هولو (HOT) چیست؟

ارز هولو : ما در این سری مقالات در مورد ارزهای دیجیتال مختلف از بیت کوین گرفته تا اتریوم و … صحبت کردیم که هر کدام کارهای متفاوتی را انجام می دهند و به منظور رفع مشکل خاصی به وجود آمده اند .بنابراین  قصد داریم در این مقاله ارز دیجیتال هولو را  که با نماد (HOT)  در برخی از صرافی ها قابل دسترس است، مورد بررسی قرار دهیم .

هولو چیست؟

هولو یک پلت فرم همتا به همتا برای برنامه های کاربردی توزیع شده بر اساس زیرساخت ذخیره سازی ابری است.هولو یک بازار P2P از برنامه‌ها را فراهم می‌کند که در آن شرکت‌کنندگان شبکه می‌توانند میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز توزیع شده در سراسر شبکه با استفاده از قدرت محاسباتی خود و دریافت پول در ازای آن باشند.
هولو چین پلتفرمی است که کاربران را به اینترنت متصل می کند و سیستم هولو به عنوان واسطه ارتباطی عمل می کند. اپلیکیشن های هولو چین، اپلیکیشن های غیرمتمرکز هستند. با این حال، به جای استفاده از اصطلاح معروف “Dapps”، برنامه های هولو چین به عنوان hApps شناخته می شوند.
هدف این رمز ارز ارائه یک سیستم کارآمدتر و مقرون ‌به‌ صرفه‌ تر برای توسعه‌ دهندگانی است که با برنامه‌های غیرمتمرکز کار می‌کنند و بدون استفاده از الگوریتم‌های اجماع که به‌طور سنتی توسط بلاک ‌چین‌ها استفاده می‌شوند، به نهایی شدن آن دست می‌یابند.

هدف هولو

 

هدف هولو

 

این رمز ارز می خواهد با ایجاد نسخه جدیدی از اینترنت یک محیط مقیاس پذیرتر را به وجود آورد که در آن اطلاعات ذخیره شده، به اشتراک گذاشته شده و توزیع شده توسط واسطه ها یا هر فرد دیگری دیده یا کنترل نشود. این پلتفرم با استفاده از یک تابع هش منحصربه‌فرد ، هزینه عملیات و اجرای سیستم را کاهش می‌دهد، بنابراین ارز دیجیتال هولو قصد دارد روش استفاده ما از اینترنت را با اعمال آن به نفع مردم به جای شرکت‌ها متحول کند.

هولو چگونه کار می کند؟

اکوسیستم هولو چین به جای استفاده از شکل سنتی فناوری بلاک چین برای تأیید تراکنش ها و تولید بلاک های جدید در حین ایمن‌سازی شبکه، از یک تابع هش ویژه استفاده می کند.
این روش عامل محور است، به این معنی که از یک گره استفاده می کند که می تواند به صورت جداگانه تراکنش ها را تأیید کند. پس از تأیید توسط یک گره جداگانه، داده ها به سایر گره های سیستم توزیع می شود که اطلاعات تأیید را از نظر شفافیت و مشروعیت دوباره بررسی می کنند.
ظرفیت شبکه در مقیاس در افزایش تعداد گره ها و توان محاسباتی منعکس می شود که اغلب در پروتکل های سنتی مشکل ایجاد می کند. با این حال، این روش از اشتراک گذاری برای توزیع داده ها و مقیاس بندی ترافیک شبکه استفاده می کند تا آن را بهینه و برای برنامه های میزبانی شده به خوبی اجرا کند.
با توجه به این واقعیت که هولو چین از فناوری بلاک چین سنتی استفاده نمی‌کند روش هش کردن را برای انجام کارهای خود برگزیده است ، به همین دلیل این شبکه برای تأیید تراکنش‌ها، ایجاد بلوک‌های جدید و ایمن‌سازی شبکه نیازی به staking یا استخراج ندارد.

بنیان‌گذاران هولو چه کسانی هستند؟ (تاریخچه هولو)

 

بنیان‌گذاران هولو چه کسانی هستند؟ (تاریخچه هولو)

 

هولو توسط آرتور براک و اریک هریس-براون در سال 2017 با دفتر مرکزی که در جبل الطارق تأسیس کرده بودند ، ساخته شد. هولو با هدف فعال کردن میزبانی برای برنامه‌ها در یک اکوسیستم همتا به همتا ایجاد شد که به عنوان یک پلتفرم پس از بلاک چین با عملکرد هش DHT توصیف می‌شود.
هولو در دو دور سرمایه گذاری بیش از 20.4 میلیون دلار جمع آوری کرد که آخرین دوره آن در آوریل 2018 انجام شد، با این حال این پروژه هنوز توسط شرکت کاردینال کپیتال نیز تامین مالی می شود.

چه چیزی هولو را منحصر به فرد می کند؟

هولو به دلیل معماری خود منحصر به فرد است زیرا پلت فرم هولو چین بر روی فناوری بلاک چین سنتی اجرا نمی شود، بلکه در عوض از یک الگوریتم هش به عنوان یک شبکه پس از بلاک چین استفاده می کند. با استفاده از فناوری کلاسیک دفتر کل توزیع شده، به کاربران امکان میزبانی و استفاده از برنامه های مختلف در شبکه را می دهد که به عنوان hApps شناخته می شوند. و از طرفی هولو برای کار و اجرای گره‌ها نیازی به staking یا ماینینگ ندارد.
چه چیزی باعث ارزشمند شدن هولو می شود؟
هولو ارزش ذاتی خود را از ظرفیت فنی، فناوری، موارد استفاده و سطح پذیرش به دست می آورد. وقتی صحبت از ارزش بازار به میان می‌آید، هولو تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله کل عرضه توکن‌های HOT قرار می‌گیرد. عرضه محدود به عنوان یک مکانیسم ضد تورمی عمل می کند، به این معنی که توکن های HOT ممکن است در بلندمدت ذخیره خوبی از ارزش را فراهم کنند.
ارزش این رمز ارز تحت تأثیر ارتقاها، به روز رسانی ها، پیشرفت ها و سایر اخبار و رویدادها قرار می گیرد. چیزی که به هولو ارزش بیشتری می بخشد، کاربرد و ظرفیت فنی آن در ایجاد بازار P2P برای میزبانی برنامه ها است.

چه مقدار از توکن های ارز هولو در گردش هستند؟

 

چه مقدار از توکن های ارز هولو در گردش هستند؟

 

رمز ارز هولو دارای مجموع عرضه محدود حدود 177.6 میلیارد توکن HOT است که از این تعداد 177,619,433,541 در حال حاضر در گردش هستند. تعداد کل توکن های موجود عرضه شده در گردش ، ضرب در قیمت فعلی HOT برابر با ارزش بازار هولو است.
ارزش بازار رمز ارز هولو را در مقایسه با همتایان خود در حوزه ارزهای دیجیتال رتبه بندی و همچنین سهم بازار را نسبت به دنیای رمز اررها تعیین می کنند.

اطلاعات فنی

Distributed Hash Table یا DHT یا همان روش هش، نیاز به DLT را در محیط های غیرمتمرکز که امکان میزبانی برنامه های غیرمتمرکز بین کاربران شبکه را فراهم می کند، از بین می برد. DHT نیازی ندارد که همه گره‌های محاسباتی به طور هم زمان کار کنند و همزمان در دسترس باشند، زیرا گره‌های مجزا می‌توانند تراکنش‌ها را تأیید کنند، سپس تأیید را توسط گره‌هایی که فعال هستند ، تأیید کنند.
این اکو سیستم برای تولید بلوک‌های جدید و اعتبارسنجی داده‌ها برای انجام تراکنش به پروتکل‌های Proof of Work یا Proof of Stake یا هر شکل دیگری از مکانیسم‌های اجماع مبتنی بر DLT نیاز ندارد، در عوض به DHT یا هش تکیه می‌کند که برای همان کار به انرژی کمتری نیاز دارد.
هر کسی می‌تواند از طریق هولو هاستینگ Holo Hosting که در پس‌زمینه رایانه‌هایی که گره‌هایی با قدرت محاسباتی را اجرا می‌کنند فعال کند، به هولو هاست Holo Host دسترسی داشته باشد و برنامه‌های خود را میزبانی کند. به لطف این معماری پیچیده پس از بلاک چین، کاربران می توانند خودشان برنامه های خود را میزبانی کنند و در ازای دریافت پاداش، قدرت محاسباتی را برای میزبانی اجاره کنند. هولو چین به‌عنوان پلی بین محیط متمرکز که همان‌طور که ما می‌شناسیم اینترنت است و محیط غیرمتمرکز ارزهای دجیتال عمل می‌کند.

شبکه هولو چگونه امنیت ایجاد می کند؟

شبکه Holo از طریق استفاده از Distributed Hash Table ایمن می شود که تضمین می کند که یک گره می تواند ابتدا تراکنش ها را تأیید کند و در تولید بلوک قبل از اینکه این داده ها توسط بقیه گره های شبکه تأیید شود ، نقش داشته باشد. Holo داده‌های تراکنش را بین گره‌هایی توزیع می‌کند که وظیفه آن ها این است که داده‌های موجود در تراکنش ها را پس از تأیید ابتدایی ، دوباره بررسی کنند.
گره های فعال دیگر که در همسایگی این گره ها قرار دارند اطمینان لازم برای داده ها معتبر و شفاف را به وجود می آورند، بنابراین یک لایه امنیتی به شبکه اضافه و در عین حال شفافیت را حفظ می کنند. هولو چین با DHT در هسته مکانیسم خود ساخته شده و در نتیجه یک شبکه پس از بلاک چین را ارائه می دهد که می تواند پلت فرم را بدون استفاده از پروتکل هایی مانند اثبات کار و اثبات سهام، مقیاس ، ایمن کند.
حتی اگر یک گره به صورت مخرب عمل و یک تراکنش نادرست را تأیید کند، بقیه گره‌ها هنگام بررسی مضاعف داده‌ها، فعالیت مخرب را تشخیص می‌دهند، به این ترتیب شبکه Holo ایمن می‌شود.

قیمت هولو چقدر است؟

 

قیمت هولو چقدر است؟

 

قیمت هولو مانند تمام ارزهای دیجیتال در معرض تغییرات مکرر است ، به این معنی که قیمت هولو می تواند به سرعت در یک دوره نسبتاً کوتاه رشد و یا نزول کند. بازار ارزهای دیجیتال بی ثبات است، در حالی که کریپتوها اغلب تحت تأثیر موارد زیادی از عوامل مختلف هستند که ممکن است بر قیمت Holo و سایر دارایی های دیجیتال تأثیر بگذارند.
علاوه بر عوامل سنتی مانند احساسات بازار، جریان ارزهای دیجیتال در صرافی ها و به طور کلی اقتصاد، قیمت توکن HOT نیز تحت تأثیر تقاضا برای HoloFuel و سطح پذیرش پلت فرم هولو قرار دارد. با این حال قیمت هر توکن هولو فعلی 0.00462423 دلار است.

کلام آخر

هولو یک رمز ارز دیجیتال است که بر پایه دش کار می کند. این موضوع باعث می شود سیستمی فراتر از پلتفرم بلاک چین داشته باشد . با این حال این رمز ارز می تواند فضای واقعی را به فضای غیرمتمرکز خارجی متصل کند. با این وجود این رمز ارز مانند تمام ارزهای دیجیتال دیگر تحت تأثیر افت و خیزهای قیمتی بازار است بنابراین برای خرید و فروش و یا سرمایه گذاری روی آن باید تحقیق و تحلیل لازم را به درستی انجام دهید تا خدای ناکرده دچار ضرر و زیان نش

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید