معرفی کسب و کار زنان موفق به همراه درامد آن ها

در دنیای امروزه زنان موفق ایده های خود را تبدیل به جهانی دیگر کرده اند به نوعی که همان ایده موجب شده است که تغییرات شگرفی در دنیای کسب و کار امروزه به وجود آید. و با ایجاد  کسب وکارهایی جدید توانسته اند مشاغل زیادی را ایجاد و افراد زیادی را وارد بازار کار نمایند اما در این سرفصل سعی کرده ایم به معرفی کسب و کار زنان موفق بپردازیم.

 

سحر هاشمی

سحر هاشمی یکی از افراد موفق و کارآفرین ایرانی است که سال های گذشته خود با یک راه اندازی یک کسب و کار توانسته یک بیزینس موفق راه اندازی کند که این بیزینس در زمینه راه اندازی کافی شاپ است  او به همراه برادرش توانست یکی از  با بنیانگذاران موفق در زمینه کافی شاپ‌های بزرگ است که در سال 1995 در انگلیس ثروتی بالای 35 میلیون دلار را توانست از طریق این کار کسب کند. شعبات این کافی شاپ ها بالای 300 تا می باشد.

 

فاطمه مقیمی

فاطمه_مقیمی

وی متولد خطه ی شمال ایران رشت بوده که یکی از زنان بسیار موفق ایرانی است و در حقیقت وی  در حوزه سختی چون حمل و نقل فعالیت نموده و کسب و کار خود را در این حوزه راه اندازی کرده است. او در حقیقت کار خودش را از طریق شرکت های بین المللی در حوزه ترجمه و سپس کامیون داری شروع به فعالیت کرد. و در نهایت کار خود را راه اندازی و به عنوان یک زن مستقل شروع به فعالیت نمود.خانم مقیمی اکنون مدیر عامل شرکت سدید بار است که او توانسته به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی تبلیغات فعالیت کند. و در نهایت خانم دکتر مقیمی دارای  مدرک دکتری در رشته مارکتینگ است.

در واقع این کارآفرینان موفق ایرانی خود بعد از گذراندن مراحل سخت زندگی خود و در نهایت رسیدن به هدف و مقصد مورد نظرشان توانسته اند بسیار موفق عمل کنند.

 مقاله مرتبط: شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

 

تبسم لطیفی

تبسم لطیفی یکی دیگر از زنان موفق ایرانی است که توانسته برند مامان پز را اجرا کند و بعد از   همچنین او دارای مدرک مهندسی بوده اما با یادگیری این مهارت توانسته که به خوبی این کار را انجام دهد. این کارآفرین زن موفق توانسته که این برند را در بین همه ی اشخاص فراگیر کند بدین معنی که هر شخصی در منزل خود غذای های مورد نظر را درست کرده و سپس به دست مشتری برسانند.

در واقع کارآفرینان زن ایرانی کم نبوده و هر کدام در حوزه های گوناگون شروع به فعالیت کرده و سعی نموده اند که برندسازی و یا پرسونال برندینگ خود را انجام دهند و در نتیجه می توان گفت که در کل شهرهای ایران و حتی ایرانی های خارج از کشور نیز کارآفرینان زیادی در حوزه کسب و کار فعالیت می کنند.

 

یاسمین مویدی

یاسمین_مویدی_

که موسس شرکت موسسه صلح و دوستی بین المللی برای تونیک می باشد و مدیریت و اداره ی آن را بر عهده دارد.

در واقع وی با راه اندازی این کسب و کار توانست که نام خود را در بین زنان موفق ایرانی ثبت نماید.

وی مدیرعامل و بنیانگذار «موسسه صلح و دوستی بین المللی برای تونیک» است. وی از جمله کارآفرینانی است که برای بیش از 4 هزار نفر شغل ایجاد کرده است و در نهایت توانسته جوایز زیادی بین المللی از سوی مراکز بسیار معتبر دریافت نماید.

در حقیقت می توان گفت که او از جمله افرادی است که به عنوان یک بانوی کارآفرین موجب ایجاد اشتغال برای سایر افراد شده است.

 

آزاده داننده

 

آزاده داننده  یکی از افرادی است که تحصیلات خود را  در رشته علوم کامپیوتر به پایان رسانیده است و   در گروه کالایی ارتباطات و فناوری اطلاعات کار می کند  و همچنین او به عنوان مدیرعامل شرکت فناوران اطلاعات بهاران فعالیت می کند که می توان گفت این شرکت در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده است و به عنوان یک شرکت پیشتاز در این حوزه است.

ازجمله سمت های خانم آزاده داننده:

  1. عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران،

2.عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

  1. عضو انجمن زنان کارآفرین کشور

 

که موارد بالا صرفا مروری بر سابقه فعالیت درخشان ایشان است که به عنوان کارآفرین برتر شناخته می شود.

 

 

مژگان روستایی

مژگان_روستایی

مژگان روستایی یکی از کارمندان خانم در کشور بود که بعد از چندین سال کار کردن تصمیم گرفت شغل خود را رها کرد و سپس به همراه همسر خود شغل دیگری را شروع کند که آن برند برای خود آنها باشد.

در وهله اول او دست به تولید کروکودیل ها زد که در اوایل برای همه عجیب و غریب بود اما این کار هیجان انگیز توانست از آنها نامی ماندگار ایجاد کند که آنها در این حوزه به شدت معروف شدند. که این کار خود یک کار آفرینی بزرگ در زمینه کمک به ماندگاری نسل کروکودیل ها کرد.

 

کلام آخر

ما در این مقاله و در سایت استاد ماهان تیموری در خصوص زنان کارآفرین و کسب و کارهای آنان سخن گفتیم که آشنایی با آنها می تواند به شما انرژی بسیار خوب برای ادامه مسیر کسب و کارتان بدهد. در واقع مطالعه زندگی زنان کارآفرین و چگونگی راه اندازی کسب و کار آنها به ما ایده های بسیار جدید برای ادامه روند کار می دهد تا در نهایت به هدف خود برسیم و یک پرسونال برندینگ قوی ایجاد نماییم حال اگر شما بانو هستید برای شروع می توانید شروع به درامد زایی در منزل کنید و یک درامد مستمر و پایدار را برای خود و خانواده تان ایجاد نمایید .

 

 

 

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز