قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین Dogecoin ، چگونه یک جوک تبدیل به یک ارز محبوب شد
به گفته سی ان ان بیزینس (CNN Business) نیویورک ، داغ‌ ترین و عجیب ترین ارز دیجیتال روی کره زمین دوج کوین است.
خیلی از ما نام دوج کوین را شنیده ایم و یا حتی خیلی از ما قصد داریم روی آن سرمایه گذاری کنیم به همین خاطر قیمت دوج کوین را با دقت بیشتری بررسی می کنیم تا بفهمیم کدام قیمت بهترین نقطه برای خرید و یا فروش این میم کوین است.
اما قبل از اینکه بخواهیم قیمت دوج کوین را مورد بررسی قرار دهیم ابتدا معنا و مفهوم میم کوین ها را مورد بررسی قرار می دهیم و تاریخچه ای از به وجود آمدن آن را خدمت شما ارائه می دهیم تا هم با این رمز ارز آشنایی بیشتری پیدا کنید وبفهمید قیمت دوج کوین به چه چیزی بستگی دارد و هم اگر قصد خرید ان را دارید بتوانید تصمیم درستی در این باره بگیرید.

میم کوین چیست و چگونه کار می کند؟

 

میم کوین چیست و چگونه کار می کند؟

 

همه ما کم و بیش ارز دیجیتال بیت کوین را می شناسیم، اما آیا در مورد دوج کوین و شیبا هم همین موضوع صادق است؟ میم کوین‌ها به طور فزاینده ای در فضای ارزهای دیجیتال محبوب شده اند.
اکثر مردم با بیت کوین آشنا هستند، با این حال در بازار کریپتوکارنسی این تنها ارز دیجیتال موجود نیست.بلکه ما در بازار با آلت کوین‌ها ، میم کوین‌ها ، شت کوین‌ها و استیبل کوین‌ها نیز سر و کار داریم که هر کدام از آن ها برای یک هدف خاص به وجود آمده‌اند.
در این بین برخی از آن ها برحسب یک شوخی به وجود آمدند ، به همی خاطر نام میم کوین‌ را روی آن ها گذاشتند که یکی از آن ها دوج کوین است که در طول سال‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده است . این در حالی است ارزهای دیگری نیز بر همین اساس به وجود آمدند . ارزهایی مانند شیبا Shiba Inu، دوگلون مارس Dogelon Mars، ساموید کوین Samoyedcoin و دوج دش Doge Dash در این گروه قرار می گیرند.
اگرچه آن‌ها اغلب به عنوان یک شوخی ایجاد شده اند، با این حال برخی از آن ها طرفداران زیادی پیدا کردند و همین امر روی قیمت دوج کوین و یا شیبا تأثیر چشم گیری گذاشته است. به عنوان مثال، ارزش و قیمت دوج کوین در ماه مه 2021 قبل از کاهش قیمت رمز ارزها ، افزایش قابل توجهی داشت به همین خاطر طبق گزارش وب سایت کوین مارکت کپ CoinMarketCap رتبه آن را به رتبه یازدهم از نظر ارزش بازار تبدیل کرد. با این حال، ارزش و قیمت دوج کوین خیلی بالا نیست.
با توضیحاتی که خدمت شما ارائه کردیم به نظر شما، آیا میم کوین‌ها را باید جدی گرفت؟
به طور خلاصه، میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که از جوک های اینترنتی الهام گرفته و به وجود آمده اند. برای مثال، از الگوی رفتارهای قیمت دوج کوین میم کوین دیگری به نام شیبا به جود آمد. نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که اغلب قرار نیست میم کوین‌ها جدی گرفته شوند، اما همچنان می‌توانند زمانی که افراد ارزهای این چنینی را خریدار و فروش می کنند ، قیمت نوسان زیادی پیدا می کند و در نهایت قیمت دوج کوین را بالا و پایین بیاورد.
زمانی که یک میم کوین محبوبیت پیدا کرد و ارزش آن افزایش یافت، سرمایه‌گذاران خرده‌فروش گاهی اوقات روی آن سرمایه گذاری می کنند به همین دلیل آن رمز ارز تقویت می شود. با این حال میم کوین‌ها تحت تأثیر صحبت های افراد مختلف مانند آقای ایلان ماسک قرار می گیرند و محبوبت آن ها با توجه به جانب داری این افراد بیشتر و یا کمتر می شود.
میم کوین‌ها چند سالی است که وجود دارند، اما برخی ریشه‌های رونق فعلی را به جنگ سهام در اواخر سال 2020 نسبت می دهند، زمانی که جامعه ردیت وال استریت بست Reddit WallStreetBets ارزش سهام یا قیمت توکن های گیم استاپ GameStop را به شدت افزایش داد و همین موضوع باعث شد یک گروه با آن ها شوخی کنند و با شوخی های خود، دوج کوین را در مقابل گیم استاپ قرار دادند و باعث افزایش قیمت دوج کوین شدند.
یکی دیگر از انجمن های ردیت Reddit به نام ساتوشی ایتریت بست SatoshiStreetBets در سال 2021 جنگ سهام مشابهی را علیه ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین و اتریوم آغاز کرد. در نتیجه افراد مشهور در اینترنت مانند ایلان ماسک نیز شروع به موج سواری با این جریان ها کردند و در نهایت محبوبیت آن ها باعث شد افراد بیشتری روی میم کوین‌ها سرمایه گذاری کنند.
با این حال برخی از میم کوین‌ها چیزی بیش از یک شوخی هستند در نتیجه از ثبات و اطمینان بیشتری برخوردار هستند.

ویژگی های رایج میم کوین‌ها

 

ویژگی های رایج میم کوین‌ها

 

میم کوین‌ها اغلب دارای عرضه بسیار بالا یا نامحدود هستند. برخلاف بیت‌کوین که به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده بود که تعداد محدودی واحد برای استخراج وجود داشته باشد، میم کوین‌ها اغلب دارای میلیاردها توکن در گردش هستند. میم کوین‌ها معمولاً مکانیزمی مانند توکن سوزی ندارند ، بنابراین تعداد آن‌ها همچنان در حال افزایش است.
به همین دلیل، ارزش آن‌ها در هر واحد معمولاً بسیار پایین است. به عنوان مثال شما با یک دلار در زمان نگارش این مقاله می‌توانید حدود 5 دوج کوین را خریداری کنید زیرا قیمت دوج کوین هم اکنون برابر 20 سنت است. با این حال سایر میم کوین‌ها مانند سیف مون SafeMoon حتی ارزش کمتری دارند. این قیمت پایین یکی از عواملی است که در محبوبیت میم کوین‌ها نقش اساسی ایفا می کند، زیرا هر کسی می تواند مقدار زیادی از آن‌ها را به سرعت خریداری کند.

خطرات سرمایه گذاری در میم کوین‌ها

 

خطرات سرمایه گذاری در میم کوین‌ها

 

در اسکوئیت گیم Squid Game ما شاهد افزایش و کاهش ناگهانی ارزش این میم کوین بودیم. از آنجایی که میم کوین‌ها تا حد زیادی به احساسات جامعه و تأثیرات خودسرانه بیرونی مانند توییت‌های افراد مشهور وابسته هستند، قیمت‌گذاری میم کوین به‌طور باورنکردنی متغیر است. این بدان معناست که ارزش یک میم کوین خاص می تواند به شدت افزایش یابد، همانطور که در مورد قیمت دوج کوین Dogecoin این موضوع اتفاق افتاد، همچنین می تواند بسیار سریع قیمت آن سقوط کند.
برخی از افراد نیز برای کلاهبرداری از مردم، ارزهای دیجیتال ویروسی ایجاد کرده اند. به طور مثال گروهی با استفاده از محبوبیت فیلم اسکوئید گیم Squid Game یا بازی مرکب، یک ارز مبتنی بر بازی مرکب Squid Game را به وجود آوردند. این ارز میلیون ها درصد رشد کرد و به قیمت 2000 دلار رسید اما در نهایت قبل از اینکه خریداران متوجه شوند سازندگان آن توکن های خود را فروختند و با پول مردم ناپدید شدند.

قیمت دوج کوین

 

قیمت دوج کوین

 

ارزش و قیمت دوج کوین‌های در گردش نزدیک به 50 میلیارد دلار است . با این حال برای یک ارز دیجیتال که به عنوان یک شوخی به وجود آمده است آن قدرها هم بد نیست.
با توجه به گزارش وب سایت کوین مارکت کپ CoinMarketCap، این ارز دیجیتال یکی از با ارزش ترین ارزهای دیجیتال در بازار است که در سال2021 بیش از 6000 درصد رشد را تجربه کرد.
پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا (TSLA) برای چندمین بار در مورد آن توییت کرد، قیمت دوج کوین dogecoin چند برابر شد. تقاضا برای خرید دوج کوین در ماه آوریل به قدری افزایش یافت که برای مدت کوتاهی سیستم معاملات صرافی رابین هود Robinhood را دچار اختلال کرد.

دوج کوین چیست؟

اما بیاید کمی بیشتر در مورد دوج کوین صحبت کنیم .مانند همه ارزهای دیجیتال، دوج کوین یک ارز دیجیتال است که می‌توان آن را مانند رمزارزهای دیگر خرید و فروش کرد و مانند پول آن را خرج کرد.
اگرچه هر رمزارز منحصربه‌فرد است، اما شباهت‌هایی با همتایان شناخته‌شده‌تر خود دارد . برای مثال، کد های آن بر اساس اسکریپت لایت‌کوین ساخته شده است. اما چند تفاوت کلیدی نیز با آن دارد.
برخلاف بیت کوین که 21 میلیون عدد از آن وجود دارد، دوج کوین دارای 129 میلیارد توکن در گردش است و همچنان هر سال بلاک های سکه های جدیدی را برای استخراج در دسترس مردم قرار می دهد. این بخشی از دلیلی است که قیمت دوج کوین dogecoin در حال حاضر حدود 20 سنت و یک بیت کوین حدود 42000 دلار ارزش دارد.
اگرچه رمز ارزها به عنوان ارزی برای خرید کالاها مقبولیت بیشتری پیدا می‌کنند، اما دوج کوین در دنیای واقعی چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بنابراین می توان گفت دوج کوین فقط دارای چند بازار خاص است .
وجه تمایز اصلی دوج کوین مربوط به جامعه آنلاین فعال آن است که باعث شد این میم کوین رونق عجیب و غریبی پیدا کند. این گروه که در ردیت Reddit که یک پلتفرم تبادل و گفت و گو می باشد، فعالیت دارد که برای اهداف خیریه خود از دوج کوین استفاده می کند.
عثمان چوهان، اقتصاددان در دانشکده بازرگانی دانشگاه نیو ساوت ولز، در مقاله ای در مورد ارز دیجیتال می گوید: دوج کوین Dogecoin در 6 دسامبر 2013 توسط دو مهندس نرم افزار به عنوان یک شوخی ایجاد شد.
بیلی مارکوس، یک برنامه نویس IBM از پورتلند، اورگان، تصمیم گرفت تا رمزنگاری خود را از بیت کوین متمایز کند، رمزی که با خالق ناشناس غرق در رمز و راز بود و در آن زمان گروه کوچک و ویژه ای از ماینرها را به خود جذب کرده بود. به گفته چوهان، مارکوس می‌خواست ارز دیجیتال او برای همه افراد مورد استفاده قرار گیرد.
مارکوس به دنبال کمکی بود تا رویای عجیب خود را به واقعیت تبدیل کند و در نهایت جکسون پالمر را پیدا کرد که برای شرکت ادوبی Adobe (ADBE) کار می کرد. پالمر دامنه dogecoin.com را خریداری و در نهایت عکس سگ ژاپنی را برای وب سایت خود طراحی کرد.

چرا دوج کوین محبوب شد؟

همان طور که می دانید هم اکنون دوج کوین دیگر یک شوخی نیست. محبوبیت آن به طور نجومی تا حدی با پذیرش جریان اصلی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال افزایش یافته است.
اما با این حال ایلان ماسک پر سر و صداترین و برجسته ترین حامی دوج کوین است که تأثیر فراوانی روی قیمت دوج کوین دارد. به همین دلیل یکی از توییت‌های عجیب او باعث افزایش یا کاهش قیمت این رمز ارز می شود. به طور مثال در ماه آوریل2021 ایلان ماسک توییتی با عنوان “دوج در ماه پارس می کند” را منتشر کرد و عکسی از نقاشی هنرمند اسپانیایی “خوان میرو” به اشتراک گذاشت .در نتیجه همین موضوع باعث شد قیمت دوج کوین به طور چشم گیری افزایش پیدا کند و به بالای 70 سنت برسد.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد عوامل تأثیر گذار بر قیمت دوج کوین صحبت کردیم و نحوه به وجود آمدن آن را مورد بررسی قرار دادیم و به این موضوع اشاره کردیم که دوج کوین یکی از میم کوین‌های معروف و محبوب دنیاست که به واسطه جامعه حمایتگر آن و همچنین جانب داری ایلان ماسک در ردیت که یک پلتفرم گفت و گو است توانست رشد خوبی را تجربه کند.
بنابراین با توضیحاتی که خدمت شما ارائه دادیم به نظر شما چه عوامل دیگری بر قیمت دوج کوین تأثیر می گذارد؟
لطفاً نظر ارزشمند خود را با دنبال کنندگان وب سایت استاد ماهان تیموری در میان بگذارید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید