استلار چیست

ارز استلار : Stellar یک فناوری پرداخت منبع باز است که شباهت های زیادی با ریپل دارد. بنیانگذار آن، جد مک‌کالب (تصویر)، نیز یکی از بنیانگذاران ریپل است.
مانند ریپل، ارز استلار یک فناوری پرداخت است که هدف آن اتصال مؤسسات مالی و کاهش شدید هزینه و زمان مورد نیاز برای نقل و انتقالات برون مرزی است. در واقع، هر دو شبکه پرداخت در ابتدا از یک پروتکل استفاده می کردند.
آنها همچنین مشتریان مختلفی دارند. ریپل با موسسات بانکی همکاری می‌کند تا فناوری انتقال فرامرزی خود را ساده‌تر کند. در مقابل، ارز استلار بر بازارهای در حال توسعه متمرکز است و موارد استفاده متعددی برای فناوری خود دارد، از جمله حواله پول و توزیع وام بانکی به افراد بدون آنکه به بانکی نیاز باشد. هدف این پروژه پردازش تا 60 درصد از تمام پرداخت‌های فرامرزی در منطقه است که شامل کشورهایی مانند استرالیا می شود. این امر ارتباط بین مشاغل کوچک، موسسات غیرانتفاعی و موسسات بانکی محلی را برای تسریع تراکنش های تجاری امکان پذیر می کند. در کنفرانسی در سال 2017، مک کالب تأیید کرد که 30 بانک برای استفاده از بلاک چین Stellar برای نقل و انتقالات فرامرزی ثبت نام کرده اند.

بلاکچین استلار چگونه کار می کند؟

 

بلاکچین استلار چگونه کار می کند؟

 

شبکه بلاکچین استلار غیر متمرکز است و به عنوان یک شبکه همتا به همتا فعالیت می کند. مانند تمام شبکه های بلاکچین غیر متمرکز، هیچ شخصی یا سازمانی وجود ندارد که بتواند در اطلاعات این شبکه دست درازی کند. در بلاکچین استلار، اطلاعاتی راجع به جزئیات تراکنش ارز استلار در یک دفتر کل عمومی ذخیره می شود.
در این شبکه اطلاعات بین گره هایی به هم پیوسته ذخیره می شوند. در نهایت تاییده از طریق پروتکل اجماع استلار انجام می شوند. مدت زمان رسیدن به این اجماع ۳ تا ۵ ثانیه است. ارز استلار از سیستم اثبات کار استفاده نمی کند و به جای آن استلار از گره هایی استفاده می کند. این گره ها بر روی شبکه بلاکچینی از نرم افزاری به نام Stellar Core برای رسیدن به اجماع استفاده می کنند.

توکن استلار

 

توکن استلار

 

برخلاف پول های رایج، ارزهای دیجیتال توسط بانک‌های مرکزی صادر نمی‌شوند، به این معنی که دولت‌ها در فعالیت‌های تجاری آن‌ها دخالت نمی‌کنند. پس از موفقیت بیت کوین که در سال 2009 ایجاد شد، انواع ارزهای دیجیتال از جمله لومن ظاهر شدند.
اصطلاح رمز ارز استلار به یک ارز دیجیتال یا مجازی اشاره دارد که توسط بنیاد استلار توسعه یافته است. ارز سازمان که لومن نامیده می شود، تحت نماد XLM در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال معامله می شود. 1 لومن می تواند توسط معامله گران در شبکه Stellar استفاده شود، که یک شبکه دفتر کل توزیع شده مبتنی بر بلاک چین است که بانک ها، سیستم های پرداخت، و مردم برای تسهیل نقل و انتقالات دارایی ها و پرداخت هزینه ها از آن استفاده می کنند. این حرکت باعث افزایش کوتاه مدت قیمت XLM شد.
Stellar یک پروتکل غیرمتمرکز در کد منبع باز برای انتقال ارز دیجیتال به پول در داخل و خارج از مرزها است.
همانطور که گفتیم ارز رمزنگاری شده بلاک چین استلار، لومن نامیده می شود، توکنی که تحت نماد XLM معامله می شود.
استلار یکی از بهترین آلتکوین‌های پنج سال اخیر با ارزش بازاری بیش از یک میلیارد دلار است.

دلایل رشد ارز استلار

 

دلایل رشد ارز استلار

 

معامله Stellar با TransferTo Bumps

زمانی که بین Stellar و TransferTo، که یک پلت فرم بین المللی انتقال پول توافقاتی انجام شد؛ باعث رشد چشمگیر ارز استلار شد. استلار به عنوان پلتفرم فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) شناخته می شود که از یک سیستم انتقال و پرداخت فرامرزی برای اتصال موسسات مالی پشتیبانی می کند.
پروژه استلار در کاهش قابل توجه هزینه های تراکنش و تأخیرهای زمانی تاثیرگذار است.

به عنوان بخشی از این قرارداد، TransferTo، که شبکه پرداخت‌های تلفن همراه فرامرزی را برای اقتصادهای نوظهور اداره می‌کند، با Stellar برای تقویت نقل و انتقالات پرداخت بین‌المللی و تسویه‌حساب‌ها کار خواهد کرد تا به مشتریان انتقال‌هایی کم‌هزینه، بی‌درنگ و ایمن را ارائه دهد. با داشتن شبکه ای قوی از شرکای وابسته، مؤسسات مالی، ارائه دهندگان خدمات مالی دیجیتال مانند دروازه های پرداخت، این همکاری امکان گسترش عملیات انتقال پول را به بیش از 70 مکان بین المللی در سراسر جهان فراهم می کند.

معامله با IBM

 

معامله با IBM

 

شرکت International Business Machines Corp. (IBM) اعلام کرد که از پروژه استیبل کوین که بر روی بلاک چین شبکه استلار ساخته شده است، حمایت می کند. این استیبل کوین توسط Stronghold، یک پلت فرم معاملات ارز دیجیتال که در اختیار Stellar قرار دارد، راه اندازی می شود.
به نام Stronghold. USD، استیبل کوین بیمه شده توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) با پشتوانه دارایی یک به یک دلار آمریکا به ازای هر سکه، و ذخایر لازم توسط یک شرکت تراست ایالتی نگهداری می شود. FDIC یک آژانس فدرال است. که بیمه سپرده را برای مشتریان در بانک‌های تجاری و موسسات پس‌انداز تضمین می‌کند و مبالغی تا سقف 250000 دلار را پوشش می‌دهد.

همکاری با IBM کاربردهای Stronghold USD را در شبکه های تجاری بلاک چین در پلتفرم بلاک چین IBM بررسی خواهد کرد.

جسی لوند، معاون جهانی بلاک چین IBM گفت: دیجیتالی کردن دارایی های دنیای واقعی با استفاده از بلاک چین می تواند به طور چشمگیری بسیاری از انواع تراکنش های مالی انجام شده در سراسر جهان را متحول کند. «انواع جدید ابزارهای دارای پشتوانه فیات، مانند توکن USD Stronghold، پتانسیل بهبود ستون فقرات عملیات و پرداخت‌های بانکی بین‌المللی را دارند و به بانک‌ها راهی آسان‌تر برای ادغام با شبکه‌های بلاک چین عمومی بدون تغییرات قابل‌توجه در زیرساخت اصلی بانکداری و انطباق آنها می‌دهند. ” (همچنین ببینید، IBM استیبل کوین را با حمایت بانک های بیمه شده FDIC راه اندازی می کند.)

کلام آخر

ارز استلار نیز همانند ارز ریپل پروژه ای ارزشمند برای آينده خود دارد. همانطور که اشاره شد، این این دو ارز اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند. از طرفی همکاری های ارز استلار با کسب و کارهایی مانند IBM باعث رشد چشمگیر این ارز در ۵ ساخل اخیر شده است. از این رو می توان به اینده بلند مدت این ارز امیدوار بود. این جمله به منزله این نیست که سرمایه تان را در این ارز بگذارید. ما در این مقاله قصد داریم که یک دید کلی راجع به این ارز به شما بدهیم و تصمیم گیرنده نهایی شمایید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید