فری کوین چیست؟

در دنیای ارزهای دیجیتال رمز ارزهای مختلف با کاربردهای متفاوتی به وجود آمدند تا هر کدام بتوانند مشکلاتی را که در شبکه بلاک چین وجود دارد را حل کنند . از بیت کوین که سلطان ارزهاست تا آلت کوین ها و برخی از میم کوین ها گرفته برای همین موضوع به وجود آمدند که ارز فری کوین نیز یکی از همین آلت کوین هاست. حال قصد داریم در این مقاله به این موضوع بپردازیم که فری کوین چیست؟ چگونه کار می کند، قیمت آن چقدر است و چه معایبی دارد؟
فری کوین Freedom Coin (TFC) یک پروژه ارز دیجیتال است که به دنبال رفع برخی از مشکلات موجود در امنیت و ایجاد انرژی در گره های اصلی به وجود آمده است. گره‌های اصلی سرورهایی هستند که یک نسخه کامل از بلاک چین را حمل می‌کنند که در زمان های مشخصی به‌روزرسانی می‌شوند و به عنوان نقاط مرجع مهم در بازار بلاک چین غیرمتمرکز عمل می‌کنند.

فری کوین چیست؟

در حال حاضر، تعداد کمی از رمز ارزهاو پلتفرم های آن ها وجود دارند که موارد تشویقی مناسبی را برای دارندگان توکن ارائه می‌دهند. با این حال رمز ارز دش DASH، اولین توکن ها را در گره های اصلی پیاده سازی کرد که سیستم تشویق و پاداش را به دارندگان خود می دهد.
با افزایش تعداد گره های اصلی، دارندگان دش DASH تمایل دارند تا استفاده از این گره ها را کاهش دهند زیرا هزینه های اجرای یک گره به طور قابل توجهی بیشتر از پاداشی است که به افراد پرداخت می شود. با این حال ارز فری کوین با نماد TFC این سیستم پاداش را بازسازی می کند و باعث می شود افراد با هزینه کمتر، سریع تر گره های خود را بسازند و از طرفی هم پاداش بیشتری دریافت کنند.
توسعه‌دهندگان این پلتفرم بیان می کنند: «فری کوین نیاز به بازده طولانی‌مدت پایدار به جامعه کریپتو را از طریق یک محصول غیرمتمرکز با توکن TFC برطرف می‌کند و در درازمدت بازدهی را برای جامعه کریپتو TFC فراهم می‌کند». “ساختار راه حل یک رویکرد کنترل شده را از طریق یک سیستم رأی گیری منحصر به فرد ارائه می دهد که از منافع جامعه دارندگان توکن TFC و پایداری شبکه ارز فری کوین محافظت می کند.”

فری کوین چگونه کار می کند؟

 

فری کوین چگونه کار می کند؟

 

ایجاد یک گره اصلی در بلاک چین ارز دیجیتال فری کوین نیاز به سرمایه گذاری اولیه با 5000 توکن TFC دارد. این توکن ها در حال حاضر برای خرید به عنوان بخشی از توکن ها در سایت موجود هستند و در حال حاضر هر 5000عدد از آن برابر یک بیت کوین BTC قیمت دارند. با این حال امکان دارد قیمت در دورهای بعدی افزایش پیدا کند.
مزایای بهره برداری از گره اصلی به گونه ای طراحی شده است که برای دارندگان TFC در طولانی مدت جذاب باشد. اپراتورهای اصلی گره ها از تمام مزایای معمولی توکن ها مانند امکان ارسال ارزهای دیجیتال به صورت ناشناس از طریق شبکه TFC و دسترسی به خریداران و فروشندگان TFC و حتی صرافی آن دسترسی خواهند داشت.
هزینه های پشتیبانی شبکه به گره های اصلی TFC در بیت کوین برای کار آن‌ها در شبکه ارز فری کوین پرداخت می شود. این بالاتر از پاداش های اثبات سهام است که توسط همه دارندگان TFC ایجاد می شود.
در عوض، از گره‌های اصلی انتظار می‌رود که یکپارچگی بلاک چین را حفظ کرده و با رأی دادن در اداره بلاک چین شرکت کنند. در هر یک از سناریوهای طرح پاداش در فری کوین TFC،بنابراین 100 گره اصلی در نظر گرفته شده است.

سیستم رأی گیری چگونه کار می کند؟

در پلتفرم فری کوین به اپراتورهای اصلی گره ها در مورد تصمیمات توسعه دهنده که بر کدهای موجود در آن تأثیر می گذارند، از قبل به آن‌ها اطلاع داده می شود. برای هر رأی مهلتی با نظارت مسئول فنی تعیین خواهد شد که رأی ها بر اساس نظرات اکثریت به سادگی تأیید یا رد می شود. حد نصاب رأی 5 درصد از تعداد کل دارندگان گره اصلی است.
در حالی که این روش بسیار متمرکز به نظر می رسد، توسعه‌دهندگان فری کوین اصرار دارند که یک ساختار حاکمیتی قوی برای موفقیت رمز ارز فری کوین لازم است.
با این حال طرفداران و دارندگان اصلی اصرار دارند که ارزهای دیجیتال نباید توسط کسی اداره و یا شناسایی شوند و یا حتی تحت حاکمیت کسی قرار بگیرد. اما این سوء تفاهم از کجا ناشی می شود؟ اول اینکه افراد باید بدانند تحت حاکمیت در اینجا به این معنی نیست که یک کشور و یا یک دولت بر این رمز ارز تسلط دارد و یا آن را اداره می کند بلکه به این معناست که هر گروه، هر پروژه و حتی هر شخصی به شکلی بر این رمز ارز حاکمیت دارد در نتیجه می توان گفت ارزهای دیجیتال یک شی بی جان نیستند. بلکه آن‌ها در هسته خود یک پروژه نرم افزاری قدرتمند دارند که می خواهد مشکلی را بر طرف کند و از سوی دیگر این رمز ارزها یک سیستم پولی و یک آزمایش اجتماعی هستند.»

چرا یک سیستم پاداش قوی برای فری کوین ضروری است؟

 

چرا یک سیستم پاداش قوی برای فری کوین ضروری است؟

 

از آنجایی که گره‌های اصلی پردازش و رمزگذاری را برای یک شبکه انجام می‌دهند، با انگیزه نگه داشتن افراد، فعال نگه داشتن آن ها می تواند برای پلتفرم به شدت مفید باشد.
گره‌های اصلی تراکنش‌ها را در یک شبکه پردازش می‌کنند، داده‌هایی که از این شبکه عبور می‌کنند را رمزگذاری کرده، تا با سرعت بیشتر و راحت تر شبکه ای بلاکچین جان بگیرند.»

تیم سازنده و پشتیبان فری کوین

مدیرعامل و مؤسس ارز فری کوین TFC داگلاس بوثما از آفریقای جنوبی است. قبل از تأسیس TFC در مارس 2018، آقای داگلاس به عنوان مدیر عامل شرکت کریتوشور تکنولوژی CrytoSure Technologies و مدیر عامل شرکت کاستوم اپس اس ای Custom Apps SA بود.

بازار خرید و فروش فری کوین چگونه است؟

 

بازار خرید و فروش فری کوین چگونه است؟

 

TFC در مرحله پیش فروش خود قرار دارد، بنابراین هنوز در صرافی های مختلف آن گونه که باید لیست نشده است با این حال پیش فروش در 31 مه 2022 به پایان می رسد. قیمت این ارز دیجیتال بر اساس یک بیت کوین برای هر گره اصلی تعیین و با گره های اصلی مشترک به 20 واحد تقسیم و قیمت آن‌ها بر این اساس مشخص می شود. پس از پیش فروش، قیمت هر توکن و قیمت گره اصلی بعد از کامل شدن به صورت تدریجی افزایش می یابد.

نقشه راه فری کوین

توسعه دهندگان شبکه این ارز دیجیتال  معتقد هستند که این رمز ارز به کسب درآمد و ثروت بلندمدت افراد کمک می کند. در این فرآیند آن‌ها انتظار دارند ردیابی عملکرد در زمان واقعی، بازخورد نقطه عطف در اجرای ابتکارات، گزارش های عملکرد و پاداش هایی که به طور مداوم به افراد پرداخت خواهد، به درستی انجام می شود. با این حال آن ها بر این باورند که با چشم اندازی که این پلتفرم دارد و ویژگی کارآفرینی که برای آن ها وجود دارد، انتظار دسترسی به فرصت های جدید را به افراد بیشتری خواهند داد.

معایب ارز فری کوین

مانند هر رمز ارزی freecoin هم معایب خاص خود را دارد که همین موارد باعث می شود آن گونه که باید رشد نکند  و قیمت بالایی نداشته باشد به همین خاطر قصد داریم در ادامه معایب آن را مورد بررسی قرار دهیم.

اولین عیبی که این رمز ارز دارد این است که اطلاع رسانی دقیقی از پروژه های خود ارائه نمی دهد . به عنوان مثال در توییتر فقط مردم را به هولد کردن این رمز ارز تشویق می کند این در حالی است بر روی توانایی ها  و نقاط مثبت خود تمرکز ندارند . از طرفی این رمز ارز در صرافی های بزرگ لیست نشده است و همین امر باعث شده است خیلی از افراد ندانند ارز فری کوین چیست؟ و چه کاربردی دارد.

FREECOIN در شبکه های اجتماعی هم، همین روش را در پیش گرفته است به همین خاطر اطلاعات دقیقی از این رمز ارز وجود ندارد و از طرفی هم نمی توان با آن معاملات دوطرفه یا فیوچرز انجام داد در نتیجه این موضوع باعث شده است که معامله گران مالی علاقه زیادی به این رمز ارز نداشته باشد زیرا برای آن ها جذابیت ندارد.

 

آخرین اخبار FREECOIN

ارز فری کوین در تقویم عرضه اولیه توکن در وب سایت Investing.com لیست شده است و به عنوان روشی نوآورانه برای پاداش دادن به دارندگان گره اصلی در چندین وبلاگ صنعتی و جمع‌آوری اخبار شناخته شده است. همچنین شمارش معکوس برای لیست شدن در صرافی کریپتو بریج CryptoBridge شروع و از طریق چندین رسانه خبری نیز به این موضوع اشاره شده است.

کلام آخر

ما در این مقاله ارز دیجیتال فری کوین را مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم فری کوین چیست؟ و اینده ارز فری کوین چه می شود. این در حالی است که این رمز ارز باعث کارآفرینی می شود زیرا به افراد این امکان را می دهد تا گره هایی برای پشتیبانی از شبکه بلاک چین به وجود آورند. با این حال این کار با سرعت و پاداش بیشتری نسبت به شبکه های دیگر انجام می شود.

سوالات متداول

به گفته سازنده ریسک پایین تری نسبت به سایر رمز ارزها دارد.دارایی افراد زیاد تحت تاثیر کاهش قیمت قرار نمی گیرد. امکان سرمایه گذاری همه افراد حتی کسانی که پول زیادی ندارند. پشتیبانی از شبکه ERC20  و TRC20 و BEB 20

فری کوین را می توان از پنکیک سواپ، گیت ای او، بیت گلوبال، پرو بیت گلوبال تهیه کرد.

همین حالا شروع کن!

4 پاسخ

    1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی . شما می تونید قیمت لحظه ای فری کوین رو در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید با این حال قیمت الان $0.0000004073 هست.

    1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی . سپاس از نظر ارزشمند شما امیدواریم که تونسته باشیم اطلاعات لازم در مورد ارز فری کوین را در اختیار شما قرار داده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید