ارز سیف مون چیست و چگونه کار می کند؟

ارز سیف مون : خیلی از افرادی که در بازارهای ارز دیجیتال فعال هستند گاهی خبرهایی را از راه اندازی یک پروژه جدید می شنوند که با بررسی آن تصمیم به خرید و سرمایه گذاری روی آن می گیرند.با این حال یکی از این رمز ارزها رمز سیف مون Safemoon است که بعد از لیست شدن طرفداران زیادی پیدا کرد.
Safemoon یک ارز دیجیتال است که در مارس 2021 راه اندازی شد و پس از افزایش سرسام آور قیمت آن در آوریل، توجهات زیادی را به خود جلب کرد. این رمزارز برای پاداش دادن به دارندگان بلندمدت طراحی شد با این حال از فروشندگان 10 درصد کارمزد دریافت می کند که بخشی از آن را به دارندگان فعلی یا به اصطلاح هولدرها پرداخت می کند.

سیف مون چگونه کار می کند؟

 

سیف مون چگونه کار می کند؟

 

سیف مون یک ارز دیجیتال است که فقط به صورت آنلاین وجود دارند با این وجود خیلی ها امیدوارند بتوان از آن‌ها به عنوان یک وسیله مبادله استفاده کنند. مانند ارزهای دیجیتال محبوب مانند بیت کوین و اتریوم، سیف مون Safemoon از فناوری دفتر کل توزیع شده مانند بلاک چین پشتیبانی می کند. سیف مون بر روی بلاک چین هوشمند بایننس ایجاد شد و تنها دارای ارزش بازاری در حدود 1.3 میلیارد دلار (از 2 سپتامبر 2021)، در مقایسه با حدود 930 میلیارد دلار برای بیت کوین است.
سیف مون به گونه‌ای طراحی شده است که سرمایه‌گذارانی که قصد دارند به صورت بلندمدت روی این ارز سرمایه گذاری کنند سود کسب کنند به همین خاطر از این روش استفاده کردند تا افراد ارز سیف مون را با تصمیمات عجولانه خود نفروشند در نتیجه این کار را با دریافت کارمزد 10 درصدی از فروشندگان انجام می‌دهند که نیمی از کارمزد به هولدرهای سیف مون Safemoon و نیمی دیگر برای استفاده در استخر نقدینگی (برای حفظ ثبات قیمت‌ها) مورد استفاده قرار می گیرد.
شرکت امنیتی بلاک چین کریتیک CertiK در طول بررسی سیف مون Safemoon متوجه شد افرادی که توکن های این ارز دیجیتال را دارند از استخر نقدینگی نیز سود کسب می کنند و به آن‌ها کارمزدها به طور کامل تخصیص داده می شود. شرکت کریتیک CertiK در گزارش خود این موضوع را به‌عنوان یک مشکل اصلی اعلام کرد و به Safemoon توصیه کرد ویژگی‌های امنیتی خود را بهبود بخشد.
توسعه دهندگان Safemoon همچنین به صورت دستی مقدار Safemoon در گردش را به طور مرتب کاهش می دهند تا بتوانند عرضه را کاهش دهند و قیمت را افزایش دهند. به گفته وب سایت کوین مارکت کپ CoinMarketCap، قیمت سیف مون در مدت کوتاهی پس از معرفی در ماه مارس افزایش زیادی یافت و در 20 آوریل به بالاترین رقم قیمتی خود یعنی 0.000014 دلار رسید. با این وجود از آن زمان تاکنون قیمت آن حدود 80 درصد سقوط کرده است.

خطراتی که باید در نظر گرفته شوند

 

خطراتی که باید در نظر گرفته شوند

 

مانند بیشتر ارزهای دیجیتال، ارز سیف مون یک دارایی بسیار سوداگرانه و بدون ارزش ذاتی است. اگر تصمیم به خرید سیف مون دارید، باید حواس خود را به شدت جمع کنید زیرا هر لحظه امکان دارد سرمایه شما از بین برود. با این حال چندین مورد دیگر وجود دارد که نشان می دهد برای سرمایه گذاری ریسک بسیار بالایی وجود دارد.

نوسانات:

از زمان معرفی، قیمت ارز سیف مون Safemoon نوسانات بسیاری داشته است، با این حال قیمت آن بیش از 80 درصد سقوط کرد این در حالی است که در ابتدا 20000 درصد رشد کرد. از آنجایی که بیشتر ارزهای دیجیتال ارزش اساسی ندارند، بازدهی شما بر اساس چیزی است که می توانید آن را به دیگری بفروشید.

مقررات:

ارزهای دیجیتال کاملاً جدید هستند و دولت‌ها به تازگی شروع به درک این موضوع کرده‌اند که رمزارزها چه هستند و چه تأثیری می‌توانند بر اقتصاد داشته باشند. چین در واکنش خود قاطعانه عمل کرد و اوایل سال جاری ارزهای دیجیتال را به دلیل خطرات مالی و معاملات سفته بازانه ای که ایجاد کردند، ممنوع کرد.

حباب سفته‌بازی:

در حالی که حباب‌ها با نگاه به گذشته راحت‌تر دیده می‌شوند، نشانه‌هایی وجود دارد که ارزهای دیجیتال در یک جنون سفته‌بازی قرار دارند وخودشان نیز حباب قیمتی ایجاد می کنند که ممکن است به یک باره این حباب بترکد و کل سرمایه شما از بین برود.

نقدینگی:

برای معامله گرانی که به دنبال ورود یا خروج سریع و یا بهتر است بگویم خرید و فروش سریع ارز سیف مون Safemoon هستند، سودی دریافت نخواهند کرد، زیرا این واقعیت در مورد آن ها وجود دارد که برای فروش این ارز باید 10 درصد کارمزد داد، به همین خاطر این روش می تواند خرید و فروش سریع را به یک چالش تبدیل کند.
علاوه بر این، Safemoon در صرافی‌های اصلی ارز دیجیتال معامله نمی‌ شود، اما با این حال در صرافی معروف و غیر متمرکزی به نام پنکیک سوآپ Pancake Swap این امکان وجود دارد تا آن را بخریدیا به فروش برسانید.
با این حال خیلی از افراد این ارز را یکی از بهترین موارد برای سرمایه گذاری می دانند که در وب سایت کوین مارکت کپ هم به این موضوع اشاره کرده است به همین خاطر روند توسعه سریع آن نیز بسیار شگفت انگیز است. از زمان راه اندازی آن در اوایل مارس 2021، ارزش بازار ارز سیف مون Sagemoon با افزایش 8880٪ در یک ماه از 2 میلیارد دلار فراتر رفته است.
سازندگان این رمزارز خلق و خوی دیوانه وار طمع مردم را کاملا برانگیخته اند تا آن ها را مجبور کنند برای خرید این ارز اقدام کنند و گروهی از افراد دائم به دنبال اخبار ارز سیف مون باشند. . این موضوع همانند پیگیری دوج کوین توسط مردم است که خیلی از افراد چه به صورت آنلاین چه به صورت آفلاین پیگیر اخبار آن باشند.
با این تفاسیر این سؤال پیش می آید که پس چرا safemoon به صورت ویروسی رشد کرد؟ ابتدا، اجازه دهید نگاهی به اصولی که در پشت ارز سیف مون وجود دارد بیاندازیم.

اصول Safemoon

 

اصول Safemoon

 

سیف مون از مکانیسم اجماع PoA استفاده می کند و سازندگان آن از صرافی بایننس Binance به عنوان اعتبار سنجی استفاده می کنند تا از تمرکز پروژه اطمینان حاصل کنند. ارز سیف مون SafeMoon بر اساس سه عنصر کلیدی به کار گرفته شده و اجرا می شود:

انعکاس:

کارمزدهای معاملاتی بین هولدرها توزیع می شود. 5 درصد هزینه جابجایی به طور خودکار بین همه دارندگان توکن با توجه به نسبت میزان سرمایه گذاری توزیع می شود.

استخر صندوق نقدینگی:

بخشی از کارمزد های دریافتی از فروشندگان در هر تراکنش برای استخر صندوق و سایر بسترها استفاده می شود و 5 درصد از کارمزد رسیدگی به صورت خودکار با LP برای تأمین نقدینگی مبادله می شود. اما کارمزد 5% 50/50 تقسیم می شود که نیمی از آن به طور خودکار به BNB (Binance Coin) برای پشتیبانی از جفت معاملاتی Safemoon/BNB تبدیل می شود.
Auto LP عملکردی است که به عنوان یک سیستم سودمند دو برابر برای دارندگان عمل می کند. ابتدا، قرارداد توکن های فروشندگان و خریداران را می گیرد و آن‌ها را به ارائه دهندگان نقدینگی یا همان LP اضافه می کند و کف قیمتی ثابتی ایجاد می کند. دوم، جریمه فروش است که حجم معاملات را به عنوان پاداشی برای دارندگان تضمین می کند.
در تئوری، LP مالیات بر نقدینگی کلی توکن، ثبات را از LP ارائه شده ایجاد می کند، در نتیجه LP کلی توکن را افزایش می دهد و کف قیمت توکن را پشتیبانی می کند. این با عملکرد سوزاندن توکن ها متفاوت است که در کوتاه‌مدت فقط مجوز کاهش عرضه را تسهیل می کند.
با اضافه شدن سیف مون توکن LP، ثبات قیمت این ویژگی را منعکس می کند و کف قیمتی قوی را برای هلدرها فراهم می کند. هدف جلوگیری از افت قیمت است که دارندگان بزرگ تصمیم می گیرند توکن های خود را بعداً در بازی بفروشند، که در نهایت این روش از نوسانات قیمت جلوگیری می کند. همه این موارد برای کاهش برخی از دردسرهایی است که در دیگر توکن ها در حوزه DeFi می‌بینیم. به همین خاطر خیلی از افراد بر این اعتقادند که این مدل و پروتکل های موجود در آن بر توکن های بازتابی قدیمی پیروز خواهد شد.

پروتکل ماهانه ایمنی ارز سیف مون Safemoon

 

پروتکل ماهانه ایمنی ارز سیف مون Safemoon

 

یک تصور غلط رایج از پاداش های استاتیک، کسب LP، سوزاندن به طور دستی، و میانگین های سنگین APY، ذهنی بودن زیان‌های دائمی است که LP ها (ارائه دهندگان نقدینگی) را به مولدهای پاداش تبدیل می کند. با انفجار DeFi، ما شاهد هستیم که تعداد زیادی از کاوشگران ارزهای دیجیتال جدید به دام حباب های قیمتی ایجاد شده می افتند و در نهایت احساس ناامیدی می‌کنند زیرا خریداران اولیه با پاداش‌های بالاتر از آن خارج می‌شوند و این افراد در اوج این ارز ها را می خرند و در نهایت دچار مشکل می شوند.
تقریباً همیشه نماد های مختلف دچار حباب ارزش‌گذاری اجتناب‌ناپذیر بوده اند و هنگامی که حباب می ترکد سقوط وحشتناکی را تجربه می کنند. به همین دلیل است که ما شاهد پذیرش انبوه پاداش‌های ایستا هستیم که به عنوان بازتاب نیز شناخته می‌شود، این یک مفهومی جداگانه است که در تلاش است مشکلات ناشی از پاداش‌های بیش از حد را برطرف کند.

کلام آخر

ارز سیف مون یکی از رمز ارزهایی است که ارزش خاصی ندارد با این حال به این دلیل به وجود آمد تا به دارندگان خود سود برساند درصورتی که از فروشندگان کارمزد 10 درصدی می گیرد تا مقداری از آن را برای پشتیبانی و جلوگیری از رشد تورمی استفاده کند و ما بقی را به صورت 50-50 بین خود و سرمایه گذاران یا همان هولدرهای خود تقسیم می کند. با این حال سرمایه گذاری روی این رمز ارز می تواند بسیار پر ریسک باشد.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز