چرا کاریزما از مردان ویژگی جذاب می سازد؟

مفهوم کاریزمای مردانه

مفهوم کاریزمای مردانه

کاریزما به معنی داشتن خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد است که شخص در به دست آوردن آن ها نقش مهمی دارد و از سوی دیگر نیز یک سری شاخص ها برای این موضوع وجود دارد که انتسابی است و شخص علم و مهارت آن را از بیرون از محیط زندگی و یا کسب و کار خود بدست نیاورده است. کاریزمای مردانه نیز به شکل های گوناگون خود را نشان می دهد و شخص سعی دارد که مهارت های لازم مانند، زبان بدن را کسب کرده و به شکل های بهتری ویژگی های شخصیتی خود را در جامعه نشان دهد.

در واقع زمانی که یک مرد از کاریزمای بالایی برخوردار است، شخصیت بهتری از خود در جامعه نشان می دهد و موجب می شود که افراد بیشتری اطراف او جذب خصوصیات ظاهری و اخلاقی او شوند.

چه عواملی باعث افزایش کاریزما در مردان می شود؟ | کاریزمای مردانه

کاریزمای مردانه

عوامل بسیاری موجب می شود که کاریزما در شخصیت شخص شل بگیرد که این امر نیازمند ایت است که فرد در یک سری از محیط های آموزشی قرار بگیرد و سعی کند که به ویژگی های شخصیتی خود، فاکتورهای زیادی را اضافه کند و در نتیجه، آن فرد شخصیت کاریزماتیکی دارد. ما این عوامل را در زیر برای شما بیان کرده ایم که در ادامه مقاله، خواهید خواند.

بالا بردن قدرت ذهنی

قدرت ذهنی در فرد موجب می شود که کاریزمای بالایی را شخص در خود بسازد، در واقع ذهن فرد به او قدرت می دهد که این ویژگی در او تقویت شود. می توان گفت هرچه که شما در ذهن خود تصور کنید، در زندگی شخصی و کسب و کارتان پیاده می شود.

یادگیری یک مهارت به صورت ماهرانه

داشتن اعتماد به نفس بالا به شخص عزت نفس بالایی می بخشد. در واقع چنانچه شخص در خود یک مهارت را در تقویت کند، به شکل بهتری در کسب و کارش  ظاهر می شود و حتی می تواند محیط بهتری در راستای علاقه خود پیدا کنید.

 

افزایش اطلاعات خود در زمینه های مختلف

هوش و قدرت فهم، یکی از تعیین‌کننده‌ترین معیارهای کاریزما در مرد و زن است. در واقع زمانی که شخص اطلاعات عمومی خود را بالا می برد، می تواند در حل بسیاری از چالش های زندگی، پیروز باشد. کاریزمای بهتر نتیجه علم و دانش در بسیاری از حوزه های مختلف زندگی است.

ظاهر شخص و بدن او

مورد کاریزمای مردانه بسیار مهم است در این جا ما نمی خواهیم بگویم که همه چیز به ظاهر بستگی دارد، اما ظاهر یک مرد از نظر سلامتی و حفظ روحیه و قوی کردن کاریزمای تاثیر بسیار زیادی دارد. پس سعی کنید که ظاهر خود را قوی و نیرومند بسازید تا بتوانید با عزت نفس بیشتری در جامعه زندگی کنید.

طرز لباس پوشیدن و انتخاب های او در این خصوص

کاریزما رابطه مستقیمی با لباس پوشیدن وی دارد، در واقع شخص بایستی  در هر محیطی که می رود متناسب با آن محیط، لباس خود را انتخاب کند و بپوشد.

به طور مثال ما از لباس نظامی متوجه قدرت و اقتدار او در جامعه می شویم که بایستی به وی احترام خاصی بگذاریم.

لباس پوشیدن خوب، به شما احساس قدرت می‌دهد و این احساس قدرت به رفتار شما منتقل می‌شود، هم‌چنین خوش لباس بودن همراهان شما نیز عاملی است که به کاریزمای شخص شما نیز در اجتماعات می‌افزاید. اکثر انسان های موفق می دانند که کدام محیط مناسب برای کدام نوع پوشش است. باید گفت که آن عکس‌های ساده‌ی استیو جابز، تنها عکس‌های او نیستند، و صرفا عکس هایی که همراه با لباس های ساده وی بوده منتشر می شود.

تقویت مهارت زبان بدن

نوع حرکات بدن، از مهم‌ترین معیارها در  خصوص کاریزمای هر انسان ها به خصوص در کاریزمای مردانه است.

اروپایی‌ها عنوانی دارند به نام «گوریل بزرگ»، که شاید برای ما جذاب نباشد،اما جدای از معنی لغت او بدین مفهوم است که فضا و زمان زیادی را به خود اختصاص دهند. در واقع مفهوم زبان بدن بسیار گسترده است که شخص بایستی بعد از کسب این مهارت، تمرین زیادی بابت آن انجام دهد تا بتواند در این حوزه موفق شود و بر کاریزمای خود تاثیر زیادی بگذارد.

 

جایگاه روانشناسی در ایجاد کاریزمای مردانه چیست؟ | کاریزمای مردانه

کاریزمای مردانه

  • سعی کنید همیشه بر خود آگاه باشید آرامش را برای خود فراهم کنید
  • سعی کنید همیشه آرامش را در محیط زندگی و کاری خود ایجاد کنید و بر عملکرد روزانه خود آگاه باشید. علاوه بر این سکوت کردن خود مهارتی است که شخص به آسانی نمی تواند آن را در زندگی خود داشته باشد، اما به شدت در زندگی فرد مهم است.سعی کنید که کم صحبت کنید تا ارزش آن، پایدار باشد. به خاطر  اینکه فضا را پر کنید صحبت زیادی را به آن جمع وارد نسازید؛ چرا که ارزش خود را پایین و کاریزمای خود را ضعیف می کنید.
  • سرعت حرف زدن: نکته‌ی مهم دیگر، سرعت حرف زدن شما است. اگر خیلی سریع حرف بزنید کسی به شما گوش نخواهد کرد.
  • شعف را تمرین کنید: کاریزمای مردانه الزاماً به معنای سگرمه‌های درهم و اخمو بودن نیست. شعف و وقار، جوهره‌ی کاریزمای مردانه است.

سخن آخر

کاریزما در زندگی شخص به شدت تاثیر دارد و باعث می شود افراد زیادی به وی علاقه مند شوند. اما این موضوع بسیار مهم بوده که شما چه خصوصیات و ویژگی های اخلاقی ایی را به جامعه و محیط کار خود هدیه دهید. می توان گفت که کاریزما نیازمند مهارت های انتسابی و اکتسابی است که شخص در محیط های گوناگون آن را یاد می گیرد و در نهایت، نتیجه تمام این فعالیت ها را در شخصیت خود نشان می دهد. با ماهان تیموری همراه باشید.

 

 

همین حالا شروع کن!

2 پاسخ

    1. ممنون از شما به خاطر سوالی که پرسیدید معمولا مردان کاریزماتیک در برخوردهایشان ترکیبی از ارتباطات موثر، گوش دادن فعال و ایجاد اعتماد را در طرف مقابل ایجاد می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز