آموزش تبلیغات در تلگرام

آموزش تبلیغات در تلگرام

سلام ماهانی عزیز. میدونستی که تقریبا بیش از یک سوم از جمعیت مردم ایران، توی تلگرام اکانت دارن؟ پس اگر دوست داری برای کسب و کارت از تبلیغات در تلگرام استفاده کنی، این آموزش رو دنبال کن.

از اولین روز ورود تلگرام به ایران حدودا یک دهه می‌گذره. هیچ کس فکر نمی‌کرد که یک پیام رسان روسی، که اون زمان باید با یه سری دیگه از پیام رسان‌های قدرتمند دنیا رقابت کنه، یه روزی تبدیل به غول دنیای شبکه‌های مجازی بشه.

این مسئله دو تا درس برای ما داره. یک اینکه کافیه به کسب و کار خودمون اعتماد کنیم و به اون بها بدیم تا روزی همه رو پشت سر بگذاریم و دوم اینکه ما باید از این فرصتی که کاملا رایگان هست استفاده کنیم تا بتونیم کسب و کارمون رو گسترش بدیم.

من این رو بارها گفتم که تلگرام قبلا یک فرصت بوده و الان یک مهارت. اما باید بگم که این فرصت هنوزم پابرجاست و اگر یه مقدار مهارت رو بهش اضافه کنید، اونوقته که میتونید از تبلیغات در تلگرام، نتیجه‌ی بسیار عالی بگیرید.

تبلیغات در تلگرام چیست؟

دیگه تقریبا میشه گفت که همه‌ی ایران با تلگرام آشنا هستند میدونند که تلگرام چیه؟ اما مسئله اینجاست که همه‌ی این دسته از افرادی که توی تلگرام اکانت دارن، لزوما از همه‌ی امکاناتش آگاه نیستن و از اون بدتر اینکه، خیلی از کسانی که کسب و کار دارن، از مزایای تبلیغات در تلگرام چیزی نمیدونن.

اما باید به شما بگم که تلگرام با بیش از 40 میلیون کاربر ایرانی، یکی از سه غول شبکه‌ی مجازی در ایران محسوب میشه. وقتی که ما از 40 میلیون نفر داریم صحبت می‌کنیم، یعنی تقریبا بیش از یک سوم جمعیت ایران و این یعنی یه فرصت عالی برای جذب حداکثر مخاطب اونم توی یه فضای کاملا رایگان. پس تبلیغات در تلگرام برای ما یک برد بزرگ محسوب میشه.

تبلیغات در تلگرام به زبان ساده، یعنی راهی که شما با استفاده از مهارت تبلیغ نویسی، بیشترین بازده رو از تلگرام بگیرید و کسب و کار خودتون رو رشد بدید یا به فروش بیشتری برسید.

 

پیشنهاد ما به شما : مدیریت صنعتی چیست 

مزایای تبلیغات در تلگرام

مزایای تبلیغات در تلگرام

تبلیغات در تلگرام علاوه بر حجم بسیار بالای مخاطبی که داره، مزایای دیگه‌ای هم داره که شنیدنش میتونه شمای روشن تری از اون بده. و نکته‌ی جالب در باب تبلیغ در تلگرام اینه که اگر هر کدوم از این مزایا، در یک تبلیغ باشه، اون تبلیغ رو به یک تبلیغ به صرفه تبدیل میکنه و تلگرام همه‌ی مزایایی که یک تبلیغ درجه یک رو توی خودش داره.

1) حجم مخاطب بالا

این رو برای چندمین بار میگم، اما اگر ده هزار بار دیگه هم بگم چیزی از ارزشش کم نمیکنه که تبلیغات در تلگرام، برای شما یک جامعه مخاطبین 40 میلیونی فراهم میکنه که اگر شما درست و اصولی تبلیغات در تلگرام داشته باشید، میتونید حداقل ده درصد از این جمعیت رو تبدیل به یک جامعه هدف کنید.

2) رایگان بودن

فکر می‌کنم این آرزوی هر مدیریه که یک فضای رایگان برای تبلیغات خودش پیدا کنه و تبلیغات در تلگرام یکی از به صرفه ترین شیوه‌های تبلیغات در دنیا محسوب میشه. خیلی‌ها البته فکر می‌کنند که برای تبلیغات در تلگرام، باید پول هزینه کنند، اما باید بگم که اصلا اینطور نیست.

3) تنوع بالا در فرمت تبلیغاتی

وقتی شما میخواید یک تبلیغ انجام بدید، چیزی که بیشتر از همه شما رو درگیر میکنه اینه که چه فرمی برای کارتون انتخاب کنید. اینکه شما ویدیو پر کنید. یا یه محتوای خوب بنویسید یا اینکه از طریق یه عکس گرافیکی تبلیغ کنید، مسئله ایه که همیشه و همه جا برای شما یک چالش محسوب میشه.

اما خوبی تبلیغات در تلگرام اینه که شما نیاز به فکر کردن به این چالش ندارید. فقط کافیه که انتخاب کنید که دوست دارید چجوری کسب و کار خودتون رو ارائه بدید. تبلیغات در تلگرام، تنوع بالایی توی بحث فرمت داره و شما میتونید با هر روشی که خواستید کسب و کار خودتون رو تبلیغ کنید.

4) قابلیت اشتراک گذاری

این یک امکان بی نظیر در بحث تبلیغات در تلگرام هستش که شاید کمتر کسی بهش توجه کرده باشه. اما به این فکر کنید که شما یکبار یک تبلیغات رو آماده می‌کنید و میتونید بی نهایت بار، اون رو به اشتراک بگذارید. فرض کنید که اگر در یکی از این کانالهای آگهی رایگان، روزی چند بار محصول خودتون رو تبلیغ کنید، چه اتفاقی براتون میفته؟

طبیعتا اشتراک گذاری توی تبلیغات در تلگرام، میتونه به شما کمک کنه که از نیروی دیگران استفاده کنید که کسب وکار خودتون رو با رشد مواجه کنید.

در یک جمع بندی باید بهتون بگم که تبلیغات در تلگرام، میتونه شما رو کاملا از هر گونه تبلیغ دیگه بی نیاز کنه.

اصول تبلیغات در تلگرام

اصول تبلیغات در تلگرام

برای اینکه ما یک تبلیغات موفق در تلگرام داشته باشیم، باید یک سری از اصول اون رو رعایت کنیم. این اصول شامل شاخه‌های متعدد میشن، اما من تمام این اصول رو در سه اصل طلایی براتون خلاصه کردم:

1) مخاطب هدف داشته باشید

تبلیغ در تلگرام اگر دارای مخاطب هدف نباشه، سوخت هزینه و انرژی به همراه داره. بهرحال تلگرام مجموعه‌ی گسترده‌ای از مخاطب‌ها رو به همراه داره و اگر شما بی هدف هم تبلیغ کنید، بالاخره عده‌ای پیدا می‌شند که کار شما رو دوس داشته باشند و جذب شما بشند.

اما برای اینکه به یک موفقیت درست و حسابی توی اون برسید، بهترین کار اینه که مخاطب هدف داشته باشید. سعی کنید برای تبلیغ، پیج‌های هدفمند رو انتخاب کنید که با کسب و کار شما ارتباط داشته باشن. اینجوری میتونید مخاطب بیشتری رو جذب کنید و فروش بالاتری رو هم داشته باشید.

2) روی محتوا تمرکز کنید

درسته که تبلیغات در تلگرام، از فرمت‌های متنوعی پشتیبانی میکنه، اما چیزی که هر فرمتی رو برای تبلیغ تبدیل به یک فرمت مناسب میکنه، محتوایی هستش که شما برای اون فرمت انتخاب می‌کنید. پس روی محتوا و گرافیک کارتون حسابی وقت بگذارید.

بگذارید یک مثال ساده براتون بزنم. فرمت‌های تبلیغات در تلگرام، مثل یک ظرف طلا هستن که قابل خرید و فروش نیست و محتوایی که شما ارائه می‌کنید مثل محتویات این ظرف هست. هر چقدر که شما محتویات این ظرف رو بهتر انتخاب کنید، ظرف طلای تلگرام هم به جذابیتش اضافه میکنه.

پس سعی کنید روی محتوا و گرافیک وقت بگذارید. یک توصیه‌ای هم که داریم اینه که تا میتونید، از متخصصین این حوزه استفاده کنید. شاید یه مقدار براتون هزینه بردار باشه، اما راستش رو بخواید این هزینه‌ها به جایی برنمیخوره و چندین برابرش رو شما از یک تبلیغ درست، سود کسب می‌کنید.

3) بودجه تعیین کنید

اگر قراره که برای تبلیغات در تلگرام هزینه کنید، لطفا براش بودجه تعیین کنید. تبلیغات بدون بودجه، درست مثل آتیش زدن پول میمونه. هر چقدر که شما برای تلگرام و تبلیغ در تلگرام خرج کنید، هیچوقت تموم نمیشه.

ولی اگر وقت بگذارید و یه تحقیق درست داشته باشید، میتونید قیمت تبلیغ در تلگرام رو از چند جای مختلف بگیرید. بازدهی رو بررسی کنید و بعد با توجه به بودجه بندی شخصی خودتون برای اون خرج کنید.

یادتون باشه که یه اصل رو رعایت کنید. تخمین شما برای سود از تبلیغات در تلگرام باید سه به یک باشه. یعنی اگر شما هزار تومن برای تبلیغات در تلگرام خرج میکنید، باید سه هزار تومن ازش در بیارید. اگر چنین تخمینی داشتید، حتما برای اون هزینه کنید.

روش های تبلیغات در تلگرام

روش‌های تبلیغات در تلگرام

برای تبلیغ در تلگرام ما روش‌های مختلفی را داریم که هر کدام مزیت‌های مخصوص به خودشان را دارند. ما در این جا چند روش پرطرفدار تبلیغ در تلگرام را برای شما ذکر میکنیم که به شما کمک میکنه یک تصمیم درست داشته باشید.

1) تبلیغات بازدیدی در تلگرام

اولین روش و شاید پرطرفدار ترین روش، روش تبلیغ بازدیدی باشه. در این روش، شما به مسئول تبلیغات می‌سپرید که در چند کانال و یا چند گروه آگهی و تبلیغ، پست تبلیغی شما رو بزاره و شما بازدیدهای زیادی جذب کنید.

این مسئله خیلی میتونه به دیده شدن کار شما کمک کنه. این کار طبیعتا برای زمانی که شما قصد فروش هدفمند رو دارید، مناسب نیست، چون اصولا مخاطب هدف در این روش مد نظر ما نیست. بلکه تمرکز بر روی بازدیده.

این نوع از تبلیغ، بیشتر برای آگهی‌های رایگان و یا تبلیغ در تلگرام رایگان خوبه که شما میتونید با یه تبلیغ ساده، حجم زیادی از مخاطب رو درگیر خودتون کنید. این دقیقا همون چیزیه که شما رو میتونه به موفقیت نزدیک تر کنه. البته این رو هم بگیم که شما بر اساس بازدید‌ها پول پرداخت می‌کنید و این خیلی براتون به صرفه تر هستش.

2) تبلیغ کلیکی در تلگرام

تبلیغات کلیکی همیشه یکی از راه‌های پر بازده در تبلیغات در تلگرام بودند و یکی از بهترین گزینه‌های تبلیغ برای کمپین‌ها هستند. اصولا تبلیغات کلیکی رو برای وب سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند اما اگر شما یک کانال تلگرامی هم دارید یا می‌خواید یکی از پست‌های اینستاگرامتون دیده بشه هم میتونید ازش استفاده کنید.

ویژگی تبلیغات کلیکی در تلگرام اینه که شما وقتی که یک تبلیغ در یک صفحه و یا یه کانال انجام میدید، بر اساس تعداد کلیکی که بر روی لینک شما میشه، شما پول پرداخت می‌کنید. یعنی تا زمانی که شما کلیکی بر روی لینک خودتون نداشته باشید، هیچ پرداختی‌ای ندارید.

این تبلیغ برای افرادی خوبه که تازه محصولشون رو به بازار عرضه کردند و دوست دارند که در ازای هر مشتری که به صفحشون میاد، پرداخت داشته باشن. این روش میتونه هزینه هاتون رو خیلی کم کنه و یک سود خوب رو هم بهتون برسونه.

اما تنها مشکلی که تو این روش هست اینه که خیلی از کانال‌ها قبول نمیکنن که شما به عنوان یک کسب و کاری که تازه به بازار اومدید، از تبلیغات کلیکی استفاده کنید، چون براشون سود کمی داره و شما باید یه مبلغی حسابتون رو شارژ کنید تا بهتون تبلیغات کلیکی بدن.

اما اگر دوست دارید که در همون روزهای ابتدایی کسب و کارتون و برای اولین محصول خودتون، یک تبلیغ کلیکی خوب داشته باشید و هزینه‌ای هم پرداخت نکنید تا آخر این آموزش با من باشید تا بهتون یاد بدم که چطوری میشه ازاونبه صورت رایگان استفاده کرد.

3) تبلیغات ساعتی و ثابت در تلگرام

اکثر کانال‌ها و اکثر کسانی که تبلیغات در تلگرام قبول میکنن، از این روش استفاده می‌کنند. تبلیغات ثابت یا ساعتی، روشیه که شما یک پست طراحی میکنید و اون رو داخل یک کانال میگذارید و اون کانال به مدت یک ساعت یا بعنوان پست آخر به مدت بیست و چهار ساعت در کانال خودش میگذاره.

البته ساعت‌ها و نوع تبلیغات ثابت تو هر کانالی فرق میکنه. بعضیا خدمات خوب تری میدن و تبلیغ شما رو پین میکنن یا چند بار در طول روز ری شات می‌کنن و این باعث میشه که بازده بیشتری داشته باشین. که بسته به هزینه‌ای داره که شما می‌کنید.

البته این رو هم فراموش نکنید که این روش بسیار میتونه بازدید بیشتری برای شما داشته باشه و اگر یک کانال پر مخاطب و هدفمند رو برای تبلیغ در تلگرام انتخاب کنید، میتونید بازدهی عالی دریافت کنید.

تکنیک طلایی تبلیغات در تلگرام

تکنیک طلایی تبلیغات در تلگرام

خیلی از دوستان به من پیام دادن که ما تازه کسب و کار خودمونو شروع کردیم و هزینه‌های زیادی داریم که نمیتونیم صرف تبلیغات در تلگرام کنیم. من به این دوستان میگم که نیاز نیست که شما هزینه‌ای برای اون بپردازید.

برای تبلیغ در تلگرام، شما میتونید رایگان و یا با کمترین هزینه، این کارو رو انجام بدید، به شرطی که هنر مذاکره کردن رو بلد باشید و یک مدیریت درست روی بحث تبلیغات داشته باشید. برای این کار شما باید آموزش ببینید.

ما توی تیم ماهان تیموری، روی هنر مذاکره کردن و روی هنر تبلیغات در تلگرام ساعت‌ها آموزش رایگان داریم. اما یه سری از نکات طلایی وجود داره که شما باید اون رو بصورت کاملا علمی یاد بگیرید. اگر دوست دارید که بدون هیچ هزینه‌ی اضافی، تبلیغات در تلگرام رو یاد بگیرید، کافیه که به هوش مالی پلاس برید.

ما توی هوش مالی پلاس، هنر تبلیغات در تلگرام رو به شما آموزش دادیم و راه‌هایی رو به شما میگیم که در کوتاه ترین مدت ممکن، به سودهای بسیار بالا برسید. هوش مالی پلاس، برای هر فردی، با هر سنی، با هر کسب و کاری، صدها راهکار عملی داره.

پس یکبار برای همیشه تصمیم بگیرید به جای هزینه‌های اضافی در کسب و کار خودتون، به جای اینکه شکست‌های تکراری رو تجربه کنید. به هوش مالی پلاس تیم ماهان تیموری بپیوندید و مسیر کسب و کار خودتون رو از روز اول در مسیر صعود قرار بدید.

 

سوالات متداول :

شما می بایست در ابتدا مخاطب هدف خود را شناسایی کنید و سپس روی محتوا تمرکز کنید و بعد از آن ،نسبت به بودجه ای که برای خودتان تعیین کردید ،می توانید شروع به تبلیغات کنید.

1-تبلیغات بازدیدی در تلگرام 2-تبلیغات کلیکی در تلگرام 3-تبلیغات ساعتی و ثابت در تلگرام

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید