قیمت ترون چقدر است و این ارز چگونه کار می کند؟

قیمت ترون : در بازار رمز ارزها ارزهای زیادی وجود دارند اما فقط تعداد انگشت شماری هستند که بلاکچین و شبکه مخصوص خود را دارند که یکی از معروف ترین آن ها ارز ترون است . با این حال قیمت ترون در زمان نگارش این مقاله بسیار جذاب و قابل ریسک است زیرا ارزهایی که از خود شبکه بلاکچین دارند این پتانسیل را دارند که به شدت رشد کنند.
ترون Tron یک سیستم عامل مبتنی بر بلاک چین است که بر اساس آن می توان برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کرد و محتوای رسانه ای را به اشتراک گذاشت. با این وجود توکن ترون برای دسترسی به برخی ویژگی های نرم افزارها و سیستم عامل ها استفاده می شود. بنابراین هدف اصلی توکن استفاده در شبکه ترون است. به همین دلیل این رمز ارز می تواند یک رمز ارز ارزشمند باشد که در صرافی ها معامله می شود، بنابراین می توان آن را به عنوان یک ارز مجازی نیز توصیف کرد.
این رمز ارز در سال 2017 توسط جاستین سان ساخته شد. در ابتدا ترون با نماد TRX توکن‌های مبتنی بر ERC-20 را ارائه می داد که توسط اتریوم پشتیبانی می‌شدند اما در سال ۲۰۱۸ راه خود را از اتریوم جدا کرد تا در نهایت شبکه بلاکچین خود را بسازد. در همان سال، ترون BitTorrent، بزرگترین سایت اشتراک‌گذاری فایل اینترنت را خریداری کرد که گامی ضروری برای رسیدن به هدف آن‌ها برای ایجاد زمینه بازی رسانه‌ای در اینترنت بود. بالاترین قیمت ترون TRX در ژانویه 2018 قیمت ترون به 0.30 دلار رسید. این در حالی است که در زمان نگارش این مقاله قیمت ترون در ابتدای سال 2022 مبلغ 0.68 دلار است.

چرا ترون اختراع شد؟

 

چرا ترون اختراع شد؟

 

ترون برای کمک به پاداش بیشتر به سازندگان محتوا و برای جبران تلاش‌هایشان ساخته شد. ساختار صنعت رسانه در حال حاضر به این صورت است که چند شرکت بزرگ مانند یوتیوب، فیس‌بوک و اپل رسانه های بزرگی برای پخش و انتشار محتوای ویدئویی دارند. آنها نه تنها آنچه را که دیده می شود کنترل می کنند، بلکه بیشتر پول تولید شده توسط رسانه ها را نیز خودشان دریافت می کنند. با این حال، تنها بخش کوچکی از درآمد به تولید کنندگان می رسد. به همین خاطر این پلتفرم برای اصلاح این موضوع راه اندازی شد.
با حذف رسانه‌های واسطه ، می‌توان به‌طور مستقیم از طریق شبکه ترون Tron و با استفاده از توکن‌های TRX به سازندگان محتوا پاداش داد. بنابراین مالکیت رسانه به طور کامل در اختیار سازنده است نه اینکه بیشتر سود اثر توسط شرکت های بزرگ بلعیده شود. با این حال با گسترش یافتن فضا بربستر NFT ها که افراد می توانند آثار خود را داخل پلتفرم های موجود به فروش برسانند که این اتفاق نیز به نوعی باعث شد ، هدف شبکه ترون به حقیقت بپیوندد . با این تفاسیر و با توجه به این موضوع می توان انتظار داشت قیمت ترون بالاتر برود.

Tron چگونه کار می کند و چه فناوری پشت آن است؟

 

Tron چگونه کار می کند و چه فناوری پشت آن است؟

 

این شبکه بر اساس چند اصل کار می کند، اولین مورد این است که تمام داده های موجود در این شبکه رایگان هستند و توسط یک مرجع خاصی کنترل نمی شوند. سازندگان محتوا می‌توانند دارایی‌های دیجیتال، خود را به صورت توکن TRX یا توکن‌های دیگری که زیربنای TRX دارند، به عنوان پاداشی برای محتوای خود دریافت کنند.
همان طور که گفته شد، این امکان برای سازندگان وجود دارد که سکه ها یا توکن های خود را ایجاد کنند که به وسیله آن می توانند آن ها را در شبکه به فروش برسانند. این توکن های ایجاد شده توسط شبکه اصلی Tron پشتیبانی می شوند.
مراحل پایانی طرح توسعه شبکه شامل پشتیبانی از بازی ها در این شبکه است. این موارد کاملاً غیرمتمرکز هستند و کاربران می‌توانند در صورتی که از بازی با دارایی‌های دیجیتالی خود لذت می ببرند، مستقیماً آثار را از سازندگان خریداری کنند.

آیا ترون پول واقعی است؟

 

آیا ترون پول واقعی است؟

 

ترون می تواند به عنوان یک ذخیره ارزش آثارو حتی به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفته شود در صورتی که این امکان وجود دارد Tron را با ارزهای دیجیتال دیگر نیز مبادله کرد. به این ترتیب می توان آن را به عنوان “پول واقعی” در نظر گرفت. با این حال، استفاده اصلی توکن در شبکه در ایجاد و تعامل با dApps است که با قیمت ترون سنجیده می شوند.
همچنین این امکان برای شما وجود دارد که توکن ها را در شبکه بلاکچین قفل کنید تا پاداشی به نام «ترون پاور» را از شبکه اصلی دریافت نمایید. این روش به دارنده حق رای در مورد تصمیمات در شبکه می دهد در نتیجه افراد می توانند وضعیت بهتری نسبت به دیگران داشته باشند. هرچه افراد توکن های خود را بیشتر در این شبکه قفل کنند، سود بیشتری دریافت می کنند.

هزینه و کارمزد شبکه ترون

هیچ کارمزدی برای تراکنش های ترون وجود ندارد، این یک شاهکار قابل توجه است و این شبکه قادر است 2000 تراکنش را در هر ثانیه پشتیبانی کند بنابراین وقتی افراد بیشتری از این موضوع آگاهی پیدا کنند تقاضا برای استفاده از آن بیشتر می شود و ناخودآگاه این موضوع روی قیمت ترون تاثیر مثبت می گذارد.
البته خرید ترون در صرافی مقداری هزینه بردار است که این موضوع می تواند کارمزدی را از خریدار و یا فروشنده دریافت کند. به خصوص در زمانی که از ترون به عنوان یک واسطه برای خرید و فروش سایر ارزها مانند بیت کوین یا اتریوم مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب، بابت خرید کارمزدهایی از شما کسر خواهد شد .

مزایای ترون چیست؟

 

مزایای ترون چیست؟

 

تراکنش ها در شبکه ترون بسیار سریع هستند، زیرا شبکه می تواند تا 2000 تراکنش در ثانیه را پشتیبانی کند. چنین ظرفیتی برای تراکنش ها نوید خوبی برای آینده مقیاس پذیر و پتانسیل شبکه برای ایجاد انقلاب در رسانه های آنلاین است به همین دلیل یکی از مواردی که روی قیمت ترون تاثیر مثبتی می گذارد همین موضوع است. زمانی که شما این ارز را با ارزهای دیگری مانند اتریوم (25 تراکنش در ثانیه) یا بیت کوین (3-6 تراکنش در ثانیه) مقایسه کنید مشخص می شود شبکه ترون چه شاهکار بزرگی است.
ترون برنامه های غیر متمرکز” dApps ” را در شبکه ایجاد می کند. با ایجاد dApp در شبکه و ارائه محتوا در آن، می توانید دارایی های دیجیتال را در ازای آن دریافت کنید. این دارایی ها می تواند به صورت توکن های معمولی ترون TRX یا ارزهای دیجیتال دیگر باشد که شما ایجاد کرده اید که زیربنای آن ترون TRX است.
با این اوصاف ترون قادر به حمایت مستقیم از سازندگان محتوا است. ترون معتقد است که حمایت بیشتر از سازندگان محتوا مهم است و شبکه یک راه عالی برای انجام این کار است. اگر امروز از اینترنت استفاده می کنید، به احتمال زیاد از تماشای رسانه های آنلاین مانند اینستاگرام و یوتیوب لذت می برید. این حس لذت توسط سازندگان محتوا برای شما به وجود آمده است، بنابراین عادلانه است که آنها به اندازه کافی برای تلاش های خود حمایت شوند و دستمزد درخور خود را دریافت کنند. با این وجود با افزایش تقاضا می توان انتظار داشت قیمت ترون هم رشد کند.

آیا می توان از آن به صورت ناشناس استفاده کرد؟

 

آیا می توان از آن به صورت ناشناس استفاده کرد؟

 

تراکنش های Tron ناشناس هستند، با این حال، این تراکنش ها فقط در خود شبکه هستند. عمل خرید ترون TRX و لزوم انجام این کار در صرافی به این معنی است که برای خرید توکن های ترون در وهله اول باید هویت خود را اثبات کنید. با این حال، هنگامی که در شبکه هستید، تراکنش ها می توانند به صورت ناشناس انجام شوند. از سوی دیگر، باید توجه داشت که تمامی بلاک چین‌ها رکوردی از تراکنش‌های انجام شده را در زنجیره های خود حفظ می‌کنند، به این ترتیب، هیچ معامله ای هرگز واقعاً ناشناس نیست.

شبکه ترون چقدر ایمن است؟

ترون در دنیای ارزهای دیجیتال از امنیت خوبی برخوردار است. هزینه های شرکت برای امنیت و پرسنلی که استخدام کرده است نشان دهنده این موضوع است. مانند سایر ارزهای دیجیتال، از آنجایی که این یک شبکه غیرمتمرکز است، مسئولیت زیادی بر عهده افراد است که در مراقب دارایی های خود باشند با این حال قیمت ترون بسیار مقرون به صرفه است.

چه تیم هایی در حال توسعه شبکه Tron هستند؟

مرکز توسعه ترون یک پروژه منابع نا محدود از سرتاسر جهان است به این ترتیب که هر توسعه دهنده می تواند به شبکه بپیوندد و در آن مشارکت کند. این کار را می توان از طریق شبکه ترون دولوپر هاب Tron Development Hub انجام داد. در این پلتفرم، اسنادی وجود دارد که پروتکل، نحوه راه اندازی گره ها، قراردادهای هوشمند و نحوه توسعه dApps را پوشش می دهد. هدف از هاب این است که بتواند فردی را با تجربه یا دانش نسبتاً کمی از طریق مراحل مشخص و با کمک آموزش نحوه تعامل و در نهایت شکل دادن کارها، راهنمایی کند.

چه مؤسسات مالی از ترون Tron استفاده می کنند؟

 

چه مؤسسات مالی از ترون Tron استفاده می کنند؟

 

Refereum ریفریوم پلتفرمی است که به گیمرها اجازه می دهد در حین بازی های انلاین، ترون TRX کسب کنند و همچنین در حین تماشا و بازی، جوایزی دریافت کنند. این همکاری با تمرکز رسانه ای ترون و همچنین منعکس کننده پتانسیل عظیم بازی و ادغام بلاک چین امکان پذیر است. محرک اصلی تلاش آنها از طریق سرویس پخش دی لایو DLive امکان پذیر است که ترون از طریق مشارکت BitTorrent اجازه دسترسی به ان سرویس را می دهد.
Metal Pay یک سرویس پرداخت آنلاین برای ارسال پول به سراسر جهان است که برخی از خدمات خود را در شبکه ترون ارائه می دهند . این بدان معنی است که کاربران می توانند به راحتی توکن های ترون TRX را به صورت نقدی از طریق وب سایت Metal Pay یا برنامه خود خریداری کنند. این موضوع می تواند به شکستن یکی از موانع که همان پذیرش است، کمک کند و افراد بتوانند راحت تر ترون مورد نیاز خود را خریداری کنند.
شرکت سامسونگ، امکان خرید اجناس از طریق ترون Tron را به فروشگاه های خود اضافه کرده است. این بدان معناست که کاربران سامسونگ که آخرین نسخه گوشی های خود را دارند، اکنون می توانند از طریق فروشگاه های سامسونگ به Tron dApps دسترسی داشته باشند.
این یک دستاورد مهم برای بلاک چین ترون است زیرا تولیدکنندگان محتوای جدید قادر به دریافت حق الزحمه معقول برای تلاش‌های خود هستند، بنابراین آثار آن ها در یکی از بزرگترین برندهای جهان قابل خریدو فروش و ارائه است و قابلت پرداخت با قیمت ترون به افراد راحت تر شده است.

کیف پول ترون

کیف پول Tron نرم افزاری است که می تواند توکن های TRX را در آن ذخیره کرد. این کیف پول اشکال مختلفی دارد و در واقع تعدادی کیف پول توسط خود جامعه برنامه نویسان ایجاد شده است که در وب سایت آنها قابل دسترسی است. در ادامه به چند نمونه از این کیف پول ها اشاره می کنیم:
• Ledger Nano S که یک کیف پول سخت افزاری
• Trezor – کیف پول سخت افزاری
• کیف پول Guarda – یک کیف پول رومیزی
• کیف پول Atom – کیف پول دسکتاپ
• Tronscan – کیف پول آنلاین
• Tronlink – یک برنامه افزودنی برای Google Chrome است
شما می توانید هر کدام از این کیف پول ها را انتخاب کنید ،با این حال هر کدام از آن ها مزایا و معایب متفاوتی را به همراه دارند. برخی از آن ها قابل حمل هستند در حالی که برخی دیگر امنیت بیشتری را ارائه می دهند. بنابراین قبل از اینکه بخواهید از آن ها استفاده کنید مطمئن شوید که تحقیقات لازم در مورد انتخاب هریک از آن ها انجام داده اید.

آیا ترون ارزش سرمایه گذاری را دارد؟

اگر به پتانسیل شبکه Tron و قیمت ترون و آینده رسانه های آنلاین علاقه مند هستید، سرمایه گذاری روی آن واقعاً جذاب است. توکن‌های TRX پیش نیازی برای تعامل با شبکه هستند، بنابراین از این نظر، می‌توانند سرمایه‌گذاری خوبی باشند، به خصوص اگر شما یک تولیدکننده محتوا باشید .بنابراین شما می توانید آثار خود را با قیمت ترون به فروش برسانید.
با این حال، باید توجه داشت که از آنجایی که ترون یک ارز دیجیتال معروف است، قیمت ترون TRX در معرض نوسانات بازار قرار دارد. بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری تحقیقات کافی در مورد قیمت ترون ، پروه ها و نمودار قیمتی آن داشته باشید.

کلام آخر

ما در این مقاله قیمت ترون و عواملی که ممکن است بر این موضوع تاثیر داشته باشد را مورد بررسی قرار دادیم تا در نهایت شما بتوانید بهترین تصمیم را در مورد آن ها بگیرید. شما از چند طریق می توانید از شبکه ترون به سود برسید. به عنوان مثال شما می توانید با خرید و فروش ارز آن و یا با تولید محتوا و فروش ان در شبکه ترون و همچنین با بلوکه کردن ارزهای ترون خود در شبکه ترون می توانید کسب درآمد کنید.
با توضیحاتی که در این مقاله ارائه دادیم به نظر شما چه موارد دیگری روی قیمت ترون تاثیر گذار است؟
لطفا نظر ارزشمند خود را با تیم ماهان تیموری در میان بگذارید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز