌ها و کسب و کارها، بر روی این بود که با استفاده از تبلیغات محیطی و بازاریابی محلی و شبکه‌ای، کارشون رو گسترش بدن و بازار رو از حضور خودشون مطلع کنن و طبیعتا زمانی یک برند یا یک کسب و کار موفق می‌شد که میتونست هزینه‌ی بیشتری برای دیده شدن داشته باشه.

اما بازاریابی اینترنتی به کل قاعده رو بهم زد. توی بازاریابی اینترنتی، عنصر هزینه رفت کنار و دانش بازاریابی جاشو گرفت. اگر قبلا شما برای تبلیغات محیطی و جذب بازاریاب، مجبور بودید میلون‌ها و گاها میلیارد‌ها هزینه کنید، امروز دیگه توی بازاریابی اینترنتی، نیاز به این کار نیست و فقط باید دانش خودتون رو تقویت کنید.

و نکته‌ی جالبی که بازاریابی اینترنتی برای ما فراهم کرده اینه که دیگه نیاز به تیم‌های چند صد نفری برای رسیدن به موفقیت در یک حوزه نیست و میشه به تنهایی هم یک محصول و یا یک برند رو پروموت کرد و به بازار معرفی کرد. ولی چطور؟

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی، همون تعریف قدیم بازاریابی، یعنی ایجاد بستری برای رشد و معرفی یک برند یا یک کسب و کار به بازار رو داره، اما با این فرق که دیگه قرار نیست نیروهایی در سطح شهر یا کشور بچرخن و ما رو معرفی کنن و نیازی هم نیست که ما هزینه‌های بسیاری رو صرف تبلیغات کنیم.

بلکه بازاریابی اینترنتی، به ما این امکان رو داده که همه چیز توی بستر آنلاین اتفاق بیفته و ما یک شهر، یک کشور و یا راحت تر بگم، یک جهان رو تنها با نشستن پشت سیستم شخصیمون و استفاده از ابزار بازاریابی اینترنتی، تحت تاثیر قرار بدیم و کسب و کارمون رو معرفی کنیم.

یکی از خوبی‌های بازاریابی اینترنتی که بسیار این مسئله رو برای کسب و کارها جذاب کرده اینه که تمامی محدودیت‌ها برای بازاریابی از بین رفته و حالا ما میتونیم توی همه‌ی حوزه‌ها بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی‌ای خودمون رو به بازار معرفی کنیم.

مثال مهم 

بعنوان مثال، شما توی بازاریابی سنتی، برای معرفی محصول آموزشی خودتون، گزینه‌های خیلی محدودی داشتید و نمیتونستید خودتون رو به یک قشر گسترده‌ای معرفی کنید. برای مثال اگر بخوام بگم، اگر شما یک بسته‌ی اموزشی مشاوره‌ای کنکور داشته باشید، در بازاریابی سنتی جایی برای ارائه‌ی اون ندارید.

حالا جدای از اینکه چقدر این کار نیاز به نیرو و هزینه کردن برای معرفی داشت، خیلی از برندهای مطرح کنکور، نمیذاشتن که شما جایگاه خودتونو پیدا کنید و به اصطلاح بازار رو قبضه کرده بودن. اما بازاریابی اینترنتی اومد و همه‌ی این موانع رو برداشت.

بازاریابی اینترنتی این فرصت رو به همه داد که با هر سطح از کسب و کاری که دارن، با هر محصولی که دارن، با هر خدماتی که ارائه میدن، در یک بستر برابر، خودشونو تو فضای اینترنت معرفی کنند. و نکته‌ی جالب اینه که بازاریابی اینترنتی خیلی موفق عمل کرد و کاری کرد که همه قانع بشن که بیشترین وقتشون رو، روی بازاریابی اینترنتی بگذارن.

الان اگر سری به آمار و نتایج بازاریابی اینترنتی توی حوزه‌های مختلف کسب و کار بزنید، می‌بینید که بسیاری از استارت آپ‌ها و بسیاری از برند‌هایی که اصلا مطرح نبودند، حالا جلوتر از بسیاری از برند‌های شناخته شده دارن فعالیت می‌کنن و این امکان براشون فراهم شده که خودشون رو در بازار موفق کنن.

خب حالا سوال اینجاست که ما برای بازاریابی اینترنتی باید از کجا شروع کنیم و چه چیزهایی رو باید یاد بگیریم؟

شیوه های بازاریابی اینترنتی

شیوه‌های بازاریابی اینترنتی

برای بازاریابی اینترنتی، در دنیا هشت روش مطرح شده که شما میتونید با تمرکز بر روی اون‌ها، یک بازاریابی اینترنتی بسیار موفق داشته باشید:

  • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

اگر یه خرده به زندگی روزمره‌ی خودمون و ارتباطمون با اینترنت نگاه کنیم، می‌بینیم که بیش از نیمی از تجربه‌های ما از استفاده از اینترنت توی سرچ کردن خلاصه شده. ما وقتی که یه محصولی میخوایم. یا به جواب یه سوالی نیاز داریم. یا دنبال کسی میگردیم، اولین کاری که می‌کنیم اینه که توی گوگل اون عبارت رو سرچ می‌کنیم و بدنبال اطلاعات می‌گردیم.

توی دنیا، بر اساس آخرین تحقیقاتی که مجله‌ی کار آفرینی داشته، بیش از 80 درصد مردم، اولین خواسته شون از دنیای اینترنت، سرچ در موتور‌های جستجو هستش. یعنی وقتی میان اینترنت، دنبال یه چیزی هستن و اولین کاری هم که میکنن، میان تو گوگل و یا حالا موتورهای جستجوی دیگه و شروع می‌کنن به سرچ کردن.

پس اگر بخوایم به زبان ساده بگیم، گوگل یه ابزار و یه همکار بسیار عالی برای معرفی کردن ما به دنیاست. وقتی که بتونیم با استفاده از دانش سئو، خودمون رو به صفحه‌ی اول گوگل برسونیم و اگر کسی در حوزه‌ی کسب و کار ما، کلمه‌ی کلیدی‌ای رو سرچ کرد، ما اولین گزینه‌اش باشیم، عملا توی کارمون برترین هستیم و این برای ما یعنی برد در کسب و کار.  

برای اینکه شما بتونید از سئو در زمینه‌ی بازاریابی اینترنتی استفاده کنید، کافیه که محتوای خوبی تولید کنید و خودتون رو به گوگل نشون بدید و بهش این رو بفهمونید که در حوزه‌ی کاری خودتون یکی از با سواد ترین و با دانش ترین‌ها هستید و امکانات جامعی دارین به مردم ارائه میدین.

بعد از اون میتونید با حدود بیش از صد المان اصلی‌ای که گوگل برای رسیدن به صفحه‌ی اول، معرفی کرده خودتون رو به صفحه‌ی اول گوگل برسونید و بازاریابی اینترنتی رو به عالی ترین شکل ممکن انجام بدید.

  • تبلیغات در موتورهای جستجو (SEM)

یکی دیگه از راه‌هایی که ما میتونیم به وسیله‌ی اون، موتورهای جستجو رو به استخدام خودمون در بیاریم و از اون‌ها برای معرفی کردن خودمون در پروسه‌ی بازاریابی اینترنتی، استفاده کنیم، استفاده از قابلیت پولی موتورهای جستجو در زمینه‌ی تبلیغات هستش.

در واقع این قابلیت درست مثل سئو میمونه و ما رو به صفحه‌ی اول گوگل و لینک اول میاره، اما فرقش اینه که ما برای این کار باید هزینه پرداخت کنیم و از شرکت ارائه دهنده بخوایم که ما رو بالاتر از همه‌ی سایت‌ها نشون بده.

در واقع تنها فرقی که این روش از بازاریابی اینترنتی داره، اینه که بجای استفاده از دانش سئو، از پولمون استفاده می‌کنیم. این مسئله شاید یه مقدار برای ما هزینه بردار باشه، اما میتونه ما رو زودتر در معرض فروش قرار بده.

و این نکته رو هم بهتون بگم که این کار در شرایطی یک بازاریابی اینترنتی خوب محسوب میشه که شما توی وبسایت خودتون، یک محتوای کامل و یک دیزاین و طراحی عالی داشته باشید. یعنی شما تمام امکانات رو برای جذب مخاطب از بازاریابی اینترنتی رو باید داشته باشید تا بتونید تو این کار موفق بشید و چند برابر هزینه‌ای که کردید، سود کنید.

بهترین سیستم ارائه کننده خدمات سئو پولی و یا همون تبلیغات در موتورهای جستجو، مرکز تبلیغات گوگل هستش که میتونه بازاریابی اینترنتی در موتورهای جستجو رو به عالی ترین شکل ممکن براتون ارائه کنه. این مرکز اسمش Google AdWords هست. البته این نکته رو هم یادتون باشه که قبل از استفاده از این سامانه، مطمئن بشید که آموزش‌های لازم رو دیدید، چون یه سری از محدودیت‌ها رو برای کشورمون داره.

بازاریابی محتوا

  • بازاریابی محتوا

خیلی‌ها از نوشتن یک محتوا سر در میارن، اما چیزی از بازاریابی محتوا نمیدونن و فک میکنن که این دو تا یکیه. ما توی سئو به شما گفتیم که نوشتن یک محتوای خوب میتونه شما رو تو مبحث بازاریابی اینترنتی، قوی تر نشون بده و کاری کنه که نظر موتورهای جستجو به سمت شما جلب بشه.

اما بحث بازاریابی محتوا یه مقدار متفاوته. اگر بخوام با یه مثال ساده براتون این مسئله رو توضیح بدم باید بگم که محتوایی که ما برای سئو توی بازاریابی اینترنتی می‌نویسیم، یه چیزی مثل یه صفحه از روزنامه یا یه بروشور از یه محصوله.

ولی وقتی صحبت از بازاریابی محتوا می‌کنیم، درست مثل این میمونه که شما با فروشنده یه مغازه در مورد یه محصولی که ازش اطلاعات ابتدایی دارید صحبت می‌کنید و فروشنده سعی داره شما رو قانع کنه که اون محصول رو بخرید.

توی بازاریابی اینترنتی به شیوه‌ی بازاریابی محتوا، ما باید خودمونو بزاریم جای کسی مشتری و اونوقت از دید یک کسی که قراره چیزی رو به کسی بفروشه و یا خدماتی رو ارائه بده، شروع به تولید محتوا کنیم. در واقع بازاریابی محتوا، یک دیدار غیر حضوری بین فروشنده و مشتریه.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

  • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی اینترنتی، این روزها داره یه بستر گسترده تر رو هم تجربه می‌کنه و اون چیزی نیست جز شبکه‌های اجتماعی. برای تاثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی روی مردم نیاز نیست که آماری بخوایم ارائه بدیم. فقط کافیه یه نگاه بندازید به افراد دور و برتون و ببنید که چند درصد از اطرافیانتون روزانه با شبکه‌های اجتماعی درگیر هستن.

شبکه‌های اجتماعی خیلی امکانات ویژه‌ای برای ما دارن. اول از همه رایگان هستن. دوم اینکه امکان گفتگو با مشتری‌ها رو به ما میدن و بقولی Interaction بالایی دارن. از سمت دیگه ما میتونیم به رنج وسیعی از مخاطب‌ها دسترسی داشته باشیم و این یعنی فرصت عالی برای بازاریابی اینترنتی.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی، یک خوبی بزرگ برای بازاریابی اینترنتی داره و اون اینه که هم میتونه نقش حمایت گر رو برای کسب و کار ما داشته باشه و هم میتونه ما رو به کسب و کارهای دیگه لینک کنه. این امکان تو سایت نیست.

وقتی که شما وارد فضای مجازی میشید، میتونید کسب و کارهای دیگه رو دنبال کنید. میتونید با مدیران دیگه ارتباط بزنید و میتونید حتی مشارکت‌هایی هم تو این بازاریابی اینترنتی داشته باشید. و این باعث میشه که کسب و کار شما هر روز بزرگ تر بشه.

اما نقش حمایت گر، اونجاییه که شبکه اجتماعی شما میتونه فرصتی رو برای شما فراهم کنه که در کنار بازاریابی، یه ارتباط با مشتریان رایگان داشته باشین. خیلی از ایرادهای کار خودتون رو بگیرین. خیلی جاها از نظرات استفاده کنید و از طرفی هم با توجه به خواسته‌های مخاطب، فضای جدیدی توی کسب و کار خودتون ایجاد کنید.

  • تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی، مدل بروز شده‌ی صفحه‌ی آگهی‌های یک روزنامه هست. توی بازاریابی اینترنتی، استفاده از تبلیغات کلیکی یک گزینه‌ی خوبه، اما باید چند شرط رو مد نظر گرفت. اولین چیزی که باید بهش توجه کرد اینه که جایی که ما برای تبلیغات کلیکی ازش استفاده می‌کنیم، مرکزی باشه که کاملا مشاوره به ما بده و مخاطب هدف ما رو برامون تعیین کنه.

چون تبلیغات کلیکی قراره در سایت‌های مختلف نمایش داده بشه و اگر شما سایت‌های هدف خودتون رو مشخص نکنید. حجمی از مخاطب رو دارید که به درد کار شما نمی‌خورن و این چیزیه که به شما ضرر میزنه. پس سعی کنید که حتما روی مخاطب هدف خودتون کار کنید.

اما نکته‌ی دیگه‌ای که باید بهش خیلی توجه کنید، بحث گرافیک و محتوای تبلیغات شماست. چون شما وقتی می‌خواید از طریق بازاریابی اینترنتی اونم به روش تبلیغات کلیکی، کار خودتون رو معرفی کنید، زمان و فضای محدودی دارید که مخاطب رو در چند ثانیه جذب کنید. پس باید روی عنوان خودتون حسابی کار کنید تا مخاطب در کوتاه ترین زمان ممکن جذب بشه.

ایمیل مارکتینگ

  • ایمیل مارکتینگ

استفاده از ایمیل هم یکی از گزینه‌های هدفمند توی بازاریابی اینترنتی هستش. در واقع ایمیل هر فرد، صندوق پستیش محسوب میشه و شما میتونید با ارسال یک ایمیل به صندوق پستیش، اون رو دعوت کنید که از کسب و کار شما دیدن کنه.

ایمیل مارکتینگ توی ایران، هنوز اونقدر که باید و شاید جا نیفتاده ولی کسب و کارهایی که دارن از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنن، تونستن نتیجه‌ی بسیار عالی‌ای از این کار بگیرن. چرا؟ به این دلیل که ایمیل مارکتینگ، دقیقا با کسانی کار داره که یه بار حداقل مخاطب شما بودن.

وقتی که شما توی صفحه‌ی وبسایت خودتون یک محصول رایگان میگذارید و برای ارسال اون محصول رایگان، از مخاطب خودتون ایمیل دریافت می‌کنید. یا اینکه یه باکس تخفیف میگذارید که در برابر ثبت ایمیل، مخاطب ایمیل دریافت می‌کنه، در واقع کسی رو جذب کردید که مستقیما به کسب و کار شما علاقه داره.

پس اگر این مخاطب، از شما پیامی رو دریافت کنه، مطمئنا توجهش به این ایمیل‌ها جذب میشه و شما میتونید با استفاده از این روش، یک ارتباط مستقیم با مخاطب خودتون داشته باشید و اون رو همیشه یک مشتری وفادار به خودتون کنید. تبدیل مخاطب به مشتری، دقیقا چیزیه که بازاریابی اینترنتی دنبالشه و شما میتونید ازش بهره‌ی بسیاری ببرید.

  • بازاریابی اشتراکی

بازاریابی اشتراکی، یا Affiliation، یکی از راه‌هایی هستش که شما میتونید با استفاده از انرژی دیگران و سایر مجموعه‌ها، کسب و کار خودتون رو گسترش بدید و در مقابلش هم یک بازدهی عالی از بازاریابی اینترنتی داشته باشید.

بازاریابی اشتراکی، یعنی اینکه شما محصول خودتون و یا کسب و کار خودتون رو به وسیله‌ی سایر مجموعه‌ها و یا افراد رشد بدین. مثال ساده‌ی این کار رو میشه در سایت دیجی کالا دید. دیجی کالا یکی از بهترین نمونه‌های بازاریابی اینترنتی به وسیله‌ی بازاریابی اشتراکی رو در ایران داره.

فرض کنید که یک محصولی رو شما از دیجی کالا خریداری می‌کنید و بقیه‌ی دوستانتون می‌بینن و از این محصول لذت می‌برن و میخوان که این محصول رو بخرن. شما میتونید از دیجی کالا درخواست کنید که یک لینک به شما بده که دوستان شما با استفاده از لینک شما محصول رو خریداری کنن و یه سودی هم به شما برسه.

خب حالا اگر شما یک کسب و کار دارید و میخواید بازاریابی اینترنتی انجام بدید، کافیه که جای خودتون رو با دیجی کالا عوض کنید و این فرصت رو به دیگران بدید که با معرفی کردن مشتری به شما درآمد کسب کنند. این یکی از شیوه‌های طلایی برای بازاریابی اشتراکیه.

البته این رو بگم که روش‌های مختلفی برای بازاریابی اشتراکی هست که شما میتونید توی ویدیوهای آموزشی استاد ماهان تیموری، نمونه‌های مختلفش رو ببینید و تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی به این روش رو یاد بگیرید.

  • استفاده از شبکه‌های اینترنتی

یکی از راه‌های بازاریابی اینترنتی که تو ایران هنوز جا نیفتاده، اما میتونه یک بازار بسیار عالی برای شما درست کنه، استفاده از شبکه‌های اینترنتیه. شاید نمونش رو در سایت‌های خارجی دیده باشید که شبکه‌های بزرگ اینترنتی، برنامه‌هایی رو درست می‌کنن که شما میتونید محصول و یا کسب و کار خودتون رو توش معرفی کنید.

البته تو ایران، جز یکی دو شبکه محدود این کارو انجام نمیدن، اما اینکار تو خارج از کشور خیلی گسترده است و حتی این میتونه یک ایده کسب و کار هم برای شما باشه که یک شبکه‌ی اینترنتی برای بازاریابی اینترنتی راه بندازید.

اما خوبی این روش از بازاریابی اینترنتی اینه که شما میتونید بطور مستقیم با افرادی ارتباط بگیرید که مخاطب محصولات و کالاهای روز هستند و یا به دنبال خدماتی هستند که زندگی اون‌ها رو راحت تر کنه. پس این شیوه از بازاریابی اینترنتی رو که شاید یکی دو سالی در جهان اوج گرفته رو هم به بقیه گزینه‌های خودتون اضافه کنید.

حرف آخر

بازاریابی اینترنتی، یکی از گسترده ترین راه‌های معرفی کسب و کار در دنیاست. اگر به این فکر می‌کنید که برای برند شدن، سرمایه اولیه‌ی زیادی ندارید و یا قدرت اون رو ندارید که جلوی شرکت‌های بزرگ سر بلند کنید، باید بگم که سخت در اشتباه هستید. کافیه دانش خودتون رو در زمینه‌ی بازاریابی اینترنتی بالا ببرید تا بتونید به راحتی هر چه تمام تر، همه‌ی رقبای خودتون رو از سر راه بردارید.

این نکته رو هم از من داشته باشید که شرکت‌های بزرگ در ایران، فقط از نام و سابقه‌ی خودشون استفاده می‌کنن و اگر شما بتونید به لحاظ دانش اون‌ها رو پشت سر بگذارید، میتونید بازاری بهتر از اون‌ها برای خودتون فراهم کنید. پس به خودتون و کسب و کارتون باور داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *