برند یاماها

 

هر برندی اگر بتواند تجربه و حس خوبی برای مشتریان خود خلق کند می تواند در کسب و کارش موفق باشد. امروز می خواهیم درباره برندی صحبت کنیم که باعث خوش صدا تر شدن زندگی شده است. این برند به بسیاری از نوازندگان این امکان را داده که تجربه ای عالی برای خودشان و برای کسانی که به آن گوش می دهند فراهم کند. علاوه بر تمرکز بر صدا، این برند تمرکزش را بر سرعت نیز گذاشته و در دل تمامی کسانی که عشق سرعت هستند، خودش را جای داده است. به احتمال زیاد تا الآن نام این برند را حدس زده باشید. در این مقاله قصد داریم تا درباره برند یاماها صحبت کنیم.

تاریخچه برند

تاریخچه برند

این برند توسط یاماها توراکوسو در سال ۱۸۸۷ تاسیس شد. یاماها این کمپانی با تولیدات مختلف در زمینه‌های مختلف موسیقی، لوازم منزل، ابزار صوتی، موتور سیکلت، نیمه رساناها، تجهیزات ورزشی و… همچنان برندی موفق و صاحب نام است و طرفداران آن همواره منتظر ارائه محصولات جدید یاماها هستند.  برند یاماها روز به روز در حال گسترش یافتن است.

 

زندگی شخصی

زندگی شخصی

یاماها توراکوسو در سال ۱۸۵۱ در خانواده ای که از قبیله کیشو توکوگاوا(واکایاما امروزی) متولد شد. یکی از مهم ترین علایق یاماها که مدت زمان زیادی از روز را به آن اختصاص می داد، ساعت بود. همین علاقه زیاد باعث شد که رفته رفته یاماها به سمت ساعت سازی جذب شود و در نهایت در رشته ساعت سازی تحصیل کند. به مرور زمان نه تنها توراکوسو در این رشته پیشرفت می کرد و تقریبا می توانست هر ساعتی را تعمیر کند و یا حتی می توانست ساعت های بسیاری را بسازد.

پس ازمدتی توراکوسو در کنار تعمیرات و انجام کارهای مربوط به ساعت وارد حوزه تعمیرات تجهیزات پزشکی شد. او در این کار نیز از مهارت زیادی برخوردار بود.

 

 

 ورود به عرصه موسیقی

شاید برایتان جالب باشد بر عکس بسیاری از کسانی که از ابتدا به یک حوزه علاقه دارند و در نهایت در آن حوزه نیز به موفقیت می رسند، یاماها خیلی اتفاقی وارد حوزه موسیقی شد.

روزی مدیر مدرسه از او درخواست کرد که یک نی که خراب شده بود را تعمیر کند و یاماها نیز این درخواست را پذیرفت. پس از گذشت چند روز توراکوسو توانست آن را تعمیر کند. می توان این کار را اولین قدم برای تولد برند یاماها در نظر گرفت.

پس از مدتی توراکوسو تصمیم گرفت که یک ساز برای دانشگاه ملی هنر های زیبا و موسیقی توکیو طراحی کند. او پس از گذشت چندین ماه و تلاش های سختی که داشت توانست آن ساز را طراحی کند. اما به دلایل ضعف های بسیار زیادی که داشت، نتوانست نظر مثبت کارشناسان این دانشگاه را جذب کند.

توراکوسو نا امید نشد و و تصمیم گرفت دانش خود را در حوزه موسقی افزایش دهد. این بار او پر قدرت تر از گذشته و با علم بیشتری این ساز را تهییه کرد و آن را به دانشگاه ارائه کرد و این بار تمام آنها این ساز را پذیرفتند.

پیشنهاد ما به شما: برند بولگاری

استعداد در مهارت های فنی

یاماها توراکوسو از همان کودکی استعداد بسیار زیادی در تعمیرات داشت و علاقه زیاد به تعمیرات وسایل باعث شده شده بود که خلاقیت زیادی داشته باشد. علاقه او به بحث ساعت سازی از همین استعداد و علاقه او به تعمیرات به وجود آمده بود.

یاماها با تکیه بر همین استعداد و علاقه ای که داشت توانست وارد عرصه موسیقی شود و طی مدت تنها ۴ ماه سازی را درست کند که مورد تایید دانشگاهیان عرصه موسیقی باشد.

 

محبوبیت جهانی

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم برند یاماها توانسته است محبوبیت بسیار زیادی را در این سال ها در بین مردم به دست بیاورد. نکته جالب اینجاست که این برند در زمینه های مختلفی ورود کرده است. در حالی که اکثر کسب و کارها معتقدند که برای موفقیت در کار باید بر روی یک جنبه تمرکز کرد و تلاش کرد که در آن زمینه متخصص شد. اما برند یاماها توانسته است علاوه بر زمینه تولید ادوات موسیقی، در زمینه موتور سازی نیز خوش بدرخشد و برای سالیان متوالی این روند خودش را حفظ کند.

 

 

ساز پیانو

ساز پیانو

یکی از مهم ترین محصولات برند یاماها پیانو هایش است. بسیاری از نوازندگان جهان طرفدار این برند هستند و در طول ۱۲۰ سالی که این برند پیانو تولید می کند، کاری کرده است که نوازندگان بزرگ تاریخ از این برند استفاده کنند و از طریق آن برای دیگران خاطره سازی کنند.

پیانو های الکتریک

 

از آنجایی که پیانو ساز گرانی است بسیاری از اساتید به شاگردان خود پیشنهاد می کنند که از محصولات دیجیتال برای شروع نوازندگی استفاده کنند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت برند یاماها این است که بسیاری از کودکان، نوجوانان و جوانان که نوازندگی پیانو را شروع می کنند با پیانو های این برند شروع می کنند.

همین که اولین ساز آنها پیانو یاماها است، باعث می شود که وابستگی خاصی میان این شاگردان و  برند یاماها به وجود بیاید.

البته در کنار قیمت ارزان پیانو های دیجیتال نسبت به پیانو های اکوستیک برند یاماها نباید از کیفیت بالای آنها نیز غافل شد.

 

گیتار c40 و c70

پیانو های الکتریک

یکی دیگر از مهم ترین دلایل محبوبیت این ساز به ویژه در آسیا، وجود این دو گیتار می باشد. همانطور که در مبحث پیانو های دیجیتال به آن اشاره کردیم بسیاری از کسانی که ساز گیتار را در سراسر جهان شروع می کنند از این ساز برای خودشان استفاده می کنند.

این گیتار ها نیز علاوه بر قیمت نسبتا مناسبی که دارند از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردارند.

به طوری که در خانه هر کسی که به گیتار علاقه زیادی دارد می توانید این دو محصولات را ببینید.

ساز های درام برند یاماها

ساز درام یکی از پرطرفدارترین ساز ها در سرتاسر جهان می باشد. درام های برند یاماها نیز یکی از بهترین این ساز ها می باشد. همین عوامل در کنار هم باعث محبوبیت و جهانی شدن این برند شده است.

به طور کلی زمانی که شما بتوانید به بهترین شکل به نیاز های مشتریان پاسخ بدهید و برای نیاز های آنها محصولی را در نظر داشته باشید، خواهید توانست محبوبیت زیادی را به دست بیاورید و برند یاماها نیز دقیقا به این موضوع توجه زیادی داشته است.

موتور های یاماها

موتور های یاماها

از دیگر مواردی که باعث محبوبیت یاماها شده است، موتور های آن می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از جوانان به سرعت و به خصوص به موتور سواری علاقه بسیار زیادی دارند.

موتورهای یاماها نه تنها طراحی و ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارند بلکه سرعت و کیفیت سواری آنها باعث شده است که این برند از محبوبیت بسیار زیادتری برخوردار شود.

جدول زمانی تاریخچه شرکت یاماها

جدول زمانی تاریخچه شرکت یاماها

قدمت این شرکت ۱۳۱ است. در تمام این مدت آنها در حال گسترش تجارت و طیف وسیعی از محصولات خود بوده اند تا بهترین ها را در اختیار مشتریانشان قرار دهند. در اینجا برخی از ویژگی های برند یاماها را با تاریخ وقوع برای شما بیان می‌کنیم. در ادامه بخشی از تاریخچه شرکت یاماها را برای شما بیان کرده‌ایم.

1887 تا 1917

صاحب شرکت یاماها اولین دستگاه نی خود را می سازد. چند سال یعنی در سال 1900 یاماها تولید پیانوها را آغاز کرد.

1917 تا 1947

این شرکت در تولید پیانوهای دیواری عالی عمل کرد و همچنین توانست دامنه مشتریان خود را گسترش دهد.

1947 تا 1977

وارد شدن سهام برند یاماها به بورس توکیو

تاسیس و راه اندازی بنیاد موسیقی یاماها

تأسیس شرکت موتورسازی(یاماها موتورز).

تأسیس شرکت ها و شعبه هایی در شرکت های دیگر. اولین شرکت در مزیک تاسیس شده است.

شروع تولید دستگاه های الکترونیکی

تبدیل برند یاماها به یک برند بین المللی

تولید محصولات و ساز های بادی و نیمه بادی.

1977 تا 2007

شرکت موسیقی و الکترونیک برند یاماها در (چین) تاسیس شد .

دستیابی به فناوری های رسانه ای اشتاینبرگ

تأسیس شرکت در حوزه مشاغل مربوط به سرگرمی موسیقی

2007 تا کنون

در این زمان ، این شرکت بر روی کل تنظیمات خود اعم از گسترش ساختمان و همه آنها زمان گذاشت. علاوه بر آن یکی کردن کارخانه‌های سازهای بادی ژاپنی را تکمیل کرد. شرکت Yamaha Music Japan Co. نیز تأسیس شد.

کلام آخر

برخی برند ها فراتر از یک برند معمولی پیش می روند و تجربه ای را برای مشتری خلق می کنند و برای همیشه در ذهن مشتری می مانند. برند یاماها یکی از همین برند هاست.

هر کسب وکاری اگر روی خلق تجربه مشتری زمان بگذارد می تواند از این طریق سود بسیاری را به دست بیاورد

 

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید