تبلیغات در اینستاگرام

همان طور که می دانید با رشد فناوری و استفاده بسیار زیاد از شبکه های اجتماعی، کسب و کارها نیز وارد این حوزه شدند، زیرا به این نتیجه رسیدند که مشتری های آن ها در این پلتفرم در سرتاسر جهان قرار دارند، به همین خاطر  این مشتری ها برای اینکه این مشاغل را بشناسند، مانند کسب و کارهای سنتی، نیاز به تبلیغات در اینستاگرام دارند تا بتوانند در این حوزه موفق شوند.

به همین دلیل اگر در اینترنت بچرخید و در مورد این موضوع تحقیق کنید، خواهید دید آموزش تبلیغات در اینستاگرام به مقدار بسیار زیادی وجود دارد. این در صورتی است که اگر هر فردی می خواهد در این فضا وارد شود و شغل خود را به دیگران معرفی کند یکی از ضروریات برای این موضوع محسوب می شود.

بنابراین انواع تبلیغات در اینستاگرام برای رفع این نیاز، به وجود آمده است که هر کدام مزایا و معایبی را به دنبال دارند که شما می توانید با بررسی هر کدام از آن ها بهترینشان را انتخاب کنید و راه های تبلیغات در اینستاگرام را یاد بگیرید و با پیاده سازی آن ها به فروش دلخواه خود دست پیدا کنید.

بهترین روش تبلیغات در اینستاگرام

اما شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که بهترین روش تبلیغات در اینستاگرام چیست؟ و تبلیغات پربازده در اینستاگرام  کدام است؟ اگر بخواهیم صادقانه به این موضوع نگاه کنیم شما خودتان می توانید خیلی از این کارها را انجام دهید. این در صورتی است که خودتان آموزش تبلیغات در اینستاگرام را دیده باشید و خودتان برای موفقیت در این راه تبلیغ نویسی در اینستاگرام را یاد گرفته و به قول معروف دستی بر آتش داشته باشید و بدانید انواع تبلیغات در اینستاگرام کدام موارد است که به خوبی جواب می دهد.

با این توضیحات کوتاه قصد داریم در این مقاله در مورد تبلیغات در اینستاگرام ، آموزش تبلیغات در اینستاگرام، انواع تبلیغات در اینستاگرام و تبلیغ نویسی در اینستاگرام صحبت کنیم تا شما بتوانید اهمیت این موضوع را در این پلتفرم پر طرفدار درک کنید .

اگر برای کسب و کارتان ، به فکر راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی هستید یا می خواهید تبلیغات اینستاگرام رو تجربه کنید، به خواندن ادامه دهید زیرا در این نوشته یاد می گیرید که چگونه  با کمترین سرمایه، بیشترین بازدهی را از تبلیغاتت به دست آورید.

تبلیغات اینترنتی در اینستاگرام

این روزها اینستاگرام، از همه‌ی شبکه‌های مجازی قوی تر  عمل می کند و طرفداران بیشتری دارد و به یک بستر خیلی مناسب برای راه اندازی کسب و کار تبدیل شده است. اما نکته مهم برای هر کسب و کاری معرفی خود است که باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

معرفی کردن کسب و کار شیوه‌ی‌های مختلفی دارد، اما مطمئن‌ترین راهی که ما برای معرفی کردن کسب و کارم خود به دیگران داریم، استفاده کردن از تبلیغات خوب است. بازار تبلیغات، از قدیم همیشه یک بازار شلوغ و البته پر بازده بوده، اما امروزه  روش تبلیغ کردن بسیار متفاوت تر از گذشته است و دیگر نمی شود به روش سنتی چیزی رو تبلیغ کرد.

اگر نظر استاد ماهان تیموری را  به عنوان یک بیزینس کوچ، می‌خواهید در این مورد بدانید،  باید به شما بگوییم که بهترین روش تبلیغات در دنیای مدرن، تبلیغات اینترنتی است و یکی از بهترین بسترها برای تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در اینستاگرام محسوب می شود.

اما نکته‌ی مهم این است که تبلیغات اینترنتی اصول مخصوص به خود را دارد  و برای گرفتن یک بازده خوب، باید تبلیغات رو اصولی انجام داد. چرا؟ به این دلیل که تبلیغات اصولا هزینه زیادی را به دنبال دارد و گاهیممکن است ، هزینه‌ی زیاد روی تبلیغ، بازدهی خوبی برای ما نداشته باشد و ما را دچار ضرر کنند.

اما اگر ما اصول تبلیغات را بدانیم و هوش تبلیغ نویسی در اینستاگرام داشته باشیم و بدانیم که کجا و چگونه باید تبلیغ کنیم، می توانیم خیلی راحت با یک هزینه‌ی بسیار اندک، بازدهی خوبی برای کسب و کار خود به دست آوریم. بنابراین ما در این  مقاله  تمام سعی خود را کرده ایم که بهترین روش آموزش تبلیغات در اینستاگرام را بدر اختیار شما قرار دهیم.

پیشنهاد ما به شما : آموزش بورس 

 

تبلیغات در اینستاگرام

این روزها اینستاگرام یه شبکه‌ی مجازی ساده برای تفریح و وقت گذرانی نیست، بلکه تبدیل به یک رسانه قدرتمند شده و تقریبا می توان گفت که دیگر نمی توان فقط به عنوان سرگرمی از آن استفاده کرد ، زیرا  به جایی برای خیلی از کسب و کارها، خیلی از برندها، خیلی از اشخاص تبدیل شده است که از آن کسب درآمد می کنند.

وقتی که ما صحبت از رسانه می‌کنیم، یعنی جایی که مخاطبین گسترده‌ای در آن وجود دارد و افراد در حوزه‌های مختلف میتوانند به ارائه‌ی برنامه9 های خود بپردازند. برای همین هم هست که اینستاگرام تبدیل به یکی از بهترین بسترهای تبلیغات تبدیل شده است.

حال اگر بخواهیم تعریفی از تبلیغات در اینستاگرام داشته باشیم، باید بگوییم هر نوع معرفی کسب و کار که توسط یکی از پیج‌های تبلیغاتی در اینستاگرام به صورت استوری و یا به صورت پست انجام شود، تبلیغ محسوب می شود.

انواع تبلیغ در اینستاگرام

انواع تبلیغات در اینستاگرام

برای استفاده از تبلیغات اینترنتی در اینستاگرام ما روش‌های مختلفی داریم، اما قبل از این که بهترین  روش‌های  آموزش تبلیغات در اینستاگرام رو مورد بررسی قرار دهیم، بهترین راه این است  که نوع تبلیغات در اینستاگرام را بشناسید.

  • استفاده از اینفلوئنسرها و بلاگرها

یکی از نوع تبلیغات در اینستاگرام این است که ما به سراغ اشخاصی برویم که در این حوزه تاثیرگذاری بالایی داشته و پیج‌های شخصی پر بازدید دارند. البته این پیچ‌ها یک سری ویژگی‌هایی دارند که شما اول باید از آن ها اطمینان پیدا کنید و بعد اقدام به تبلیغات اینترنتی در این صفحه‌ها کنید.

اولین موضوع مهم این است که به  تبلیغاتی که برای این پیج‌ها ارسال می شود نیم نگاهی داشته باشید. بعضی از پیج‌ها هستند که در حوزه‌های مختلف تبلیغ می‌گذارند و هیچ هدف خاصی ندارند. مثلا کسانی که کار طنز در اینستاگرام می‌کنند، کسانی هستند که در تبلیغات اینترنتی هم فعالیت دارند، اما وقتی  پیج آن ها را می بینید، تبلیغات اینترنتی گسترده‌ای دارند که هیچ هدفی را دنیال نمی کند.

با این اوصاف شما باید چکار کنید؟ بهترین راه این که به سراغ بلاگرها و اینفلوئنسرهایی بروید که در حوزه‌ی کاری شما فعالیت می‌کنند. بعنوان مثال، اگر در حوزه‌ی گردشگری فعالیت می‌کنید، برای اینکه  تبلیغات درست داشته باشید، باید به سراغ افراد تاثیر گذاری بروید که در حوزه ایران گردی و جهان گردی کار می‌کنند.

یا اگر در حوزه‌ی آموزش فعالیت می کنید، باید به دنبال کسانی باشید که در حوزه‌ی توسعه‌ی فردی کار می‌کنند و می توانند به شما برای دیده شدن کسب و کارتان کمک کنند. در واقع چیزی که برای شما باید مهم باشد این است که مخاطبی که شما به آن نیاز دارید در کدام پیج ها قرار دارند. این موضوع باعث می شود که تبلیغات شما هدفمند‌تر دیده شود.

این در حالی است که اگر شما در صفحه‌های طنز پردازها تبلیغ کنید، باید پول بیشتری خرج کنید، اما بازدهی کمتری خواهید داشت و علاوه بر آن به شخصیت برند شما هم صدمه وارد می کند. پس اول از همه به این فکر کنید که چقدر هر کدوم از این بلاگرها و  افراد تاثیرگذار می توانند به شما در مسیر رسیدن به اهدافتان کمک کنند.

یکی دیگه از انواع تبلیغات در اینستاگرام این است که  به سراغ پیج‌های پر بازدید بروید. پیج‌های پر بازدید در حوزه های مختلفی فعالیت می کنند و طبیعتا هر کدوم از این موضوع‌ها می توانند بخشی از نیازهای شما رو بر آورده کنند.

مثلا اگر پیچ آموزش آشپزی دارید ، پیجیک رستوران می تواند برا یشما مناسب باشد . یا اگر فروشگاه لباس دارید، می توانید در پیج‌های عکاسی تبلیغات خود را انجام دهید.

اما به این نکته هم توجه کنید که هر پیچ پر بازدیدی عملا نمی تواند برای شما گزینه‌ی مناسبی جهت تبلیغات  محسوب شود. چون بسته به محتوایی که ارائه می دهد و بسته به فالوور‌هایی که دارد، یک مخاطب هدفی برای خود تعیین کرده است که شما باید ببینید که مخاطب هدف شما آیا با مخاطب هدف آن پیج یکسان است یا خیر؟

  • استفاده از مراکز تبلیغ گروهی

یکی دیگر از روش های تبلیغات در اینستاگرام داشته باشید، این است که از تبلیغ‌های گروهی در این حوزه استفاده کنید. خوبی این دسته از تبلیغات اینترنتی این است که حجم زیادی از مردم شما را خواهند دید  و در مقابل هزینه‌ی کمتری پرداخت می‌کنید که شما باید تبلیغ نویسی در اینستاگرام را در این مورد به خوبی یادبگیرید تا بتوانید با مخاطب خود راتباط برقرار کنید.

 

پیشنهاد ما به شما : اپلیکیشن ماهان تیموری

 

اما  مشکل این نوع تبلیغات این است که شما با هدر رفت مخاطب مواجه هستید. یعنی خیلی از کسانی که تبلیغ شما رو میبینند، مخاطب هدف شما نیستند و به طور کلی این تبلیغات به صورت هدفمند انجام نمی گیرد.

چگونه یک پیج مناسب در تبلیغات در اینستاگرام پیدا کنیم؟

چگونه یک پیچ مناسب برای تبلیغات اینستاگرام انتخاب کنیم؟

یکی از سوالات مهمی که در بحث تبلیغات اینترنتی با آن  سر و کار داریم این است که ما چگونه می توانیم یک پیچ مناسب برای تبلیغات خود در اینستاگرام پیدا کنیم؟ جواب این سوال به یک سری از عوامل بستگی دارد که در ادامه آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • تعداد فالوورها

اولین نکته‌ای که در بحث تبلیغات اینترنتی توی اینستاگرام باید به آن توجه کنید این است که پیچی که شما قصد دارید در آن تبلیغات خود را انجام دهید، این است که باید بدانید  چند نفر دنبال کننده دارد؟  آیا همه‌ی این دنبال کننده‌ها واقعی هستند؟ آیا این دنبال کننده‌ها، اصولا پیج رو دنبال می‌کنند؟

برای این کار، بهترین راه این است که یک محاسبه سر انگشتی کنید و ببینید که آیا پیجی که قصد تبلیغ در آن را دارید، توانسته به میزان حداقل ده درصد از استقبال مخاطبان خود را به دست اورد ؟ به بیان دیگر آیا  میانگین لایک شدن پست ها به میزان ده درصد از مخاطبانش است یا خیر؟

از آن گذشته، چه زمانی تبلیغات گذاشته می شود؟ آیا از تبلیغات خوب بازدید می شود؟ کسی برای تبلیغ‌ها واکنشی نشان داده می شود؟ این‌ها همه گزینه‌های مهمی است که شما باید به آن توجه کنید. البته  نکته‌ دیگری  هم وجود دارد که شما می توانید به عنوان یک تکنیک از آن استفاده کنید این است این سات گه چندین پست از پیج فرد را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که کسانی که این پست رو لایک کرده اند، افراد حقیقی اند یا فالوورهای فیک هستند؟ برای اینکار می توانید نگاهی به اسامی افراد بیندازند. اگر پیچ‌های ایرانی رو برای تبلیغ انتخاب کرده باشید، نباید اثری از فالوورهای خارجی یا عربی ببینید. اگر تعداد زیادی از این دسته آدم‌ها در میان اسامی افرادی که لایک‌ کرده اند،  دیدید، مطمئن باشید که پیچ لایک فیک خریداری کرده است.

این تکنیک طلایی رو حتما به خاطر بسپارید. چون با یه انتخاب اشتباه میلیون‌ها تومان پول از دست می دهید و تبلیغات اینترنتی شما شکست می‌خورد. در حالی که هدف  شما این بوده که با کمترین میزان پول، بیشترین بازدهی را در تبلیغات اینترنتی داشته باشید.

  • کامنت‌ها و بازخوردهای مثبت

نکته‌ی طلایی دیگری که باید در تبلیغات اینترنتی به آن توجه کنید این است که پیچی که انتخاب می‌کنید، چقدر با مخاطب خود در ارتباط است. به زبان ساده، چقدر با آن ها تعامل دارد. با این حال خیلی از پیج ‌ها فالوور بالایی دارند، اما هیچ ارتباطی با مخاطب خود ندارند.

به قول افرادی که در بحث تبلیغات اینترنتی فعایلت می کنند، پیچ کامنت خور بالایی ندارد. این اصطلاح  را به کار می‌بریم زیرا زبانی است که همین الان در بحث تبلیغات اینترنتی از آن استفاده می شود به همین خاطر اگر به  آن  آگاه نباشید ممکن است تبلیغات اینترنتی خوبی به خصوص در زمینه‌ی تبلیغات اینستاگرام نداشته باشید.

پس بهتر است کامنت‌ها رو چک کنید. ببینید که چقدر از مردم با پیچ  آن ها ارتباط میگیرند و چه بازخوردهایی به آن ها می دهد. یادتان  باشد که خیلی از پیج‌ها به این خاطر که تبلیغات اینترنتی بیشتری داشته باشند، اقدام به خریداری کامنت می کنند که باز هم قابل تشخیص است.

وقتی می‌بینید که کامنت های یک پیچ بسیار شبیه هم است. به عنوان مثال مدام نوشته شده که: ” خیلی عالیه.  “. یا  عنوان” ممنون از پست خوبتون، باید به آن شک کنید. چون مردم در حالت  عادی اینقدر از این واژه‌ها بصورت تکراری استفاده نمی‌کنند.

مسئله‌ی بعدی این است که اگر پیچی بازخورد خوبی دارد و کامنت خور بالایی دارد، شما هم باید از موقعیت استفاده کنید و با مخاطبان ان پیچ وارد ارتباط شوید. برای انی کار کافی است ، شما به سوالات آن ها پاسخ  کاملی دهید . این راز ارتباط گرفتن در تبلیغات اینترنتی  است  که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

  • مخاطب هدف

سومین نکته‌ای که در همه‌ی انواع تبلیغات اینترنتی باید به آن توجه کنید، بحث مخاطب هدف است. به این معنا که مخاطب باید به طور مستقیم با کسب و کار شما سر و کار داشته باشد. 

بگذارید با یک مثال این موضوع را شفاف تر کنیم . اگر شما در شغل خرید و فروش موبایل هستید و می‌خواهید یک تبلیغات اینترنتی داشته باشید، طبیعتا سراغ پیج های مربوط به فروش کتاب نمی روید .زیرا در آن  افرادی هستند که به کتاب علاقه دارند و شاید تنها برای ده درصد مهم باشد که قیمت گوشی تلفن همراه چقدر است.

اینجاست که مخاطب هدف اهمیت خود را نشان می دهد. در تبلیغات اینترنتی،  مثلا در همین تبلیغ کسب و کار تلفن هوشمند، شما باید به سراغ پیچ‌هایی بروید و تبلیغات اینترنتی داشته باشید که در حوزه‌ی کارهای دیجیتال و فناوری هستند.

پس تمام تمرکز خود را برای تبلیغات اینترنتی باید روی پیج‌هایی که مرتبط با کسب و کار شما هستند ، قرار دهید. بنابراین باید جایی تبلیغ کنید که احتمال وجود خریداران بیشتری در آن وجود دارد که با تحقیق این موضوع را متوجه خواهید شد.

شاه کلید طلایی

اما قصد داریم یک شاه کلید طلایی به شما معرفی کنیم که می توانید  با استفاده از آن ، تمام نکته‌های بالا را پیاده سازی کنید. شما برای اینکه تبلیغات اینترنتی خوبی داشته باشید، باید همه نکات بالا رو آنالیز کنید. شاید این کار در یک مقیاس گسترده خیلی وقت شما را بگیرد. ولی اگر ابزار کار درستی داشته باشید، خیلی راحت میتوانید در چند ثانیه همه اطلاعات لازم را بدست بیارید.

برای این کار باید از یه آنالیزور اینستاگرام استفاده کنید. بهترین آنالیزور اینستاگرام، برای پیچ‌های تبلیغاتی، سایت Gramho.com است. این سایت به شما می گوید که این پیچ چقدر مخاطب واقعی دارد. به طور متوسط چه مقدار کامنت دریافت می کند و چه میزان تعامل در آن صورت می گیرد.

این ابزار شما رو شگفت زده می کند. چون طبق بررسی‌هایی که تیم ماهان تیموری در این مورد داشته است، بیش از سی چهل درصد پیج‌های مشهور که تبلیغات اینترنتی گران قیمتی دارند ، پیج‌هایی هستند که کمتر از ده درصد مخاطب واقعی داشته و محبوبیت پیج آن ها  زیر 7 درصد است که نرخ بسیار پایینی است.

تکنیک طلایی تبلیغ در اینستاگرام

 

تکنیک طلایی تبلیغات اینترنتی در اینستاگرام

آموزش تبلیغات در اینستاگرام  یکی از نیاز های مهم برای این است که شما یک تبلیغات اینترنتی درست و حسابی در اینستاگرام داشته باشید. علاوه بر نکات بالا، باید خیلی از مطالب دیگر را نیز  بلد باشید. مثلا شما باید بدانید که کسب و کارتان را بهتر است  در چه زمانی از سال تبلیغ کنید.

یا شما باید بدانید که بهتر است که کسب و کار خود را در استوری تبلیغ کنید یا برای آن یک پست تبلیغی بسازید؟ از ان مهم‌تر این است که، چگونه یه سیستم تبلیغات اینترنتی برای خود بچینید که در کمترین زمان ممکن بیشترین بازدهی را داشته باشید؟

حتی وقتی یه گام جلوتر می روید، نیاز به کمپین‌های تبلیغاتی دارید. هر کدام از کمپین‌های تبلیغات اینترنتی، یک سری مولفه‌ها و المان‌ها دارن که اگر درست و دقیق مورد استفاده قرا نگیرند ، تبلیغات شما با شکست روبرو خواهد شد. و باز هم نکته‌ی مهم‌تر اینکه وقتی می خواهید یک تبلیغات اینترنتی را به کسی بسپارید، چگونه با او  باید مذاکره کنید که هم هزینه کمتری پرداخت کنید و هم مدت زمان بیشتری تبلیغات خود را انجام دهید.

کلام آخر

مقاله ای که ما به آن پرداختیم موضوع مهم تبلیغات در اینستاگرام را مورد بررسی قرار داد و به نکات کلیدی این حوزه اشاره کردیم. این‌ها نکات پیچیده‌ای هستن که هر کسی به  آن آگاه نیست و ساعت‌ها زمان می‌خواهد که شما با تجربه بخواهید به این نکات برسید و این تجربه چون در حوزه‌ی تبلیغات اینترنتی هم هست، شما باید هزینه‌ی زیادی را  برای بدست آوردن تجربه صرف کنید.

اما چگونه می توانید همه‌ی این راه‌ها رو یک شبه طی کنید؟ تیم ماهان تیموری، در دوره‌ی هوش مالی پلاس، فصلی رو برای شما طراحی کرده که کاملا مربوط به تبلیغات اینترنتی کسب و کار است. در این فصل به شما یاد داده می شود که چطور هوش تبلیغاتی خود را بالا ببرید و از اینستاگرام بتوانید درآمدهای بالایی داشته باشید.

تمام تجربیاتی که در این دوره به شما منتقل می شود، حاصل ساعت‌ها تلاش متخصصین تیم ماهان تیموری و استاد ماهان تیموری است که با ساده‌ترین شکل ممکن به شما انتقال داده می شود و شما می توانید با استفاده از ان، راه چند ساله رو در یک شب طی کنید.

ویژگی بارز هوش مالی پلاس این است که شما نیاز به دانش خاصی ندارید و مهم هم نیست که چه کسب و کاری دارید یا با چه سرمایه‌ای کارخود رو شروع کرده اید. در هر صورت این محصول به شما کمک می کند که با استفاده از تبلیغات اینترنتی و سایر مشاوره‌های مربوط به کسب و کار، به فروش قابل قبول برسید و طعم ثروت‌مند شدن را حس کنید.همچنین شما می توانید آموزش تبلیغات در اینستاگرام را دنبال کنید و تجربه های زیادی در این مورد کسب کنید.

 

سوالات متداول :

 

این روزا دیگه اینستاگرام یه شبکه‌ی مجازی نیست. بلکه تبدیل به یک رسانه شده و تقریبا میشه گفت که دیگه نمیشه فقط ازش به عنوان سرگرمی استفاده کرد و جایی شده که خیلی از کسب و کارها، خیلی از برندها، خیلی از اشخاص دارن توش فعالیت می‌کنن و یک رسانه تمام عیاره.

به تعداد فالوورهای پیج مورد تبلیغ توجه کنید ، همچنین به کامنت ها و بازخوردهای آن پیج هم توجه داشته باشید و از همه مهم تر توجه کنید که مخاطبان هدف خودتان درآن پیج حضور دارند یا خیر؟

همین حالا شروع کن!

4 پاسخ

    1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی از شما ممنونیم که مقاله تبلیغات در اینستاگرام را مطالعه کردین. امیدواریم برای شما مثمر و ثمر بوده باشه

    1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی . وقتی می خواین تبلیغ نویسی در اینستاگرام رو انجام بدید متن شما باید کوتاه و جذاب و گیرا باشه تا نظر مخاطب رو به خودش جلب کنه، حتما دعوت به اقدام داشته باشه، مزایای محصول خودتون رو به رخ بکشید، احساسات مخاطب رو تحریک کنید، حتما خلاقیت داشته باشید، داشتان سرایی کنید تا بتونید با تبلغات در اینستاگرام به فروش حداکثری برسید.

دیدگاهتان را بنویسید