کمپین تبلیغاتی چیست؟

تا به حال دیده اید که یک کار از دست یک نفر به تنهایی بر نمی آید و یا اینکه حتما دیده اید که زمانی یک کار را به صورت جمعی انجام می دهید بسیار موثرتر است و در نتیجه به خوبی می توانید به هدف خود برسید.

کمپین تبلیغاتی نیز همین است. خیلی ها در مواجه به این مفهوم دچار استرس می شوند که آیا من از پس این کار بر می آییم؟ کمپین تبلیغاتی کار پیچیده ایی نیست اما بایستی با علم و آگاهی کامل انجام شود.

در واقع مفهوم کمپین تبلیغاتی به معنی تبلیغات گسترده در شبکه های مجازی، سایت ها، رپرتاژ و دیگر موارد است که یک تبلیغات و یا چند تبلیغ طراحی و سپس منتشر خواهد شد.

در این جا بازاریابی دیجیتالی در یک طیف گسترده  صورت می گیرد  که اثرات آن طولانی مدت است و حتی تا بعد ها مخاطبان ممکن است این تبلیغات را ببینند و سپس به سمت آن جذب می شود.

در هنگام طراحی کمپین تبلیغاتی بایستی تمام اصول بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ رعایت شود تا در نتیجه به هدف یکسان برسند.

چرا کمپین تبلیغاتی مهم است؟

کمپین تبلیغاتی در واقع به شما کمک خواهد کرد که در استراتژی اهداف خود بهتر عمل کنید.

و با شناسایی مخاطبان خود به بیشترین سود ممکنه خواهید رسید و در نتیجه می توان گفت که شما تبلیغات خود را هدفمند انجام داده اید.

اینکه شما بیشترین لایک و یا کامنت را بخورید درگیری ما نیست، بلکه آنچه که مهم است این بوده که مشتریان شما به صورت ثابت برایتان باقی بماند.

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام چیست؟

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام چیست؟

این کمپین تبلیغاتی به منظور جذب مشتری در فضای مجازی است که در این جا با گذاشتن محتوای خلاق و جذاب امکان پذیر است موجب می شود که در راستای تبلیغات شخص، مشتریان او بیشتر شده و در نتیجه نیز فروش او بالاتر خواهد رفت.

دقت کنید که به پیج های هدف تبلیغات خود را بدهید چرا که ممکن است بازدید شما بالا رود ولی کسی از آن قشر محصولات شما را خریداری نکند.

مراحل یک راه اندازی کمپین تبلیغاتی

 1. تعیین هدف کمپین

اولین مرحله ایی که شما بایستی آن را انجام دهید این است که هدف کمپین خود را مشخص کنید و بدانید که اهداف از راه اندازی این کمپین چیست و سپس آن را اجرا کنید.

اگر اهداف خود را سازمان دهی نکنید نمی توانید به نتایج مورد نظر خود برسید.

مشخص کنید که می خواهید بفروشید یا اینکه یک کسب و کار نوین هستید که کسی شما را نمی شناسند. پس اگر این هدف شما بود بایستی در تمام بسترها تبلیغ کنید ولی اگر شناخته شده بودید و صرفا می خواستید که فروش خود را بالا ببرید بهتر است که تبلیغات عمده خود را در همین بستر به کار ببرید. پس مهم ترین کار در کمپین تبلیغاتی این است که بدانید چه چیزی از برند خود می خواهید.

 1. مخاطب خود را مشخص کنید

مخاطب خود را مشخص کنید

زمانی که می خواهید یک کمپین تبلیغاتی را ایجاد کنید باید بدانید که با چه مخاطبی می خواهید مواجه شوید. سن،جنس،سلیقه و محل زندگی از جمله مواردی است که باید به آن توجه کنید.

به طور مثال می خواهید که برای لباس زنانه تبلیغ بروید و کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید. پس در این جا شما با جنس زن روبه رو هستید و می خواهید اجناس فروشگاه خود را به آن ها بفروشید. حال بروید برای بسترهای تبلیغات طراحی کنید که جامع هدف آن ها مردان است و در نتیجه به هدف خود نخواهید رسید و فروش نیز نخواهید داشت. پس می توان گفت که اگر بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و بر اساس آن پیج ها وسایت های هدف را درنظر بگیرید، دیگر خودتان نتیجه این کار را باید بر عهده بگیرید.

 

 1. مخاطبان خود را باید دسته بندی کنید

زمانی که می خوانید یک محصول را بفروشید دقیقا مشخص کنید که مخاطبان چه سنی و یا چه گروهی می توانند این محصول را بخرند و یا زمانی که چندین محصول دارید بایستی که کاملا در کمپین تبلیغاتی معیین کنید که این محصولات ارائه شده برای کدام مخاطب مخاطب مناسب نبوده و یا برعکس مفید تر است.

 

 

 

 1. بودجه خود را مشخص کنید

بودجه خود را مشخص کنید

در کمپین تبلیغاتی یکی دیگر از مسائلی که بایستی رعایت شود تعین بودجه و مبلغ مشخص شده از قبل از شروع آن کمپین تعیین گردد.

در واقع شما کمپین تبلیغاتی خود را بر اساس میزان بودجه ایی که دارید طراحی و به طرق مختلف آن را به اشتراک می گذارید. هر چه بودجه شما بیشتر باشد میزان اینکه شما تبلیغاتی بیشتری انجام دهید، بالاتر است و برعکس هرچه این میزان کمتر باشد، دست شما در این خصوص بسته تر است.

 

Kpi. 5 خود را بررسی کنید

این نرخ میزان نتایج شما را معین می کرد یعنی در آخر شما میتوانید که ببینید آیا تبلیغاتتان موثر بوده و یا خیر که از طریق همین مورد را می توانید ببینید.

 

6.بسترهای انتشار را مشخص کنید

زمانی که یک کمپین تبلیغاتی را بستید، بعد از آن بایستی که بدانید در کدام از فضا های تبلیغاتی می خواهید این کار صورت بگیرد.

در واقع با توجه به اینکه کدام از این فضا ها به کار شما نزدیک است انتخاب نمایید و سپس انتشار آن را شروع کنید.

در واقع گاهی فضای شما به سایت های خبری نزدیک تر است و آن را مناسب تر می دانید. در مواردی دیگر می خواهید آن را در فضای اینستاگرام انتشار کنید پس بایستی بر اساس همان مطلب خود را منتشر کنید.

در صورتی دیگر نیز ممکن است برنامه ریزی محتوایی شما ویدیو باشد پس بهتر است فضای را انتخاب کنید که صرفا برای این کار باشد چرا که کسی که به دنبال این موضوع است همان بستر را سرچ می کنید.

به صورت کلی این موراد شامل :

 • سئو
 • تبلیغات گوگل
 • شبکه های اجتماعی
 • بنری در سایت
 • پیامکی
 • موبایلی مانند اپلیکیشن ها وبازی های مختلف

همه این موارد بایستی به درستی صورت بگیرد و نتایج درستی را ارائه دهد. در واقع کمپین تبیلغاتی چنانچه این مراحل را طی نکند نمی تواند نتیجه بخش باشد. در واقع شما بایستی هم مراحل را رعایت کنید و هم بدانید که از چه ابزارهایی می خواهید استفاده کنید.

بهترین و موفق ترین کمپین های تبلیغاتی

 1. نایک

شعار این کمپین تبلیغاتی این بود که فقط انجامش بده! در واقع این شعار بدین معنی بود که در هر صورت آن را انجام بده و اگر می خواهید در هر حوزه ایی رشد کنید بهتر است که آن را فقط پیاده کنید و به دنبال بهانه جدید نباشید.

در واقع این شعار با احساسات مخاطب بازی میکند و به او نشان می دهد که می تواند بر توان خود تکیه کند و کارش را انجام دهد.

و بعد از آن در غالب همین جمله شروع به فروش کردند که نتایج بسیار خوبی را برای آن ها داشت.

 

 1. کمپین کوکاکولا

کمپین کوکاکولا

کمپین تبلیغاتی این کوکاکولا با این موضوع شروع شد که این برند با درج نام های مختلف بر روی محصول خود، ان ها را در اختیار مشتری می گذاشت یعنی بدین منظور که شخص با دیدن اسم های مختلف ترغیب شوند و آن را بخرند.

در این جا نکته ایی که مهم بود، فرد محصولی را که اسم خودش روی آن درج نشده بود، خریداری می نمود در حالی که به او ربطی نداشت.

چیزی که در اجرای یک کمپین تبلیغاتی در این جا مهم بوده این است که، شما بایستی به خلاقیت خود مخاطب را به سمت کمپین تبلیغاتی خود بکشانید. در واقع این موضوع خیلی ربطی به محصول شما به صورت مستقیم ندارد اما به صورت غیر مستقیم برای شما جذب مشتری می آفریند.

 

نمونه های کمپین تبلیغاتی موفق ایرانی

 1. کمپین تبلیغاتی اسنپ، اسنپ جوابه

اسنپ با گسترش فعالیت خود در زمینه های مختلف توانست که با شعارهای تبلیغاتی متفاوت در کنار وسعت فعالیت خود، مشتریان زیادی را به سمت بخش های مختلف بکشاند.

 

 1. برند سیف یا جادو سیف

این برند شیوه تبلیغاتی اینفلوئنسر مارکتینگ همراه با یک بازیگر را راه اندازی کرد و کمپین تبلیغاتی خود را با ساخت ویدیو و سپس انتشار آن از طریق  پلتفرم های مختلف را شروع کرد که نتایج بسیار خوبی را به دست آورد.

 

 1. شهر فرش

شهر فرش

این برند نیز مانند برند بالا با استفاده از ویدیوهایی که یک بازیگر در آن بازی می کرد، انتشار پیدا کرد. واین کمپین تبلیغاتی نیز با توجه به همه گیری انتشار توانست نتایج خوبی را نشان دهد.

 1. تکنولایف

این برند فروشگاهی که در زمینه فروش وسایل الکترونیکی شروع به فعالیت کرد با شعار اینکه 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی مشتریان خواهد بود، توانست به خوبی از کمپین تبلیغاتی خود نتایج بسیار خوبی را بگیرد. پس می تواند گفت داشتن این مزایا و استفاده درست از آن در کمپین تبلیغاتی توانست برای آن بسیار سود ده باشد.

 

کلام آخر

در مقاله کمپین تبلیغاتی در سایت استاد ماهان تیموری به طور کامل برای شما توضیح داده ایم که  در وهله اول، معنای و مفهوم این موضوع چیست و چه مزایایی دارد و همچنین شما چگونه می توانید یک کمپین تبلیغاتی خوب اجرا کنید.

در واقع اجرای این کمپین تبلیغاتی به شدت بر این موضوع تاثیر دارد که شما به درستی آن را انجام دهید. ما در این بحث به شما تک تک این موارد را توضیح داده ایم که بتواند با اجرای درست و اصولی جذب مشتری داشته و بتوانید به خواسته خود برسید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز