آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

از شر بیکاری برای همیشه خلاص شوید

از شر بیکاری برای همیشه خلاص شویدReviewed by on Dec 13Rating:

بیکاری پدیده ترسناکی است، مخصوصا اگر شما آماده به کار باشید و در جهت دریافت یک شغل مناسب و متناسب با علاقه خود آموزش دیده و زمان صرف کرده باشید. در کشور ما این معضل به یکی از مهم ترین مشکلات جامعه و خانواده ها بدل شده که برای حل آن نیاز به برنامه های مدون دولت و فراهم آوردن استراژدی های ایجاد کار و جستجوی آن توسط افراد جامعه است.
در این مقاله قصد داریم تا روش هایی را بیان کنیم که توسط آن افراد از شر بیکاری برای همیشه خلاص شوند.

از ذهن خود شروع کنید

بزرگترین چالش برای افراد بیکار پیدا نکردن کار نیست و در واقع افکار آن ها و احساسات آن هاست. بیکاری می تواند احساس افسردگی، اضطراب و ترس از آینده را در فرد ایجاد کند. این احساسات گهگاهی می تواند شغلی را که شما شرایط انجام آن را داشته و درست در نزدیکی شما قرار دارد از چشمتان پنهان کند.
سوال اینجاست که چه اتفاقی رخ می دهد، زمانی که شما اضطراب دارید؟
هنگامی که رزومه قوی و یا حضور ذهن خود را در یک مصاحبه کاری از دست می دهید، در واقع ریسک رد شدن خود را در آن شغل بخصوص افزایش می دهید.

برای کاهش این اضطراب چه کاری انجام دهیم:

با دوستان خود صحبت کنید، پیاده روی را در برنامه روزانه خود جای دهید، این را مد نظر داشته باشید که اگر یک کار را به خوبی انجام می دهید، همان را تقویت کرده و ادامه دهید، به قول معروف از این شاخه به آن شاخه نپرید.
اگر از علاقه خود پیروی کنید، در آن کار بسیار بسیار موفق خواهید بود. این رویکرد اغلب کار می کند، علاقه و تخصص برای موفقیت در استخدام بسیار مهم است.
رویکرد بعد این است که نگاه کنید کدام صنایع شغل بیشتری ایجاد می کند و آموزش لازم برای ورود به یکی از این زمینه ها را یاد گیرید. اگر بخواهید هر چه زودتر به کار برسید، باید ببنید کدام شغل بازار کار بهتری دارد و در آن زمینه کاری مشغول به یادگیری و فعالیت شوید.
گام بعدی این است که نگاهی دقیق به کسب و کارها بیاندازیم. این کار به شما اطلاعات دقیق در مورد هر صنعت، از جمله دستمزد، تعداد مشاغل اضافه شده و آینده شغلی آن صنعت می دهد.

بهترین راه برای جلوگیری از بیکاری:

اگر فرصت کمی برای پیدا کردن شغل وجود داشته باشد ممکن است رویکرد اول کار نکند. شما با میدانی مواجه خواهید شد که بسیار رقابتی است. یک مثال ساده در این زمینه، تلاش کردن برای تبدیل شدن به یک ستاره فیلم یا یک بازیکن ورزشی حرفه ای است. شما ممکن است شانس زیادی برای گرفتن آن شغل نیاز داشته باشید. اگر به طور مداوم شکست بخورید ممکن است ناامید شوید. همچنین این کار می تواند کمی خطرناک بوده و شما را تا سال ها درگیر یادگیری و آمادگی برای آن شغل کند. هنگامی که شما در سی و یا چهل سالگی هستید، شاید دیگر برای شروع آن کار دیر شده باشد.

بهترین راه برای جلوگیری از بیکاری این است که به طور مداوم مهارت های خود را بهبود ببخشید. هر ریالی که شما برای آموزش می پردازید سرمایه گذاری برای آینده خودتان است. به کلاس های آموزشی بروید که در آن ها علاقه دارید و می دانید که آینده شغلی خوبی دارد. نیاز نیست که برای این کلاس ها هزینه های سنگین پرداخت کنید و تنها با آموزش های موجود در اینترنت نیز می توانید نتیجه خوبی کسب کنید. مهارت های صحبت کردن و نوشتن خود را بهبود ببخشید. همه کارفرمایان به دنبال کسی هستند که بتواند مسائل را به خوبی توضیح دهد.

بیکاری

ارتباط با دیگران:

به شکل قابل توجه ای ارتباط با دوستان، آشنایان یا اعضای فامیل می تواند در پیدا کردن یک کار جدید تاثیرگذار باشد. گاهی شما در پی پیدا کردن یک شغل هستید و کسی در این باره چیزی نمی داند، اما در میان آشنایان و دوستان افرادی به دنبال یک فرد با توانایی انجام همان کار هستند. یکی از راه های موثر آن است که لیستی از با نفوذ ترین افراد فامیل و دوستان خود تهیه کنید و زمانی را برای دعوت آن ها به خانه و یا برای صرف یه نوشیدنی به بیرون دعوت کنید. در این قرار مقالات حتما ذکر کنید که به دنبال یک شغل هستید و این توانایی ها و این علایق را دارید.

حضور در همایش ها:

برخی از مشاغل، سالانه همایش هایی را برگذار می کنند که در آن به توضیح و تفضیل درستاورد های جدید در زمینه کاری خود می پردازند. با شرکت در این همایش ها و صحبت با صاحبان این کسب و کارها می توانید توانایی های خود را شرح داده و برای همکاری با آن ها اعلام آمادگی نمایید. در عین حال موقعیتی مناسب برای شما است تا بتوانید شماره تماسی از خود به آن ها داده و بخواهید در صورت وجود موقعیت شغلی مناسب با شما تماس بگیرند.

ثبت اطلاعات خود در سایت ها و شرکت های کاریابی:

در گذشته تنها راه مطلع شدن از آگهی های استخدام روزنامه ها بود، اما امروزه سایت ها، کانال های تلگرام، پیج های اینستاگرام و اپلیکیشن هایی مثل دیوار، اقدام به انتشار این آگهی ها می کنند. علاوه بر آن شرکت های کاریابی و سایت ها نیز با دریافت رزومه و اطلاعات شما، آن ها را طبقه بندی کرده و برای صاحبان کسب و کارها ارسال می نمایند. استفاده از شبکه های مجازی بهترین روش برای اطلاع از موقعیت های شغلی، شرایط کار و میزان حقوق است.
گاهی شما هیچ تخصصی خاصی ندارید، حال چه باید کرد؟
تجربه نشان داده، افراد بیکاری که تخصص خاصی ندارند، راحت تر کار پیدا کرده و در برخی مواقع بسیار موفق تر هستند.

در ابتدا به عنواع کارآموز وارد شوید:

در شغل مورد علاقه خود به عنوان کارآموز مشغول به فعالیت شوید. تنها چند ماه زمان نیاز دارید تا آن کار را یاد گرفته و نبوغ و استعداد خود را به کارفرما نشان دهید. این شانس وجود دارد تا او به سرعت شما را به عنوان یکی از اعضای ثابت تیم خود استخدام نماید.

بیکاری

اگر جزء آن دسته از افراد تحصیل کرده و بیکاری هستید که در زمینه تحصیلی خود تجربه کاری ندارید، می توانید از سطوح پایین کار شروع کنید.

به دنبال حقوق بالا نباشید و خود را وارد یک شرکت مناسب کرده و مشغول به کار شوید.

 

این شرایط بهترین شانس را به شما می دهد تا بتوانید از همکاران خود در زمینه کاریشان اطلاعات به دست آورده و در زمانی مناسب به مدیر شرکت درخواست سطح بالاتری از کار را دهید.

از ایده هایتان کمک بگیرید:

در استارت آپ ها شرکت کرده و ایده های خود را مطرح نمایید. بسیاری از مردم به دنبال ایده هایی ناب برای سرمایه گذاری هستند و می توانند کمکی به شما برای داشتن یک شغل خوب و با آینده ای عالی باشند. تنها کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و سرمایه گذاران را مجاب کنید که ایده شما سودآور است.

خودتان یک شغل بسازید:

اگر سرمایه ای برای شروع کار ندارید می توانید از دوستان و یا اعضای خانواده خود بخواهید تا به توانمندی های شما اعتماد کرده و در راه اندازی یک کسب و کار به شما کمک کنند. در واقع اگر می توانید مقداری پول جور کنید، خود یک کسب و کار کوچک را راه اندازی و اداره کنید و یا می توانید با چند نفر از دوستانتان مبلغی پول روی هم بگذارید و کسب و کار بزرگتری را پایه گذاری نمایید.

سخن پایانی:

بازار کار در بسیاری از زمینه ها رقابتی است و برای استخدام شدن گاها باید با صدها نفر رقابت کرد. برای موفقیت در مرحله اول باید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و به توانایی های خود اطمینان داشته باشید. آگاهی خود را درباره شغل مورد نظر افزایش دهید. از همه مهم تر، سعی کنید خودتان دست به کار شده و شغلی را به وجود آورید. در این راه هیچ گاه ناامید نشوید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس