قیمت تتر

قیمت تتر : هر فردی که در بازار ارزهای دیجیتال فعال است، قطعاً اسم تتر را شنیده و یا با آن سر و کار داشته است. با این وجود شاید برای برخی از افراد این سؤال پیش بیاید که قیمت تتر چقدر است با این حال ما قصد داریم از زاویه دیگر این استیبل کویین و قیمت آن را مورد بررسی قرار دهیم تا در نهایت شما بتوانید دیدگاه بلندمدتی نسبت به آن پیدا کنید.

هدف از به وجود آمدن تتر

هدف استیبل کوین هایی مانند تتر جلوگیری از نوسانات است و به افراد این اجازه را می دهد تا بتوانند ارزهای مختلف را بخرند و آن ها را بفروشند و یا برای اینکه در نوسانات بازار پول خود را از دست ندهند ارزهای خود را به تتر یا استیبل کوین های دیگر تبدیل می کنند . استیبل ‌کوین‌ها همچنین نقدینگی لازم برای خرید و فروش ارزها را فراهم می کند.
شناخته شده ترین استیبل کوین ها، رمز ارزهایی با پشتوانه دلار آمریکا هستند به همین دلیل قیمت تتر برابر یک دلار آمریکا است با این حال استیبل کوین های دیگری مانند کوین دلار با علامت اختصاری usdc وجود دارد که پشتوانه های دیگری را برای خود تعیین کرده اند. به طور مثال برخی از آن‌ها با استفاده از ارزهای فیات مانند یورو یا ین حمایت می شوند و برخی دیگر با کالاهایی مانند طلا و نقره پشتیبانی می شوند.

نکات طلایی برای استفاده از تتر

 

نکات طلایی برای استفاده از تتر

 

تتر را می توان در اکثر صرافی های ارزهای دیجیتال خریداری کرد با ابن حال قیمت تتر در همه آن ها یکسان است، اما آیا با توجه به تاریخچه و چشم اندازی که این رمز ارز پایه دارد باید روی آن سرمایه گذاری کرد؟ تتر، علی‌رغم اینکه مشکلات زیادی در گذشته داشته است، همچنان یک ارز دیجیتال بسیار پایدار است که برای پشت سر گذاشتن مشکلات به وجود آمد و تا امروز قدرتمند عمل کرده است.
اگرچه در سال های اخیر رقبایی پیدا کرده است اما تتر همچنان بزرگ‌ترین استیبل کوین است و به طور گسترده برای تجارت، وام و کسب سود استفاده می‌شود . تتر به طور بالقوه می تواند به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پرخطر به دلیل مشکلاتی که در زمینه شفافیت وجود دارد در نظر گرفته شود، اما همچنان در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار پر کاربرد است زیرا قیمت تتر ثابت و مشخص است.

از کجا تتر بخریم و نرخ بهره بالایی کسب کنیم

شما می‌توانید تتر را در بسیاری از صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال بخرید. بسیاری از آن‌ها فقط برای ذخیره Tether در پلتفرم خود بین 6 تا 12 درصد به شما سود پرداخت می کنند. تتر معمولاً سود بیشتری نسبت به سایر استیبل کوین‌های محبوب مانند GUSD، USDC و DAI به شما می دهد زیرا تقاضای بالای برای خرید و فروش آن وجود دارد و از آنجایی که قیمت تتر ثابت است طرفداران زیادی دارد.
با این حال شما می توانید در برخی از صرافی ها مانند کوکوین KuCoin، که یک پلتفرم وام‌دهی همتا به همتا مبتنی بر ارز دیجیتال است و نرخ بهره بالاتری برای Tether پرداخت می کند ، تترهای خود را سرمایه گذاری کنید. در واقع، این تتر است که بالاترین نرخ بهره را در مقایسه با GUSD، USDC، بیت کوین و اتریوم دارد و با اینکه قیمت تتر ثابت است می تواند سود خوبی را نسیب شما کند.

تتر (USDT) چیست؟

 

تتر (USDT) چیست؟

 

تتر با نماد (USDT) یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که توکن‌های در گردش آن با مقداری معادل دلار آمریکا پشتیبانی می‌شوند و آن را به یک استیبل کوین با قیمتی معادل 1.00 دلار تبدیل کرده است. با این توضیحات تمام استیبل کوین‌ها قیمتی برابر ارزهای سنتی مانند دلار، یورو یا ین ژاپن را دارا می باشند .
توکن‌های تتر که توسط صرافی ارز دیجیتال BitFinex توسعه یافته‌اند با نماد USDT معامله می‌شوند. از اکتبر 2021، USDT پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است که بیش از 68 میلیارد دلار ارزش دارد و قیمت هر تتر یک دلار آمریکا است.

نکات کلیدی

 

 

 

تتر (USDT) یک استیبل کوین و یک نوع ارز دیجیتال است که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش گذاری ارزهای دیجیتال می باشد.
تتر توسط سرمایه گذاران و معامله گران دنیای کریپتو کارنسی استفاده می شود که می خواهند از نوسانات شدید سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنند و در عین حال ارزش دارایی های خود را در بازار کریپتو حفظ کنند.

تتر چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد؟

 

تتر چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد؟

 

تتر به نوعی از ارزهای دیجیتال به نام استیبل کوین تعلق دارد که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش گذاری ارزهای دیجیتال است، برخلاف نوسانات گسترده قیمت سایر ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند بیت کوین و اتریوم قیمت تتر ثابت است. این امر به افراد این اجازه را می‌دهد به‌جای استفاده به‌عنوان واسطه خرید و فروش و یا ترید کردن، به‌عنوان وسیله مبادله و شیوه ذخیره‌سازی حفظ ارزش دارایی استفاده شود.
تتر به طور خاص به دسته استیبل کوین های دارای وثیقه فیات تعلق دارد. این بدان معناست که یک ارز فیات مانند دلار آمریکا، یورو یا ین، پشتوانه هر کریپتوکوین در گردش هستند. سایر دسته‌های استیبل کوین شامل استیبل کوین‌های دارای وثیقه رمزنگاری‌شده، که از ذخایر ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند، یا استیبل کوین‌های بدون وثیقه هستند. استیبل کوین‌های غیر وثیقه‌ای، وثیقه برای پشتیبانی خود ندارند، اما به روشی مشابه بانک عمل می‌کنند تا بسته به وضعیت اقتصادی، قیمت عرضه لازم توکن‌ها را حفظ کنند.
تتر به طور خاص برای ایجاد پل ارتباطی لازم بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال و ارائه ثبات، شفافیت و حداقل هزینه تراکنش به کاربران طراحی شد و با دلار آمریکا پیوند خورده است و از نظر ارزش نسبت 1 به 1 را با دلار آمریکا حفظ می کند. با این حال، هیچ تضمینی توسط شرکت توسعه دهنده تتر وجود ندارد.
تتر با نام ریل کوین RealCoin در جولای 2014 راه اندازی شد و در نوامبر همان سال توسط شرکت تتر ال تی دی Tether Ltd که مسئول حفظ مقادیر ذخیره ارز فیات است، به عنوان Tether تغییر نام یافت و از همان زمان قیمت تتر ثابت ماند.

جدال سرسختانه تتر

 

جدال سرسختانه تتر

 

در نوامبر 2017، شبکه توکن های تتر به ارزش 31 میلیون دلار هک شدند با این حال قیمت تتر ثابت ماند و از محبوبیت آن کاسته نشد. در ژانویه 2018، به مانع دیگری برخورد کرد زیرا ممیزی لازم برای اطمینان از حفظ ذخایر دنیای واقعی هرگز در آن انجام نشد با این حال شرکت تتر اعلام کرد که راه خود را با شرکت های حسابرسی جدا می کند به همین خاطر شکایت های فراوانی از این شرکت صورت گرفت. بعد از این موضوع بود که نگرانی در مورد اینکه آیا این شرکت که متهم به عدم شفافیت است ، ذخایر کافی برای حمایت از ارز تتر را دارد یا خیر؟
در آوریل 2019، لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، ایفینکس اینچ iFinex Inc، شرکت مادر Tether Ltd تتر ال تی دی و اپراتور صرافی ارز دیجیتال بیت فینکس Bitfinex را متهم کرد که ضرر 850 میلیون دلاری را از مشتریان و شرکت های سرمایه گذار مخفی کرده است.
پرونده های تشکیل شده در دادگاه نشان داد که این وجوه بدون قرارداد به یک نهاد پانامایی به نام کریپتوکاپیتال کورپ Crypto Capital Corp داده شده است تا به درخواست های خروج مشتریان رسیدگی کند. در نهایت ظاهراً Bitfinex حداقل 700 میلیون دلار از ذخایر نقدی تتر Tether را دریافت می کند تا شکاف به وجود آمده پس از گم شدن پول را پنهان کند.
در بیانیه ای، این شرکت بیان کردد پرونده های به وجود آمده علیه آن ها با نیت بد تشکیل شده است و این پرونده ها مملو از ادعاهای نادرست هستند. زیرا این مبالغ سرمایه رمزنگاری شده گم نشده اند، بلکه در واقع توقیف شده اند و ما تلاش خود را برای آزاد سازی آن ها می کنیم. ولی متأسفانه، به نظر می‌رسد دفتر دادستان کل نیویورک قصد دارد این تلاش‌ها را به ضرر مشتریان نشان دهد.
با این اتفاقات قیمت تتر هنوز ثابت است و طرفداران زیادی دارد. با این حال تتر را می‌توان در صرافی‌های رایج ارزهای رمزپایه که شامل بایننس Binance، کوین اسپات CoinSpot، بیت فینکس BitFinex و …، خریداری و یا آن ها را به صورت وام سپرده گذاری کنید.

تتر برای چه مواردی استفاده می شود؟

 

تتر برای چه مواردی استفاده می شود؟

 

تتر برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مفید است زیرا راهی برای جلوگیری از نوسانات شدید سایر ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. علاوه بر این، داشتن USDT (در مقابل دلار آمریکا) هزینه‌های تراکنش را حذف می‌کند و ضررها را به شدت کاهش می دهد.

کلام آخر

قیمت تتر یکی از با ثبات ترین قیمت ها در بین ارزهای دیجیتال ارا دارد به همین خاطر آن را به یک استیبل کوین و ارز پایه محبوب تبدیل کرده است. این رمز ارز که طرفداران زیادی در دنیا دارد وسیله تبادل بین ارزهای مختلف است و در زمان نوسانات بازار می تواند سرمایه شما را حفظ کند. همچنین شما می توانید با استفاده از شرایطی که در صرافی هایی مانند کوکوین وجود دارد تتر خود را به عنوان وام در اختیار آن ها قرار دهید . این موضوع باعث می شود شما از وام ها بهره خوبی دریافت کنید.
با این حال به نظر شما آیا قیمت تتر تغییر خواهد کرد؟
لطفاً نظر ارزشمند خود را با ما در میان بگذار

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید