ایده کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم

سلام ماهانی عزیز. اگر دوست داری از اینترنت پول در بیاری و یه کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم داشته باشی، این آموزش تمام راهکارهای لازم رو بهت میده.

 • کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم چیست؟
 • مزایای کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم چیست؟
 • ایده‌های کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

وقتی اینترنت وارد ایران شد، هیچ کس به این فکر نمی‌کرد که روزی برسه که همه‌ی زندگی ما وابسته به اینترنت باشه. امروز اگر بخوایم با کسی ارتباط بگیریم، باید از اینترنت استفاده کنیم. اگر بخوایم کارای بانکیمون رو انجام بدیم باید از اینترنت استفاده کنیم.

ایده کسب و کار اینترنتی | کسب و کاری نامحدود

اگر بخوایم درس بخونیم، باید از اینترنت استفاده کنیم و از اون مهم تر اینکه اگر بخوایم با دنیا ارتباط بگیریم، باید به اینترنت وصل بشیم. اما لا به لای همه‌ی این کارهای مهم، اینترنت یک مزیت مهم دیگه هم برای زندگی ما فراهم کرده و اون چیزی نیست جز راه اندازی یک کسب و کار.  

یقینا همه‌ی شمایی که دارید این مقاله رو می‌خونید، میدونید که کسب و کار اینترنتی چیه، ولی  خب از کیفیتش و از این که چطوری میشه یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم راه اندازی کرد، اطلاعی ندارید. خب طبیعیه که کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم، یعنی کاری که ما بتونیم تو فضای اینترنت انجام بدیم و نیاز نباشه که ما برای انجام دادنش سرمایه‌ی زیادی هدر بدیم و یا اینکه در اختیار یک مکان مشخص کار کنیم.

اما خب، مسئله اینجاست که خیلیا دوس دارن یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم داشته باشن، اما نمیدونن از کجا شروع کنن و یا اینکه دلشون میخاد ایده کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم داشته باشن، ولی ایده‌ای برای راه اندازیش ندارن.

خب اگر شما هم یکی از اون دسته آدم‌هایی هستین که به کسب و کار اینترنتی علاقه دارید و از یه طرفم دوست دارید که کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم راه اندازی کنید، نیاز دارید که یه سری از نکات رو بدونید و یه سری از مهارت‌ها رو داشته باشید که همش رو توی این مقاله بهتون میگم.

ایده های کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم

وقتی ما از کسب و کار صحبت می‌کنیم، دو تا نکته همیشه تو ذهنمون میاد. یک اینکه ما برای کسی کار کنیم، دو اینکه خودمون یک کسب و کار راه بندازیم. اکثر آدم‌ها گزینه‌ی اول رو انتخاب می‌کنن. یعنی ترجیح میدن که برای کس دیگه‌ای کار کنن. چرا؟

به این دلیل که وقتی برای کس دیگه کار می‌کنن، نیاز به سرمایه‌ای برای شروع کسب و کارشون ندارن. از سمت دیگه، نیاز به ایده برای راه اندازی کار ندارن و خیلی راحت برای یه نفر  دیگه کار می‌کنن و سر ماه هم یه حقوقی میگیرن و از این وضعیت زندگی خوشحالن.

اما خیلی‌ها هستند که ممکنه ایده نداشته باشند، سرمایه‌ی کافی هم نداشته باشند، اما دوست دارند که یک کسب و کار برای خودشون راه اندازی کنند. یعنی توی خودشون می‌بینند که برای خودشون صاحب یک کسب و کار باشن.

اینجاست که باید بگیم کسب و کار اینترنتی، همه‌ی موانعی که میتونه برای شروع یک کسب و کار جلوی روی ما باشه رو برداشته و این فرصت رو به ما داده که با ایده‌های بسیار ساده، یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم داشته باشیم و خودمون رئیس خودمون باشیم.

پس راه اندازی کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم که ما در موردش صحبت می‌کنیم، کسب و کاریه که شما بدون نیاز به پروپوزال خاصی راه اندازی می‌کنید، مسئولیتش با شماست و نیاز به سرمایه‌ی زیاد برای کار هم نداره و میتونید با یک سرمایه‌ی کم یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید.

 

مزایای کسب و کار اینترنتی

مزایای کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم

هر کسب و کاری یک سری از مزایا داره و یک سری از معایب، اما بهترین راه برای شروع یک کار اینه که ما بجای معایب، که عمدتا هم خیلی ناچیز هستن، روی مزایاشون تمرکز کنیم و سعی کنیم ذهنمون رو با مثبت اندیشی روی نقاط قوت کار متمرکز کنیم.

کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم هم مثل همه‌ی کارها، مزایای خاص خودشو داره. اما اینقدر این مزایا به نفع شماست که وقتی ازش آگاه میشید، خیلی میل می‌کنید که یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم راه اندازی کنید.

 • زمان در دست شماست

یکی از مزایایی که کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم داره، اینه که شما زمان کار خودتونو تعیین می‌کنید.  شاید این مشکل خیلیا باشه که نمیتونن ساعت کار مشخص داشته باشن و یا مثلا نمیتونن صبح زود از خواب بیدار شن و برن سراغ کسب و کارشون.

توی کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم که ما میخایم در موردش صحبت کنیم، شما میتونید هر ساعتی که خواستید از خواب بیدار شید، هر ساعتی که خواستید به تفریحتون برسید و در مقابل هم هر ساعتی که دوست داشتید، برید سر کارتون و کارتون رو انجام بدید.

در واقع توی کسب و کار اینترنتی برنامه ریزی زمانی کار شما، دست خود شماست. چون عمده‌ی افرادی که کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم رو راه اندازی می‌کنن. کسایی هستند که به صورت پروژه‌ای کار میکنن و یا اگر ساعت کاری دارن، خیلی ساعت انعطاف پذیری هست.

پس شما با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم میتونید خودتون برای خودتون برنامه ریزی کنید و هر زمانی که رو بقولی میل به کار کردن داشتید، برید سر کار و کارتون رو انجام بدید. حتی اگر یه روزی خواستید کار نکنید، میتونید کار نکنید که این ویژگی بزرگیه.

 • سرمایه نیاز ندارد

بیش از نود درصد کسب و کارهای اینترنتی با سرمایه‌ی کم، اصلا همون سرمایه‌ی کم رو هم نمی‌خواد و نیاز به سرمایه نداره. یعنی شما میتونید بدون داشتن هیچ  سرمایه‌ای صاحب کسب و کار خودتون باشید و کارتون رو به سود دهی برسونید.

البته این رو بگم خدمتتون که وقتی در مورد کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم صحبت می‌کنیم، یه سری پیش نیازها رو بالاخره باید داشته باشیم. این که ما یه وسیله‌ای داشته باشیم که به اینترنت وصل بشه، یا یه خط اینترنت خوب داشته باشیم، دیگه سرمایه‌ی کار ما نیست. این‌ها پیش نیازهای کار ما هستن.

پس شما اگر بخواید یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم داشته باشید، به هیچ وجه نیاز به هیچ سرمایه‌ای ندارید و اون ده درصدی هم که نیاز به سرمایه دارند، نهایت در بدترین حالتش یه خرج سه چهار میلیونی داشته باشن که حالا بهتون میگیم چطور میشه اون رو مدیریت کرد.

 • رشد بی نهایت، درآمد بی نهایت

وقتی شما انتخاب می‌کنید که کارمند باشید، یعنی انتخاب می‌کنید که برای کسی کار کنید، نهایت رشدی که به دست بیارید، اینه که از یه کارمند ساده، تبدیل بشید به کسی که مدیر بخش خودشه. شما هیچ وقت نمیتونید صاحب یک برند باشید. شما هیچ وقت نمیتونید مدیر عامل باشید.

از یه طرف دیگه، وقتی که کارمند هستید و برای کس دیگه‌ای کار می‌کنید، یه محدوده درآمد دارید. یک حقوق دارید. و نهایت رشدی که بتونید تو این زمینه داشته باشید اینه که با ارتقای شغلی، یه مقدار به درآمدتون اضافه بشه.

پس شما با کار کردن برای دیگران، نه رشد بدست میارید و نه درآمدتون آنچنان اضافه میشه. و این خلاف مسیر موفقیته. کسی به موفقیت در کسب و کار میرسه که رشد بی نهایت و درآمد بی نهایت رو برای خودش متصور باشه.

اما راه حل چیه؟ بهترین راه حلی که میتونیم بهتون پیشنهاد کنیم اینه که کسب و کار خودتون رو راه بندازید. اما از بین این همه کسب و کار، بهترین گزینه برای شما که می‌خواید تازه شروع کنید اینه که کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم رو برای خودتون راه اندازی کنید.

این کار میتونه به شما رشد بی نهایت هدیه بده. شما میتونید با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم، خودتون صاحب یک برند باشید. شما میتونید برای کسب و کار خودتون برنامه داشته باشید و به یک درآمد بی نهایت برسید.

خب، حالا که این همه از مزایای کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم براتون صحبت کردیم، وقتشه که یه سری ایده و فرصت شغلی هم معرفی کنیم که کسب و کار خودتون رو شروع کنید.

ایده‌ کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم

برای شروع یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم، شما فقط به ایده و مهارت نیاز دارید. یعنی اگر یه سری از مهارت‌ها رو داشته باشید، میتونید در باب اون‌ها ایده پردازی کنید و بعد هم خیلی راحت، به همه‌ی رویاهاتون برسید.

 • تولید محتوا

یکی از درجه یک ترین کسب و کارهای اینترنتی با سرمایه‌ی کم که به هیچ سرمایه‌ای نیاز نداره، کار تولید محتواست. تولید محتوا، برای خیلی‌ها هنوز شغل ناشناخته ایه. اما باید بگم که تمامی متن‌ها، عکس‌ها و ویدیوهایی که توی سایت‌ها و شبکه‌های مجازی می‌بینید، همشون توسط تولید کننده محتوا انجام شده.

بگذارید براتون یک مثال ساده بزنم. وقتی میرید از یک فروشگاه اینترنتی خرید کنید و توضیحات یک محصول رو می‌خونید. یا وقتی که به یه سایت آموزشی میرید و یک مطلب آموزشی می‌خونید، یا وقتی که یک ویدیو می‌بینید که یک برند رو به شما معرفی می‌کنه، شما در حال دیدن محتوایی هستید که یک تولید کننده محتوا اونو تولید کرده.

در واقع تولید محتوا که یکی از بهترین شغل‌ها در این حوزه با سرمایه‌ی کم هست، تولید و بارگذاری محتوا در وبسایت‌ها، مجلات، آموزشگاه‌ها و… رو شامل میشه که کار بسیار جذاب و پردرآمدی هست.

انواع محتوا

یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی تولید کردن محتواست. شما میتونید بسته به مهارتی که دوست دارید، سبک کاری خودتون رو انتخاب کنید. اگر نویسنده‌ی خوبی هستید، میتونید محتوای متنی تولید کنید. اگر تدوین ویدیو بلد هستید، میتونید محتوای ویدیویی بزنید و اگر صدای خوبی دارید، میتونید پادکست تولید کنید.

یک خوبی دیگه در شغل تولید محتوا اون هم به عنوان یک کسب و کار با سرمایه‌ی کم، اینه که بستر کاری گسترده‌ای دارید. شما میتونید برای وبسایت‌ها، مجلات، اینستاگرام و…، تولید محتوا کنید و از هر کدوم از این بسترها درآمد زایی کنید.

در آمد کسی که به طور پاره وقت در حال تولید محتوا هست، الان به دو تا سه تومن در یک ماه میرسه و کسی که حرفه‌ای وقتش رو در این راه میگذاره، میتونه درآمدی پنج تا پنجاه میلیونی به دست بیاره. کسی که به عنوان مثال برای یک شرکت بزرگ مثل ایران خودرو کمپین فروش طراحی میکنه و محتواشو میزنه، درآمد بیش از بیست میلیون تومانی در یک ماه داره.

کسی که برای یک بازیگر محتوا میزنه، درآمد بالای پنجاه میلون تومن داره. پس اگر مهارت تولید محتوا دارید، میتونید به راحتی این کارو شروع کنید. این کار نیاز به سرمایه نداره و برای شروع کار هم میتونید به سراغ سایت‌هایی برید که پروژه در اختیار شما میزارن و بعدها تبدیل به یک تیم بشید و مدیریت تولید محتوا بسیاری از برندها، اشخاص و سایت‌های مطرح رو در دست بگیرید و درامد فوق العاده داشته باشید.

طراحی سایت یکی از ایده های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 • طراحی سایت

یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی که خیلی بازخورد خوبی داره و میتونه درآمد درجه یکی براتون داشته باشه، طراحی سایت هستش. خب، این مسئله برای همه واضح هستش که این روزا کسب و کارها همه دارن به سمت اینترنت میان و این باعث شده که سایت‌های زیادی توی اینترنت طراحی بشه.

علاوه بر اون اگر شما سلیقه‌ی خوبی داشته باشید و مهارت خودتون رو هم افزایش بدید، میتونید بسیاری از سایت‌های معتبر که برای بروز رسانی یا طراحی مجدد، نیاز به طراحی سایت دارن رو جذب کنید و براشون کار کنید.

طراحی سایت، یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم محسوب میشه که شما میتونید کاملا رایگان حتی اون رو اموزش ببینید. بعضی‌ها فکر می‌کنند که طراحی سایت درست مثل 20 سال پیش یک کار به شدت سخت و طاقت فرساست. اما باید بگیم که دیگه اینطوری نیست.

این روزها کلی مجموعه رایگان توی اینترنت هست که میتونید از طریق اونها طراحی سایت رو یاد بگیرید و یا به یکی از کلاس‌های طراحی سایت برید و با استفاده از این مهارت صاحب یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم بشید.

جالب اینجاست که این کار یک درآمد فوق العاده هم براتون به همراه داره. شما میتونید با این کار درآمدی بین سه تا هفت میلیون تومان برای هر طراحی سایت داشته باشید. یعنی شما اگر بخواید به طور پاره وقت هم روی این کار وقت بگذارید، میتونید ماهی دو تا سه تا طراحی سایت رو در دستتون داشته باشید و ازش درآمد کسب کنید.

 • آموزش | ایده کسب و کار اینترنتی ارزشمند

یکی از کسب و کارهای اینترنتی با سرمایه‌ی کم، کار آموزش در اینترنته. همه‌ی ما میدونیم که نیاز به یادگیری هیچ وقت تموم نمیشه و همه‌ی آدم‌ها همیشه نیاز به یادگیری دارن. و اگه شما یه مهارت خاص داشته باشید، میتونید از این راه توی اینترنت درآمد کسب کنید.

بگذارید براتون یک مثال بزنم. فرض کنید که شما زبان انگلیسی بلد هستید، یا برنامه نویسی می‌کنید و این علم رو کاملا میتونید آموزش بدید. اگر همین آموزش رو در اینترنت عرضه کنید، میتونید درآمد فوق العاده‌ای داشته باشید.

یه نگاهی به سایت‌های آموزشی بندازید. برای هر پکیج آموزشی، چقدر طرفدار دارن و چقدر هم فروش خوبی دارن. علاوه بر اون شما میتونید کلی کلاس خصوصی و گروهی بگیرید و برای خودتون یک موسسه آنلاین هم داشته باشید.

پس روی آموزش تمرکز کنید. آموزش کاریه که یه بار مطالب رو جمع آوری می‌کنید، وقت می‌گذارید و بعد میتونید سالها با همون دوره آموزشی به فروش برسید. آموزش نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور هم یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم، ولی با بازدهی بالاست.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 • کسب و کار اینترنتی از طریق راه اندازی فروشگاه

خیلی‌ها فکر می‌کنن که راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی نیاز به سرمایه داره و باید هم یک انبار کالا داشته باشن که همه‌ی جنس‌هایی که تو فروشگاهشون هست رو اونجا انبار کنن. اما باید بگم که اینطور نیست. اتفاقا یکی از کارایی که هیچ سرمایه‌ای نیاز نداره و جز یکی از مشاغل خوب در کسب و کارهای اینترنتی با سرمایه‌ی کم محسوب میشه، همین شغل داشتن فروشگاه اینترنتیه.

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی، بهترین راه اینه که شما با استفاده از محصولات دیگران، یک فروشگاه راه بندازید و فقط این وسط نقش یک واسطه برای هماهنگی بین فروشنده و خریدار رو داشته باشید. شاید از خودتون بپرسید که چجوری باید فروشگاه‌های دیگر رو جذب کنم؟

برای جذب فروشگاه‌های دیگه، کافیه باهاشون گفتگوی خوبی داشته باشین. برید به سراغ بازارهای معروف و بگید که در ازای فروش کالا، بهشون درصدهای خوبی میدید و قصد دارید که توی سود کارشون با اونها شریک بشید. بعد هم کافیه بهشون این اطمینان رو بدید که تمامی کارهای ارسال محصول رو هم با هماهنگی خودتون انجام میدید.

هنر مذاکره کردن، چیزیه که هیچ هزینه‌ای برای شما نداره. اگر توی مذاکره کردن مشکل دارید، کلی ویدیوی رایگان تو پیچ استاد ماهان تیموری هست که میتونید برید و مو به مو هنر مذاکره کردن رو یاد بگیرید.

یادتون باشه، اینکه سرمایه و محصول از دیگران باشه و شما فقط یک فروشنده باشید، آرزوی بزرگ هر کسی که میخواد یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم داشته باشه.

 • مشاوره اینترنتی به عنوان کسب و کار اینترنتی

یکی از کسب و کارهای اینترنتی با سرمایه‌ی کم، مشاوره اینترنتی هستش. من مطمئنم که خیلی از افرادی که این مقاله رو میخونن، مهارت‌های خاصی دارن که میتونه در زمینه‌ی مشاوره دادن به افراد مختلف کمک کنه و در آمد خوبی ازش کسب کنن.

بگذارید چند تا مثال براتون بزنم تا قشنگ براتون جا بیفته که چطوری میتونید یک کسب و کار با سرمایه‌ی کم، اونم فقط از طریق مشاوره پول خوبی بدست بیارید. برای مثال، فکر کنید که هر ساله چند نفر توی کنکور شرکت می‌کنند و چند نفر از این جمع نیاز به یه برنامه تحصیلی دارن؟ و یا وقتی که نتایجشون میاد، نیاز به مشاوره برای انتخاب رشته دارن؟

طبیعتا اگر شما سر رشته‌ای توی آموزش داشته باشید، میتونید خیلی راحت از این راه کسب درآمد کنید. برای این کار کافیه یه پیچ اینستاگرام داشته باشید یا یه سایت بزنید و کارتون رو شروع کنید. خیلی سریع مطمئن باشید که به نقطه‌ی خوبی میرسید.

یا یه مثال دیگه بخوام براتون بگم، میتونم بگم که اگر مهارت در کسب و کار دارید و یا اصول سرمایه گذاری رو بلد هستید، میتونید مشاوره کسب و کار یا سرمایه گذاری داشته باشید و از این راه سودهای عالی بدست بیارید.

بهترین ایده کسب و کار اینترنتی | نتیجه گیری

برای راه اندازی کسب و کار، همیشه ایده وجود داره و شما هر زمان که بخواید میتونید مسیر زندگی خودتون رو عوض کنید و کسب و کار خودتونو داشته باشید. چیزی که در مسئله‌ی کسب و کار خیلی مهمه اینه که شما اعتماد به نفس خودتون رو بالا ببرید. دست از تنبلی بکشید. فکر‌های منفی رو دور کنید و کسی که باشید که آرزو دارید به اون برسید.

کسب و کار اینترنتی با سرمایه‌ی کم، رویای دوری نیست. همین حالا که ما با هم داریم صحبت می‌کنیم، خیلی‌ها دارن تو ایران از صفر کسب و کار اینترنتی خودشونو شروع می‌کنن و خیلیا تو سالهای اخیر تونستن حتی از این راه میلیاردر بشن. من افراد زیادی رو میشناسم که خیلیاشون مخاطب دور‌های هوش مالی من بودن. پس مطمئن باش که تو هم میتونی، فقط کافیه که به خودت این باور رو بدی که لیاقتت یک زندگی ایده آل و پر از ثروته.

 

سوالات متداول :

تولید محتوا – طراحی سایت – آموزش

یکی از درجه یک ترین کسب و کارهای اینترنتی با سرمایه‌ی کم که به هیچ سرمایه‌ای نیاز نداره، کار تولید محتواست. تولید محتوا، برای خیلی‌ها هنوز شغل ناشناخته ایه. اما باید بگم که تمامی متن‌ها، عکس‌ها و ویدیوهایی که توی سایت‌ها و شبکه‌های مجازی می‌بینید، همشون توسط تولید کننده محتوا انجام شده.

همین حالا شروع کن!

2 پاسخ

 1. سلام .خیلی ممنونم از اینکه برا اموزش و یاد گیری ما وقت میگذارید و دست خدا بهمراهتون .خیلی قشنگ توضیح دادید فقط خاستم بپرسم تو کسب و کار اینترنتی ما اجازه داریم مثلا سه چهلار نفر دیگه رو بیاریم یا ک باید مثلا اون ده درصد رو تخفیف بزاریم و تکرار کنیم تا کسب و کارمون راه بیفته و ب درامد برسیم .ویا اصلا شما از طرف شما هست مورد قبول چنین کسب و کارهایی باید ۴۰ درصد تخفیف بزاری تا افراد از سایتمون دیدن کنن و با توجه ب تحریمها چه باید کرد ک کسب و کارمون راه بیفته و ب بن بست نخوره .ببخسید ک خیلی صوبت کردم .بنده احسان هستم اگه خاطرتون باشه؟دوره هاتون شرکت کردم قبلا

  1. سلام
   درود بر شما
   امیدوارم حالتون عالی باشه
   رسالت ما هر چه ثروتمند تر شدن شما مردم عزیز هست
   و باعث خوش حالیه که آموزش ها تونسته کمک تون کنه

   سلامت ، شاد و ثروتمند باشید !

دیدگاهتان را بنویسید