کیف پول تراست والت

کیف پول تراست والت، یک برنامه ساده و راحت موبایل است که به شما امکان ذخیره، ارسال، دریافت و مبادله ارزهای دیجیتال مختلف را با یک حساب واحد می دهد. از طرفی به شما اجازه می دهد که به کلیدهای خودتان دسترسی کامل را داشته باشید. به همین دلایل این کیف پول به یکی از کیف پول های پرطرفدار تبدیل شده است که عده زیادی از آن استفاده می کنند.
شما می توانید اکثر توکن‌های موجود در بازار را در کیف پولتان ذخیره کنید. همچنین تراست والت این اجازه را به شما می‌دهد که از تمام دارایی‌های خودتان یک backup داشته باشید. در این مقاله شما با آموزش کامل تراست والت، از مزایا و معایب و امکانات گرفته تا نحوه نصب تراست والت روبه‌رو خواهید بود.

آموزش ساخت کیف پول تراست والت:

دانلود کیف پول تراست والت
اولین کار برای این کیف پول دانلود آن است. شما می توانید این کیف پول را از در سیستم‌عامل های مختلفی از جمله اندروید و ios داشته باشید. از این رو برای دانلود کافی است که از یکی از برنامه های پلی استور، اپ استور و یا وبسایت رسمی تراست ولت دانلود را انجام دهید.

 

سایت ماهان تیموری معرفی تراست والت را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به توضیحات آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

 

پس از نصب کردن برنامه دو گزینه برای شما نمایش داده می شود. اولین گزینه، create a new wallet و دومین گزینه آن I already have a wallet می باشد. اگر اولین بار است که تصمیم استفاده از این کیف پول را گرفته اید، باید از گزینه create a new wallet استفاده کنید و کیف پولتان را ایجاد کنید. اما در صورتی که در گذشته برای خودتان حساب باز کرده اید باید از طریق گزینه پایین یعنی I already have a wallet وارد شوید. این گزینه، کیف پول قبلی شما را روی دستگاه جدیدتان بازیابی می کند.

 

پیشنهاد ما به شما : کیف پول کوینومی

پس از آنکه گزینه create a new wallet را انتخاب کردید، یک صفحه برای شما نمایش داده می شود که در آن از شما به شما می گوید: در صفحه بعد ۱۲ کلمه‌ برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد که به شما این امکان را می‌دهد که کیف پولتان را بازیابی کنید و از شما می خواهد یک بک آپ از آن تهییه کنید. شما با فشردن گزینه continue به مرحله بعد خواهید رفت و ۱۲ کلمه برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد.

برای بک آپ داشتن از این دوازده کلمه، سعی کنید آنها را در یک دفتر که احتمال گم شدنش کم تر است به ترتیب یادداشت کنید و آن را در مکانی امن نگه داری کنید . زیرا اگر کسی به آنها دسترسی داشته باشد می تواند وارد کیف پول تراست والتتان شود و به تمام سرمایه و داراییتان دسترسی پیدا کند. پس از آنکه از این ۱۲ کلمه بک آپ گرفتید، می توانید با فشردن Continue به صفحه بعد بروید.

در این صفحه، کیف پول تراست والت برای آنکه مطمئن شود که شما از آن ۱۲ کلمه بک آپ گرفته‌اید و صرفاً آن را حفظ نکرده‌اید، از شما می خواهد که آن ۱۲ کلمه را به ترییب وارد کنید. به یاد داشته باشید که این ۱۲ کلمه باید با حرف کوچک و به ترتیب باشند. اگر به درست این کار را انجام داده باشید، well done برای شما نمایش داده می‌شود و کلمه Done به رنگ آبی در می آید و شما با فشردن گزینه Done فرآیند ساخت کیف پول تراست والت را به اتمام می رسانید.

در آخر نیز صفحهcreated wallet برای شما نمایش داده می شود. برای ورود به حساب بار دیگر روی کلید Done کلیک کنید.

اضافه کردن ارزهای مختلف

شما می توانید روی علامت بالا گوشه سمت راست برنامه کلیک کنید. در این صورت با ارز های مختلف روبه‌رو می شوید که می توانید آنها را به کیف پولتان اضافه کنید و مدام آنها را ببینید.
نوار ابزار
پس از آنکه برنامه را نصب کردید، در پایین صفحه برنامه یک نوار ابزار وجود دارد که در آن ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها کارهای مختلف انجام دهید.

در این بخش می‌توان موارد زیر را مشاهده کرد
• تنظیمات (Settings)
• صرافی غیر متمرکز (DEX)
• اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DApps)
• کیف پول (wallet)

چگونه چندین کیف پول در تراست والت داشته باشیم؟

زمانی که به بخش تنظیمات می روید، اولین گزینه ای که برای شما به نمایش گذاشته می شود، گزینه کیف پول‌ها( wallets) است. شما در این قسمت می توانید کیف پول های تراست ولت دیگری را به کیف پولتان اضافه کنید و از این طریق چندین کیف پول تراست والت را در گوشی موبایل خودتان ذخیره کنید.
برای اینکار شما می توانید از طریق گزینه + این کار را انجام دهید. پس از فشردن گزینه + باید طبق مراحل ساختن یک کیف پول جدید که توضیح دادیم عمل کنید.

تغییر تم

دومین گزینه پس از wallets ، dark mode می باشد. شما با فعال کردن این قسمت می توانید تم برنامه را به تیره تغییره دهید .
چگونه برای تراست والت رمز عبور تعیین کنیم؟
گزینه سوم در قسمت سوم تنظیمات بخش security است. شما در این قسمت می توانید برای برنامه یک رمز تعیین کنید. علاوه بر کد ۱۲ رقمی این رمز می تواند امنیت کیف پول تراست والت را افزایش دهد. پس از وارد شدن از شما می خواهد که passcode را فعال کنید. پس از فعال سازی شما باید یک رمز ۶ رقمی برای خودتان تعیین کنید.
پس از آنکه این کار را انجام دادید، از شما می خواهد که دوباره رمزتان را تکرار کنید. در نهایت با تکرار رمزتان، فرآیند رمزگذاری تمام می‌شود.

پوش نوتیفیکیشن (Push Notification)
پس از بخش Security، بخش Push Notification قرار دارد. در این قسمت می توانید اطلاع رسانی فعال کنید. در این صورت در زمان دریافت یا ارسال، برای شما نوتیفیکشن ارسال می شود. پس از آنکه وارد Push Notification شدید، کافی است که Allow Push Notification را فعال کنید. از این پس تمام دریافت‌ها و ارسال‌ها به صورت نوتیفیکیشن به شما اطلاع داده می شود.

اولویت بندی (Preferences)
در این قسمت شما می توانید دارایی‌هایتان ار از ارزی به ارز دیگر تغییر دهید. برای مثال شما می توانید دارایی‌هایتان ار از دلار به ارزهای دیگر تغییر دهید. لازم به ذکر است که تنظیمات قسمت D Apps برنامه نیز در این قسمت قرار دارد.

صرافی غیر متمرکز (DEX)

چگونه در تراست والت به خرید و فروش بپردازیم؟

در قسمت DEX شما می توانید انواع کارهای مختلف از جمله تبدیل و خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام دهید. در قسمت DEX شما با دو قسمت EXCHANGE و SWAP مواجه خواهید شد. هر کدام از این قمست‌ها کارایی منحصر به فردی دارند.
SWAP :
شما در این قسمت می توانید ارزهای مختلفی را که در اختیار دارید را به ارزهای دیگری تبدیل کنید. شما می بایست در ابتدا ارزی که در اختیار دارد را در قسمت YOU PAY و ارزی که قصد تبدیل کردن به آن دارید را د ر قسمت YOU GET مشخص کنید. سپس مقدار ارزی که قصد مبادله دارد را وارد می کنید و کیف پول تراست والت مقدار ارز جدیدی که قرار است به دست بیاورید را محاسبه می‌کند و در نهایت با فشردن دکمه SWAP این تبادل و جابه‌جایی برای شما رخ می دهد. در نهایت باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که از چه طریقی خودتان را به اندازه کافی رشد دهید.
EXCHANGE:
در این قسمت شما می توانید ارزهای مختلفی را در پایین ترین قیمت بخرید و در بالاترین قیمت به فروش برسانید. قابلیت EXCHANGE یکی از مزیت‌های این برنامه به حساب می آید.

 

اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DAPPS)

بخش D Apps همان مرورگر داخل برنامه‌ای است که کمی بیش به آن اشاره کردیم. کاربران در بخش
D Apps می توانند انواع برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف را مشاهده کنند و هرکدام از آنها را که می خواهند انتخاب کنند.

تراکنش انجام دهید:
برای آنکه در کیف پول تراست ولت تراکنش انجام دهید، کافی است که از قسمت SEND و RECEIVE بروید و از طریق آنها ارزها را به دیگران ارسال کنید و یا این که ارزی را دریافت کنید.
بازیابی کیف پول تراست والت
تا به اینجا بیشتر به آشنایی با قسمت های مختلف تراست والت و همچنین نحوه نصب آن پرداخیتم. در این قسمت قصد داریم به بازیابی کیف پول تراست والت بپردازیم.

شما باید در ابتدا وارد گزینه I already have a wallet شوید. در این قسمت از شما می خواهند که عبارت ۱۲ کلمه‌ای کیف پولتان را به ترتیب وارد کنید. پس از آنکه این کار را انجام دادید، کیف پول برای شما نمایش داده خواهد شد.

کلام آخر

سایت ماهان تیموری معرفی تراست والت را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به توضیحات آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

 

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز