راز پولدار شدن

خیلی از افراد به دنبال یک شبه ثروتمند شدن یا راز پولدار شدن هستند و به قول معروف می خواهند ره صد ساله را یک شبه طی کنند این در حالی هست که موفقیت و ثروتمند شدن طی مراحلی اتفاق می افتد که گاهی با تلاش و گاهی با فکر اتفاق می افتد اما این موضوع مستلزم تجربه و طی کردن مراحلی است که بعد از آن ثروتمندی، آزادی مالی، رضایت شغلی ف رضایت از زندگی حاصل می شود.

گاهی اوقات تغییر عادت ها و انجام مداوم یک کار باعث ثروتمندی می شود، در اصل یکی از مواردی که مربوط به  ثروتمند شدن است همین موضوع است که خیلی از افراد به آن توجهی نمی کنند و فکر می کنند راز پولدار شدن بسیار عجیب و غریب و گاهی غیر ممکن است.

گاهی برخی از افراد رازهای ثروتمند شدن را در پدر و مادر پولدار و یا رسیدن یک ارثیه بزرگ می دانند . این در حالی است که اگر زندگی افراد موفق و ثروتمند را مورد بررسی قرار دهید خواهید دید لزوماً این موارد باعث پولدار شدن شما نمی شود به همین خاطر قصد داریم در این مقاله پرده از راز های ثروتمند برداریم و راه هایی را که آن ها رفته اند را مورد بررسی قرار دهیم.

امروزه هرشخصی به دنبال رازهای ثروتمند شدن است.با یافتن راز ثروتمند شدن می توانیم کسب ثروت کنیم اما به شرطی که در مهارت خود متخصص باشیم و این تخصص را روز به روزگسترش داده و در حوزه کاری خودمان به یک فرد حرفه ای تبدیل شویم.ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که هدف از زندگی ما رسیدن به  ثروتمندی باشد.

راز پولدار شدن

راز پولدار شدن

 صرف‌نظر از اینکه  چه چیزی در مورد راز پولدار شدن وجود دارد، احتمالاً خیلی از افراد، ثروتمندی دیگران را بر اساس شانس می دانند. البته این موضوع طبیعی است چون وقتی افراد ثروتمندی را که می بینیم فکر می کنیم بدون هیچ تلاش خاصی و به دلایلی خیلی ساده انگارانه به پول هنگفتی دست پیدا کرده اند.

به همین خاطر است که خیلی از افراد به این باور رسیده اند که راز پولدار شدن فقط شانس است . با این وجود آیا حقیقت همین موضوع  و همین باور است؟

اما اگر بخواهیم صادقانه و کمی موشکافانه به این موضوع نگاه کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم می بینیم که ثروتمند شدن افراد ربطی به شانس ندارد، زیرا این افراد کارهایی انجام داده اند که باعث شده آن ها ثروتمند شوند. اما با این حال متأسفانه خیلی از افراد به گذشته این افراد نگاه نمی کنند و نمی دانند آن ها چه کارهایی برای ثروتمند شدن انجام داده اند .

محیط ثروت ساز

محیط ثروت ساز

یکی از موارد مهمی که خیلی ها به آن توجهی نمی کنند این است که افراد در چه محیطی قرار دارند. به طور مثال اگر در محیطی باشیم که اکثر افراد فقیر باشند و ما بیشترین ارتباط را با این افراد داشته باشیم ناخودآگاه مثل آن ها فکر می کنیم حتی سطح درآمدی ما نیز مثل آن ها می شود .

برعکس این موضوع نیز صادق است وقتی اطرافیان ما همگی افراد ثروتمندی باشند و ما بیشترین ارتباط را با این افراد داشته باشیم ناخودآگاه ما نیز یکی از این افراد ثروتمند می شویم . این موضوع یکی از رازهای ثروتمند شدن است که توجه به آن می تواند تغییرات بسیار بزرگی در زندگی مالی ما به وجود آورد.

تمرکز حواس

شاید درگذشته افراد می‌توانستند در چندین رشته یا زمینه، متخصص شوند؛ اما امروزه باوجود حجم اطلاعات و دانش بسیار بالا در یک شغل یا رشته، عملاً متخصص شدن در چندین زمینه نه‌ تنها شدنی نیست بلکه درست و عقلانی هم نیست. تمرکز حواس بر روی یک‌ چیز می‌تواند به‌ مراتب بهتر ازپراکندگی در چیزهای مختلف باشد. منظور از تمرکز، شناسایی قسمت‌هایی از توانایی‌های شماست که می‌توانید در آن به بالاترین مهارت و قابلیت برسید. هرچند کم و کوچک! به این معنی که شما باید حرفه‌ ای را به‌ طور تخصصی انتخاب کنید و برای بهترین شدن در آن، هر آنچه نیاز و ضروری می‌دانیدرا کسب کنید.

پیشنهاد ما به شما : تئوری لامپ

تمرکز ذهن

 

راز پولدار شدن دیگری که وجود دارد تمرکز است. این را بپذیرید که هیچ‌کس بهتر و توانمندتر از شما نیست! بلکه افراد موفق، با انتخاب یک‌ رشته یا حرفه و تمرکز ذهن بر آن و همچنین کسب مهارت‌های ضروری در آن توانستند موفق شوند؛ بنابراین مهم‌ترین تصمیمی که در همین ابتدا باید بگیرید این است که جرئت کنید و شیوه‌ی عملکرد خودرا تغییر دهید. اگر بخواهید با همان روال گذشته پیش بروید، به همان نتایجی می‌رسید که هم‌اکنون رسیده‌اید! 

در این مقاله مطالبی را ارائه می‌دهم تا بتوانید در راستای بهترین شدن و موفقیت قدم بردارید. مسیر و جاده‌ی موفقیت، جاده‌ی شلوغی نیست چون تعداد افرادی که تصمیم می‌گیرند دست از عادات و روش‌های قدیمی ودر اغلب مواقع اشتباه گذشتگان بردارند، کم است؛ اما این‌که شما دوست عزیزی که مشغول خواندن این مقاله هستی، از این دسته افراد نیستی چون برای خودت وزندگی‌ات ارزش قائلی و برای آن تلاش می‌کنی!

یک راز ثروتمند شدن

آچارفرانسه که باشی، هیچ‌وقت به مشکل بر‌نمی‌خوری!

یکی از بزرگ‌ترین قوانین موفقیت و رازهای ثروتمند شدن در جهان، این است: تخصص پیدا کنید! افرادی که در حرفه‌ای متخصص نیستند هیچ‌گاه موفق نخواهند بود، به بیانی بهتر، بهترین نخواهند بود.جهان امروز، جهانی است که هرلحظه در حال گسترش و تکامل است و این چه معنی می‌دهد: شما نمی‌توانیدبه‌ طور پراکنده و در همه‌چیز عالی باشید، شما باید در یک‌چیز متخصص شوید. هر چه این تخصص ریزترو خاص‌تر باشد، موفقیت شما بزرگ‌تر است. معلولی بودن و در حد متوسط باقی ماندن یکی از مهم‌ترین عوامل بهترین نشدن است.

در کتابی نوشته بود: عالی و بهترین بودن را فدای خوب بودن نکنید، شما می‌توانیدعالی باشید و تمام تمرکز و انرژی‌تان را بر روی یک‌چیز متمرکز کنید. شما زمانی می‌توانید فولاد را ذوب کنیدکه انرژی را به‌ طور متمرکزهمراه با تمرکز ذهن به آن وارد کنید. اگر قرار باشد در شغل یا رشته‌ی خود در حد متوسط بدانید،مطمئن باشید که نتیجه‌ی متوسطی هم می‌گیرید؛ بنابراین اهمیت این مسئله زمانی قابل‌توجه می‌شود که می‌خواهیدبا کمترین تلاش بیشترین نتایج را بگیرید. شاید از قدیم خیلی شنیده باشیم که:

 • آدم باید از همه‌چیز سر در بیاورد!

 • اصلاً باعث خجالت است که نتوانی از پس همه‌ی کارها بربیایی!

 • آچارفرانسه که باشی، هیچ‌وقت به مشکل بر‌نمی‌خوری!

ما به عنوان مثال می توانیم ا دن بیلزریان را به عنوان یک فرد موفق و ثروتمند نام ببریم.

دستیابی به موفقیت‌های بزرگ

تابه‌حال افرادی را دیده‌اید که همزمان در چندین شغل فعالیت می‌کنند و دوست دارند همه‌چیزدان باشند؟ این افراد- آدم‌های همه‌کاره، هیچ‌کاره! چرا باوجود مهارت‌های زیادی که دارند موفق نمی‌شوند؟چون مهارت آن‌ها پراکنده است؛ هیچ‌کاره‌اند چون تمام مهارت‌ها را در حد متوسط پیش می‌برند.این افراد علیرغم تلاش‌های بسیار، در شرایط متوسط به سر می‌برند وبه راز ثروتمند شدن پی نخواهند برد و دلیل این شرایط چیزی نیست جزاینکه آن‌ها متخصص نیستند. طبق قانون ۸۰/۲۰، با توجه به ۲۰ درصد توانایی‌ها می‌توان به ۸۰ درصد سودو نتیجه عالی رسید. برای رسیدن به سودهای کلان و دستیابی به موفقیت‌های بزرگ باید روی ۲۰ درصدتوانایی‌هایتان سرمایه‌گذاری کنید تا به راز ثروتمند شدن دست یابیم در ادامه بیشتر خواهیم گفت.

 

 

قانون 20/80 را بهتر بشناسید

 

 

قانون 20/80 را میتوان یکی از سودمندترین قوانین برای مدیریت زمان و زندگی، رسیدن به هدف و راز پولدار شدن دانست. ویلفردو پارتو این قانون را ابداع کرده است و به همین دلیل به آن اصل پارتو نیز گففته میشود. ویلفردو پارتو برای اولین بار در سال 1906 به این موضوع در نوشته های خود اشاره کرده است. او متوجه شد که در جامعه ای که در ان زندگی میکنیم مردم به طور طبیعی به دو دسته تقسیم میشوند دسته اول گروهی 20% از جامعه هستند که او به انها گروه مهم میگفت و دسته دوم گروه بزرگتر 80% را تشکیل میدهند که پارتو به انها اکثریت کم اهمیت میگفت.

او بعدها به این نتیجه رسید که همه فعالیت های اقتصادی از این قانون تبعیت میکند. به عبارتی میتوان گفت بر اساس این قانون 80% از نتایج به دست امده حاصل تنها 20% درصد داشته های ماست. 20/80 بدین معنا است که در هرچیزی، میزان اندکی (20 درصد) دارای اهمیت حیاتی و بسیاری (80 درصد) کم اهمیت و یا دارای اهمیت ناچیز است. البته این قانون یک اصل علمی ثابت شده نیست اما در مورد آن میتوان گفت که در بساری از مسائل به درستی وجود دارد.

برای پیدا کردن رازهای ثروتمند شدن هم میتوان گفت که با توجه به 20%  از توانایی ها و فعالیتها شما قادر خواهید بود که به 80% ثروت برسید. قانون پارتو دارای بحث مفصلی است اما در اینجا تنها به توضیح مختصری درمورد ان بسنده شد و تاکید بر روی قسمتی است که نشان میدهد تمرکز بر روی بخش کوچکی از تواناییهایتان است که میتواند شما را به ثروت برساند.

 

تمرین

 

 • کدام قسمت‌های رشته و شغلتان را بامهارت بالاتری انجام می‌دهید؟
 • کمی ریزتر و دقیق‌تر به عملکرد خود توجه کنید؛ این همان زمینه‌ای است که باید 80 درصد انرژی و تمرکزتان را روی آن بگذارید.

قانون جذب را فراموش نکنید

امروزه افراد زیادی هستند که قانون جذب را میدانند و یا حداقل اسم ان را شنیده و اطلاعاتی را در مور آن دارند. اما باید گفت که عده کمی هستند که واقعاً از ان استفاده میکنند. شما نه تنها باید به پول و پولدار شدن فکر کنید بلکه باید افکارمنفی خود نسبت به پول را نیز تغییر بدهید. این نکته را به خاطر داشته باشید که پول عامل شر و بدی نیست اما کمبود ان میتواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

حتی اگر شما قانون جذب را بلد باشید اما نتوانید این افکارمنفی را در ذهن خود از بین ببرید شانس چندانی برای موفقیت در استفاده از قانون جذب نخواهید داشت. شما باید عاشق پول باشید و ان را بخواهید. در قانون جذب افکار هستند که به چیزها تبدیل میشوند. زمانی که افکار شما نسبت به پول مثبت باشد و به آن و به دست اوردن ان فکر کنید میتوان گفت که شما شانس زیادی خواهید داشت که تبدیل به یک آهنربای پول شوید. اگر شما به چیزی کمتر از انچه که لیاقت ان را دارید رضایت بدهید چیز زیادی نصیب شما نخواهد شد.

شما لایق ثروتمند شدن هستند

شما لایق ثروتمند شدن هستند

شما لیاقت این را دارید که پولدار شوید و به رویاهای خود برسید پس هیچگاه به چیزی کمتر از این رضایت ندهید. سعی کنید از موفقیتهای دیگران در ای زمینه خوشحل شوید. زمانی که شما میشنوید دوستتان با یک سرمایه گذاری توانسته است به پول زیادی برسد باید از این قضیه خوشحال باشید چرا که در این صورت کائنات به شما خواهد گفت که تو هم میتوانی آن را داشته باشی.

یادگیری مداوم

در قسمت اول این متن گفته شد که برای ثروتمند شدن باید در مهارت خود دارای تخصص شد. شما بعد از کسب تخصص در زمینه کاری خود باید یادگیری را در ان زمینه ادامه بدهید و هرگز آن را متوقف نکنید. دنیای امروز دائماً در حال تغییر است و کسانی میتوانند موفق شوند که در زمینه تخصصی که دارند به صورت مرتب و مکرر به یادگیری و دریافت اطلاعات جدید بپردازند. شما باید به حدی از تخصص و مهارت در زمینه ای که فعالیت میکنید برسید که کمتر کسی بتواند به پای شما برسد. این مهم زمانی اتفاق میافتد که شما جریان یادگیری را در زمینه تخصصیتان متوقف نکنید و همیشه به دنبال اطلاعات جدیدی در آن زمینه باشید.

علاوه بر مهارت های تخصصی که باید یاد بگیرید، انواع مهارت های نرم مانند مهارت حل مسئله، تفکر سیستمی، مهارت تصمیم گیری، مذاکره و متقاعدسازی و… از جمله مهارت هایی هستند که می تواند نتایج چند برابر برای شما خلق کند.

یکی دیگر از راز های پولدار شدن، یاد گرفتن سرمایه گذاری است. شما باید یکی از حوزه های ارز، طلا، خودرو، ملک و سرمایه گذاری در بازارهای مالی را انتخاب کنید و مهارتتان را در آن به حداکثر برسانید. برای یاد گرفتن سرمایه گذاری و درک اقتصاد، به شما دوره هوش سرمایه گذاری پلاس را پیشنهاد می کنیم. 

 

پیشنهاد ما به شما : تئوری بز

سخت کار کنید

سخت کارکنید

 خیلی از افراد موفق راز پولدار شدن را سخت کوشی می دانند. اگر دوست دارید به جایی برسید که در چند سال اینده پول زیادی داشته باشید الان زمانی است که باید سخت کار کنید تا بتوانید تمام ریزه کاریهای کار خود را یاد بگیرید. تا زمانی که شما در کار خود متخصص نشوید و مهارت کافی را کسب نکنید به موفقیت نخواهید رسید. به این موضوع فکر کنید حتی یک ساعت یادگیری و تلاش بیشتر میتواند در اینده باعث موفقیت های بیشتر شما در راه رسیدن به هدفتان شود. ساعات زیادی را در طول روز برای ارتقا کار و مهارت خود صرف کنید. ممکن است این کار سخت باشد و نیاز به تلاش زیادی داشته باشد اما در آینده و زمانی که موفقیت میرسید از خودتان بابت این تصمیمگیری تشکر خواهید کرد. پس فراموش نکنید رسیدن به سطح بالایی از تخصص و مهارت نیازمند تلاش و صرف وقت کافی است.

کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید

راه دیگری که برای پول دار شدن وجود دارد، راه اندازی کسب و کار است. کافی است حوزه ای که به آن علاقه دارید را مشخص کنید و مهارت های تخصصی که در آن حوزه وجود دارد را به بهترین شکل یاد بگیرید. پس از آن می توانید با پیدا کردن بازار هدف، ایجاد رسانه برای خود، بهبود نحوه تعامل با مشتریان، پیدا کردن مخاطبین هدف، مشخص کردن چشم انداز کسب و کار  و… کسب و کارتان را شروع کنید. هر چه با افراد بیشتری برای راه اندازی کسب و کار مشورت کنید، ریسک های شما کاهش پیدا می کنند.

دوره آموزشی هوش کارآفرینی بهترین مشاور شما برای راه اندازی کسب و کار به شمار می رود.

کلام آخر

تنها راز پولدار شدن، اقدام کردن بدون داشتن ترسی از شکست است. هرکدام از راه هایی که در این مقاله به آن اشاره شد می تواند ثروت زیادی را وارد زندگی شما کند. ترس از شکست خوردن را کنار بگذارید و با دیدن آموزش های اصولی، ریسک شکست را به حداقل برسانید.

سوالات متداول

قانون 20/80 را میتوان یکی از سودمندترین قوانین برای مدیریت زمان و زندگی، رسیدن به هدف و ثروت دانست. ویلفردو پارتو این قانون را ابداع کرده است و به همین دلیل به آن اصل پارتو نیز گففته میشود

20/80 بدین معنا است که در هرچیزی، میزان اندکی (20 درصد) دارای اهمیت حیاتی و بسیاری (80 درصد) کم اهمیت و یا دارای اهمیت ناچیز است. البته این قانون یک اصل علمی ثابت شده نیست اما در مورد آن میتوان گفت که در بساری از مسائل به درستی وجود دارد.

تابه‌حال افرادی را دیده‌اید که همزمان در چندین شغل فعالیت می‌کنند و دوست دارند همه‌چیزدان باشند؟ این افراد- آدم‌های همه‌کاره، هیچ‌کاره! چرا باوجود مهارت‌های زیادی که دارند موفق نمی‌شوند؟چون مهارت آن‌ها پراکنده است؛ هیچ‌کاره‌اند چون تمام مهارت‌ها را در حد متوسط پیش می‌برند.

همین حالا شروع کن!

7 پاسخ

  1. درود خدمت شما دوست عزیز .قانون جذب بخش مهمی از راز پولدار شدنه اما تا وقتی اقدام و عملی نباشه هیچ اتفاقی نمیوفته . هر قانون با عملکردن باهاش جواب میده قانون جذب هم از این موضوع مستثنا نیست.

 1. سلام ممنون از مقاله خوبتون. توی مقاله گفتین یکی از رازهای ثروتمند شدن تغییر عادت هست من خودم واقعا به این نتیجه رسیدم که هر زمانی که عادت های خودم رو عوض کردم رشد بسیار بالایی داشتم

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی ممنون از نر ارزشمند شما. دقیقا همین طور هست

 2. سلام و خداقوت خدمت تیم شما .. ضمن تشکر و قدر دانی از شما باید بگم که با خوندن این مقاله دیدم نسبت به شغلم بازتر شد و میتونم با تغییراتی که انجام خواهم داد به زودی به نتایج بهتری دست پیدا کنم .. تشکر

 3. سلام 🙂
  خیلی قشنگ نوشته بودین.تازه دارم ویدیو هاتون رو میبینم با اینکه دوماهی میشه عضو تلگرامتون شدم.(همه عالی ان)
  یه سوال در رابطه متن بالا: بطور مثال من کارشناس بیهوشی ام.لیسانس دارم.تخصص م رگ گرفتن و ارتباط خوب با بیمارهایی داشتنه که از همه جا درمونده شدن.تو یه بیمارستان دولتی.
  میگم تخصص یعنی واقعا از افراد مسن تا نوزادهایی که بند نافشون نیفتاده….
  خب…از این تخصص م چجوری میتونم استفاده کنم؟؟
  (خیلی کارهای دیگه هم بطور معمولی بلدم و یا دوست دارم شروع کنم…دقیقا مصداق بارز همون همه کاره و هیچکاره :|)(راستی ۲۶سالمه.سن م شاید تو راهنمایی تو بهم کمک کنه) با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید