پرسونال برندینگ چیست ؟

خیلی از افراد معروف در مورد تمایل به بهبود برند شخصی خود صحبت می کنند. بنابراین شما بدون شک می دانید که برند تجاری چیست ؟ بنابراین هر زمان که در مورد بازاریابی تأثیرگذار بحث می کنیم، ما مرتباً به برندهای مختلف اشاره می کنیم. اما احتمالاً خودتان پرسونال برندینگ فکر نمی کنید. به همین دلیل ایده “برندسازی شخصی” برای اکثر مردم غیرعادی است. اما در عصر اینترنت و دنیای آنلاین ، که چیزهای خوب و بد، به سادگی دیده می شوند و در بین مردم به سرعت دست به دست می شود، نقش پرسونال برندینگ بیش از پیش خود را نشان می دهد.
حال می خواهیم سؤالی از شما بپرسیم آیا تا به حال نام خود را در گوگل جستجو کرده اید؟ بدیهی است اگر کمی مشهور باشید متوجه خواهید شد که دیگران نام شما را به اشتراک گذاشته اند. اما واقعاً آن چیزی که در مورد شما در اینترنت وجود دارد ، همان چیزی است که شما می خواهید ببنید؟ یا دوست دارید موارد قابل قبول تری از شما در اینترنت وجود داشته باشد؟
مردم در مورد شما چه می گویند؟ آیا آن‌ها شما و ارزش‌هایتان را با کسب‌وکارتان یکی می دانند؟

پرسونال برندینگ چیست؟

برند شخصی شما نحوه تبلیغ خودتان است. این موضوع ترکیبی منحصر به فرد از مهارت ها، تجربه و شخصیتی است که می خواهید دنیا شما را با آن بشناسد. در اصل بیان داستانی شماست و اینکه چگونه رفتار، منش ، کلمات گفته شده و ناگفته و نگرش شما را منعکس می کند.

برندسازی شخصی برای متمایز کردن شما از سایر افراد مورد استفاده قرار می گیرد که اگر به خوبی پیاده سازی شود، می توانید به گونه ای آن را با کسب و کار خود پیوند بزنید که هیچ برند شرکتی نمی تواند نسبت به آن به موفقیت برسد.

از نظر حرفه ای، برند شخصی شما تصویری است که مردم از شما می بینند. این می‌تواند ترکیبی از نحوه نگاه آن‌ها در زندگی واقعی، نحوه نمایش رسانه‌ها از شما و تصوری باشد که مردم از اطلاعات آنلاین موجود درباره شما به دست می‌آورند.

می‌توانید پرسونال برندینگ را نادیده بگیرید و اجازه دهید به‌طور طبیعی یعنی به صورت بی‌نظم، فراتر از کنترل شما شخصیت و اسم شما توسعه یابد یا می‌توانید نظم و انضباط شخصی به رشد برند شخصی خود کمک کنید تا خود را آن طور که دوست دارید به تصویر بکشید.

در زمان قبل از شکوفایی اینترنت، برند شخصی شما واقعاً فقط به کارت ویزیت ختم می شد. اگر شما در رسانه‌ها شناخته شده نیستید، کمتر کسی نام شما را شنیده است. در دنیای بسیار عمومی امروزی، جایی که هر اقدام کوچکی مدت زمان زیادی در رسانه های اجتماعی مورد بحث قرار می گیرد، اگر شما پرسونال برندینگ انجام نداده باشید قطعاً شما جز افراد معروف نخواهید بود.

چرا باید برند شخصی داشته باشید؟

 

چرا باید برند شخصی داشته باشید

 

برند شخصی شما می تواند از نظر حرفه ای برای شما حیاتی باشد. این نحوه ارائه خود به مشتریان فعلی و بالقوه است. چون به شما کمک می کند تا مطمئن شوید ، مردم شما را آن‌طور که می‌خواهید می‌بینند؟
این موضوع فرصتی را برای شما به وجود می آورد تا نقاط قوت و علایق خود را برجسته کنید. همچنین به مردم کمک می کند باور کنند که شما را بهتر می شناسند، و مردم به کسانی که احساس می کنند می شناسند راحت تر اعتماد می کنند. این امر به ویژه در هنگام انتخابات خود را نشان می دهد.
در حالی که بسیاری از مردم به دنبال نظرات نامزدها در مورد موضوعات مهم برای خود هستند، سایر رأی دهندگان علاقه کمتری به این روند دارند. در عوض آن ها به کسی رأی می دهند که او را می شناسند. جای تعجب نیست که کاندیداهایی که دارای برندهای شخصی قوی هستند، بدون توجه به عقاید سیاسی و مذهبی که دارند، در انتخابات راحت تر موفق می شوند.

چرا پرسونال برندینگ مهم است؟

اگر می خواهید فردی تأثیرگذار باشید، باید یک برند شخصی قوی ایجاد کنید. برند شخصی به شما کمک می کند تا از بقیه متمایز شوید. شما می توانید از پرسونال برندینگ خود برای نشان دادن دانش و مهارت های خود در مورد زمینه های تخصصی خود کمک بگیرید.

از بسیاری جهات، برند شخصی شما چیزی است که شما را به یاد ماندنی می کند. این برند شخصی شماست که به شما کمک می کند از هزاران نفر دیگر متمایزتر شوید.

به خصوص هنگامی که بیشتر افراد نسبت به تبلیغات بی اعتماد هستند این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین 84 درصد از افراد به تبلیغات و نه به برندهایی که آن‌ها را ایجاد می کنند اعتماد ندارند. با این حال، آن‌ها آماده هستند تا به افرادی که احس

اس می‌کنند «می‌شناسند» اعتماد کنند. این درحالی است که حتی آن ها ممکن است به افرادی که دوست ندارند اما آن ها را می شناسند اعتماد کنند تا اینکه بخواهند به فردی که نمی شناسند اعتماد کنند.
حرکت به سمت شخصی سازی افراد در تجارت یکی از روش های خوب برای رسیدن به موفقیت است. بدیهی است که استفاده از این روش برای یک تجارت کوچک آسان است با این حال ایجاد پرسونال برندینگ ممکن است برای شرکت های بزرگ سخت باشد. اما برخی افراد آن را به خوبی مدیریت می کنند. به عنوان مثال استیو جابز قبل از اینکه به عنوان چهره اپل شناخته شود، از برندسازی شخصی استفاده می کرد. به طور مشابه، نام تجاری شخصی ایلان ماسک احتمالاً بیشتر از برند شرکتی تسلا شناخته شده است.

منطقی است که هر فردی به عنوان صاحب یا مدیر کسب و کار قبل از اینکه بخواهد پیام شرکت را ارائه دهد، ابتدا به صورت فردی با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کند.

ملاحظات برای ساختن پرسونال برندینگ

 

ملاحظات برای ساختن پرسونال برندینگ

 

ایجاد یک برند شخصی نیاز به تفکر و درون گرایی گسترده دارد. اگر خودتان را بشناسید این موضوع به شما کمک می کند تا به طور شگفت انگیزی کارهای را انجام دهید که تعداد کمی از مردم می توانند آن را انجام دهند. توصیف خود برای خیلی از مردم دشوار است، اگرچه توضیح دادن اینکه می خواهند چه فردی باشند آسان است.

اگر هدف نهایی شما از برندسازی شخصی بهبود عملکرد کسب و کارتان است . بنابراین ابتدا باید مطمئن شوید که مشتریان هدف شما چه کسانی هستند. تا به شما کمک کند پرسونال برندینگ خود را با مخاطبان خود مرتبط کنید.

پرسونال برندینگ موضوع جدیدی نیست زیرا افراد زیادی هستند که در مورد برند سازمان خود سال هاست که فعالیت می کنند.

در نهایت شما می خواهید در میان مردم، شهرت داشته باشید. یافتن، گوش دادن و تعامل با مشتریان بالقوه بسیار مهم است. بنابراین بخش مهمی از برندسازی شخصی شما این است که بدانید شما هم مانند همه انسان هستید که با همان مسائل و مشکلات بازار هدفتان روبرو است. تنها تفاوت این است که می توانید نشان دهید که راه حلی برای برخی از این مشکلات پیدا کرده اید و مایلید آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.
امروزه نمی توان اهمیت رسانه های اجتماعی را نادیده گرفت. بخشی از پرسونال برندینگ شما باید شامل داشتن حساب های رسانه های اجتماعی باشد که مخاطبان شما وقت خود را در آنجا می گذرانند. اگر واقعاً می خواهید یک حساب اینستاگرامی خصوصی برای دوستان و خانواده خود راه اندازی کنید، باید یک حساب جداگانه با نام دیگری برای این کار ایجاد کنید.

اهمیت موضوع یکپارچه

برای وفادار کردن افراد به پرسونال برندینگ شما کافی نیست برند شما با اسمتان مطابقت داشته باشد ، شما باید روی عواملی که بیشتر منعکس کننده برند تجاری می باشد ؛ تمرکز کنید. شما برای یک پارچه کردن موارد مختلف باید در مورد یک طرح، رنگ و فونت ثابت تصمیم بگیرید.

همچنین شما باید از این رنگ ها و فونت ها در همه جا استفاده کنید. آن‌ها باید در وب سایت، حساب های اجتماعی، کارت ویزیت و هر چیز دیگری که چاپ شده است، به صورت یکسان استفاده کنید.

چند تکنیک برای ساختن پرسونال برندینگ

 

چند تکنیک برای ساختن پرسونال برندینگ

 

اولین نکته برای ساخت برند شخصی این است که شما نباید دنیای آفلاین و واقعی را فراموش کنید. برند شخصی شما باید تمام مکان هایی را که مشتریان شما می توانند با شما روبرو شوند را در بر بگیرد. کارت ویزیت به سبک قدیمی به همان اندازه که صفحات اجتماعی شما برای برندسازی شما حیاتی هستند، مهم است. فقط به یاد داشته باشید که موضوع خود را در این موارد یکسان نگه دارید.
هر جا که می روید کارت ویزیت همراه داشته باشید. این موضوع در حال حاضر به اندازه چند سال پیش هنوز هم مهم است. هر زمان که فرصت برقراری ارتباط با شخص جدیدی از بازار هدف خود را پیدا کردید، یک کارت ویزیت به او ارائه دهید.

از سوی دیگر در حالت ایده آل، برندسازی شخصی شما باید تمام زندگی شما را در بر بگیرد. بنابراین حتی نحوه لباس پوشیدن شما ، هر زمان که در یک موقعیت عمومی قرار می گیرید، باید آن را پوشش دهد. به همین خاطر باید تصویرعمومی شما با شخصیت برند شخصی شما مطابقت داشته باشد.

اقدامات شما باید با پرسونال برندینگ مطابقت داشته باشد

 

اقدامات شما باید با پرسونال برندیگ مطابقت داشته باشد

 

راز برندسازی شخصی موفق بستگی به یک ثبات اساسی دارد. زیرا شما در حال تلاش برای ایجاد یک تصویر بیرونی از “خود” هستید. این بدان معنی است که شما باید به طور مداوم با آن تصویری که ساخته اید اقدامات خاصی را انجام دهید تا با پرسونال برندینگ شما همخوانی داشته باشد.

به همین دلیل است که مردم می توانند به اخبار مربوط به رفتارهای مشابه دو نفر واکنش بسیار متفاوتی نشان دهند. ممکن است عملی از یک شخص برای خیلی از افراد شوکه کننده باشد در صورتی که همان رفتار از فرد دیگر بسیار تحسین شود.

به عنوان مثال، واکنش به اخباری که یک سیاستمدار خاص مواد مخدر مصرف کرده است را تصور کنید. در بیشتر موارد، این ناقوس مرگ برای حرفه سیاسی آن‌ها خواهد بود از طرف دیگر، فرض کنید یک خواننده مشروبات الکلی یا همان مواد مخدر را مصرف کند،چه اتفاقی می افتد؟ قطعا این کار برای بعضی از افراد بسیار جذاب است.

یک فرد معمولی که نماینده یک کسب و کار کوچک است احتمالاً چنین دیدگاه های افراطی در مورد برند شخصی خود ندارد. با این حال، هنوز باید به روشی عمل کنید که با تصویر درک شده ای که از خود نشان داده اید، مطابقت داشته باشد. اگر خود را به عنوان فردی دلسوز و علاقه مند به مشتریان خود نشان می دهید، بسیار مهم است که به شکایات آن‌ها گوش دهید و سعی کنید هر مشکلی را که ممکن است در محصول شما با آن مواجه می شوند را برطرف کنید.
در نهایت مهم‌تر از همه، شما می‌خواهید برند شخصی شما نسبتاً معتبر باشد. به همین خاطر نباید چیزی که نیستید را تظاهر کنید زیرا فهمیدن اینکه یک فرد خودش نیست ، بسیار ساده است.
شما می خواهید که برند شخصی شما با آنچه که مردم در مورد شما می گویند، مطابقت داشته باشد. اگر مردم برند شخصی شما را باور نکنند، شما اعتبار زیادی به دست نخواهید آورد.

کلام آخر

ما در این مقاله پرسونال برندینگ را مورد بررسی قرار دادیم و به این موضوع اشاره کردیم که برندسازی شخصی چه تاثیری روی کسب و کار و زندگی شما خواهد داشت از طرفی نکاتی را بیان کردیم که باعث ساخته شدن برند شخصی شما می شود که در نهایت موفقیت را برای شما در پی دارد.
با این تفاسیر آیا شما نکات دیگری در مورد پرسونال برندینگ می دانید؟
لطفاً نظر ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید