کسب و کار تولید لیوان کاغذی

کسب و کار تولید لیوان کاغذی

سلام به همه ماهانی های عزیز، امیدوارم که حالتان عالی باشد.

همیشه بعضی از کسب و کارها در کنارمان وجود دارند که از قدیم هم بوده اند اما ما به آنها توجه ای نمی کنیم و راه های درآمدزایی از آن را نمی دانیم و یا شاید اصلا به گسترش آن فکر هم نمی کنیم.یکی از این مشاغل کسب و کار تولید لیوان کاغذی می باشد،که شاید اصلا حتی به این فکر هم نکرده باشیم که این کسب  کار تا چه میزان می تواند سودآور باشد.

موضوع این مقاله  به کسب و کار تولید لیوان کاغذی  و روش های درآمدزایی از آن می باشد. کسب و کار تولید لیوان کاغذی سود بسیار خوبی دارد ، مام هیچ کس به آن اشاره ای نمی کند و آن را به صورت یک راز نگه داشته اند اما می خواهیم که در این مقاله  این راز را برای شما آشکار کنیم، تا شما عزیزان در این مقاله با این حرفه نیز آشنا شوید و اگر تمایل داشتید این کسب و کار را برای خود راه اندازی کنید.

کسب و کار تولید لیوان کاغذی در فضاهای مختلف و به شکل های مختلف استفاده میشود، که هم می توانید لیوان کاغذی تولید کنید و هم بشقاب کاغذی. این کسب و کار زمانی که اعلام کردند که لیوان های پلاستیکی سرطان زا هستند، خیلی رونق گرفت. میزان سرمایه اولیه برای شروع این کسب و کار، اگه بخواهید از دستگاه استوک استفاده کنید میتواند از 70 تا 80 میلیون تومان باشد. این دستگاه ها بین 2300 تا 2500 عدد در ساعت تولید می کنند.

میزان هزینه تولید لیوان دانه ای 200 تومان با احتساب کلیه هزینه های برق و اپراتور می باشد که شما میتوانید، آن را در بازار با قیمت 350 تومان بفروشید. این دستگاه به طور متوسط میتواند 2 شیفت کاری کار کند و میزان کمترین درآمد در یک شیفت بین 345 تا 375 هزار تومان به صورت روزانه می باشد. نکته ی مهم این است که این کسب و کار نیازی به سوله یا کارخونه ندارد و میتوانید در یک اتاق 12 متری نیز کارتان را شروع کنید.

 مقاله‌ی پیشنهادی : کار خانگی

هزینه های کسب و کار تولید لیوان کاغذی

قیمت پخش لیوان کاغذی در بازار متفاوت است و بنا به نواسانات قیمت ها نمی توان قیمت قطعی برای آن در نظر گرفت. اما به طور کلی شما اگر بخواهید خودتان به صورت مستقیم ویزیتوری کنید و لیوان هایتان را در اختیار دیگران، قرار دهید می توانید سود خودتان را افزایش دهید.

راه های دیگر کسب و کار تولید لیوان کاغذی

در سیستم بازاریابی امروز خود لیوان ها به عنوان بستر تبلیغاتی شناخته می شوند. اگر شما بتوانید در حوزه تبلیغات نیز کار بگیرید برای هر لیوان شما می توانید بین 500 تا 600 تومان قیمت گذاری کنید.

مزایا ی این کسب و کار 

ساده بودن:

این کار، کار کثیفی نیست و دردسر عجیبی ندارد و حتی  یک اپراتور میتواند با لباس خودش هم اینکار را انجام بدهد. سختی زیادی هم ندارد و یک خانم از عهده آن برمیاید. مهمترین مزیت این کسب و کار این است که به محیط زیست آسیب نمیزند و شما می توانید آنرا به عنوان شغل دوم و یا شغل اول خود انتخاب کنید.

آسیب نرساندن به محیط زیست:

این لیوان های کاغذی بر خلاف لیوان های پلاستیکی به طبیعت آسیبی نمی زنند. این لیوان های می توانند در مدت زمان کم تری نسبت به لیوان های کاغذی در طبیعت تجزیه شوند.

سرطان زا نبودن:

لیوان های کاغذی بر خلاف لیوان های پلاستیکی سرطان زا نیستند. در واقع لیوان های کاغذی دو جداره هستند و همین دلیل باعث شده است که سرطان زا نباشند. همین عامل باعث محبوبیت این لیوان هاست.

مناسب برای نوشیدنی های سرد و گرم:

لیوان های پلاستیکی فقط مناسب نوشیدنی های سرد هستند و اگر از آن لیوان ها برای نوشیندنی های گرم استفاده کنید، خاصیت سرطان زایی خواهند داشت. اما شما می توانید با خیال راحت برای نوشیدنی های گرم نیز از  لیوان های کاغذی استفاده کنید.

لیوان های کاغذی به دلیل دو جداره بودن می توانند گرمای نوشیدنی را برای مدت زمان بیشتر حفظ کنند. و این مورد یکی از مهم ترین مزیت های کسب و کار تولید لیوان کاغذی می باشد.

معایب این کسب و کار 

نیاز به تولید کاغذ:

برخی از معایب اینکار مشکل تهیه کاغذ می باشد که در گذشته البته این مشکل بسیار جدی بود ولی در حال حاضر ما تولید کننده های توانایی داریم که کاغذهایی با کیفیت بالا تولید یمیکنند. شما در کنار این دستگاه می تونید، دستگاه تولید بشقاب کاغذی رو نیز داشته باشید. و از هر دو شیوه ثروت خود را افزایش دهید.

چطور درآمد خودمان را در کسب و کار تولید لیوان کاغذی افزایش دهیم؟

در هر زمینه ای که مشغول به  فعالیت هستید باید این نکته را در نظر داشته باشید که شما می توانید از طریق ارتقای دانش و مهارت هایتان،‌ درآمد خودتان را به صورت چشمگیری افزایش دهید. کسب و کار تولید لیوان کاغذی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

اگر هنوز برای خودتان کسب و کار راه نینداخته اید به شما پیشنهاد می کنیم که درابتدا کسب وکارتان را راه اندازی کنید و پس از آن از طریق راهکارهایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، درآمدتان را رشد دهید.

مقاله‌ی پیشنهادی : کسب و کار کوچک خانگی

تاثیر خلاقیت در کسب و کار لیوان کاغذی:

اصولاً خلاقیت در هر بیزینسی باعث می شود که آن بیزینس نسبت به سایر رقبای خودش پیشی بگیرد و در نهایت با تولید محصولات جدید قسمت اعظمی از بازار را به خودش اختصاص دهد. خلاقیت در کسب و کار تولید لیوان کاغذی تاثیر بسیار زیادی دارد و اصولاً اگر شما به این کسب و کار علاقه داشته باشید و دستی هم در طراحی داشته باشید می توانید طرح های بسیار جذاب و هیجان انگیزی روی لیوان ها چاپ کنید.

با چاپ طرح های زیبا روی لیوان های کاغذی می توانید، این لیوان ها را به عنوان نمونه کار به فروشگاه های فروش لوازم پلاستیکی و کافه ها نشان دهید و در نتیجه ساده تر آن ها را متقاعد کنید که از این پس با آنها کار کنید.

در هر زمینه ای که مشغول به  فعالیت هستید باید این نکته را در نظر داشته باشید که شما می توانید از طریق ارتقای مهارت های خودتان درآمد خودتان را به صورت چشمگیری افزایش دهید. کسب و کار تولید لیوان کاغذی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

شناخت بازار هدف:

برای مثال شما اگر بتوانید مهارت برند سازی و روان شناسی مشتری و روان شناسی رنگ و … را به خودتان اضافه کنید و بتوانید بازار هدف کافه را به خوبی ترسیم کنید.  می توانید به کسب و کار خودتان بخش مشاوره را نیز اضافه کنید و به کافه ها با توجه به اهداف کافه و سلیقه مشتریان برای طراحی لیوان های کاغذی بیرون برشان مشاوره بدهید. مشاوره دادن همیشه درآمد خوبی دارد.

اینستاگرام:

یکی دیگر از کارهایی که می تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار تولید لیوان کاغذی موفق باشید، اینستاگرام است. شما می توانید لیوان های خودتان را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. البته محتوای شما باید طوری باشد که واقعاً مخاطبین با دیدن این لیوان ها هوس نوشیدنی کنند و  در نهایت از این طریق از شما سفارش دهند. هر چه بتوانید بیشتر احساسات مخاطب را از طریق محصولاتتان بیشتر ترغیب کنید در نهایت بیشتر می توانید بفروشید و از این طریق کسب و کار تولید لیوان کاغذی خودتان را رشد می دهید.

سخن پایانی

مانند هر کسب و کار دیگری شما اگر در کارتان استمرار داشته باشید و خسته نشوید،قطعا در آن کار به موفقیت می رسید. کسب و کار تولید لیوان کاغذی نیز از این قاعده مستثنی نیست. زمانی که تصمیم به کاری گرفتید ، تا آخر بروید.

حالا که تصمیم به کارآفرینی گرفته اید ،باید تمام سختی ها و مشکلات آن را به جان بخرید و در این راه کم نیاورید.

سوالات متداول :

1-برای شروع کسب و کار تولید لیوان کاغذی به چه میزان سرمایه ای نیاز داریم؟

میزان سرمایه اولیه برای شروع این کسب و کار، اگه بخواهید از دستگاه استوک استفاده کنید می تواند از 70 تا 80 میلیون تومان باشد.

2-سود کسب و کار تولید لیوان کاغذی چه قدر است؟

قیمت پخش لیوان کاغذی 150 تومان در بازار می باشد و تا قیمت 200 تومان هم  به فروش می رسد.اما این درصورتی است که خودتان بخواهید ویزیتوری کنید. که با اینکار کسب درآمد شما به 600 هزار تومان به صورت روزانه خواهد رسید.

3-راز موفقیت در کسب و کار لیوان کاغذی چیست؟

مانند اکثر کسب و کارها تنها راه موفقیت در این کسب و کار ،داشتن تداوم و استمرار در این حوزه می باشد. به طوری که شما در تمامی لحظات به کا رخود ادامه دهید و ناامید نشوید.

هوش مالی پلاس

مقالات مرتبط

80 پاسخ

  1. سلام دوست من
   متشکرم که تجربتون درباره کسب و کار لیوان کاغذی رو به اشتراک گذاشتید.
   به شما پیشنهاد می کنم که مقاله ” مقاله موفقیت در کار ” رو مطالعه بفرمایید.

  2. سلام.من مدتی هست دارم تحقیق میکنم و الان قصد خرید دستگاه دارم.ممنون میشم اگر از تجربیات تون بتونم استفاده کنم.

  1. سلام دوست عزیز
   امیدوارم عالی باشید
   مواد اولیه تولید لیوان کاغذی و ظروف کاغذی را، کاغذ پلی اتیلن «pe coted» یا کاغذ روکش دار پلی اتیلن تشکیل می دهد. در کارخانه های کاغذ سازی، پس از تهیه ی رول کاغذ در گرماژ های ( وزن ) متفاوت، به وسیله دستگاه های coted به ازای هر متر مربع 18gr پلی اتیلن روکش می شود. سپس این رول های عظیم در ابعاد مختلف برای مصارف گوناگون برش داده می شوند. 80% مواد اولیه ی ظروف کاغذی در کشور ایران وارداتی است. این واردات از کشورهای کره جنوبی، چین، اندونزی و هندوستان صورت می گیرد. که در این میان مواد اولیه تولید لیوان کاغذی چینی هم از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و کیفیت مناسبی دارد.
   شروع این کسب و کار نیازمند اطلاعات بیشتر و دقیقتر در این زمینه هست
   که از صنف این حوزه باید پرسید
   موفق و مانا باشید

  1. سلام دوست عزیز امیدوارم عالی باشی
   ریحانه ی عزیز چون مارک های خوب زیادی وجود داره بنده نمیتونم اسم مارک خاصی رو به شما بگم لطف کنید در مورد این موضوع خودتون تحقیق کنید و به نتیجه برسید . امیدوارم موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

آزمون سنجش هوش مالی

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد