آموزش بازاریابی و فروش

تا به حال یک سازمان و یا شرکت را دیده اید که کارکنان آن بسیار حرفه ای برخورد می کنند و در کار خود بسیار حرفه ای هستند؟ اگر دوست دارید رمز موفقیت آن ها را بدانید و آن را در کسب و کار خود پیاده سازی کنید این مقاله را از دست ندهید زیرا قرار است آموزش بازاریابی و فروش را به شما آموزش دهیم .
آموزش بازاریابی و فروش می تواند مزایای قابل توجهی را برای کسب وکارها به همراه داشته باشد. آموزش کارکنان خود به کمک تکنیک های فروش بهتر، مهارت های خدمات مشتری و تخصص بازاریابی به افزایش فروش و بهبود رضایت مشتری کمک می کند.
یک برنامه آموزشی فروش و بازاریابی با کیفیت به دلایل مختلفی مهم است. جلسات آموزشی خوب برنامه ریزی شده باعث می شود که کارکنان جدید احساس خوبی با کسب و کار شما داشته باشند، ارزش ها و اهداف شرکت را به رسمیت بشناسند و کارآموزان را در مسیر توسعه به عنوان نمایندگان فروش و بازاریابی مؤثر کمک کنند. برنامه های آموزشی همچنین می تواند برای کهنه سربازان شرکت نیز مفید باشد. دوره های تکمیلی می تواند کارمندان با سابقه را تقویت کند و آن‌ها را در جریان آخرین روندها و پیشرفت های صنعت به روز نگه دارد.

 

نیاز به آموزش بازاریابی و فروش

 

نیاز به آموزش بازاریابی و فروش

 

شناسایی نیازهای آموزشی فروش و بازاریابی کارکنانتان به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که بودجه آموزشی شما به طور مؤثر هزینه می شود.
برای این کار استراتژی کلی کسب و کار خود و نحوه مشارکت افراد را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال، باید از خود بپرسید آیا هدف کسب و کار من به حداکثر رساندن فروش و به دست آوردن سود کوتاه مدت است یا توسعه روابط بلندمدت با مشتری ؟
پس برای اینکه بتوانید به این سؤال پاسخ دهید بهتر است ابتدا اهداف و استانداردهای قابل اندازه گیری را تعیین کنید. به عنوان مثال، از خود بپرسید هر ماه باید با چند مشتری جدید تماس بگیرید و یک لیست برای خود تهیه کنید و بدانید که این تماس های شما به چه نسبتی به مشتری واقعی تبدیل می شود. شما حتی می توانید استانداردهایی برای خدمات مشتری و معیارهای رضایت و وفاداری مشتری تعیین کنید.
با این حساب شما باید میزان رسیدن به اهداف خود را اندازه گیری کنید. برای این کار می توانید از مشتریان خود بازخورد دریافت کنید، برای مثال با استفاده از نظرسنجی رضایت مشتری و پیگیری مشتریانی که از شما خریدی کرده اند می توانید موفقیت های لازم را کسب کنید.
برای برجسته کردن نیازهای آموزشی، نقاط ضعف را در عملکرد اعضای مختلف تیم یا به طور کلی کسب و کار شناسایی کنید. مثلاً:
• عملکرد ضعیف فروش ممکن است به فقدان تکنیک فروش اشاره کند.
• کاهش حاشیه ها ممکن است نشان دهنده ضعف مهارت های مذاکره باشد.
• افراد در سطوح پایین کسب و کار نیاز به آموزش خدمات مشتری را نشان می دهد.
تصمیم بگیرید که چه آموزشی لازم است. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:
• آموزش بازاریابی و فروش برای بهبود فعالیت های بازاریابی خاص، مانند تبلیغات و روابط عمومی لازم است
• شما در آموزش بازاریابی و فروش باید توسعه قابلیت های جدید در بازاریابی اینترنتی و رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید
• مهارت های تکمیلی مانند استفاده از فناوری اطلاعات را در امور بازاریابی و فروش بگنجانید
• مدیران خود را در زمینه مدیریت فروش و بازاریابی سرلوحه کار خود قرار دهید.
• علاوه بر کمک به توسعه مهارت‌های جدید، دوره‌های آموزشی می‌تواند به ایجاد انگیزه و تقویت مجدد کارکنان خسته کمک کند.

گزینه های آموزش فروش و بازاریابی

 

گزینه های آموزش فروش و بازاریابی

 

یک برنامه آموزشی بازاریابی و فروش باید از همان ابتدا بخشی از راه مدیریت کارمندان باشد. با یک برنامه مقدماتی خوب و با یک استراتژی خوب برای کارمندان جدید شروع کنید.
آموزش عملی می تواند بخش مهمی از مهارت هایی باشد که برای ساختن یک کسب و کار موفق مورد استفاده قرار گیرد، این موضوع به ویژه در زمینه هایی مانند فروش خود را نشان می دهد.
علاوه برموارد یاد شده شما می توانید موضوعاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم در کنار کارمندان خود باشید تا نتایج خوبی به وجود آید .این کارها عبارت اند از:
در تمرینات بازاریابی و فروش ، تماس های فروش و در هنگام عدم موفقیت در کنار کارمندان خود باشید و آن ها را راهنمایی کنید.
با این حال اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید می توانید از مربیانی که در این حوزه فعالیت می کنند کمک بگیرید و یا کارگاه های آموزشی را برای آن ها در نظر بگیرید تا بتوانید بیشترین بازدهی را در بازارایابی و فروش داشته باشند.
برای این کار بهتر است مانند هر نوع آموزش، به دنبال شرکت ها و یا افراد معتبری باشید که دوره های آموزشی بهتری ارائه می دهند که البته شما می توانید این آموزش ها را در هولدینگ ماهان تیموری نیز پیدا کنید. برای آموزش بازاریابی و فروش به کارمندان خود بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:
• آیا این مربی و یا سازمان به اندازه کافی معتبر است؛
• آیا می تواند به شما در ارزیابی نیازهای آموزشی کمک کند.
• آیا آن ها آموزش مهارت های بازاریابی را که شما یا کارمندانتان نیاز دارید ارائه می دهد.
• آیا این فرد یا سازمان تمرینات را در سطح مناسب ارائه می دهد.
• آیا آموزش را در زمان و مکان مناسب و به شکلی که مناسب شما باشد ارائه می دهد.
• آیا می تواند دوره های استاندارد یا متناسب با نیازهای خاص شما را ارائه دهد.
در حالت ایده آل، ارائه‌دهنده آموزش باید تجربه صنعت شما و کار با مشاغلی مانند کسب و کار شما را در کارنامه خود داشته باشد. ارائه دهندگان دوره های آموزش بازاریابی و فروش به صورت تخصصی به احتمال زیاد چالش های خاص پیش روی کسب و کار شما را درک می کنند و با روندها و مقررات صنعت مربوطه به طور کلی آشنا هستند.

ویژگی آموزش های بازاریابی و فروش

 

ویژگی آموزش های بازاریابی و فروش

 

برای این که آموزش بازاریابی و فروش به خوبی کار کند باید مواردی را رعایت کنید که در ادامه به آن می پردازیم:

دانش محصول

دانش عمیق محصولات و یا خدماتی که می فروشید باید در برنامه های آموزش بازاریابی و فروش نقش اساسی داشته باشد. یک دانش محصول عالی شامل حفظ قیمت، بررسی مزایا و تجزیه و تحلیل مزیت رقابتی خواهد بود. اغلب شرکت‌ها راهنماهای اطلاعاتی دقیق درباره محصول و قیمت را در اختیار کارمندان جدید قرار می دهند تا آن ها بتوانند این اطلاعات را بررسی و از آن استفاده کنند. سپس جلسات آموزشی گروهی را برای آن ها در نظر بگیرید تا تمرینات، تست های اطلاعاتی و جلسات فروش شبیه سازی شده باعث تقویت مهارت بازاریابی و فروش در کارمندان شما شود.

مهارت های فروش

بسیاری از فروشندگان سبک خاص خود را برای ملاقات و احوالپرسی با مشتریان بالقوه دارند و این برای ایجاد روابط واقعی و شبکه های فروش قوی بسیار مهم است. با این حال، بسیاری از تکنیک‌های فروش اساسی وجود دارد که می‌توان از آن ها برای آموزش کارمندانی که تازه وارد این حرفه شده‌اند استفاده کرد . به طور مثال شما می توانید به آن ها تکنیک های یخ‌شکنی برای ارتباط مؤثر، رفتار آیینه ای با مشتری، رسیدگی به اعتراض‌ها و… به آن ها آموزش دهید.
صرف نظر از سطح تجربه قبلی فروش و بازاریابی آن‌ها، همه کارکنان تازه وارد در شرکت باید در معرض اطلاعات اساسی فروش سازمان شما قرار گیرند. این موضوع آن‌ها را در با رسالت و خط مشی شما هماهنگ می کند و به آن‌ها کمک می کند تا جریان بازاریابی و فروش، خود را توسعه دهند.

سازمان

نمایندگان فروش مؤثر همیشه مشغول هستند و اغلب ده ها پروژه کاری را هم‌زمان مدیریت می کنند. با این حال، یک اختلال و یا اشتباه مانند گم کردن شماره تلفن می تواند منجر به از دست دادن فروش شود.به همین خاطر شما باید برنامه آموزش بازاریابی را در نظر بگیرید که شامل مدیریت مؤثر برنامه فروش باشد.
بسیاری از برنامه‌های آموزشی فروش و بازاریابی عادات مؤثر را آموزش می‌دهند، و برخی روش ها باعث تشویق افراد برای فروش بیشتر است به طور مثال برای اینکه آن ها را تشویق به فروش بیشتر کنید بهتر است زمان‌هایی را در روز برای تحویل برنامه‌های تکمیل‌شده در نظر بگیرند.

منتورینگ

منتورینگ

یک تکنیک مؤثر برای آموزش یک کارمند فروش جدید این است که او را با یک نماینده فروش شرکت با تجربه به مدت چند روزف همراه کنید تا با هم کار کنند. این به کارآموز جدید اجازه می‌دهد تا فرآیند فروش را مستقیماً ببیند. همچنین این کار باعث می شود نکات جدیدی را یاد بگیرد که به صورت تئوری نمی توان آن را توضیح داد. اتفاق دیگری که در این باره می افتد این است که رابطه حرفه ای بین کارمندان جدید و یکی از رهبران فروش در شرکت ایجاد شود که برای حمایت اخلاقی و آینده شرکت و یا خود آن ها مهم است.

کلام آخر

آموزش بازاریابی و فروش یکی از موارد بسیار مهم در کسب و کارهایی است که محصولات و خدماتی برای فروش دارند به همین خاطر بهتر است کارمندان خود را آموزش دهید تا بتوانید کسب و کار خود را با قدرت بیشتری پیش ببرید و در نهایت به موفقیت و پیشرفت دست پیدا کنید.
به توضیحاتی که در بالا به آن اشاره کردیم به نظر شما آموزش بازاریابی و فروش چه ویژگی هایی باید داشته باشد .
لطفاً نظر ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز