رسانه تبلیغاتی چیست؟

رسانه همواره یکی از مطلوب ترین راه هایی بوده است که اشخاص و سازمان ها برای بالا تر بردن گستره شناختی خود از این روش استفاده می کنند و همچنین توانسته اند که تاثیر به سزایی در این خصوص داشته باشند. در واقع رسانه به دلیل اینکه اشخاص زیادی در یک دسته عمومی آن را دنبال می کنند می تواند اطلاعات را در سطح بالاتری انتقال دهد و همچنین اشخاص جامعه دسترسی بیشتر و بهتری به آن دارند.

رسانه تبلیغاتی یک مکمل بسیار خوبی در حوزه بازاریابی دیجیتالی است.

تلویزیون و رادیو یکی از ابزارهایی است که در بین رسانه تبلیغاتی توانسته جایگاه خوبی را داشته باشد و بر اساس آمارها نیز این دو بالا ترین میزان استفاده را داشته اند.

 

بهترین رسانه تبلیغاتی برای انتقال پیام چیست؟

بهترین رسانه تبلیغاتی برای انتقال پیام چیست؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در انتخاب یک کسب و کار مهم بوده و موجب می شود که یک کمپین تبلیغاتی خوب بسته شود، انتخاب رسانه تبلیغاتی موثر است. در مر حله اول که می خواهید یک رسانه تبلیغاتی درست انتخاب کنید بایستی دوتا رویکرد درست را بررسی کرد تا بتوان با یک نتیجه رسید رسید. رویکرد های زیادی در ان حوزه وجود دارد اما مهم این است که بدانیم کدام رویکرد در جهت پیشرفت درست عمل می کند. این دو ریکرد به شرح زیر است:

رویکرد تمرکز رسانه‌ای

رویکرد تمرکز رسانه ایی بر این ساختار تاثیر دارد که یک رسانه صرفا در خصوص رسانه تبلیغاتی شما انتخاب شود و بر آن متمرکز شود و اصول رسانه ایی خود را بر این اساس جلو ببرد.

در واقع رویکرد متمرکز رسانه ایی می خواهد یک جهت تبلیغاتی صرفا بر یک رسانه خاص متمرکز باشد و از آن طریق تمام تبلیغات انجام شود.

در این جا عقیده مشتری بر این استوار است که انتشار در تمام رسانه ها ممکن است ریسک داشته باشد و حتی به ضرر ان ها تمام شود و رقیبانشان بتوانند بسیاری از ایده های آن برند را کپی کنند.

رویکرد پراکندگی رسانه

رویکرد پراکندگی رسانه

این رویکرد و اثر آن در رسانه های تبلیغاتی می تواند اثر گذاری بهتری داشته باشد چرا که بودجه خود را دسته بندی می کنند تا بتوانند در رسانه های مختلفی آن را استفاده کنند و در نتیجه بدین شکل در سطح وسیع تری ایت تبلیغات انتشار می باید و افراد زیادی از آن بهره می برند.

نکته مهمی که در این جا وجود دارد این است که شما باید با در نظر گرفتن محصول خود به این نتیجه برسید که چه رسانه تبلیغاتی و چه رویکردی را بهتر است که انتخاب کنید. به طور مثال محصول شما ماست است که یک محصول عمومی بوده که اکثر افراد جامعه از آن استفاده می کنند و می توان گفت که بسیاری از افراد نیاز دارند که از آن استفاده نمایند  و از این طریق با این محصول که مورد مصرف همگی آشنا شوند و آن برندی را که می خواهند استفاده کنند.

اما به فرض مثال محصول شما یک کالای پزشکی است که مورد استفاده همگی نمی باشد در این صورت استفاده از رسانه تبلیغاتی پراکنده کمکی به ما نخواهد کرد وحتی موجب می شود که هزینه های استفاده شده به هدر می رود. پس چنانچه ما در مرحله اول ندانیم که محصول ما در کدام دسته قرار می گیرد به شدت به ضرر ما بوده و رسانه تبلیغاتی درستی انتخاب نخواهیم کرد.

تلویزیون

رسانه تبلیغاتی تلویزیون یکی از بهترین و محبوب ترین رسانه هایی است که می توان گفت بیشتر آحاد جامعه تبلیغات آن را می بینند و گستردگی اطلاع رسانی بالایی دارد.

تلویزیون یکی از رسانه هایی است که با نشان دادن تبلیغات و سرگرمی توانسته گروه مخاطبین بالایی را به خود جذب کند و در طیف متنوعی این تبلیغات را انجام دهد.

تلویزیون شاید به صورت محدود یک سری از تبلیغات را نشان دهد و یا اینکه برای تبلیغات شما محدودیت اعمال کند اما می توان گفت که تاثیر گذاری بالایی دارد و همان محدود بودنش نیز به ما بسیار کمک خواهد کرد.

هزینه های تبلیغاتی تلویزیون بالا بوده و هر برندی با توجه به بودجه و هدف خود بهتر است برنامه ریزی برای این رسانه تبلیغاتی داشته باشد چون همان طور که به درد خیلی ها می خورد ممکن است افراد دیگر نتوانند سودی در تبلیغات تلویزیونی داشته باشند.

تلویزیون ها و پلتفرم های مجازی آن

تلویزیون ها و پلتفرم های مجازی آن

یک سری از تلویزیون های اینترنتی و یا شبکه های خانگی امروزه محبوبیت بالایی دارد و توانسته در برخی از برنامه جایگاه ها بهتری نسبت به پخش برنامه ها و جلب نظر مشتریان داشته باشد. به طور کلی نمی تواند جایگزینی برای تلویزیون باشد اما توانایی آن را دارد که همپای آن جلو رود.

نکته مهم در این جاست که مفهوم رسانه تبلیغاتی در این پلتفرم جایگاه بالایی  داشته و توانسته نیز در این حوزه محبوب واقع شود و بسیار تاثیر در بازاریابی مارکتینگ باشد.

رادیو

این رسانه قدیمی محبوب بوده و در حال حاضر نیز بسیاری از افراد هنوز از آن استفاده و به برنامه های آن گوش می دهند. رادیو یک رسانه تبلیغاتی فراگیر بوده که مخاطب با شنیدن آن می تواند به راحتی حتی به صورت ناخواسته در ذهن خود آن تبلیغ را تداعی و ثبت کند.

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که محتوای برنامه خود را گوش دهند تا اینکه آن را مطالعه نمایند چرا که به اصلاح گوشی بودن به آن ها کمک بسیاری خواهد کرد.

شما می توانید استراتژی تبلیغات خود را بر اساس آن چینش کنید و از این طریق می توانید که بازدهی خوبی در این خصوص داشته باشید. پس حتما در زمان تدوین اصول تبلیغاتی خود به این نکات مهم در خصوص رسانه تبلیغاتی خود توجه نمایید.

رسانه های مکتوب

رسانه های مکتوب

رسانه مکتوب در حوزه رسانه تبلیغاتی می تواند اثر گذاری بیشتری داشته باشد چرا که این مدل از تبلیغات اصولا ماندگار تر است و حتی شما نیز می توانید با استفاده از رنگ بندی ذهن مخاطب را به سمت خود بکشانید و تلاش کنید که او از این طریق به سمت شما سوق داده شود.

در واقع رسانه های مکتوب به دلیل اینکه شما می توانید حتی با یک عمس تبلیغات بروید و یا اینکه با در روزنامه های کثیرالانتشار تبلیغ بدهید که هزینه آن کمتر بوده و در مقایسه با تبلیغات ویدیویی و یا تلویزیونی که از جمله رسانه تبلیغاتی بوده، کمتر می شود.

نکته دیگری که در این جا مهم است این بوده که شما می توانید از این طریق برند سازی موفق تری انجام دهید. از دلایل دیگری می توان به آمار دقیق انتشار یافته این رسانه های مکتوب است که به دقت می توانند به ما یک آمار و میانگین درست از تعداد دفعات انتشار آن بدهند که بتوان یک کمپین درست تبلیغاتی درست برنامه ریزی کرد و آن را جلو برد. پس از دیگر مزیت آن می توان به جامع بودن چارت های تبلیغاتی اشاره کرد.

 

اینترنت

از دیگر رسانه تبلیغاتی می توان به بستر مناسب اینترنتی اشاره کرد که خود فضای بسیار زیادی به ما می دهد که بتوانیم تبلیغات خود را انجام دهیم.

در واقع اینترنت در قالب بسترهای فضای از جمله یوتویوب، تلگرام و اینستاگرام اشاره کرد که مخاطبان بسیاری دارد و در مقابل جمعیت بیشتری تبلیغات  شما را خواهند دید.

 

 

از جمله تبلیغات اینترنتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بنرهای تبلیغاتی

این بنرها بر روی سایت ها نمایش داده می شود که می توان گفت که این مورد تاثیر مستقیمی بر جذب مخاطب دارد ودر نتیجه از این طریق به سایت کشیده می شود و به دلیل این جذابیت مخاطب بر سایت باقی می ماند و می توان گفت که هر چه این بنرها جذاب تر باشد مخاطبان بالاتر می رود.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل یکی از راه های است که می توان از طریق ان می توان بازاریابی کرد و به مشتریان از این طریق ارتباط برقرار کرد.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از راه هایی است در جهت هدف رسانه تبلیغاتی که می تواند مسیر خوبی را در این خصوص طی نماید و محتوای شما را هرچه بهتر و بیشتر به مخاطب ارائه کند. در واقع یکی از راه های که شما می توانید فضای سایت را گسترش دهید همین شبکه های اجتماعی است که در غالب جدیدی ارائه می شوند.

کلام آخر

رسانه تبلیغاتی از جمله مواردی است که می تواند برای فروش بیشتر از آن استفاده کرد که راه های زیادی برای این کار وجود دارد که ما در سایت مقاله استاد ماهان تیموری این موضوع را بیان کرده ایم که شما با شناخت این موضوع می تواند رسانه ایی که مدنظرتان هست را انجام دهید. در واقع رسانه های تبلیغاتی می توانند به خوبی جواب گوی این موضوع باشد.

 

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید