ارز دنت چیست ؟

هر چیزی که به نحوی از پول و دارایی ما کم کند و ما راهی برای دفاع کردن از دارایی های خودمان را نداشته باشیم، اعصاب ما را به شکل قابل توجهی به هم می ریزد. مالیاتی که روی ماشین های خارجی کشیده می شود، مالیات بر ارزش افزوده ای که به رستوران ها پرداخت می کنیم تمام شدن مهلت اینترنت، در زمانی که هنوز قسمتی از حجم آن را مصرف نکرده ایم و… از این دست موارد هستند. تصور کنید در این میان کسب و کاری پیدا شود که بخواهد از این امور جلوگیری کند و ما را در این هزینه های به ظاهر ناچیز که در درازمدت بسیار زیاد می شود یاری کند.
ارز دنت، پروژه ای است که با استفاده از فناوری بلاکچین، قصد دارد از هزینه های مخابراتی که بی دلیل از ما کم می شود، جلوگیری کند. به عبارتی دنت قصد دارد کاری کند که داده های تلفن همراه به صورت آزاد در شبکه ها جریان داشته باشند.

همین ویژگی و ماموریت ارز دنت است که بسیاری از سرمایه گذاران حوزه ارز دیجیتال را به خود امیدوار کرده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا به صورت کامل و جامع با ارز دنت آشنا شوید و در نهایت بتوانید یک تصمیم درست برای سرمایه گذاری بگیرید.

ماموریت ارز دنت:

 

ماموریت ارز دنت

 

در همه جای دنیا وقتی که بازار رقابتی ایجاد می شود، اوضاع برای مشتریان بسیار ساده تر می شود زیرا کسب و کار ها مدام تلاش می کنند که در رقابت با دیگران پیروز شوند و از این طریق کاری کنند که مشتریان را به سمت و سوی خودشان جذب کنند.

برای مثال خدماتی که هتل های شهر مشهد به مسافران ارائه می دهند بسیار بیشتر از سایر شهر های کشور است. دلیلش هم این است که تعداد هتل‌ های پنج ستاره این شهر بسیار بیشتر از سایر شهرهاست. در نتیجه میان همه آنها برای جذب مسافر بیشتر رقابت وجود دارد.

اما زمانی که یک بازار انحصاری می شود، حق انتخاب مشتریان بسیار کاهش پیدا می کند و در نهایت کسب و کارها می توانند هر طور که دلشان می خواهد رفتار کنند. شرایط زمانی سخت تر می شود که مشتریان به محصولات این کسب و کارها نیاز مبرمی داشته باشند.

اپراتورهای تلفن همراه یکی از بهترین مثال ها برای بازار انحصاری هستند. شما به عنوان یک مشتری به محصولات آنها نیاز دارید و بدون آنها زندگی سختی پیش رو خواهید داشت. به همین دلیل ناچارید که هر شرایطی که آنها در نظر می گیرند را بپذیرید و از محصولات آنها استفاده کنید.

هدف اصلی پروژه ارز دنت این است که به مشتریان و مصرف کنندگان آزادی عمل بیشتری در زمینه استفاده از خدمات اپراتورها بدهد و کمی از قدرت انحصار این اپراتورها کم تر کند. پروژه دنت قصد ایجاد یک بازارجهانی را دارد که شرکت های مخابراتی تمام کشور های جهان می توانند در آن حضور داشته باشند. در ادامه مهم ترین ماموریت های پروژه دنت را برای شما بیان می کنیم.

کاهش هزینه های رومینگ کاربران

همانطور که گفتیم ارز دنت به دنبال ایجاد یک بازار جهانی است که در آن همه مصرف کنندگان می توانند در هر نقطه جهان به شبکه ای از اپراتورهای تلفن همراه دسترسی داشته باشند و مخابرات هر کشوری که تمایل داشته باشد می تواند در این شبکه جهانی عضو شود. در این صورت تمامی اپراتورهای تلفن همراه به هم متصل می شوند و این موضوع باعث می شود که هزینه های رومینگ تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

تبدیل داده تلفن همراه به عنوان یک کالا و خرید و فروش آن

همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، یکی از شرایطی که می تواند کمی ما را بهم بریزد تمام شدن مهلت بسته اینترنتمان در صورتی است که هنوز قسمتی از حجم آن باقی مانده باشد. متاسفانه ما تمام پول بسته را به اپراتور پرداخت می کنیم، اما در صورت تمام شدن مهلت بسته، هرچقدر از اینترنت که باقی مانده باشد، از بین می رود و پول آن به باد می رود.

پروژه ارز دنت با ایجاد یک بازار جهانی و شفاف سازی در دنیای ارتباطات به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا هر میزان از داده ای از بسته آنها باقی مانده است را در این بازار به فروش برسانند. در این صورت است که مصرف کنندگان هزینه اضافی بابت این امور پرداخت نمی کنند.

انتخاب شرکت ارائه داده تلفن همراه:

زمانی که شما به یک شبکه جهانی متصل باشید که در آن برندها و اپراتورهای مختلف تلفن همراه وجود داشته باشند، می توانید به راحتی از میان آنها هرکدام که خدمات بهتری به شما می دهند را انتخاب کنید. در چنین شرایطی می توان گفت که بازار اپراتور های تلفن همراه از یک بازار انحصاری به یک بازار رقابتی تبدیل می شود.

 

ارز دنت چیست؟

ارز دیجیتال دنت یک توکن بر پایه اتریوم است که با نماد DENT فعالیت خود را آغاز کرد. به عبارتی می توانیم بگوییم که در این بازار بسته های داده تلفن همراه به صورت قراردادهای هوشمند عرضه می شوند که این مورد به خودی خود از مزایای بسیاری برخوردار است. برنامه های موبایل دنت اصلی ترین رابط میان مشتریان است. دانلود برنامه دنت بسیار آسان است. گاهی اوقات دنت برای آنکه کاربران را ترغیب به دانلود اپلیکیشن کند، به صورت رایگان به آنها توکن DENT عرضه می کند. برنامه دنت در حال حاضر برای دو سیستم عامل ios و اندروید عرضه شده است.
طبق آمار سایت دنت در حال حاضر بیش از ۱۳ میلیون کاربر درحال خرید و فروش بسته های داده تلفن همراه خود به صورت توکن هستند.

بنیان گذاران ارز DENT

ترو کاتاجاینن (Tero Katajainen)، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل فعلی دنت است. پیش از راه اندازی دنت ترو سابقه معامله در فارکس را داشته است و مدتی هم در زمینه اپراتورهای تلفن همراه فعالیت داشته است.
میکو لیناماکی (Mikko Linnamaki)یکی دیگر از بنیانگذاران دنت است که پیش از دنت در زمینه معماری بنیادی شبکه فعالیت میکرد. اطلاعات او از پایگاه های داده و به طبع آن ساختار بلاکچین، لیداماکی را به یکی از کار راه انداز ترین افراد در این پروژه تبدیل کرده است.
آندریاس ولمر (Andreas Vollmer)یکی دیگر از بنیانگذاران دنت است که پیش از این یکی از توسعه دهندگان برنامه TDsoftware نیز بوده است.

آینده ارز دنت چگونه است؟

 

 

آینده ارز دنت چگونه است؟

 

در واقع با وجود آنکه در سال 2020 کارشناسان ارز دیجیتال اعتقاد زیادی به این توکن نداشتند، اما در سال گذشته زمانی که دنت برنامه و ماموریتش را شفاف تر کرد کمی توانست نظر کارشناسان را به خود جلب کند. انتظار می رود که این ارز پتانسیل زیادی برای سرمایه گذاری داشته باشد.

چطور ارز دنت را بخریم؟

شما می توانید ارز دنت را از انواع صرافی ها مانند صرافی بایننس، صرافی کوکوین، صرافی FTX و… را تهییه کنید و سپس آن را در کیف پولتان ذخیره کنید.
شما می توانید در انواع کیف پول های کوینومی، متامسک، مای اتر و… دنت های خودتان را ذخیره کنید.

کلام آخر

در این مقاله دنت را به شما معرفی کردیم. این ارز که بر بستر اترویم است و ماموریتی ارزشمند برای خودش تعریف کرده است، از این رو می توان به آينده آن امیدوار بود. همچنین این ارز روز به روز در حال ارتقای زیرساخت های خود است که از این نظر نیز امیدوار کننده است.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز