رمز ارز هارمونی (ONE) چیست؟

ارز دیجیتال هارمونی (ONE) یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن حل معمای دستیابی به مقیاس پذیری و عدم تمرکز بدون جایگزینی این ها دو هم است.
Harmony (ONE) ارز هارمونی به عنوان بخشی از عرضه ارزهای اولیه مبادله بایننس (IEO) در ماه می 2019 راه اندازی شد تا پلی بین مقیاس پذیری و تلاش های غیرمتمرکز باشد. این رمز ارز با شعار «غیرمتمرکز در مقیاس» ساخته شده است که تأکید بر اشتراک گذاری داده ها و ساخت بازارهای دارایی غیرقابل تعویض یا همان NFT ها است.
علاوه بر این، سازندگان ارز دیجیتال هارمونی ادعا می کنند این رمز ارز توانایی بالایی در کم کردن هزینه و از بین بردن کاهش سرعت شبکه دارد. با این وجود انتظار می‌رود که آن‌ها این پلتفرم را در زمینه های اقتصادهای غیرمتمرکز و غیرقابل ردگیری در آینده به صورت ترکیبی با هم راه اندازی کنند.

هارمونی به عنوان یک شرکت در سال 2018 قبل از IEO شروع به کار کرد. اما، چه کسانی پشت ارز دیجیتال هارمونی (ONE) هستند؟ برای پاسخ به این سؤال باید گفت سرمایه‌گذاران متعددی، از جمله شرکت سرمایه‌گذاری کونسنسوس کاپیتال Consensus Capital ، یک شرکت هنگ کنگی به نام لمینس کاپ وی سی Lemniscap VC و … جز مهم ترین شرکت هایی هستند که توکن های این ارز را خریداری کردند .

ارز دیجیتال هارمونی به سرمایه گذاران امکان دسترسی به اکوسیستمی را می دهد که با تمرکز بر اشتراک گذاری داده ها، بازارهای غیرمتمرکز، نظارت بر زنجیره تأمین، مبادلات تبلیغاتی، سیستم های رتبه بندی اعتباری و بازی، امکان پذیرش شرکت را در بین مشاغل مختلف فراهم می کند.

توکن هارمونی با نام وان ONE

 

توکن هارمونی با نام وان ONE

 

توکن ONE به عنوان سهامی در مدل توافقی هارمونی استفاده می شود. دارندگان توکن می توانند جوایزی را دریافت کنند و برای حفظ عملکرد روان سیستم پاداش را دریافت کنند. ارز هارمونی، مانند بسیاری دیگر از پلتفرم‌های لایه 2 (L2)، نمادی با نام هارمونی وان Harmony ONE رادار است که افراد می توانند آن را خرید و فروش کنند.

توکن Harmony ONE برای پرداخت در تمام فعالیت‌ها و امکانات پلتفرم، از جمله رای‌گیری، هزینه‌های تراکنش، کارمزد ، مسابقه و کسب پاداش استفاده می‌شود. توکن هارمونی وان تا مارس 2020 یک برنامه تورم پویا داشت. با این حال بعداً، نرخ تورم ماهانه این ارز به نرخ سالانه ثابت تغییر کرد.

ارز هارمونی چگونه کار می کند؟

 

ارز هارمونی چگونه کار می کند؟

 

هارمونی از طریق استفاده از اشتراک گذاری حالت های تصادفی، مقیاس پذیری و تراکنش و تولید بلوک را سرعت می بخشد. اشتراک گذاری حالت تصادفی به شبکه اجازه می دهد تا پایگاه داده را به بخش های کوچک تر و خردتری تقسیم کند تا تاخیر را کاهش دهد. علاوه بر این، اشتراک گذاری امکان تراکنش های تقریباً آنی را فراهم می کند و در عین حال از تراکم شبکه جلوگیری می کند.
تکنیک تقسیم بر اساس یک روش تولید تصادفی توزیع شده است که از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می کند که در نهایت امنیت، مقیاس پذیری و تأیید و ترکیب آن ها را امکان پذیر می کند.

پروتکل Fast Byzantine Fault Tolerance Protocol (FBFT) گونه ای از پروتکل BFT است که توسط شبکه هارمونی استفاده می شود. FBFT سرعت و کارایی شبکه هارمونی را با پردازش تراکنش ها به صورت موازی بهبود می بخشد. به طور همزمان، هارمونی با امضای تراکنش ها با استفاده از یک امضای اجماع شده، هزینه های ارتباطی را به حداقل می رساند و 250 تراکنش در کمتر از دو ثانیه را اعتبار سنجی و تایید می کند.

چگونه هارمونی بخریم؟

 

چگونه هارمونی بخریم؟

 

هارمونی را می توان به راحتی از طریق صرافی ارزهای دیجیتال خریداری کرد.
با این حال اگر جز افرادی هستید که برای اولین بار می خواهید در دنیای ارز دیجچیتال فعالیت کنید می توانید برای خرید آن مراحل زیر را دنبال کنید :
اولین قدم برای خرید این رمز ارز این است که صرافی‌هایی را که ارز هارمونی را پشتیبانی می کنند ، از نظر کارمزدها، امنیت و روش‌های پرداخت باهم مقایسه کنید، بنابراین باید تحقیق کنید تا بفهمید کدام یک برای شما مناسب‌تر هستند.

قدم دوم ایجاد یک حساب در صرافی های ارز دیجیتال است

از وب سایت صرافی که در آن می خواهید حساب ایجاد کنید، بازدید کنید. اطلاعات شخصی خود را پر کنید، با نام، آدرس ایمیل خود شروع کنید و در نهایت کارهای تایید هویت را انجام دهید تا صرافی ها به شما اجازه خرید و فروش بدهند. این مرحله تقریبا در تمام صرافی ها یکسان است.

وجوه را به حساب صرافی واریز کنید

همان طور که می دانید ما در ایران نمی توانیم به صورت مستقیم پول خود را به حساب صرافی های خارجی واریز کنیم به همین دلیل ما با واریز کردن پول به حساب صرافی های آنلاین ایرانی پیش می رویم و از طریق این صرافی ها پول خود را به حساب صرافی های خارجی واریز می کنیم . نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که با تحریم هایی که علیه ما صورت گرفته می توان به جای تبدیل کردن پول خود به تتر که یک ارز پایه برای خرید و فروش دیگر ارزهاست از ارز ترون استفاده کنید که کارمزد کمتری نیز از شما دریافت می کنند .
خرید ارز هارمونی: شما می توانید بعد از این که پول خود را به حساب صرافی مورد نظر واریز کردید به راحتی ارز هارمونی یا هر ارز دیگری را که می خواهید خریداری کنید.

اعتبار سنجی ارز هارمونی

 

اعتبار سنجی ارز هارمونی

 

دارندگان ارز هارمونی Harmony می توانند از کاوشگر استیکینگ staking استفاده کنند تا توکن های خود را در اختیار شبکه ارز هارمونی قرار دهند تا به عنوان یک اعتبار دهنده یا همان وام دهنده سودی را دریافت کنند.
قرار دادن توکن‌های هارمونی در یک اعتبارسنجی شبکه خاص شبیه به سپرده بانکی است، زیرا برای فعال کردن غیرمتمرکز کردن، افزایش امنیت و عملکرد شبکه، توکن‌های هارمونی به توکن های ارز هارمونی نیاز است. (تخصیص به معنای پیوند با قرارداد هوشمند، نه انتقال واقعی در این مورد) است. به افرادی که توکن های ONE خود را سپرده گذاری کرده اند به عنوان بخشی از این برنامه پاداش داده می شود.

سپرده گذاری و قرار دادن ارزدر اختیار شبکه

تفویض اختیار مهم‌ترین راه برای کسانی است که می‌خواهند در این نوع سپرده گذاری ها شرکت کنند، اما نمی‌خواهند اعتبارسنجی را برای جمع‌آوری پاداش‌های بلوک اجرا کنند. اگر توکن‌ها به یک اعتبارسنجی منتخب واگذار شوند، نماینده بخشی از پاداش بلوک به‌دست‌آمده توسط اعتبارسنجی (طبق پاداش بلوک) را دریافت می‌کند.
پاداش‌های بلوک به دست آمده توسط نمایندگان در یک موجودی پاداش جداگانه ذخیره می‌شود که می‌تواند مستقیماً به موجودی حساب نماینده اضافه شود که قابل برداشت است. جوایز بلوک را می توان مجدداً سپرده گذاری کرد تا در نهایت سود مرکب از این ارز را دریافت کنند.
با این حال توکن های تفویض شده شما نیز با کاهش خطرات اعتبارسنجی مرتبط هستند. به‌عنوان نماینده، باید اعتبارسنجی‌ها را بر اساس شاخص‌های عملکرد گذشته مانند زمان کار و کمیسیون انتخاب کنید.

داشبورد برای اعتبارسنجی ها

برای هر معامله یا تفویض اختیار تأییدیه لازم است. افزونه هارمونی کروم که در کیف پول Ledger Nano S پشتیبانی می شود می تواند این کار را برای شما به راحتی انجام دهد.

چگونه کیف پول هارمونی وان را انتخاب کنیم؟

 

 

افزونه گوگل کروم، سخت افزار، نرم افزار یا کیف پول های آنلاین، رسانه های مختلفی برای ذخیره رمز ارز هارمونی هستند.
کیف پول ارز هارمونی به عنوان یک افزونه در گوگل کروم Google Chrome در دسترس است که نصب آن ساده و استفاده از آن بسیار ساده تر است. تعداد زیادی کیف پول شخصی برای ذخیره توکن ONE وجود دارد و این تصمیم شماست که تایین می کند کدام یک را انتخاب کنید.
کیف پول‌های سخت‌افزاری که به عنوان کیف‌پول‌های سرد نیز شناخته می‌شوند، مانند Ledger یا Trezor، امن‌ترین راه برای ذخیره و پشتیبان‌گیری از ارزهای دیجیتال هستند. با این حال، آن‌ها به دانش فنی بیشتری نیاز دارند و گزینه پرهزینه تری هستند. در نتیجه، افراد با تجربه تر ممکن است برای ذخیره حجم قابل توجهی از ONE از این نوع کیف پول ها استفاده کنید.
کیف پول های نرم افزاری راه حل متفاوتی را ارائه می دهند که استفاده از آن هم رایگان و هم ساده است که شما می توانید هم نسخه دکستاپ و هم نسخه موبایل ان را دانبود و نصب کنید.

کلام آخر

ارز هارمونی یکی از رمزهایی است که بر بستر بایننس ساخته شده است که هدف آن ایجاد فضای غیر متمرکز و مقیاس پذیری با هم هست با این حال بیشتر رمز ارزها این پتانسیل را ندارد و همین موضوع باعث متمایز شدن این رمز ارز شده است. این رمزارز با توکن ONE شناخته می شود که در بیشتر صرافی ها قایل خرید و فروش است.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید