آموزش تبلیغات

اگر شما هم کسب و کاری دارید حتماً موضوع کمپین تبلیغاتی به گوش شما خورده است و اگر اسمم آن به گوش شما خورده باشد اولین چیزی که به ذهن شما می رسد هزینه ها و بازدهی آن است اما چرا خیلی از این تبلیغات شکست می خورد ؟ چرا آموزش کمپین تبلیغاتی وجود ندارد؟ چرا راه اندازی کمپین تبلیغاتی مهم است؟

اکثر کسب و کارها تبلیغات خود را به شرکت های مختلف می سپارند اما این شرکت ها با توجه به امکاناتی که خودشان دارند بسته‌هایی را به آن ها پیشنهاد می دهند. همین موضوع باعث شده است آن ها روی هزینه ها تمرکز داشته باشند این درصورتی است که مهم ترین بخش یعنی خواسته مخاطب نادیده گرفته می شود.

این اتفاق به این دلیل می افتد که این شرکت های تبلیغاتی برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی به شبکه های خود یعنی دسترسی به تلویزیون، بیلبورد، رسانه های اجتماعی و… استفاده می کنند و پیشنهادهای خود را با توجه به همین دسترسی ها می دهند و عوامل دیگر را در نظر نمی گیرند به همین خاطر است که اگر شما اطلاعات کافی در مورد مخاطب، محصولی که می خواهید ارائه دهید، میزان بودجه تبلیغاتی و تبلیغات، پیامی که می خواهید به مخاطب خود برسانید، رسانه ای که برای شما کارساز است و در نهایت اثر بخشی آن را باید مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید یک کمپین تبلیغاتی موفق راه اندازی کنید.

 آموزش تبلیغات یکی از کلیدهای طلایی رسیدن به موفقیت در هر کسب و کاری است. بنابراین اگر دوست دارید با کمترین هزینه، بیشترین بازده را از کمپین‌های تبلیغاتی بگیرید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

 

کمپین تبلیغات چیست؟

ما وقتی در مورد تبلیغات و  آموزش کمپین تبلیغاتی صحبت می‌کنیم، به طور مشخص در مورد دنیای کسب و کار صحبت می‌کنیم. زیرا تبلیغات در وهله‌ی اول، یعنی معرفی کردن کسب و کاری که نیاز به معرفی دارد. حال این بحث در شرایط مختلف، رویکردهای مختلفی را به همراه دارد. بگذارید با یک مثال به شما کمک می کند راحت تر این موضوع را درک کنید.

فرض کنید که شما یک کسب و کار جدید راه اندازی کرده اید و خود را آماده وارد شدن به بازار کار کرده اید تا محصولات و خدمات خودترا به مردم ارائه دهید. بنابراین اولین کاری که باید بکنید این است  که دیگران را از حضور خود آگاه کنید که این کار با تبلیغات اتفاق می افتد.

به عنوان مثال شرکت کاله  تصمیم می‌گیرد محصولات جدید خود را که ترکیبی از ماست و میوه است را معرفی کند. اینجاست که شرکت کاله به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی نیاز دارد.

پس به عبارت ساده تر، وقتی ما به  تعریف‌های علم آموزش تبلیغات سر می زنیم، به این مقوله می‌رسیم که کمپین تبلیغاتی، به سلسله کارهای گسترده‌ و به هم پیوسته  گفته می شود که ما برای معرفی و ایجاد یک ذهیت در ذهن مخاطب از آن ها استفاده می کنیم.

اما مسئله اینجاست که همه‌ی ما  به اندازه‌ی شرکت‌های بزرگی مثل کاله، پول  و سرمایه نداریم و اصلا کسب و کار ما هم آن قدرها بزرگ نیست. در نتیجه این سوال پیش می آید که چطور یک کمپین تبلیغاتی داشته باشیم؟ اینجاست که پای آموزش به میان می آید. اگر شما آموزش کمپین تبلیغاتی ببینید، تمام نیازهای شما برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی برطرف می شود.

اگر به دنبال این هستید که یک کمپین تبلیغاتی راه بیندازید و می خواهید به صورت عملی از طریق آموزش ، این مسئله رو یاد بگیرید، کافی است  نکاتی را که در ادامه این آموزش بهتون میگم، رعایت کنید. در واقع این آموزش به شما یاد می دهد که چگونه وارد حوزه‌ی تبلیغات شوید و از طریق علم تبلیغات، به درآمدهای بالا برسید.

10 تکنیک کمپین تبلیغاتی

10 تکنیک طلایی برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی

اگر بخواهیم بر اساس علم آموزش کمپین تبلیغاتی پیش برویم و بخواهیم شرایطی رو مهیا کنیم که همه‌ی مردم و کسانی که کسب و کار دارند، فارغ از پول و هزینه‌ای که می‌خواهند برای این کار خرج کنند، به یک کمپین تبلیغاتی درجه یک برسند، باید ده اصل رو رعایت کنند:

  • هدف خود را از تبلیغات تعیین کنیم

اولین اصلی که در بحث آموزش تبلیغات به همه مدیران یاد می دهیم این است که اول از همه هدف خود را از تبلیغات مشخص کنید. تبلیغ کردن این نیست که شما  به یک آژانس تبلیغاتی پول پرداخت کنید تا برای شما بیلبرد بزند. این روش اشتباه است و باعث می شود پول خود را از بین ببرید.

تبلیغات بر اساس چیزی است که در علم تبلیغات به آن پرداخته می شود، یعنی شما هدفی دارید که میخواهید آن را به گوش مردم برسانید. پس تبلیغات، قبل از اینکه یک بیلبورد باشد،  هدفی در ذهن مدیر مجموعه است که روی بیلبورد نشان داده می شود.

حال این سوال پیش می آید که  هدف رو چگونه باید تعیین کنیم؟ پاسخ بسیار ساده است. کافی است بدانید هم اکنون کسب و کار شما در چه مرحله‌ای قرار دارد. یا بهتر است از شما بپرسیم،  آیا ابتدای شروع کارتان است؟ یا می خواهید با مخاطبان بیشتری در ارتباط باشید و با آن ها ارتباط برقرار کنید؟ یا قصد دارید محصول جدیدی معرفی کنید؟ یا می‌خواهید برند سازی کنید؟

همه‌ی این‌ موارد نیاز به تبلیغات مخصوص به خود را دارند . بنابراین اگر می‌خواهید کسب و کار  خود را راه اندازی  کنید باید یه جور تبلیغ کنید، اگر می‌خواهید به برند بزرگی تبدیل شوید، باید یه جور دیگر  تبلیغات خود را انجام دهید . اگر می‌خواهید محصول تبلیغ کنید، باید یه نوع دیگه تبلیغ داشته باشید و در یک نگاه کلی، هر هدفی، یک تبلیغ مخصوص به خودش دارد.

پس سعی کنید قبل از هر هزینه‌ای برای تبلیات ، هدف خود را از تبلیغ  مشخص کنید. از طرفی آشنایی با انواع تبلیغات در کسب و کار می‌تواند در مشخص کردن هدف خیلی تاثیر گذار باشد. 

 

روی نقاط قوت کار خود تمرکز کنید

وقتی میخواهیم تبلیغ کنیم، باید چه چیزی را به مردم نشان دهید؟ این سوال بزرگ در مبحث آموزش کمپین تبلیغاتی ، می تواند کلا نتیجه‌ی کار شما رو عوض کند. هر کسب و کاری یه سری از نقاط قوت را به همراه دارد که و دقیقا با کمک آن کار می کنند.

پس شما باید در راه اندازی کمپین تبلیغاتی ، بر اساس اصولی که ما در  تبلیغات می گوییم، اول از همه روی نقاط قوت خود کار کنید. فرقی هم نمی کند که برای برند سازی  تبلیغ کنید یا می خواهید محصول خود را تبلیغ کنید، مهم این است که نقاط قوت شما همیشه درچشم باشد.

مثلا اگر شما یک  رستوران گیاهی زدید، می توانید از عنوان: ” یک بشقاب زندگی سالم تر ” استفاده کنید و یا اگر  خودرو تولید کردید که مصرف سوخت پایینی دارد، باید روی این موضوع  تمرکز کنید. پس سعی کنید برای هر تبلیغ، نقاط قوت خود را بزرگ تر جلوه دهید. این راز موفقیت شما بر اساس علم تبلیغات است. اگه به تبلیغاتی که در فضای مجازی منتشر می شود دقت کنید، متوجه می شوید که خیلی از کسانی که در این فضا تبلیغات انجام می دهند، از اصول تبلیغات در فضای مجازی برای بیان کردن نقاط قوت خود پیروی می کنند. 

مخاطب هدف

  • مخاطب هدف خود را مشخص کنید

چیزی که تبلیغ نویس‌ها در ایران به آن توجه نمی کنند، این است که در تبلیغات آن ها  مخاطب هدف  مشخص نیست. بسیار مهم است که شما بدانید برای چه کسی تبلیغ می‌کنید،چه کسانی  قرار است  تبلیغ شما را ببینند، چگونه باید باها آن ها حرف بزنید تا به خرید از شما قانع شوند.

این چیزی است  که علم آموزش تبلیغات درباره آن می گوید: ” تبدیل مخاطب به مشتری. ” شما اگر مخاطب هدف را مشخص نکنید، هزینه‌ی گزافی رو صرف افردای کردید که کاری با کسب و کار شما ندارند. اگر مثلا یک نوشابه جدید تولید کردید، آن را نباید هیچوقت نباید در یک باشگاه‌های ورزشی تبلیغ کنید. طبیعی است که مخاطب هدف شما در این مکان قرار ندارد. بنابراین شما باید در رستوران‌ها و سوپرمارکت‌ها و پیج‌های آشپزی تبلیغ کنید.

ولی حالا اگر یه نوشابه انرژی زا تولید کردید، نباید آن را در رستوران تبلیغ کنید. برعکس باید آن را در باشگاه‌های ورزشی و پیج‌های سلامت تبلیغ کنید. چون مخاطب این نوشابه ها در این مکان ها قرار دارند. پس مخاطب هدف خود را مشخص کنید و بعد اقدام کنید.

  • راه مناسب تبلیغات رو پیدا کنید

چهارمین تکنیکی که شما باید برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی به آن توجه کنید، این است که راه مناسب تبلیغ رو پیدا کنید. یا اگر بخواهیم موضوع را شفاف تر کنیم باید بگوییم: ” شما بر اساس علم  تبلیغات، باید بدانید که کجا تبلیغ کنید که بیشترین بازدهی رو برای شما داشته باشد “.

البته در بالا یک اشاره کوتاه به آن کردید، اما اگر بخواهیم دقیق تر به این موضوع بپردازیم، شما باید بین تمامی روش‌های تبلیغاتی‌ که وجود دارد، بهترین گزینه را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. یعنی چی؟

به نظر شما، در دنیای تبلیغات، بیلبوردها بهتر هستن یا تبلیغ در اینستاگرام؟ این دقیا  جوابی است  که شما باید به آن فکر کنید و پاسخ ان را بدهید؟ به نظر شما برای کسب و کاری که دارید بهتره است  در  تلویزیون تبلیغات آن را انجام دهید یا اگر در تلگرام تبلیغ کنید برای شمکا بهتر است؟ یا بازاریابی اینترنتی، یا شاید هم تراکت؟ کدام یک از موارد یاد شده  برای شما مناسب تر است؟

علم آموزش کمپین تبلیغاتی به این موضوع اشاره دارد که یک مدیر و یا کسی که در  حوزه راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی کار می کند، باید سنجیده شود که در کجا و چه روشی و با چه راهی می تواند بیشترین بازدهی را برای شما داشته باشد. خیلی وقت‌ها ما محصول خوبی داریم، کمپین خوبی رو هم راه اندازی می کنیم، ولی نمی دانیم که از کدام فرصت تبلیغاتی و کدوم ابزار استفاده کنیم تا بهترین نتیجه را ب دست اوریم.

به عنوان مثال وقتی شما می‌خواهید محصول غذایی خود را تبلیغ کنید، بهترین راه این است که از  تبلیغات محیطی استفاده کنید. جایی که  دسترسی به فروشگاه برای مردم راحت تر است  با تبلیغ شما وسوسه به خرید می شوند. ولی وقتی که میخواهید یک گوشی هوشمند تبلیغ کنید، بهترین جا برای تبلیغ اینترنت است. چون اکثر کسانی که از اینترنت استفاده می‌کنند، مخاطب سر سخت گوشی‌های هوشمند هستند. پس به این نکته از تبلیغات هم باید توجه کنید.آموزش تبلیغات

  • زمان مناسب برای کمپین تبلیغاتی خود را انتخاب کنید

یکی از اشتباهاتی که در حوزه تبلیغات کسب و کار وجود دارد و به راحتی  هم دیده می شود، این است که فرد در بدترین زمان ممکن، بهترین محصول خود رو تبلیغ کند و به جای اینکه یک کمپین درست حسابی داشته باشد، با شکست عجیبی روبرو می شود.

اگر مباحث تبلیغات رو از پیج ماهان تیموری دنبال کرده باشید، همیشه به این موضوع اشاره دارد که برای رسیدن به یک فروش خوب و برای رسیدن به یک رشد عالی در کسب و کار، باید زمان بندی را به بهترین شکل ممکن رعایت کنید.

در همین دوران کرونا، فردی کمپین تبلیغاتی خود را در مورد مهاجرت راه اندازی کرده است. این کار مشخص است که پایان خوبی نداشته است زیرا در زمان نا مناسبی برگذار شده است  . این طبیعی است که وقتی  اوضاع اقتصادی کشور به هم می خورد، خیلی از افراد دوست دارند مهاجرت کنند.. اما این را نباید فراموش کنیم که وقتی دوران کرونا هستیم و همه مرزها بسته هستند و اوضاع دنیا به هم ریخته است، ما در حال ضرر زدن به خود هستیم.

پس توجه کنید که اگر ما اصول آموزش کمپین تبلیغاتی را رعایت کنیم، می توانیم در بهترین زمان ممکن، یک محصول ساده را به یک فروش عالی برسانیم و در یک اشتباه و با رعایت نکردن زمان بندی تبلیغات،  بهترین محصول خود را می توانیم از بین ببریم.

  • یک بودجه تبلیغاتی و تبلیغات داشته باشید

مبحث بودجه بندی در تبلیغ یکی از سرفصل‌های مهم در امر  تبلیغات است. خیلی ها اصلا به این فکر نمی‌کنند که تبلیغات  کسب و کار هزینه بردار است و فقط هدف ـآن ها از تبلیغات راه اندازی کمپین است.به همین خاطر خیلی از آن ها می گویند : ” مهم نیست چه مقدار هزینه می شود، فقط یه تبلیغ خوب باشد برای ما کافی است “.

با این اوصاف باید به شما بگوییم که این یه اشتباه بزرگ است. حتی خود من، وقتی برای مجموعه خودم تبلیغاتی انجام می دهم، به این مسئله فکر میکنم که چقدر باید برای تبلیغات هزینه کنم؟ این که شما پولدار هستید یا وضع برندشما خوب است اصلا به این معنی نیست که می توانید بی حساب و کتاب تبلیغ کنید.

به همین خاطر شما باید یک دفترچه بردارید و شروع کنید به حساب کردن که اگر ایکس تومان پول برای تبلیغ در نظر می گیریم، چند برابر ایکس تومان می توانید بازدهی داشته باشید؟ اگر شما برای یک رستوران، یک میلیارد تومان برای کمپین در نظر بگیرید، چند پرس غذا باید بفروش برسانید تا این مبلغ بازگردد؟ اصلا چند عدد میز در رستوران خود دارید که چنین  تبلیغی انجام می دهید؟ چقدر مخاطب دارید؟ پس این اصل  تبلیغات را که می گوید : ” اول به جیبت نگاه کن ، بعد خرج کن ! ” را هیچوقت فراموش نکنید.

  • یک برنامه ریزی تبلیغاتی داشته باشید

وقتی که به تمام نکته‌های بالا  توجه کردید، وقت آن است که یک برنامه ریزی تبلیغاتی داشته باشید. برنامه ریزی تبلیغاتی چیست؟ برای تبلیغات ما می گوییم که یک تبلیغ از چند عنصر تشکیل شده است. اول از همه کسی که محتوای تبلیغ رو می نویسد مهم است.

دوم کسی که رو گرافیک و موضوعات بصری کار می کند و سوم کسی که برای تبلیغ استراتژی می نویسد. خب حالا شما به عنوان کسی که می‌خواهد کمپینی راه اندازی کند، باید بین این سه حوزه  هماهنگی ایجاد کند و یک برنامه ریزی برای هر کدوم داشته باشید که بتوانید با کمترین هزینه، در درست ترین زمان ممکن، تبلیغات خود را آماده کنید و در نهایت به نتیجه مطلوب برسید.

اگر برنامه نداشته باشید، کارشناس محتوا یک چیز می نویسد، گرافیست ساز دیگری کوک می کند و استراتژیست هم بی حساب و کتاب تبلیغات را برگزار می کند و این موضوع باعث شکست شما می شود. پس این اصل از تبلیغات رو جدی بگیرید و سعی کنید پیش از هر کمپینی خودتان بر این موضوع نظارت داشته باشید و برنامه ریزی درستی انجام دهید.

پیشنهاد ما به شما:‌ برنامه ریزی استراتژیک

  • روی محتوا و گرافیک هزینه کن

تنها جایی که میتوانیمبه شما بگوییم: ” هزینه کردن و وقت گذاشتن هیچ مانعی ندارد، مبحث محتوا و گرافیک است “. روی این یه مورد هر چقدر هزینه کنید و وقت بگذارید، برای شما به صرفه خواهد بود. چون اگر تبلیغ نتواند مخاطب را جذب کند، هیچ منفعتی برای شما به وجود نخواهد آورد.

اولین نکته این است که در مبحث تبلیغات کسب و کار باید به ان توجه کنید این است که در کجا و برای چه کسی می خواهید تبلیغات خود را انجام دهید؟ بعد تصمیم بگیری که تبلیغات خود را بر اساس این دو تا اصل طراحی کنید.

اگر قرار است در اینترنت تبلیغ کنید، یادتان باشد که فقط چند ثانیه وقت دارید که مخاطب خود را جذب کنید. اگر میخواهید در اینستاگرام تبلیغ کنید، یادتان باشد که نهایت یک دقیقه وقت دارید تا مخاطبتان را جذب کنید. پس روی محتوا و گرافیک کار کنید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید.

دومین اصلی که برای استفاده از محتوا و گرافیک وجود دارد این است که” قالب خودت رو انتخاب کن. “. وقتی مشخص شد که کجا و به چه روشی می خواهید تبلیغ کنید، آن وقت است که باید تمرکز خود را  بر روی این که چه  قالبی می خواهید طراحی کنید بگذارید؟

آیا میخواهید ویدیو درست کنید یا می خواهید عکس نوشته برای تبلیغات فراهم کنید؟  آیا می خواهید محتوا محور تبلیغ کنید یا شعار محور باشید؟ این‌ها همه گزینه‌هایی هستند که شما را به موفقیت در زمینه‌ی تبلیغات نزدیک تر می کند. یادتان باشد که تمامی اصول  تبلیغات حاصل سالها تجربه است و هر کدام را که به ان توجه نکنید، بخشی از منفعت کار خود را  از دست بدهید.

نتایج رو بررسی کنید

در مبحث  تبلیغات،  اصلی وجود دارد که بیان می کند: ” قرار نیست که اولین تبلیغ شما بهترین تبلیغ شما باشد”. یا قرار نیست که همه‌ی تبلیغات شما موفق باشند. به همبن خاطر گاهی اوقات شما باید آزمون و خطا کنید تا در نهایت به نتیجه مطلوب برسید.

این درحالی است که گاهی ما تمام موارد را رعایت می‌کنیم ولی بازخورد خوبی نمی‌گیریم. با این حال نباید نا امید شویم و نباید خودمان را ببازیم، بلکه باید دلیل شکست خود را تجزیه تحلیل کنیم تا بتوانیم  ایراد کار خود را پیدا کنیم تا به موفقیت برسیم. پس نتایج رو تحلیل کنید و سعی کنید اشکالات خود را برطرف کرده  تا در نهایت یک  کمپین  موفق برگزار کنید.

  • به خودتون و کسب و کارتون اعتماد داشته باشید

نکته‌ی آخری که در مورد راه اندازی کمپین تبلیغاتی می خواهیم به شما بگوییم و به طور مستقیم به مبحث  تبلیغات مربوط نمی شود اما  برای موفقیت کسب و کارتان به ان نیاز دارید این است که اگر می‌خواهید موفق شوید و اگر می‌خواهید یک کسب و کار درجه یک داشته باشید، اول از همه باید به کسب و کار خود اعتماد داشته باشید.

اگر یک بار تبلیغات شما شکست خورد، ناامید نشوید. این اتفاق برای هر کسی و هر مجموعه‌ای ممکن است بیفتد، مهم این است  که شما باید هر روز بهتر شوید و هر روز قوی تر به اهداف خود فکر کنید. این نکته را از ما بشنوید که همه‌ی کسب و کارها حتی آن هایی که سالیان سال مشغول فعالیت هستند هم گاهی اشتباه می کنند.

این اشتباهات به شما درس‌های بزرگی در مبحث تبلیغات می دهد تا بتوانید روزی با بیشترین بازده ممکن تبلیغ کنید. پس به نتایج ایمان داشته باشید و سعی کنید  تا می توانید قدرتمند عمل کنید. این مسئله باعث می شود که موفقیت بسیار زیادی به دست بیاورید.

 

سخن آخر

تبلیغات، در ذهن خیلی از برندهای معتبر بازار ایران یک پروسه یک طرفه است که مشتریآن را می بنید و اگر آن خوشش آمد و توانست ذهن او را تحریک کند،از محصولات خریداری می کند. در حالی که این کاملا یه باور غلط است و در کمپین تبلیغاتی باید به ان توجه ویژه ای شود.

در آموزش تبلیغات مدرن، تبلیغات زمانی موثر است که شما بتوانید بیشترین میزان تاثیرگذاری را از تبلیغ خود برای مشتری بگیرید. حال سوال اینجاست که ما چطور می توانیم بفهمیم که این تاثیر گذاری را انجام داده ایم یا خیر؟ 

شما باید ببینید که چقدر روی تعامل با مشتری کار کردید و چطور توانستید بازخوردهای لازم را نسبت به مشتری خود دریافت کنید؟ اکثر برندهای معتبر جهانی، این روزها دنبال این هستند که از مخاطبان خود بازخورد بگیرند.

در واقع آن ها به این نتیجه رسیدند که تبلیغی موثر است  که بتواند با مشتری حرف بزند و مشتری به اون جواب بدهد. پس برای همین هم شما باید دنبال راهی باشید که تعامل بیشتری در  تبلیغات خود داشته باشید. به عنوان مثال می توانید به ازای کامنت برتر، یک کد تخفیف در نظر بگیرید.

می توانید سوال بپرسید و از مخاطب خود نظر بخواهید که محصول بعدی که آن ها نیاز دارند چیست. اما نباید یادتان برود که بهترین راهنما برای شما، یادگیری اصول بازاریابی و آمیخته‌ی بازاریابی است که می تواند در بخش تبلیغات در کسب و کار به شما کمک کند که بیشترین تعامل را با مشتری های شما برقرار کند و آن ها را به یک خریدار تبدیل کنید.

 

سوالات متداول :

در کمپین های تبلیغاتی می بایست در ابتدا هدف خودتان را از تبلیغات مشخص کنید و سپس باید بر روی نقاط قوت خودتان تمرکز کنید ،حال مخاطب هدف خودتان را شناسایی کنید و سپس به دنبال یک راه مناسب برای تبلیغات باشید.

یکی از اشتباهاتی که توی حوزه تبلیغات وجود داره و خیلی هم دیده میشه، اینه که فرد در بدترین زمان ممکن، بهترین محصول خودش رو تبلیغ میکنه و به جای اینکه یک کمپین درست حسابی داشته باشه، با شکست عجیبی روبرو میشه.

برای رسیدن به یک فروش خوب و برای رسیدن به یک رشد عالی در کسب و کار، باید زمان بندی رو به بهترین شکل ممکن رعایت کنید.

 

همین حالا شروع کن!

4 پاسخ

    1. درود خدمت شما دوست عزیز. 5M به این موضوع اشاره داره که در کمپین تبلیغاتی باید به 5 مورد توجه کنیم . این موارد عبارت اند از: Mission (ماموریت) ،Money (پول و بودجه) ، Message (پیام)، Media (رسانه مورد استفاده) ، Measurement (ارزیابی اثربخشی تبلیغات).

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز