کاریزما یک مدیر را مدیریت می کند

همان طور که در مقاله های پیشین گفته شد، کاریزما نوعی یادگیری مهارت های مختلف است که فرد در زندگی شخصی و کاری خود به کار می گیرد. در واقع داشتن شخصیتی کاریزماتیک موجب میشود که اشخاص دیگر، آن فرد را الگوی خود قرار دهند و زندگی خود را شبیه به او، ارتقا دهند.

در این مقاله به موضوعاتی پیرامون کاریزما و مدیریت می پردازیم.

 

یک مدیر کاریزماتیک، چه ویژگی های شخصیتی دارد؟

یک مدیر کاریزماتیک، چه ویژگی های شخصیتی دارد؟

 

1.یک مدیر کاریزماتیک، حرف اخر را اول می زند.

یک مدیر کاریزماتیک، حرف اخر را اول می زند.

در بحث کاریزما و مدیر، همیشه یادمان باشد که اگر یک مدیر ویژگی های کاریزماتیکی داشته باشد می تواند عملکرد بسیار خوبی در مجموعه ی خود داشته باشد. در واقع اعتماد به نفس بالای این اشخاص باعث شده که در زندکی خود مسیر موفقیت را در پیش بگیرند.

۲. دیدگاه های مدیران کاریزماتیک متفاوت و روشن است

مدیران کاریزماتیک هدف های دور اندیشانه ایی دارند که وضعیت آینده یک سازمان را بهتر می تواند پیش بینی کنند.می توان گفت هر چقدر که این دیدگاه به دنیای واقعی کمتر متمایل باشد، پیروان آن بیشتر می خواهند که به سمت او متمایل شوند.و این موضوع از کاریزما و قدرت نشات گرفته است.

۳. قدرت بیان بسیار عالی

آنان  می توانند نظریات خود را به گونه ای که قابل فهم برای پیروان باشد ؛ بیان نمایند. این قدرت بدین شکل است که در برگیرنده نیازهای پیروان اشخاص است. از این رو از نیروی انگیزه بسیار بالایی برخوردار هستند. پس در نتیجه می توانند، کاریزما و مدیریت را در ذهن و زندگی خود وارد کنند.

4. اعتقاد راسخ به هدف

رهبران کاریزما به شدت به روی اهداف و نیازهای خود پای بند هستند و تمایل دارند که برای رسیدن به نیازهای خود هزینه های زیادی را پرداخت می کنند. در واقع کاریزما و قدرت آن ها را به تمایلاتشان نزدیک تر میکند.

5. رهبران کاریزماتیک وضعیت موجود را تغییر می دهند.

در این جا نقش کاریزما و قدرت بسیار مهم است به شکلی که می توانند حتی شرایط موجود و محیط خود را تغییر دهند و جامعه بیرونی خود را تحت تاثیر افکار و زندگی خو.د قرار دهند.

 

  1. مدیران کاریزماتیک محیط خود را به خوبی می شناسند

این گونه مدیران می توانند شرایط محیط زندگی و کاری خود را به خوبی بشناسند. و از پس مشکلات پیرامون خود حتی قبل از اتفاق افتادن این رویداد به ان پی ببرند.

  1. مدیران کاریزماتیک ویژگی های خارق العاده دارند.

در کاریزما و قدرت مسئله ایی که بسیار مهم است خلاقیت و نوآوری است. در واقع این میزان از خلاقیت به گونه ایی مهم بوده که از این افراد ویژگی های خارق العاده ساخته است.

 

چگونه کاریزمای خود را در مدیریت افزایش دهیم؟

   چگونه کاریزمای خود را در مدیریت افزایش دهیم؟

کسب مهارت های کاریزما به شدت مهم است و نگه داری آن از سمتی دیگر اهمیت ویژه ایی دارد. پس علاوه بر این که باید تلاش کنیم به سمت مهارت های لازمه برویم، بایستی حواسمان باشد که درگیر مسیرهای بی ربط دیگر نشویم و تلاش کنیم که حتی این مهارت ها را ارتقا دهیم.

  1. مدیران بایستی تعامل روز

    افزون با پیروان خود داشته باشند.

مدیران کاریزماتیک معمولا جملات را بدون اهداف هرگز بیان نمی کنند. در واقع فرستادن پیام برای پیروان خود را به راحتی بیان می کنند و می دانند چه کاری انجام دهند که، افراد انها تعامل بسبیار مناسبی با یک دیگر و با مدیر خود برقرار کنند و درک درستی از آن پیام ها داشته باشند.

در واقع کاریزماتیک ها با کمک تشبیهات موضوعی و استعارات، پیام را به مخاطبان می رسانند. در این جا کاریزماتیک و قدرت می داند که چه راهی بهترین روش برای ساخت یک قدرت مدیریتی است.

  1. روایت گر خوبی باشیم

در کاریزما و قدرت، نوع بیان و روایت آن بسیار مهم و تاثیر گذار است. در واقع  می توان  با کمک این دو رکن مهم؛ ارتباط بهتری میان شخص شنونده و گوینده برقرار نماید. اما قبل از آن که یک روایت گر خوب باشیم بایستی موضوع را به خوبی درک کنیم. خوب است بدانید که در کاریزما یادگیری داستان ها و اشعار ادبیات فارسی به شما کمک فراوانی خواهد کرد.

اگر می خواهیم یک سخنرانی و بیان خوب در مدیریت داشته باشیم؛ باید با ادبیات میانه خوبی ارتباط بگیریم و بخشی از هر روزمان را به خواندن اختصاص دهیم. اما استفاده از این حکایات در حرف های ما راحت نیست. تلاش کنیم که  ازآن ها کمک بگیریم تا بتوانیم با کاریزمای خاصی صحبت کنیم و حرف های یک مدیر برای پیروان آن ها خسته کننده نباشد.

  1. یک مدیر می داند کجا

    و چگونه رفتار و صحبت کند

اگر در یک گفت و گو و صحبت قرار گرفتیم، وضعیت مان با زمانی که سخنرانی می کنیم باید فرق کند. ما باید کاریزماتیک باشیم و آداب و رسوم و جایگاه یک دیگر را به خوبی بشناسیم؛ همچنین بهتر است که  به فرد مقابل مان احترام  دو طرفه بگذاریم؛ به  صحبت های طرف مقابل به دقت گوش کنیم و به آرامی صحبت کنیم با خوب گوش کردن ؛ هم به او احترام بگذاریم و هم پاسخی مناسب را در ذهن مان بپرورانیم.

از طرف دیگر؛ خودمان  را فردی که زیاد می داند معرفی نکنیم و به فرد مقابل این حس را منتقل کنیم که شخصی با ارزش است و یا پیروان یک مدیر می بایست در این جا با کاریزما و قدرت او به شدت درک و با آن ارتباط بگیرند.

کلام آخر

پس بنابراین، کاریزماتیک شدن هر مهارت دیگری نیاز به تمرین دارد، پس باید در مهم ترین سخنرانی، از نکاتی که به عنوان یک مدیر یاد گرفته ایم استفاده کنیم. در واقع کاریزما و قدرت به شکل خیلی مناسب توانسته قدرت نفوذ خود را در این جا نشان دهد و به ما گوید مدیری قدرتمند است که بتواند از کاریزمای خود به درستی استفاده کند و در این جا کاریزما در شکلی از قدرت نمایان شده است. ما در این مقاله به شما توضیح داده ایم که چگونه قدرت کاریزمایی در یک مدیر شکل می گرد و پیروان او نیز این خصوصیت الگو خواهند گرفت. و علاوه بر این زمانی که این قدرت در او شکل گرفت باید بداند که چطور از ان مراقبت کند و آن را به همین کل نگه دارد. با ماهان تیموری همراه باشید

 

 

 

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز