کسب و کار خانگی به وسیله دستگاه عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی از جمله ترکیبات حاصل از گیاهانی با خاصیت زیاد است که با فراوری های مختلف تبدیل به عرقیات گیاهی می شود. در واقع می توان گفت که از این گیاهان برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود و افراد زیادی از گذشته تا کنون نیز به آن ها تمایل زیادی داشته و در زندگی روزمره  نیز به خوبی استفاده می شود. در نتیجه می توان گفت کسب و کار خانگی دستگاه عرق گیری ، می تواند به خوبی برای شما درآمد زا باشد.

ترکیبات معطر هر گیاه که تحت عنوان عرقیات گیاهی بدست می آیند، منحصر به فرد بوده و ویژگی های خاص خود را دارد

دستگاه عرق گیر خانگی از جمله وسایلی است که می توان با آن و به قیمت پایین، یک کسب و کار پر رونق راه اندازی کرد.

راه اندازی کسب و کار خانگی راحت نیست و نمی شود آن را خیلی راحت گرفت اما اگر با زوایای آن به خوبی آشنا باشیم می توانیم یک کار خوب را در منزل خود راه اندازی کنیم.

دستگاه عرق گیر خانگی و صنعتی

مزایای کسب و کار خانگی را به شرح زیر است:

 1. مستقل بودن و به دور از روابط خاص و پیچیده
 2. ارتقای شغل مورد نظر در تمامی سطوح کاری
 3. مالیات بسیار کم
 4. داشتن زمان آزاد
 5. استرس و یا اضطراب کم شغلی
 6. فرصت بیشتر ارتقا و رشد در حوزه کسب و کار
 7. سود بیشتر در مقابل سرمایه کمتر

کسب و کار خانگی : تولید عرقیات گیاهی

با توجه به بالا رفتن فشار اقتصادی و تورم در سال های اخیر، خانواده های بیشتری به راه اندازی کسب و کارهای کوچک خانگی روی آورده اند. تولید عرقیات گیاهی توسط دستگاه های تقطیر و عرق گیری در خانه، از جمله پرسودترین مشاغل در این حوزه می باشد. دستگاه تقطیر و عرق گیری از دستگاه های ساخته شده در صنایع غذایی است. این دستگاه ها برای استفاده هم در مقیاس صنعتی و هم خانگی ساخته می شوند.

از دیر باز ایرانیان به رژیم غذایی طبیعی و طب سنتی اهمیت ویژه ای می دادند. لذا استفاده از دستگاه عرق گیری و تولید عرقیات گیاهی در خانه رونق زیادی خواهد داشت.

گیاهان دارویی در صنعت عرق گیری

چرا تولید عرقیات خانگی را به عنوان کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

کشور ما در حدود ۷۵۰۰ گونه گیاهی را دارا می باشد. یک دهم این گونه ها از خانواده گیاهان دارویی می باشند. بیشتر تولیدات کشور در صنعت عرقیات گیاهی، به دیگر کشورها صادر می گردد. از این رو تنها ۴۰ % از تقاضای داخل کشور از طریق تولید صنعتی عرقیات گیاهی تامین می شود. در همین حال بیشتر اطبا سنتی کشور استفاده از این عرقیات گیاهی را به عنوان درمان بیماری تجویز می نمایند. هم چنین بسیاری از افراد خود با آگاهی از خواص بسیار این عرقیات، آن ها را به مصرف می رسانند.

از این رو راه اندازی کسب و کار خانگی تولید و فروش عرقیات گیاهی می تواند رونق خوبی به همراه داشته باشد. این حیطه امکان پیشرفت زیادی دارد، به گونه ای که در آینده ای نزدیک می توانید یک کارگاه کوچک و سپس بزرگتر را راه اندازی نمایید. نکته قابل تامل در این امر، حفظ کیفیت مناسب محصول و در نتیجه جلب رضایت و اعتماد مشتری است. برای این امر لازم است بعضی نکات را رعایت نمایید:

 • به کار بردن مواد اولیه با کیفیت و مرغوب
 • استفاده از دستگاه های عرق گیری مجهز و استاندارد
 • بسته بندی مناسب و معرف برند شما و عرضه مناسب محصول
 • آشنایی کامل با بازار کار خود و روش های مناسب بازاریابی

مشتریان دستگاه عرق گیری

این محصول مشتریان متفاوتی دارد و به همین دلیل است که فروش در این حوزه سود خوبی دارد و شما می توانید آن را در منزل خود شروع نمایید.

مشتریان این گروه شامل افراد زیر است:

 1. خانم های خانه دار
 2. فروشگاه های بزرگ
 3. مغازه های خرده فروشی
 4. عطاری ها
 5. مشتریانی که از طریق بازاریابی به سمت خود آورده اید.

در واقع شما برای داشتن یک کسب و کار موفق بایستی بایستی به تبلیغات و بازاریابی خود توجه ویژه ایی داشته باشید و بتوانید آن را با استراتژِی درست کسب و کار جلو ببرید و در نتیجه میتوان گفت که این موارد می تواند به خوبی برای مشتری شما مناسب باشد و فروش را بالاتر ببرد و این کار به سودآوری شما نیز کمک خواهد کرد. بازاریابی درست زمانی مناسب است که شما جامعه هدف مشتریان خود را به درستی بشناسید و سپس بر این اساس برنامه ریزی کنید.

برای انجام عرق گیر گیاهی به چه وسایلی نیاز داریم؟

 

 • گیاهان سالم و معطر که برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود.
 • دستگاه عرق گیری و تقطیر که استاندارد سالم را داشته باشید.
 • آب سالم به مقدار کافی

که می توان گفت این عرقیات گیاهی به وسیله تقطیر و پرس سرد به دست آورد و بستگی به نوع دستگاهی دارد که شما آن را برای کار خود در نظر گرفته اید.

کسب و کار خانگی دستگاه عرق گیری را چرا مناسب برای کار می باشد؟

با توجه به تنوع زیاد گیاهان در کشور ما، این شغل می تواند بسیار مناسب باشد به نحوی که اکثر داروهای گیاهی در کشور تامین و از خارج وارد می شود و با  توجه به اینکه میل اکثر افراد به استفاده از گیاهان دارویی است در نتیجه می توان گفت که این شغل برای شما بسیار مناسب است و در نتیجه میتواند سوددهی خیلی خوبی در خصوص کسب و کار خانگی دستگاه عرق گیری باشد. عوامل زیر به شدت برای یک کسب و کار بسیار سود دهی دارد که به شرح زیر است:

 • استفاده از مواد اولیه بسیار مناسب با کیفیت بالا
 • از دستگاه های عرق گیری استفاده شود که استاندارد های لازم را فراهم می کند.
 • محصولات خود را با بسته بندی مناسب به بازار روانه کنید.
 • با بازار تبلیغات به خوبی آشنا باشید و سعی کنید برای جامعه هدف بازاریابی کنید.

دستگاه عرق گیری

مراحل کار دستگاه تقطیر خانگی

 

بعد از اینکه تصمیم به کسب و کار خانگی دستگاه عرق گیری نمودید بهتر است که با مراحل کار آن نیز آشنا شوید و سپس با رعایت قوانین اصولی شروع به کار نمایید.

 

شما برای تقطیر و عرق گیری نیاز به 2 کیلو گیاه طبیعی در ابتدای کار خود نیاز دارید که بعد از خریداری آن نیاز است که غلظت لازم را از شیوه تقطیر به دست آورید و سپس مراحل بعد را شروع نمایید. در این مرحله حواستان باشد که اگر اسانس گیاهی خاصی را استفاده می کنید، بیش از حد نباشد و مزه بدی به محصول شما بدهد.  به عنوان نمونه شما می توانید که از گیاهان اسطوخودوس، رزماری، آویشن، مریم گلی، نعناع، مرزه، لیمو و اکالیپتوس استفاده نمایید.

مزایای راه اندازی کسب و کار خانگی دستگاه عرق گیری

همانطور که گفته شد که شما می توانید در منزل خود با سرمایه کم، بیشترین سود را داشته باشید و درآمد خوبی را به دست آورید. که نمونه این کار کسب و کار خانگی دستگاه عرق گیری است که توسط دستگاه هایی با قیمت های مناسب تهیه و به فروش می رسد که در زیر به مزایای آن توجه می کنیم.

 1. خانگی بودن این شغل
 2. مصرف عمومی
 3. جامعه هدف گسترده در حوزه تبلیغات
 4. مواد اولیه ارزان و فاسد نشدنی

کلام آخر

ما در این مقاله در خصوص کسب و کار خانگی دستگاه عرق گیری صحبت کرده ایم که می توانید به خوبی آن را در بازاریابی و تبلیغات آن بفروشیم و در نتیجه در منزل خود درآمد خوبی را به دست آوریم. شما برای راه اندازی هر کسب و کاری نیاز است که در ابتدا توانایی و مهارت لازم را در انجام آن فرا بگیریم. در این خصوص به شما پیشنهاد می شود که دوره هوش مالی استاد ماهان تیموری را تهیه فرمایید و با آموزش کامل و پشتیبانی آن، ریسک تجاری خود را پایین آورید.

 

 

 

 

 

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید