کسب و کار تولید جوراب و روش های کسب درآمد از آن

در این مقاله به موضوع کسب و کار تولید جوراب و نحوه درامدزایی از آن می پردازیم پس با ما همراه باشید . دستگاه‌های کامپیوتری حاضر  در ایران ساخت سه کشور ایتالیا، کره و چین هستند و متاسفانه بدلیل افزایش قیمت دلار استفاده از دستگاه‌های جوراب‌بافی کامپیوتری ساخت کشور ایتالیا و کره دیگر توجیه اقتصادی ندارد. دستگاه ایتالیایی حدود یک میلیارد تومان و دستگاه کره‌ای حدودا ۳۵۰ میلیون تومان قیمت دارند و در ایران هیچگونه خدماتی ندارند.

طرز کار دستگاه جوراب بافی به این شکل است که شما به آن نخ می‌دهید  و دستگاه به شما جوراب تحویل می دهد. سپس شما باید این جوراب را سردوزی کنید. کار کردن با این دستگاه‌ها بسیار ساده است و شما طی چند روز می توانید به صورت کامل روی جوراب بافی تسلط پیدا کنید. بهتر است که طریقه کار کردن با این دستگاه را به طور کامل آموزش ببینید. زیرا یاد گرفتن از طریق آزمون و خطا احتمال دارد که به دستگاه‌ آسیب وارد کند.

خرید دستگاه جوراب بافی

خرید دستگاه جوراب بافی

خرید دستگاه مناسب اولین و مهم‌ترین گام در راه اندازی کسب و کار تولید جوراب است. اگر دستگاه مناسبی را انتخاب کنید، در صورت خراب شدن این دستگاه‌ها به راحتی می توانید قطعات تعویضی آن را پیدا کنید. همچنین اگر قصد خرید دستگاه دست دوم دارید، در زمان خرید باید وسواس بیشتری خرج کنید. زیرا هزینه های تعمیر در ابتدای راه اندازی کسب و کار می تواند دردسر هایی برای شما ایجاد کند. برای راه اندازی کارگاه تولیدی جوراب در ایران، دستگاه‌هایی ساخت کشور ایتالیا، چین و کره وجود دارد.

دستگاه جوراب بافی کامپیوتری و و بررسی قیمت انواع مدل‌های آن

با دستگاه های کامپیوتری تولید جوراب می توانید انواع جوراب‌ با انواع طرح های دلخواهتان تولید کنید. به عبارتی جوراب های ساده، جوراب با طرح های مختلف از جمله طرح شخصیت های کارتونی، میوه‌جات و …. تولید کنید. تنها محدودیت های این دستگاه تولید جوراب های پارازین زنانه و جوراب های طرح برجسته است.

 

 قیمت دستگاه جوراب بافی ایتالیایی

تا چند سال پیش هر کس که می خواست کسب و کار تولید جوراب راه اندازی کند، دستگاه جوراب بافی ساخت کارخانه لوناتی آمریکا را می خرید. می توان گفت که این دستگاه بهترین دستگاه تولید جورابی بود که هر کسی که می توانست وارد این حوزه شود، از آن استفاده می کرد. اما امروزه به دلیل مشکلات تحریم‌ها و تورم، قیمت این دستگاه به حدود 1 میلیارد تومان رسید است و خرید دستگاه جوراب بافی لوناتی برای راه اندازی کارگاه تولیدی جوراب، کار منطقی به نظر نمی رسد. از طرفی پیدا کردن قطعات این دستگاه عملاً غیر ممکن است. بنابراین خرید دستگاه دسته دوم لوناتی هم پیشنهاد نمی شود.

پیشنهاد ما به شما : مشاغل خانگی پر درآمد برای زنان

قیمت دستگاه جوراب بافی کره ای

دستگاه های کره‌ای به دلیل قیمت بالایی که در چند سال اخیر پیدا کرده اند، وارد ایران نمی شوند و اگر تمایل به استفاده از این دستگاه‌های کره‌ای دارید باید به دنبال دستگاه های دست دوم باشید. تیانگ یکی از بهترین مدل‌ها از دستگاه های جوراب بافی کره ای است. برای خرید دستگاه جوراب بافی تیانگ باید مبلغی حدود 350 میلیون تومان کنار بگذارید. قطعات این دستگاه در بازار یافت می شود، ولی نیاز به زمان زیادی برای گشتن دارد.

خرید دستگاه جوراب بافی چینی

متاسفانه یا خوشبختانه امروزه بهترین دستگاه برای راه اندازی کسب و کار تولید جوراب، دستگاه‌های چینی هستند. قیمت دستگاه های چینی بین 100 تا 135 میلیون تومان متغییر است. البته در سفارشات جدید قرار است که این مبالغ افزایش پیدا کند. بهترین دستگاه چینی تولید جوراب، دستگاه‌های ویلت هستند. قیمت دستگاه جوراب بافی ویلت حدود ۱۳۰ میلیون تومان است. منطقی است که برای شروع از این دستگاه استفاده کنید. زیرا نسبت به سایر دستگاه های چینی، خدمات پس از فروش بهتری دارد و می توانید قطعات آن را به راحتی پیدا کنید و از طرفی نسبت به سایر دستگاه های چینی از کیفیت بیشتری برخوردار است.

قیمت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری دست دوم

 

اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم هستید، می توانید از دستگاه های دست دوم برای کسب و کار تولید جوراب خود استفاده کنید. قیمت دستگاه جوراب بافی ویلت دست دوم بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون است. تعداد سال کارکرد، میزان کارکرد و… از جمله مواردی هستند که در قیمت دستگاه های دست دوم موثر هستند. نکته ای که در زمان خرید باید به آن توجه کنید، اطمینان از سلامت دستگاهی است که قصد خرید آن را دارید است.

در زمان خرید سعی کنید از تولیدکنندگانی دستگاه را بخرید که تنها به دلیل مشکل مالی که برایشان پیش آمده است حاضر شده اند، دستگاهشان را به فروش برسانند. برخی از تولید کنندگان جوراب به این دلیل که دستگاه‌هایشان دچار خرابی شده است و به اصطلاح به خرج افتاده است، آنها را می‌فروشند تا با پولش، دستگاه‌های نو بخرند. در صورتی که چنین دستگاه‌هایی بخرید، باید مبالغ زیادی را بابت تعمیر آن صرف کنید.

 

خرید دستگاه جوراب بافی صنعتی یا خانگی

خرید دستگاه جوراب بافی صنعتی یا خانگی

تفاوتی نمی کند که می خواهید کارخانه جوراب بافی راه اندازی کنید یا از پارکینگ خانه خود شروع به این کار کنید. در هر دو صورت باید از یک دستگاه جوراب بافی استفاده کنید. کارخانه های حرفه‌ای جوراب بافی فقط تعداد دستگاه های بیشتری نسبت به شما دارند. البته اگر قصد شروع کسب و کار تولید جوراب از خانه را داشته باشید، باید دستگاه جوراب بافی خود را از سه فاز به تک فاز تبدیل کنید. از آنجا که برق اکثر کارخانه‌ها سه فاز است، این دستگاه‌ها از ابتدا به صورت سه فاز تولید می شوند. شما با صرف هزینه‌ای بسیار کم می توانید این دستگاه‌ها را از سه فاز به تک فاز تبدیل کنید.

پیشنهاد ما به شما : راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم 

ضمانت دستگاه های جوراب بافی

 

قطعات دستگاه های کامپیوتری دستگاه های جوراب بافی اکثراً بین یک تا دو سال گارانتی دارند و در آن مدت شرکت مربوط قطعات خراب شده را برای شما تعویض می کند. علاوه بر آن تمام دستگاه‌ها از سمت شرکتی که از آن تهییه کرده‌اید تا دو هفته گارانتی نصب دارند و در این مدت هر مشکلی که برای دستگاه پیش بیاید از طرف شرکت تعمیر خواهد شد. اکثر دستگاه های جوراب بافی از قسمت نقشه‌ها و بردها ضعیف می‌شوند و پس از یک تا یک سال و نیم خراب می شود. به همین دلایل است که باید به دنبال بهترین دستگاه تولید باشید و بهترین دستگاه که در حال حاضر در بازار موجود است، دستگاه جوراب بافی ویلت ساخت کشور چین است.

کسب سود بیشتر در کسب و کار تولید جوراب

هر چه جوراب های زیباتر و خلاقانه‌تری تولید کنید در این بازار سود بیشتری به دست خواهید آورد. این کار نیازمند ذوق هنری و خلاقیت شماست. شما می توانید طرح های مد نظر خود را به تولید کنندگانی سفارش دهید. آنها هزینه نه چندان زیادی از شما دریافت می کنند و با اینکار می توانید طرح های مدنظرتان را روی جوراب ایجاد کنید.

شما طرح‌هایی که از طراح دریافت کرده‌اید از طریق فلش مموری به دستگاه انتقال می دهید و در نهایت آن را برای چاپ روی جوراب‌ها آماده می کنید.

چرا از دستگاه جوراب بافی کامپیوتری استفاده کنیم؟

چرا از دستگاه جوراب بافی کامپیوتری استفاده کنیم؟

دستگاه جوراب بافی کامپیوتری نسبت به دستگاه های مکانیکی مزایای زیادی دارد. برای مثال سرعت تولید این دستگاه‌ها نسبت به نسخه های مکانیکی بسیار بالاتر است و در نتیجه حاشیه سود بالاتری را تجربه خواهید کرد. از طرفی همان طور که گفتیم برق این دستگاه از سه فاز به تک فاز تبدیل می شود و همین موضوع سبب می شود که این دستگاه به یک دستگاه خانگی تبدیل شود.

یکی دیگر از مزایای این دستگاه این است که شما می توانید از طریق دستگاه جوراب بافی کامپیوتری طرح های بیشتر و خلاقانه‌تری را تولید کنید و از این طریق سود بسیار زیادی به دست بیاورید.

دستگاه های جانبی جوراب باف کامپیوتری

دستگاه جوراب باف کامپیوتری، یک سری وسایل جانبی دارند که بدون آنها تولید جوراب غیر ممکن خواهد بود.

 سردوز

دستگاه جوراب باف، جوراب ها را به صورت کامل به شما تحویل نمی‌دهد. شما باید تمام جوراب ها را سردوزی کنید. برای اینکار به یک دستگاه جدا نیاز خواهید داشت. نام این دستگاه سردوز است و شما با پرداخت هزینه‌ای در حدود ۱۰ میلیون تومان می توانید یک دستگاه سردوز معمولی تهییه کنید.

 

 اتو :

در مرحله اتو جوراب‌هایی که سردوزی شده است را به کمک یک المنت حرارتی صاف می‌کنند و پس از آن آماده بسته بندی می‌شود. اتوها به صورت جفتی فعالیت می کنند و قیمت یک جفت آن بین یک تا دو میلیون تومان است.

 

پمپ باد

از آنجایی که دستگاه های کامپیوتری نیاز به باد و فشار برای حرکت دادن اجزای خود هستند، در نتیجه باید در کنار دستگاه جوراب بافی از پمپ استفاده کنید.

دستگاه های جوراب بافی مکانیکی

 

دستگاه های جوراب بافی مکانیکی

تا به اینجا از مزایای دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری صحبت کردیم. اما منظور ما این نبوده است که شما به وسیله دستگاه های مکانیکی قادر به تولید جوراب نخواهید بود. بسیاری از تولید کنندگان از دستگاه های جوراب بافی مکانیکی استفاده می کنند. کسانی هم که تازه قصد ورود به این بازار را دارند به دلیل سرمایه کمی که در اختیار دارند از دستگاه های مکانیکی استفاده می کنند.

 

بازاریابی جوراب های تولید شده

1-برای فروش جوراب هایی که تولید کرده‌اید راه های بسیار زیادی وجود دارد. در ابتدا شما باید تلاش کنید که محصولات خود را به تامین کنندگان و بنکداران اصلی بازار معرفی کنید و تلاش کنید که آنها را متقاعد کنید تا محصولات شما را به صورت عمده در کنار سایر محصولات به فروش برسانند.

2- دومین روش بازاریابی جوراب های تولید شده، بازاریابی حضوری میان تک فروشان جوراب در محله های مختلف است.

3- سومین راهی که می توانید از طریق آن جوراب های خود را به فروش برسانید و کسب و کار تولید جوراب خود را رشد دهید، این است که جوراب های خود را در اینستاگرام به فروش برسانید. در اویل کسب و کار، فروش از طریق اینستاگرام نمی تواند راه مناسبی برای تامین هزینه هایتان باشد ولی در گذر زمان می‌تواند به یکی از بهترین کانال های فروش شما تبدیل شود.

4-استفاده از سایت های مختلف راه دیگری است که می توانید محصولات خود را در آنها به فروش برسانید. برای مثال شما می توانید محصولات خود را در سایت هایی مانند دیجی کالا، با سلام و برخی از سایت هایی که به صورت تخصصی به فروش جوراب می فروشند، در اختیار مشتریان قرار دهید.

 

عوامل موفقیت کسب و کار تولید جوراب

 

تامین منابع درست و اصولی

برای موفقیت در کسب و کار تولید جوراب، اولین کاری که باید به درستی انجام دهید، تامین منابع درست و اصولی است. منظور از تامین منابع درست، استفاده از مواد اولیه مناسب، استخدام درست و اصولی نیروی کار، خرید تجهیزات و مراقبت از تجهیزات و … است.

 

توانایی فروش محصولات

بازاریابی درست و اصولی، می تواند به فروش خوب منجر شود. فروش قلب هر کسب و کار است و بدون فروش، درآمدی حاصل نخواهد شد و در نتیجه کسب و کار پس از مدتی با شکست بزرگی مواجه می شود.

 

به دست آوردن مهارت های عمومی کسب و کار

مهارت های عمومی از جمله مذاکره و متقاعدسازی، حل مسئله، تفکر استراتژیک از جمله مهارت هایی هستند که به وسیله آنها می توانید بسیاری از چالش‌هایی که در کسب و کار تولید جورابتان به وجود می‌آید را برطرف کنید. از طرفی می توایند ساده‌تر مشتریان و تامین کنندگان را قانع کنید که از شما خرید کنند.

 

خلاقیت در تولید

یکی دیگر از عواملی که باعث فروش بالای کسب و کارهای تولید جوراب می شود، تنوع محصولات است. تنوع محصولات از طریق خلاقیت امکان پذیر است. علاوه بر آنکه باید جوراب های ساده تولید کنید، باید تلاش کنید که جوراب های طرح دار نیز تولید کنید.

 

کلام آخر

کسب و کار تولید جوراب یکی از کسب و کارهایی است که فرصت های بسیاری در آن وجود دارد. کشورهای ترکیه و چین بیشترین آماد صادرات جوراب به کشور های اروپایی را دارا هستند. افرادی که وارد این بیزینس می شوند، پس از گذر زمان و کسب تجربه می توانند وارد حوزه صادرات جوراب شوند و سود خود را چند برابر کنند .

 

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید