چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود

چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود: اگر به توانایی‌ها و علایق دیگران توجه کنیم تصمیم گیری دشوار می شود. در واقع ما باید برای تصمیم گیری راجع به مسائل خود با بهترین مشاور خود مشورت کنیم و تمام جوانب خود را در نظر بگیریم در این جاست که به درستی می توانیم به خوبی تصمیم بگیریم. در این جاست که نمی توان گفت، تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با این موضوع بهتر است که مقاله زیر را به خوبی بررسی کنیم. عوامل زیر پاسخ به سوال است که چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود؟

استفاده بیش از حد از اینترنت

امروزه بدون استفاده از اینترنت نمی توان که مطالعه نمود و اطلاعات لازم را بدست آورد اما استفاده بیش از حد از آن باعث می شود که تمرکز خود را از دست بدهیم و نتوانیم تصمیم گیری کنیم و انتخاب درست داشته باشیم. در این جاست که می توان به این سوال پاسخ داد، که چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود، آن هم استفاده نادرست از اینترنت است.

از دست دادن تمرکز در حین تمرکز

 

از دست دادن تمرکز در حین تمرکز

 

سعی کنید که در هنگام تصمیم گیری تمرکز خود را افزایش دهید و یا حداقل آن را حفظ کنید چرا که بدون تمرکز نمی توان تصمیم خوبی گرفت. پس از روش های مختلفی برای کسب آن استفاده کنید و سعی کنید که این مهارت را افزایش دهید. به عنوان مثال تمرین کردن به وسیله ورزش های مانند یوگا و شنا می تواند به این مقوله کمک کنید.

نداشتن فاصله زمانی بین تصمیم و حس خوشحالی یا غم

در زمان تصمیم گیری بهترین کار این است که خیلی خشمگین و یا خیلی خوشحال نباشید، چرا که در این زمان بهترین تصمیم گیری را نخواهید داشت و تصمیم شما بر اساس غریزه شما خواهد بود و ممکن است که شما را به بی راه بکشاند پس سعی کنید که در زمان اینکه برای شما حادثه ایی پیش می آید نفس عمیق بکشید و کمی به خود فرصت بدهید و سپس بهترین انتخاب را داشته باشید. پس چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود ؟ زمانی که احساس خود را بیش از حد درگیر تصمیم بنماییم.

نداشتن یک ذهن آماده برای تصمیم گیری

 

نداشتن یک ذهن آماده برای تصمیم گیری

 

زمانی که یک ذهن آرام دارید می توانید راحت تر تصمیم بگیرید چرا که ذهن شما کاملا آماده این کار است و از مسائل حاشیه ایی دور شده است و در یک شرایط کامل مناسب می باشد. پس اگر یک ذهن آماده برای تصمیم گیری نداشته باشید می توان گفت که چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود ؟ زمانی که ذهن ما در جای دیگر است و هنوز با واقعیت مسئله برای تصمیم گیری روبه رو نشده است.

 

نداشتن مطالعه و آموختن مهارت در طول روز

کسی می تواند یک تصمیم گیری درست برای مسائل خود داشته باشد که مهارت های زیادی را در طول زندگی خود بیاموزید و توانایی های ذهنی و جسمی خود را بالا ببرد. در واقع شما برای بالا بردن کیفیت زندگی خود و گرفتن تصمیم های درست در زندگی خود دانش های خود را به روز می کنید.

پیشبینی نکردن عواقب تصمیم گیری

 

پیشبینی نکردن عواقب تصمیم گیری

 

بیش بینی کردن نتایج تصمیم گیری قبل از گرفتن آن به شما کمک خواهد که نتیجه ی مورد دلخواه خود را ببینید. پس اگر یک برنامه ریزی و پلن برای تصمیم گیری خود داشته باشید می توانید انتظار بالایی از خود در خصوص نتایج داشته باشید.
پس در پاسخ به این سوال که چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود ؟ می توان مجدد گفت که پیشبینی نکردن عواقب تصمیم گیری یکی از دلایل آن است.

عدم یادداشت‌ برداری در جلسه مذاکره

اگر در یک جلسه کاری و یا خانوادگی هستید، می توانید در حین آن نت برداری کنید تا در پایان جلسه و یا مذاکره خود
بتوانید یک تصمیم گیری اصولی داشته باشید.

گوش ندادن به صحبت های طرف مقابل

قبل از تصمیم گیری راجع به یک موضوع راجع به شخص و یا حتی خود بهتر است که تمام صحبت های طرف مقابل را به خوبی گوش کنید تا تصمیم گیری شما بدون قضاوت کردن باشد و بر اساس یک منطق درست گرفته شود و در این جا است که می توان مجدد به این سوال پاسخ داد که چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود ؟ در زمانی که به درستی گوش ندهیم و سریع تصمیم بگیرید.

سوال نکردن راجع به موضوع تصمیم گیری

در خصوص تصمیم گیری بهتر است که تمام سوالات خود را راجع به موضوع آن مطرح کنید. در واقع در این جا هیچ گونه ابهامی برای شما مطرح نخواهد شد و در پاسخ به سوال چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود ، می توانید بگوید که بهتر است تمام ابهامات موضوع تصمیم گیری برطرف شود تا به بهترین نتیجه رسید.

نداشتن هدف گذاری در تصمیم گیری

بهتر است قبل از تصمیم گیری، در مرحله اول هدف گذاری کنید که کدام تصمیم برای شما اولویت دارد. و سپس آن را انتخاب کنید تا به ترتیب به هدف های خود برسید.

 

عدم تفکر و ذهنیت سالم راجع به تصمیم گیری

 

عدم تفکر و ذهنیت سالم راجع به تصمیم گیری

 

فکر کردن درست رجه به تصمیم گیری موجب می شود که شما بهترین تصمیم را راجع به هدف خود بگیرید و در این جا مهم ترین مقوله لازم، تفکر است. بهتر است بدون تفکر هیچ کاری نکنید چون آن چه که نیاز دارید داشتن یک فکر درست برای گرفتن تصمیم در خصوص موضوع است. چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود ؟ آن جا که بدون فکر تصمیم گیری کنیم.

مرور نکردن وقایع رخ داده

بهترین تصمیم از مرور تمام وقایع می آید. ما برای تصمیم گرفتن باید تمرکز کنیم بر روی آن چه که در خصوص تصمیم گیری ما رخ داده است.

عدم تقویت سلامت روانی

بهتر است قبل از تصمیم گیری روحیه خود را تقویت کنید و از سلامت روحی خود مطمئن شوید چرا که ذهن سالم به یک روحیه ی خوب نیاز دارد. پس چه زمانی تصمیم گیری برای ما دشوار خواهد بود ؟ زمانی که روحیه ی راجع به ان موضوع نداشته باشیم.

کلام آخر

برای یک تصمیم گیری درست و آسان کردن شرایط ممکن برای آن بهتر است که تمام فاکتور های بالا را رعایت نماییم. در واقع اگر به این موارد گفته شده عمل نکنیم، تصمیم گیری درستی نخواهیم داشت و شرایط سخت و دشوار خواهد بود و دیگر تصمیم گیری ما بر اساس اصول و رویه پیش نخواهد رفت و به نتایج مطلوب نخواهیم رسید. شما می توانید با مطالعه این مقاله در سایت ماهان تیموری دانش خود را در خصوص گرفتن یک تصمیم درست بالا ببرید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز