کسب درآمد از پادکست

یکی از انواع کسب وکار، درآمد از پادکست است که شما می توانید با استفاده از یک سری از وسایل ساده برای ساخت پادکست کار خود را شروع کنید و سپس آماده کار شوید و در نهایت می توان گفت که می توانید کار خود را با کمترین میزان سرمایه شروع کنید و سپس آن را ادامه دهید تا بتوانید به نتایج بهتری برسید.

و اما مفهوم واقعی پادکست چیست؟

پادکست یک فایل صوتی با مفهومی کاملا روان است که گوینده یا گویندگان راجع به فایل صوتی صحبت می کنند و در نتیجه می توان گفت که این محتوا می تواند به راحتی در فضای مجازی انتشار پیدا می کند. همچنین شما می توانید از پادکست خود درآمد خوبی را بدست آورید که بایستی از یک سری پلتفرم ها مثل کست باکس استفاده نمایید. علت اصلی ایجاد این پادکست ها این است که شما می توانید در یک مسیر درست به درآمد زایی خوبی برسید.

پادکست و کسب درامد از ان

شیوه های درآمدی پادکست به چه شکل است؟

درست است که بستر فضای مجازی محل مناسبی برای کسب درآمد است لذا موارد زیر مهمترین مدل درآمدی کسب و کار است که می تواند سیستم خوبی را در این خصوص به ما بدهد.

1.     همکاری در فروش و یا افلیت

کسب وکار می تواند به صورت همکاری در فروش باشد، حال کسب و کار همکاری در فروش به چه صورت است؟ دنیایی پیچیده ایی نیست  و شما می توانید با تعامل با افراد به صورت افلیت بهترین شکل همکاری را داشته باشید. در واقع در افلیت شما به صورت مستقیم محصول را نخواهید فروخت بلکه از طریق لینک های همکاری فعالیت خواهید داشت.

این مدل مدرن ترین نوع بازاریابی است که شما بهتر است با تبلیغات عالی یک کسب و کار دیگر را تبلیغ نمایید و در نتیجه می توانید به بهترین شکل ممکن محصولات را به فروش بگذارید و در آن صورت می توان گفت که شما توانسته اید یک فروش خوب را رقم بزنید.

شما می توانید پادکست های مختلف را به شیوه های گوناگون معرفی و تبلیغ نمایید و در نتیجه سود حاصل از آن را بدست آورید. این در حالتی است که شما توانایی و امکانات ساخت پادکست را نداشته و یا اینکه به شیوه های گوناگون می توانید، بازاریابی کنید. پس در خصوص این گزینه حتما با دقت فراوان فکر کنید چرا که می تواند برای شما بسیار بازدهی داشته باشد.

 

2.     خودتان دست به کار شوید، زمان در حال دویدن است.

خودتان هم می توانید، کسب وکار خود را به خوبی راه اندازی نمایید به شرطی که بتوانید توانایی ساخت پادکست را داشته باشید. به راستی ساخت یک پادکست آنقدر سخت است یا اینکه با یادگیری مهارت آن می توانید به خوبی خودتان پادکست را بسازید و سپس به شخص ارائه دهید. در واقع می توان گفت که شما می توانید در این حوزه بسیار بدرخشید به شرطی که بتوانید پادکست خوب و حرفه ایی بسازید.

 

کست باکس چه خدماتی را ارائه می دهد؟

Castbox یک پلتفرم عالی جهت ارائه پادکست و محتوای صوتی به صورت مستقیم است و با توجه به اینکه اعتماد عمومی را جذب کرده است شما می توانید به راحتی هر نوع فایل صوتی و تصویری خود را شروع نماید. و به طور کلی شما می توانید محتوا های صوتی زیادی را در این برنامه بارگذاری کنید.

 

  چگونگی کسب درآمد از طریق برنامه انکر

انکر نیز یکی از پلتفرم های بارگذاری پادکست است که می توانید از طریق آن، پادکست های خود را بارگذاری نمایید. یکی از مزایایی که انکر دارد این است که شما می توانید پادکست خود را در این برنامه بسازید و سپس آن را انتشار دهید.

زمانی که شما در این برنامه فایل های خود را بارگذاری نمایید  می توانید از این طریق درآمد کسب کنید. این پلتفرم شبیه به یوتیوب بوده و شما می توانید با بازدید بیشتر، دلاری پول دریافت کنید.

ویژگی یک پادکست خوب چیست؟

ویژگی یک پادکست خوب چیست؟

1) یک پادکست خوب در ابتدا بایستی در بستر اینترنت بارگذاری شود یعنی زمانی، مخاطبان شما فایل های صوتی تولید شده را قبول خواهند داشت که شما آن ها را در بسترهای اصلی مثل کست باکس انتشار دهید در غیر این صورت آن ها تمایلی به گوش دادن یک فایل صوتی بر روی سی دی و یا به صورت عادی در سایت نخواهند داشت و بدین شکل می توان در بستر فضای مجازی تولید

2)استمرار در تولید پادکست به شدت مهم است چرا که اشخاص تمایل دارند فایل های صوتی را پشت سر هم گوش کنند در واقع تولید پادکست بایستی به صورت هفتگی باشد و سپس تعدادشان کمتر شود، چرا که ممکن است به دلیل عدم استمرار و یا فاصله زیاد بین انتشار پادکست ها، مخاطب خود را از دست بدهید.

 

3)  انتشار پادکست اصول خود را دارد و باید بر مبنای rss باشد، در غیر این صورت نمی توان آن را پادکست دانست. پس بهتر است که پادکست بر اساس همین شیوه تولید و انتشار یابد.

ویژگی یک پادکست خوب چیست؟

مزایای پادکست چیست؟

 

 1. بعضی از افراد زمانی که قصد دارند مطلبی را بیاموزند، بیشتر تمایل دارند که به صورت شنیداری باشد تا خواندنی به همین دلیل آن ها ترجیح می دهند که پادکست گوش دهند تا یک کتاب و یا محتوای متنی گوش دهند پس می توان گفت پادکست همانند محتوای نوشتاری، مخاطبان خود را دارد.
 2. در هنگام گوش دادن به پادکست می توان که همزمان به صورت نوشتاری نیز مطلب را مطالعه کرد، یعنی هم گوش داد و هم شنید. و یک مزایای دیگری که پادکست دارد این است که شما می توانید به پادکست همزمان گوش دهید و سپس کارهای خود را انجام دهید
 3. گوش دادن پادکست، موجب می شود که زمان خود را بهتر مدیریت کنیم و در نتیجه به بهترین بازدهی در زمان خود برسیم و بتوانیم هم گوش کنیم و هم بقیه ی کارها را به درستی انجام بدیم.
 4. پادکست امکان استفاده بهینه از زمان را فراهم می‌کند، در واقع می توان در هر زمان و مکانی به پادکست ها گوش داد و حداکثر استفاده از آن را برد.
 5. یکی از ابزارهایی که موجب می شود شخص، از پادکست ها به صورت آموزنده و تعاملی آموزش ببیند، چرا که گوش دادن از زمان قدیم همواره برای انسان آرامش بخش بوده و توانسته که ارتباط خوبی با این موضوع داشته باشد.
 6. اغلب پادکست ها آموزشی بوده و علاوه بر الغای حس خوب به مخاطب و تقویت روحیه ی او موجب شده است که مطالب بسیار آموزنده ایی به او منتقل شود.

 

برای ساخت یک پادکست به چه وسایلی نیاز است؟

برای ساخت یک پادکست به چه وسایلی نیاز است؟

برای ساخت پادکست و کسب درآمد از پادکستبهتر است از وسایل ارزان تر استفاده کنیم چرا که در ابتدا بهتر است که وسایلی استفاده کنیم که برای ما هزینه زیادی نداشته باشد اما به طور کلی شما به وسایل زیر جهت ساخت یک پادکست نیاز دارید:

 1. میکروفن که بهتر است حتما در انتخاب آن بسیار دقت کنید و سپس آن را تهیه نمایید.
 2. کنترل پنل صوتی و رابط صوتی که جزو الزامات است.
 3. فیلتر پاپ که بهتر است خریداری نمایید اما ضروری نیست.
 4. هدفون که جهت شنیدن صدای موزیک و یا تمرکز بیشتر برای صحبت کردن خریداری می شود.
 5. نرم افزار های ویرایش صوتی که حتما بایستی از آن استفاده شود تا بهترین خروجی را داشته باشید.

در نهایت گزینه بسیار مناسب آن است که ما در ابتدا صدای خود را ارتقا دهید و به کلاس های پرورش صدا نیز بروید چرا که جنس صدا بر روی مخاطب تاثیر فراوان دارد.

کلام آخر

همان طور که در مقاله بالا مطالعه فرمودید کسب درآمد از پادکست، یکی از راه های درآمدزایی است که کاملا متکی به خودتان است چرا که هرچه مهارت شما در این حوزه بیشتر باشد، محتوای پادکست شما قوی تر و در نتیجه مخاطبانتان بیشتر خواهد بود.در این خصوص بهتر است قبل از شروع کار خود محصول هوش مالی استاد ماهان تیموری را تهیه نمایید و سپس به شروع به کسب درآمد از پادکست نمایید.

 

 

 

 

 

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید