معرفی بهترین صرافی های آنلاین ارز دیجیتال در ایران

 

قطعاً شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید به دنبال بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی هستید. به همین خاطر قبل از اینکه بخواهیم صرافی های ارزهای دیجیتال را در ایران مورد بررسی قرار دهیم تاریخچه به وجود آمدن این صرافی ها را در ایران مورد بررسی قرار می دهیم و بعد از آن سراغ معیارهای پیدا کردن یک صرافی مطمئن می رویم و تعدادی از آن ها را به شما معرفی می کنیم و معایب و مزایای هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

زمانی که دارایی های ایرانی ها در صرافی های بین المللی مانند بیترکس بلوکه شد و دارایی های آن ها از بین رفت صرافی های ارز دیجیتال در ایران با سرعت زیادی رشد کردند به همین خاطر انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال معتبر کمی سخت‌تر شده است.

معیارهای انتخاب صرافی ارز دیجیتال معتبر

تجربه کاربران

یکی از روش‌های تشخیص معتبر بودن یک صرافی نظر افرادی است که از این صرافی ها استفاده کرده‌اند و یا حتی تجربه خودتان نیز می‌تواند به شما در این مورد کمک فراوانی بکند.

میزان کارمزد

یکی دیگر از معیارهای مهم انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران میزان کارمزدی است که آن ها از کاربران خود دریافت می‌کنند به همین خاطر بررسی این موضوع می‌تواند به شما کمک فراوانی برای انتخاب یک صرافی خوب بکند.

راحتی انجام معاملات

این مورد می‌تواند موضوع مهمی باشد زیرا زمانی که کار کردن با پلتفرم یک صرافی برای شما آسان باشد راحت‌تر معاملات خود و نقل و انتقالات داخلی را انجام می‌دهید و حتی راحت‌تر می‌توانید همین کار را با صرافی های خارجی انجام دهید.

شفافیت

زمانی که در یک صرافی آنلاین همه چیز شفاف باشد ناخودآگاه باعث می شود به معتبر بودن صرافی ارز دیجیتال پی ببرید. به همین خاطر است که حتی بهتراست این صرافی ها آدرس و تلفن پشتیبانی داشته باشند.

قابلیت پیگیری

زمانی که یک صرافی را بتوان از طریق مجامع قضایی پیگیری کرد خود این موضوع نیز اطمینان را برای ما به وجود می‌آورد که می‌توانیم در این صرافی ها خرید و فروش ارزهای دیجیتال را انجام دهیم. به همین خاطر این موضوع می‌تواند یک مزیت خیلی خوب نسبت به صرافی های خارجی باشد.

به طور مثال صرافی های معروفی مانند کریپتولند و اکس کوینو به خاطر شاکی‌های زیادی که داشتند توسط مراجع قضایی بسته شدند.

صرافی  آنلاین ارز دیجیتال

صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال وب سایت‌هایی هستند که در آن می‌توانید ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و… بخرید و یا به فروش برسانید و یا حتی به کمک آن ها، ارزهای بیشتری را از صرافی های خارجی خریداری کنید.

با وجود اینکه ایران هنوز خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به رسمیت نشناخته است؛ این موضوع می‌تواند کمی برای ما گیج کننده باشد ، چون قانون خاصی برای این موضوع وجود ندارد به همین خاطر باید در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال دقت لازم را داشته باشید.

حال بیایید یک مقایسه کوتاه بین صرافی های ایرانی و خارجی داشته باشیم.

صرافی ایرانی بهتر است یا خارجی؟

جواب دادن به این پرسش کمی چالش برانگیز است زیرا هر فردی با توجه به میزان ریسک و ذهنیت و یا حتی معیارهایی که از صرافی های ارز دیجیتال دارد، آن ها را انتخاب می‌کند. به همین خاطر است که می گوییم پاسخ به این مبحث چالش برانگیز است.

با این حال بهترین صرافی های خارجی که میلیون‌ها نفر از آن ها استفاده می‌کنند بایننس، کوکوین هستند که می‌توانید با آن ها کار کنید. اما صرافی های ایرانی خوبی نیز وجود دارند که به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال

حال در ادامه تعدادی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما بتوانید با توجه به مطالبی که گفتیم صرافی مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما قبل از اینکه یک صرافی را انتخاب کنید ، بهتر است قوانینی که این صرافی ها دارند را مطالعه کنید تا دچار مشکل نشوید.

سؤالات زیادی برای پیدا کردن بهترین صرافی ارز دیجیتال در ایران وجود دارد مانند چه صرافی هایی اعتبار لازم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارند؟ آِیا آن ها مجوز فعالیت دارند؟ آیا این صرافی ها امنیت خوبی دارند یا خیر؟ و سؤالاتی از این قبیل که در این مقاله قصد داریم آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

صرافی نوبیتکس NOBITEX

 

صرافی نوبیتکس NOBITEX

 

این پلتفرم که یکی از صرافی های دانش بنیان است 25 ارز دیجیتال معروف را در بستر خود ارائه می‌دهد که شما می‌توانید به راحتی آن ها را خریداری کنید. حجم معاملات این صرافی ارز دیجیتال بسیار بالاست به طوری که اگر شما حساب بانک سپه داشته باشید می‌توانید مبالغ بالایی را در این پلتفرم ارز دیجیتال خریداری کنید.

کارمزدهایی که این صرافی ارز دیجیتال از شما می‌گیرد با توجه به دارایی شما محاسبه می‌کند به طور مثال اگر شما یک فرد مبتدی هستید این صرافی از شما 035/0 درصد کارمزد می‌گیرد و در مقابل خرید جفت ارزی مانند بیت کوین / تتر 015/0 درصد از شما دریافت می‌کند.

صرافی نوبیتکس چه مزایایی دارد:

داشتن فضایی برای تست یا همان محیط دمو

داشتن تعداد زیاد ارز نسبت به سایر صرافی های ارز دیجیتال درایران

پاسخگویی و پشتیبانی سریع

داشتن احراز هویتی سریع

ایجاد درامد با معرفی افراد به کمک لینک معرف برای افراد

معایب مهم صرافی نوبیتکس:

استفاده سخت از محیط آن

در مواقع شلوغ احراز هویت به کندی صورت می‌گیرد

قسمت امنیتی گیج کننده‌ای دارد

 

سایت ماهان تیموری معرفی صرافی نوبیتکس را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به  معایب و مزایا استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

 

صرافی ارز دیجیتال والکس

 

صرافی ارز دیجیتال والکس

 

این صرافی توسط دانشجوهای دانشگاه شریف تهران راه اندازی شده است که تعداد کاربران زیادی در آن مشغول خرید و فروش و به اصطلاح‌ترید هستند. با این وجود آن ها هدف خود را ایجاد بستری امن برای به دست آوردن درآمد دلاری  و حفظ سرمایه افراد می‌دانند. به این ترتیب مرحله احراز هویت آن کمی سختگیرانه تر است.

نکته بسیار مثبت این صرافی ارز دیجیتال این است که شما می‌توانید در این پلتفرم اردر گذاری و یا سفارش گذاری کنید و زمانی که قیمت به منطقه خاصی رسید اتوماتیک برای شما خرید و فروش انجام دهد. این موضوع می‌تواند کمی جذاب باشد زیرا بیشتر صرافی های ایرانی از این امکان برخوردار نیستند.

واریز و برداشت از حساب‌های داخلی به حساب این صرافی 72 ساعت زمان می‌برد با این وجود نرخ کارمزدی که این صرافی از شما دریافت می‌کند با توجه به معاملات 3 ماهه گذشته شما محاسبه می‌شود که 4/0 درصد است که هر چه تعداد معاملات شما بیشتر شود مبلغ آن کاهش می‌یابد. با این وجود کمترین میزان خرید 100 هزارتومان است.

صرافی والکس چه مزایایی دارد:

نحوه کار کردن با این پلتفرم بسیار ساده و روان است

پشتیبانی از ارزهای محبوب

پاسخگویی سریع و پشتیبانی سریع

احراز هویت به کمک ربات که روند را سریع‌تر می‌کند

ایجاد درآمد زایی به روش رفرالی یا کد معرف

معایب صرافی ارز دیجیتال والکس:

زمان برداشت از حساب مدت زمان زیادی طول می‌کشد

اپ مخصوص موبایل ندارد

محیط دمو ندارد

پشتیبان تلفنی ندارد

 

سایت ماهان تیموری معرفی صرافی والکس را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به مزایا و معایب  استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

 

صرافی ارز دیجیتال اکسیر

 

صرافی ارز دیجیتال اکسیر

 

صرافی اکسیر یکی از پلتفرم‌هایی است که ادعا دارد کیف پول آنلاینی که دارد از محیط امنی مانند پلتفرم آمازون برخوردار است. این سایت از افراد مبتدی مبلغ 0.025% کارمزد دریافت می‌کند. همچنین این صرافی دارای پشتیبانی تلفنی و تیکتی است که یکی از مزایای این پلتفرم می‌باشد.

با این وجود این صرافی محیط کاربری و روابط کاربری خوبی ندارد در عوض اپلیکیشن موبایل آن به خوبی بهینه سازی شده است و شما می‌توانید به راحتی با آن کار کنید.

محیط معاملاتی در صرافی اکسیر

این وب سایت کم‌ترین میزان اردر یا سفارش را مبلغ صد هزارتومن تعیین کرده است همچنین این صرافی ارز دیجیتال،15 رمز ارز در سبد خود دارد.

مزایای صرافی اکسیر:

پشتیبانی کردن از ارزهای محبوب

ایجاد درآمد به روش کد معرف یا کد رفرالی

آگاه سازی کاربران از مشکلات سایت

معایب صرافی اکسیر:

نداشتن رابط کاربری بهینه و عدم داشتن گرافیک حرفه‌ای

سرعت پایین اپلیکیشن تلفن همراه

نداشتن محیط دمو

 

 

سایت ماهان تیموری معرفی صرافی اکسیر را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به مزایا و معایب  استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

 

صرافی ارز دیجیتال ‏رابین کش

 

صرافی ارز دیجیتال ‏رابین کش

 

این صرافی که به تازگی وارد عرصه ارز دیجیتال شده است از ابزارهای حرفه و نوین بهره گرفته است. این پلتفرم امکان اردر گذاری در قیمت‌های بالاتر و پایین‌تر را محیا کرده است و مانند پلتفرم‌های خارجی دارای خرید در مارکت، Limit وStop-limit می‌باشد.

این امکان جدید به شما کمک می‌کند حد ضرر و حد سود برای معاملات خود قرار دهید و درنهایت معاملات خود را به صورت اتوماتیک انجام دهید.

معاملات در صرافی رابین کش

این صرافی حرفه‌ای از شبکه‌های انتقال مانند TRC 20 و ERC 20 و BEP2 پشتیبانی می‌کند. بنابراین موضوع می‌تواند مزیت خیلی خوبی برای نقل انتقالات برای شما باشد. همچنین این صرافی ارز دیجیتال توانسته با راه اندازی محیط آزمایشی این فرصت را برای افراد مبتدی به وجود آورد تا در محیطی واقعی معاملات آزمایش انجام دهند.

مزایای مهم صرافی رابین کش:

داشتن فضای استفاده راحت کاربران و طراحی عالی

داشتن محیط دمو

پشتیبانی از شبکه‌های TRC 20 و ERC 20 و BEP2

ایجاد درآمد به روش کد معرف

معایب صرافی ارز دیجیتال رابین کش:

نداشتن اپلیکیشن تلفن همراه

 

 

سایت ماهان تیموری معرفی صرافی رابین کش را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به مزایا و معایب  استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

 

معرفی صرافی ‏بیتستان

 

معرفی صرافی ‏بیتستان

 

این صرافی امکان معامله 60 ارز دیجیتال را فراهم کرده است با این وجود کارمزد نسبتاً بالای 1.5 درصدی را از کاربران خود دریافت می‌کند با این وجود ایم صرافی کیف پولی ندارد و هنگام خرید مستقیماً ارز را به کیف پول شما ارسال می‌کند.

محیط معاملات در صرافی بیتستان

این وب سایت به صورت 24 ساعته پاسخگوی سؤالات و مشکلات احتمالی شماست. این صرافی به گفته خود ، داری 29 کارمند است و دفتر مرکزی آن در دانشکده مدیریت تهران قرار دارد.

مزایای استفاده از صرافی بیتستان:

این صرافی دارای رابط کاربری مناسب است

ارزهایی که بسیار محبوب هستند را پشتیبانی می کند

امکان خرید و فروش بیش از 60 ارز

معایب صرافی بیتستان:

فاقد اپلیکیشن تلفن همراه

فاقد کیف پول داخلی

نداشتن محیط دمو

 

 

سایت ماهان تیموری معرفی صرافی بیتستان را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به مزایا و معایب  استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

 

کلام آخر

همان طور که گفتیم صرافی ارز دیجیتال زمان زیادی نیست که در ایران رواج پیدا کرده است به همین خاطر هر کدام از آن ها دارای مزایای و معایبی هستند اما معیارهایی برای انتخاب آن ها وجود دارد که شما می‌توانید با مطالعه آن ها بهترین صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید.

 

تجربه کاربران، میزان کارمزد، راحتی انجام معاملات، شفافیت، دارا بودن قابلیت پیگیری

صرافی نوبیتکس، صرافی والکس،‌ صرافی اکسیر، صرافی رابین کش، صرافی بیتستان از جمله صرافی های معتبر هستند. در مقاله به مزایا و معایب هر یک پرداخته ایم.

همین حالا شروع کن!

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید