زبان بدن، راهی برای مذاکره بهتر

اینکه تشخیص دهیم فردی کاریزماتیک است یا خیر کار چندان سختی نیست. آنچه معمولا سخت است فهمیدن ویژگی های آن اشخاص است. بدین معنی که دقیقاً افراد کاریزماتیک، چه توانایی هایی دارند که اشخاص معمولی، دارای این ویژگی ها نیستند. اما برای اینکه ظاهری بهتر در کاریزما خود داشته باشید و یا از طریق آن مظور خودتان را از طریق کازیزما و زبان بدن به مخاطب بشناسانید، بهتر است که مهارت زبان بدن را به خوبی فرا بگیرید.
در زیر نمونه هایی از مهارت های زبان بدن را برای شما شرح داده ایم. که بهتر است برای درک بهتر آن، مقاله را به طور کامل بخوانید.

1. طرز نشستن در حالت خاص | کاریزما و زبان بدن

 

طرز نشستن در حالت خاص

 

خمیده نشستن می تواند به معنی بی احترامی به طرف مقابل باشد، زیرا در این صورت شخص مقابل فکر میکند که شما دیگر حوصله گوش دادن به او را ندارید و در نتیجه نوعی بی احترامی به او تلقی خواهد شد.
شما می توانید که به روی صندلی راست بشنید و کمی شانه های خود را شل کنید و یا اینکه به گونه ایی که انگار به صمدلی تیکه داده اید، در موقعیت خود قرار بگیرید. در واقع شاید نتوانید مدت زمان زیادی به این شکل به روی صندلی بشنیند اما در عوض می توانید به طرف مقابل حس امنیت و آرامش بدهید.
بهتر است بدانید که، مدل نشستن شما در طی مذاکره به شدت مهم بوده و حتی از این طریق شما کاریزمای مثبتی را به او منتقل خواهید کرد. در واقع این موضوع، بیانگر کاریزما و زبان بدن شماست.

2. درست ژست بگیرید | کاریزما و زبان بدن

می توان گفت که حرکات بدن قادر هستند که به مخاطب بگویند که شما فردی آگاه به حرکات بدنی و ذهنی خود هستید و به راحتی می توانید آن را کنترل کنید.
در طول صحبت کردن و مذاکره، سعی کنید ترس و اضطرابی نداشته باشید و یا اینکه با مدیریت حرکات دستان خود، به مخاطبان بگوید که آرامش خاصی در کلام شما وجود دارد و باعث می شود که آنها به شما جذب شوند.
زست گرفتن به این معنی نیست که به شخص های دیگر و یا طرف مقابل، بی اهمیت هستید و غرور خود را حفظ کرده اید. در اصل، ژست گرفتن بایستی به گونه ایی باشد که هدف شما از آن، تعامل بهتر با اجتماع و افراد است.

3. حرکات چشمی خود را کنترل کنید | کاریزما و زبان بدن

 

حرکات چشمی خود را کنترل کنید

 

حرکات چشمی از جمله مواردی است که در خصوص کاریزما و زبان بدن مهم بوده است، به شرطی که بتوانید از ان به درستی استفاده کنید. در واقع تماس چشمی شما می بایست حدودا 70 درصد در طی زمان صحبت، با طرف مقابل درگیر باشد. این کار سبب می شود که پیام خود را به مخاطب خود منتقل کنید و در نهایت او می تواند به شما اطمینان کند وکه شما در مقابل او، از تصمیم خود مطمعن هستید.
البته حواستان باشد که زیاده روی در نگاه تان نباشد، چرا که ممکن است طرف دیگر، احساس آرمش و راحتی نداشته باشد.
حرکات چشمی نباید به این صورت باشد که شخص به این فکر کند که قصد و منظور دیگری در نگاه کردن به اطراف مقابل دارید، چرا که این کار ویژگی رفتاری نامناسبی بوده و صورت خوشایندی نیز ندارد.

4. لبخند زدن و سرتکان دادن را به یاد داشته باشید. | کاریزما و زبان بدن

 

لبخند زدن و سرتکان دادن را به یاد داشته باشید

 

لبخند زدن و تاکید کردن با سر، اگر به درستی انجام شود، مهر تاییدی است بر حرف های اشخاص دیگر و همچنین شما از این طریق با کاریزما و زبان بدن خود، ارتباط خوبی با آنان بر سر موضوع خود برقرار می کنید.
به یاد داشته باشید که لبخندهای بی دلیل و زیادی خندیدن، نتیجه عکس خواهد داد و بهتر است که آن را کنترل کنید. به این دلیل که ممکن است شخص فکر کند، او را مسخره می کنید.
در واقع لبخند ملیح موجب می شود که شما فردی آرام و راحت و در عین حال نیز مصمم و جدی در کار به نظر برسید.

5. سعی کنید، قاطعانه دست بدهید| کاریزما و زبان بدن

 

سعی کنید، قاطعانه دست بدهید

 

طریقه ی دست دادن می تواند موارد زیادی به دو طرف منتقل کند و این موضوع در کاریزما و زبان بدن، به شدت مهم است، چرا که اگر شما با یک حالت شل و وضعیف دست بدهید، مخاطب فکر می کند که انسان کم انرژیی هستید و قدرت بالایی در عزت نفس خود ندارید و در مقابل اگر هم خیلی جدی، خشک و محکم دست بدهید، این مفهوم را می رساند که ذهنی پرخاشگر دارید. پس بهتر است که حد تعادل را در خود حفظ کنید.
دقت کنید، زمانی که دست می دهید، بهتر است که دست فرد مقابل را خیلی تکان ندهید که چرا که کاریزما و زبان بدن به ما یاد می دهد که با خوش رویی و لطافت به شخص دست بدهیم و خیلی زود دست او را رها نکیم، چون این کار نشان می دهد که شما بسیار عجله دارید.
همان طور که گفته شد، ضعیف دست دادن به معنی نداشتن عدم اعتماد به نفس و عزت نفس است. به این نکته هم توجه داشته باشید که بایستی موقعیت خود و طرف مقابل را نیز در نظر بگیرید.

7. به اندازه درست از شخص مقابل خود فاصله بگیرید

یکی از مهم ترین مشخصه ها در لیست خصوصیات افراد کاریزماتیک، رعایت فاطله بین دو نفر است. نزدیکی زیاد حس ناراحتی را در طرف روبه رو ایجاد کند و دور ماندن زیاد هم، اصلا مناسب نبوده است و نزدیکی زیاد موجب دوری مذاکره کننده نیز خواهد شد .

8. زبان بدن طرف مقابل را در نظر بگیرید.

در نظر گرفتن زبان بدن طرف مقابل، به شدت بر نوع تصمی گیری هر دو شخص بسیار موثر است و حتی گاهی بهتر است که شما زبان او را تکرار کنید.
در واقع کاریزما و زبان بدن به شما می گوید که، قبل از انجام این کار بهتر است که شرایط و موقعیت خودتان و شخصیت طرف مقابل را بشناسید. در واقع ممکن است برای او این کار زشت و ناپسند باشد و زمانی دیگر انجام حرکات در او حس مثبت و مورد تاییدی به وجود می آید.

کلام آخر

کاریزما نقش مهم و اساسی را در روابط شما ایفا می کند و زبان بدن نیز به شما کمک خواهد کرد که تاییدیه طرف مقابل را بگیرید و صحبت و قرار داد خود را به شکل مثبتی پیش ببرید. و به نتیجه دلخواه خود برسید. دراین مقاله تاثیرات زبان بدن بر زندگی کاری و شخصی شما به طور کامل توضیحح داده شده است و بهتر است برای ارتقای آن و پرورش کاریزما و زبان بدن به این نکات مهم توجه فرمایید. با ماهان تیموری همراه باشید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز