برندینگ در تبلیغات

تا به حال به تبلیغات برندهای معروف در تلویزیون، اتوبان ها و رسانه های اجتماعی دقت کرده اید؟
چرا برندهای معروف با اینکه موفق هستند اما باز هم هزینه های زیادی را برای تبلیغات در انواع مختلف در نظر می گیرند؟

برندینگ در تبلیغات یکی از موارد مهمی است که بسیاری از کسب و کارهای بزرگ به اهمیت آن پی برده اند و جدای از اینکه با چه پلتفرمی آن را پیاده سازی می کنند، هزینه ای زیادی را برای آن در نظر گرفته اند به همین خاطر قصد داریم در این مقاله این موضوع را مورد بررسی قرار داده و به سؤالات بالا پاسخ دهیم.

شرکت هایی که از روش برندینگ در تبلیغات استفاده می کنند معمولاً بر ارتباط با مشتریان در هر دو سطح احساسی و فکری متمرکز هستند تا تصویری منحصر به فرد و به یاد ماندنی از برند را فراتر از محصولات و خدمات خود ایجاد کنند. به طور مثال شرکت هایی مانند پاک ،کوکاکولا ، اپل، شامپو گل‌رنگ، پرژک از این موضوع به روشنی استفاده می کنند.

حال با این توضیح کوتاه، بیایید تعریف ساده ای از برندینگ و تبلیغات به صورت جدا گانه داشته باشیم. و بعد از به بررسی مفهوم برندینگ در تبلیغات بپردازیم.

برندینگ چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده در مورد این موضوع صحبت کنیم باید بگوییم، برندینگ یا همان برند سازی روشی است که شما به وسیله آن کسب و کار خود را به دیگران معرفی و به کمک آن توجه مخاطب را به خود جلب می کنید.

تبلیغات چیست؟

تبلیغات فرآیندی است که در آن یک محصول ، برند یا خدمات به منظور جلب علاقه، تعامل و فروش مورد استفاده قرار می گیرد. تبلیغات به اشکال مختلف، از کپی گرفته تا ویدیوی تعاملی وجود دارد که تبدیل به یکی از ویژگی های مهم برای برندینگ و در نهایت فروش شده اند.اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که تبلیغات با بازاریابی متفاوت است زیرا هزینه آن پرداخت می شود و ایجاد کننده یک آگهی کنترل کامل بر محتوا و پیام دارد.

تفاوت برندینگ و تبلیغات

 

تفاوت برندینگ و تبلیغات

 

اگر کسب و کاری راه اندازی کرده اید، احتمالاً به تبلیغات آن نیز فکر کرده اید. اما در مقابل ممکن است به برند سازی آن گونه که باید توجه نکرده باشید . این موضوع شاید به این دلیل است که مرز بین تبلیغات و برند سازی همیشه برای همه مشخص نیست. بنابراین درک تفاوت این دو حوزه بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند روابط خود را با مشتریان خود توسعه دهید و ماندگاری خود را در بازار تضمین کنید.
با این اوصاف بیایید به طور خلاصه تفاوت های برند سازی در مقابل تبلیغات را بررسی کنیم تا در نهایت بتوانید از این مفهوم به خوبی در کسب و کار خود استفاده کنید.

برندینگ وعده شما به مشتری است

برند سازی به هویت و کسب و کار شما مربوط و باعث می‌شود مشتری به محصول یا خدمات شما وفادار باشد. ازنظر هویت ، این موضوع شامل لوگو و اسم برند و رنگ‌ها و برچسب‌های برند شما می‌شود، که همگی نحوه تفکر مشتریان در مورد شما را شکل می‌دهند. به همین خاطر برندینگ به ایجاد روابط با مشتریان شما کمک می کند زیرا موضوعی ثابت را منتقل کرده که مشتریان شما هم آن را می دانند و انتظار همان کار را از شما دارند.
برند شما همچنین شامل لحنی است که در تبلیغات، پست های رسانه های اجتماعی و خبرنامه ها استفاده می کنید. به طور کلی برندینگ باعث گسترش جامعه مخاطب کسب و کار شما؛ رفتار شما با کارمندان و هر تأثیر دیگری که کسب و کار شما در عموم می شود.

به عنوان مثال، اگر شما صاحب یک رستوران هستید، مشتریان شما انتظار دارند که ظاهر و احساس خاصی به آن داشته باشد. ممکن است شما رستورانی داشته باشید که در آن برنامه های شادی اجرا می کنید و یا برنامه های سرگرم کننده ای را برای مشتریان خود تدارک دیده باشید.

تبلیغات آگاهی در مورد کسب و کار شما را گسترش می دهد

 

تبلیغات آگاهی در مورد کسب و کار شما را گسترش می دهد

 

تبلیغات بخشی از برندینگ کسب و کار شما است . بنابراین باید نشان دهنده رسالت و ارزش های شرکت شما باشد . اما در عین حال در ارتباط با کالاها و خدمات شما به مخاطبان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین می تواند از طریق کمپین های تبلیغاتی آنلاین، تبلیغات رسانه های اجتماعی یا حتی رسانه های سنتی مانند تلوزیون، روزنامه ف تراکت ، بیلبورد و … مورد استفاده قرار گیرد. از طرفی تبلیغات مخاطبان زیاد را به طور کلی هدف قرار می دهد که این موضوع راهی برای متقاعد کردن مخاطبان زیاد برای انجام یک اقدام خاص، مانند ورود به فروشگاه شما یا خرید آنلاین است.

مطمئناً، تبلیغات راهی عالی برای نشان دادن برند شما برای عموم مردم است. بنابراین اگر مشتریان نام شما را نشنیده باشند، بعید است از محصولات شما استفاده کنند. اگر پیشنهاد ویژه ای دارید ، تبلیغات راه خوبی برای اطلاع رسانی است. اما چیزی که باعث می شود افراد به صورت مکرر از محصولات شما استفاده کنند برندینگ است. این چیزی است که به مشتریان شما می گوید که از کسب و کار شما چه انتظاراتی می توانند داشته باشند. اگر این کار را انجام دهید، برای سال‌های متمادی مشتریان وفاداری خواهید داشت که بارها و بارها از شما خرید می کنند.

چه کسب و کارهایی باید از برندینگ در تبلیغات استفاده کنند

شما برای رشد کسب و کار خود برند خود را تبلیغ کنید، اگر می خواهید کسب و کار شما در دنیای تجارت بین رقبایی که دارید متمایز باشد و جایگاهی در صنعت ایجاد کند، باید یک برنامه منسجم برای برند سازی کسب و کار خود داشته باشید. برندینگ در تبلیغات یک تلاش دشوار و چند وجهی است که نیاز به برنامه ریزی دقیق و تفکر هوشمندانه در مورد اینکه چه چیزی کسب و کار شما را خاص می کند و چه چیزی آن را از رقبای خود متمایز می کند، دارد.
برندینگ در تبلیغات به معنای تقویت هویت برای شرکت شماست که یک شبه هم اتفاق نمی‌افتد، اما می‌توانید گام‌های دقیقی برای طراحی استراتژی بردارید که به شما در ایجاد تصویری برای شرکتتان در بلندمدت کمک می کند.

چگونه از برندینگ در تبلیغات استفاده کنیم؟

حضور فیزیکی قدرتمندی داشته باشید

اگر می خواهید برند شما زبان زد خاص و عام شود، اولین قدم این است که مطمئن شوید مردم شما را می بینند. شرکت و یا کسب و کار خود را در جایی تأسیس کنید که جلوی دید مردم باشد. از طرفی باید برند خود را در مکان هایی که مردم می بینند تبلیغ کنید. شما می توانید برای اطمینان حاصل کنید که شرکت و کارمندان شما در رویدادهای مهمی که فرصت هایی برای ارتقای شرکت شما است، حضور دارند. هیچ کس نمی تواند یک برند نامرئی را تبلیغ کند، بنابراین در رویدادها شرکت کرده و غرفه هایی را در آنجا داشته باشید.

برند شما باید ازنظر فکری برای مردم جذاب باشد

شما برای اینکه بتوانید از برندینگ در تبلیغات به درستی استفاده کنید جذابیت هایی را به وجود آورید که احساسات و تفکر افراد را تحت تاثیر قرار داده است. درباره سؤالات خاصی که ممکن است افراد در مورد کسب و کار شما داشته باشند و اینکه چگونه می توانید پاسخ های صادقانه منطقی به آن ها ارائه دهید فکر کنید. از خود سؤالاتی مانند موارد زیر بپرسید:

• چه چیزی شما را از رقبای خود متمایز می کند؟
• جامعه شما را چگونه می بیند؟
• آیا نظرات و ایده های منحصر به فردی برای به اشتراک گذاشتن دارید؟

 

مزایای برندینگ در تبلیغات

 

مزایای برندینگ در تبلیغات

 

تبلیغات باعث ایجاد آگاهی از برند می شود

در مورد نام برند، محصول، قیمت و … اطلاعاتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. تبلیغات با برجسته کردن ویژگی های منحصر به فرد برند به تشخیص برند در ذهن مصرف کنندگان کمک می کند. با هدایت تبلیغات، مشتریان قادر به شناسایی و انتخاب یک برند خاص و زمانی که به آن نیاز دارند، می‌شوند. به این ترتیب، آگاهی از برند و همچنین شناخت خدمات یا محصولات شرکت ایجاد می شود که منجر به فروش می شود.

تبلیغات از طریق پیام های متقاعدکننده ارسال می شود

«ساده بیان کن. آن را به یاد ماندنی کن. تماشای آن را جذاب کن، و مهم‌تر از همه، خواندن آن را سرگرم کننده کن.» – لئو برنت
یکی دیگر از مزایای برندینگ در تبلیغات این است که ارزش منحصر به فرد برند شما در اختیار مخاطب قرار می گیرد و پیام های خاصی را به مخاطب منتقل می کند، بنابراین مصرف کنندگان ارزش آن را نسبت به محصولات رقیب تشخیص می دهند. بنابراین شما می توانید برای متقاعد کردن افراد از طریق موارد زیر اقدام کنید:

پیام های خلاقانه

 

پیام های خلاقانه

 

پیام‌های خلاقانه مخاطبان را به راحتی متقاعد می کنند زیرا برای حواس جذاب هستند و ارتباط عاطفی با مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کنند. شرکت از آن‌ها در تبلیغات تلویزیونی، مجلات، بیلبوردها، پوسترها و غیره استفاده می کنند. آن‌ها می توانند خنده دار یا حتی درام باشند که برند شما را معرفی می کنند.

رونمایی از محصول در نمایشگاه های تجاری

رونمایی از محصولات در نمایشگاه‌ها به مشتریان این امکان را می‌دهد که با شما ارتباط برقرار کنند و محصول را در زمان واقعی ببینند، با یک متخصص محصول صحبت کنند و قبل از خرید در مورد ویژگی‌ها سؤالات خود را بپرسند.

استفاده از تأییدیه افراد مشهور

تأیید افراد مشهور در مدیریت برند بسیار تأثیرگذار است زیرا شرکت ها از آن‌ها برای اهداف بازاریابی استفاده می کنند. به عنوان مثال شهر فرش را در نظر بگیرید. آن ها برای فروش محصولات خود از بازیگران معروف استفاده می کنند.

تبلیغات مانند یک یادآور عمل می کند

یادآوری به مشتری یکی دیگر از مزایای برندینگ در تبلیغات است. به زبان ساده، تبلیغات خاطره برند را دوباره در ذهن مشتریان زنده نگه می دارد که در نهایت منجر به موفقیت مدیریت برند می شود. در واقع، برخی از استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی حتی ممکن است به افزایش فروش منجر شوند.

کلام آخر

برندینگ در تبلیغات یکی از روش های بسیار عالی برای رشد کسب و کار و شهرت شماست که در این مقاله مزایا و چگونگی اجرای آن را مورد بررسی قرار دادیم . از طرف دیگر ما در این مقاله تفاوت برندینگ و بازاریابی را بیان کردم و به این موضوع اشاره کردیم که اگر برندینگ و تبلیغات با هم مورد استفاده قرار بگیرند، می تواند موفقیت کسب و کار شما را در بازار رقابت تضمین کند.
با این توضیحات به نظر شما برندینگ در تبلیغات چه مزایای دیگری دارد؟
لطفاً نظر ارزشمند خود را با ما یعنی تیم ماهان تیموری در میان بگذارید؟

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز