راز ثروتمند شدن

خلاصه مطلب

امروزه هرشخصی به دنبال راز ثروتمند شدن است.با یافتن راز ثروتمند شدن می توانیم کسب ثروت کنیم اما به شرطی که در مهارت خود
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

امروزه هرشخصی به دنبال راز ثروتمند شدن است.با یافتن راز ثروتمند شدن می توانیم کسب ثروت کنیم اما به شرطی که در مهارت خود متخصص باشیم و این تخصص را روز به روزگسترش داده و در حوزه کاری خودمان به یک فرد حرفه ای تبدیل شویم.ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که هدف از زندگی ما رسیدن به راز ثروتمند شدن باشد.

تمرکز حواس

شاید درگذشته افراد می‌توانستند در چندین رشته یا زمینه، متخصص شوند؛ اما امروزه باوجود حجم اطلاعات و دانش بسیار بالا در یک شغل یا رشته، عملاً متخصص شدن در چندین زمینه نه‌ تنها شدنی نیست بلکه درست و عقلانی هم نیست. تمرکز حواس بر روی یک‌ چیز می‌تواند به‌ مراتب بهتر ازپراکندگی در چیزهای مختلف باشد. منظور از تمرکز، شناسایی قسمت‌هایی از توانایی‌های شماست که می‌توانید در آن به بالاترین مهارت و قابلیت برسید. هرچند کم و کوچک! به این معنی که شما باید حرفه‌ ای را به‌ طور تخصصی انتخاب کنید و برای بهترین شدن در آن، هر آنچه نیاز و ضروری می‌دانیدرا کسب کنید.

پیشنهاد ما به شما : تئوری لامپ

تمرکز ذهن

 

این را بپذیرید که هیچ‌کس بهتر و توانمندتر از شما نیست! بلکه افراد موفق، با انتخاب یک‌ رشته یا حرفه و تمرکز ذهن بر آن و همچنین کسب مهارت‌های ضروری در آن توانستند موفق شوند؛ بنابراین مهم‌ترین تصمیمی که در همین ابتدا باید بگیرید این است که جرئت کنید و شیوه‌ی عملکرد خودرا تغییر دهید. اگر بخواهید با همان روال گذشته پیش بروید، به همان نتایجی می‌رسید که هم‌اکنون رسیده‌اید!

در این مقاله مطالبی را ارائه می‌دهم تا بتوانید در راستای بهترین شدن و موفقیت قدم بردارید. مسیر و جاده‌ی موفقیت، جاده‌ی شلوغی نیست چون تعداد افرادی که تصمیم می‌گیرند دست از عادات و روش‌های قدیمی ودر اغلب مواقع اشتباه گذشتگان بردارند، کم است؛ اما این‌که شما دوست عزیزی که مشغول خواندن این مقاله هستی، از این دسته افراد نیستی چون برای خودت وزندگی‌ات ارزش قائلی و برای آن تلاش می‌کنی!

یک راز ثروتمند شدن

 

یکی از بزرگ‌ترین قوانین موفقیت و راز ثروتمند شدن در جهان، این است: تخصص پیدا کنید! افرادی که در حرفه‌ای متخصص نیستند هیچ‌گاه موفق نخواهند بود، به بیانی بهتر، بهترین نخواهند بود.جهان امروز، جهانی است که هرلحظه در حال گسترش و تکامل است و این چه معنی می‌دهد: شما نمی‌توانیدبه‌ طور پراکنده و در همه‌چیز عالی باشید، شما باید در یک‌چیز متخصص شوید. هر چه این تخصص ریزترو خاص‌تر باشد، موفقیت شما بزرگ‌تر است. معلولی بودن و در حد متوسط باقی ماندن یکی از مهم‌ترین عوامل بهترین نشدن است.

در کتابی نوشته بود: عالی و بهترین بودن را فدای خوب بودن نکنید، شما می‌توانیدعالی باشید و تمام تمرکز و انرژی‌تان را بر روی یک‌چیز متمرکز کنید. شما زمانی می‌توانید فولاد را ذوب کنیدکه انرژی را به‌ طور متمرکزهمراه با تمرکز ذهن به آن وارد کنید. اگر قرار باشد در شغل یا رشته‌ی خود در حد متوسط بدانید،مطمئن باشید که نتیجه‌ی متوسطی هم می‌گیرید؛ بنابراین اهمیت این مسئله زمانی قابل‌توجه می‌شود که می‌خواهیدبا کمترین تلاش بیشترین نتایج را بگیرید. شاید از قدیم خیلی شنیده باشیم که:

 • آدم باید از همه‌چیز سر در بیاورد!

 • اصلاً باعث خجالت است که نتوانی از پس همه‌ی کارها بربیایی!

 • آچارفرانسه که باشی، هیچ‌وقت به مشکل بر‌نمی‌خوری!

ما به عنوان مثال می توانیم ا دن بیلزریان را به عنوان یک فرد موفق و ثروتمند نام ببریم.

دستیابی به موفقیت‌های بزرگ

تابه‌حال افرادی را دیده‌اید که همزمان در چندین شغل فعالیت می‌کنند و دوست دارند همه‌چیزدان باشند؟ این افراد- آدم‌های همه‌کاره، هیچ‌کاره! چرا باوجود مهارت‌های زیادی که دارند موفق نمی‌شوند؟چون مهارت آن‌ها پراکنده است؛ هیچ‌کاره‌اند چون تمام مهارت‌ها را در حد متوسط پیش می‌برند.این افراد علیرغم تلاش‌های بسیار، در شرایط متوسط به سر می‌برند وبه راز ثروتمند شدن پی نخواهند برد و دلیل این شرایط چیزی نیست جزاینکه آن‌ها متخصص نیستند. طبق قانون ۸۰/۲۰، با توجه به ۲۰ درصد توانایی‌ها می‌توان به ۸۰ درصد سودو نتیجه عالی رسید. برای رسیدن به سودهای کلان و دستیابی به موفقیت‌های بزرگ باید روی ۲۰ درصدتوانایی‌هایتان سرمایه‌گذاری کنید تا به راز ثروتمند شدن دست یابیم در ادامه بیشتر خواهیم گفت.

 

 

قانون 20/80 را بهتر بشناسید

 

 

قانون 20/80 را میتوان یکی از سودمندترین قوانین برای مدیریت زمان و زندگی، رسیدن به هدف و ثروت دانست. ویلفردو پارتو این قانون را ابداع کرده است و به همین دلیل به آن اصل پارتو نیز گففته میشود. ویلفردو پارتو برای اولین بار در سال 1906 به این موضوع در نوشته های خود اشاره کرده است. او متوجه شد که در جامعه ای که در ان زندگی میکنیم مردم به طور طبیعی به دو دسته تقسیم میشوند دسته اول گروهی 20% از جامعه هستند که او به انها گروه مهم میگفت و دسته دوم گروه بزرگتر 80% را تشکیل میدهند که پارتو به انها اکثریت کم اهمیت میگفت.

او بعدها به این نتیجه رسید که همه فعالیت های اقتصادی از این قانون تبعیت میکند. به عبارتی میتوان گفت بر اساس این قانون 80% از نتایج به دست امده حاصل تنها 20% درصد داشته های ماست. 20/80 بدین معنا است که در هرچیزی، میزان اندکی (20 درصد) دارای اهمیت حیاتی و بسیاری (80 درصد) کم اهمیت و یا دارای اهمیت ناچیز است. البته این قانون یک اصل علمی ثابت شده نیست اما در مورد آن میتوان گفت که در بساری از مسائل به درستی وجود دارد.

برای ثروتمند شدن هم میتوان گفت که با توجه به 20%  از توانایی ها و فعالیتها شما قادر خواهید بود که به 80% ثروت برسید. قانون پارتو دارای بحث مفصلی است اما در اینجا تنها به توضیح مختصری درمورد ان بسنده شد و تاکید بر روی قسمتی است که نشان میدهد تمرکز بر روی بخش کوچکی از تواناییهایتان است که میتواند شما را به ثروت برساند.

 

 • تمرین
 • کدام قسمت‌های رشته و شغلتان را بامهارت بالاتری انجام می‌دهید؟
 • کمی ریزتر و دقیق‌تر به عملکرد خود توجه کنید؛ این همان زمینه‌ای است که باید 80 درصد انرژی و تمرکزتان را روی آن بگذارید.

قانون جذب را فراموش نکنید

امروزه افراد زیادی هستند که قانون جذب را میدانند و یا حداقل اسم ان را شنیده و اطلاعاتی را در مور آن دارند. اما باید گفت که عده کمی هستند که واقعاً از ان استفاده میکنند. شما نه تنها باید به پول و پولدار شدن فکر کنید بلکه باید افکارمنفی خود نسبت به پول را نیز تغییر بدهید. این نکته را به خاطر داشته باشید که پول عامل شر و بدی نیست اما کمبود ان میتواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

حتی اگر شما قانون جذب را بلد باشید اما نتوانید این افکارمنفی را در ذهن خود از بین ببرید شانس چندانی برای موفقیت در استفاده از قانون جذب نخواهید داشت. شما باید عاشق پول باشید و ان را بخواهید. در قانون جذب افکار هستند که به چیزها تبدیل میشوند. زمانی که افکار شما نسبت به پول مثبت باشد و به آن و به دست اوردن ان فکر کنید میتوان گفت که شما شانس زیادی خواهید داشت که تبدیل به یک آهنربای پول شوید. اگر شما به چیزی کمتر از انچه که لیاقت ان را دارید رضایت بدهید چیز زیادی نصیب شما نخواهد شد.

شما لیاقت این را دارید که پولدار شوید و به رویاهای خود برسید پس هیچگاه به چیزی کمتر از این رضایت ندهید. سعی کنید از موفقیتهای دیگران در ای زمینه خوشحل شوید. زمانی که شما میشنوید دوستتان با یک سرمایه گذاری توانسته است به پول زیادی برسد باید از این قضیه خوشحال باشید چرا که در این صورت کائنات به شما خواهد گفت که تو هم میتوانی آن را داشته باشی.

یادگیری مداوم

در قسمت اول این متن گفته شد که برای ثروتمند شدن باید در مهارت خود دارای تخصص شد. شما بعد از کسب تخصص در زمینه کاری خود باید یادگیری را در ان زمینه ادامه بدهید و هرگز آن را متوقف نکنید. دنیای امروز دائماً در حال تغییر است و کسانی میتوانند موفق شوند که در زمینه تخصصی که دارند به صورت مرتب و مکرر به یادگیری و دریافت اطلاعات جدید بپردازند. شما باید به حدی از تخصص و مهارت در زمینه ای که فعالیت میکنید برسید که کمتر کسی بتواند به پای شما برسد. این مهم زمانی اتفاق میافتد که شما جریان یادگیری را در زمینه تخصصیتان متوقف نکنید و همیشه به دنبال اطلاعات جدیدی در آن زمینه باشید.

پیشنهاد ما به شما : تئوری بز

سخت کار کنید

اگر دوست دارید به جایی برسید که در چند سال اینده پول زیادی داشته باشید الان زمانی است که باید سخت کار کنید تا بتوانید تمام ریزه کاریهای کار خود را یاد بگیرید. تا زمانی که شما در کار خود متخصص نشوید و مهارت کافی را کسب نکنید به موفقیت نخواهید رسید. به این موضوع فکر کنید حتی یک ساعت یادگیری و تلاش بیشتر میتواند در اینده باعث موفقیت های بیشتر شما در راه رسیدن به هدفتان شود. ساعات زیادی را در طول روز برای ارتقا کار و مهارت خود صرف کنید. ممکن است این کار سخت باشد و نیاز به تلاش زیادی داشته باشد اما در آینده و زمانی که موفقیت میرسید از خودتان بابت این تصمیمگیری تشکر خواهید کرد. پس فراموش نکنید رسیدن به سطح بالایی از تخصص و مهارت نیازمند تلاش و صرف وقت کافی است.

سوالات متداول

1-راز واقعی ثروتمند شدن چیست؟

امروزه هر شخصی به دنبال راز ثروتمند شدن است،به طور خلاصه می توان گفت که تنها راه ثروتمند شدن در زمان حاضر،این است که در مهارت خود به تخصص برسید. شما می بایست تمام توان و تمرکز خود را برای تخصص پیدا کردن در حوزه ای که به آن علاقه و مهارت دارید، بگذارید.

2-چگونه با استفاده از قانون 20/80 به ثروت برسیم؟

قانون 20/80 را میتوان یکی از سودمندترین قوانین برای مدیریت زمان و زندگی، رسیدن به هدف و ثروت دانست. ویلفردو پارتو این قانون را ابداع کرده است و به همین دلیل به آن اصل پارتو نیز گففته میشود

20/80 بدین معنا است که در هرچیزی، میزان اندکی (20 درصد) دارای اهمیت حیاتی و بسیاری (80 درصد) کم اهمیت و یا دارای اهمیت ناچیز است. البته این قانون یک اصل علمی ثابت شده نیست اما در مورد آن میتوان گفت که در بساری از مسائل به درستی وجود دارد.

3-چگونه به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنیم؟

تابه‌حال افرادی را دیده‌اید که همزمان در چندین شغل فعالیت می‌کنند و دوست دارند همه‌چیزدان باشند؟ این افراد- آدم‌های همه‌کاره، هیچ‌کاره! چرا باوجود مهارت‌های زیادی که دارند موفق نمی‌شوند؟چون مهارت آن‌ها پراکنده است؛ هیچ‌کاره‌اند چون تمام مهارت‌ها را در حد متوسط پیش می‌برند.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

3 پاسخ

 1. سلام و خداقوت خدمت تیم شما .. ضمن تشکر و قدر دانی از شما باید بگم که با خوندن این مقاله دیدم نسبت به شغلم بازتر شد و میتونم با تغییراتی که انجام خواهم داد به زودی به نتایج بهتری دست پیدا کنم .. تشکر

 2. سلام 🙂
  خیلی قشنگ نوشته بودین.تازه دارم ویدیو هاتون رو میبینم با اینکه دوماهی میشه عضو تلگرامتون شدم.(همه عالی ان)
  یه سوال در رابطه متن بالا: بطور مثال من کارشناس بیهوشی ام.لیسانس دارم.تخصص م رگ گرفتن و ارتباط خوب با بیمارهایی داشتنه که از همه جا درمونده شدن.تو یه بیمارستان دولتی.
  میگم تخصص یعنی واقعا از افراد مسن تا نوزادهایی که بند نافشون نیفتاده….
  خب…از این تخصص م چجوری میتونم استفاده کنم؟؟
  (خیلی کارهای دیگه هم بطور معمولی بلدم و یا دوست دارم شروع کنم…دقیقا مصداق بارز همون همه کاره و هیچکاره :|)(راستی ۲۶سالمه.سن م شاید تو راهنمایی تو بهم کمک کنه) با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد