آموزش گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

در سال های گذشته ، اکانت های تائید شده در اینستاگرام قابلیت گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام را به صورت خاص در اختیار داشته اند.  به همین خاطر هر فردی می توانست با کشیدن صفحه به بالا وارد لینکی شود که آن ها درون آن قرار داده بودند. این ویژگی جذاب در آن زمان طرفداران زیادی پیدا کرد ، در نتیجه افراد به دنبال این بودند که بدانند، نحوه گذاشتن see more در استوری چگونه است .

این ویژگی مفید نه تنها برای اینفلوئنسرها، بلکه برای کسب ‌و کارها و تقریباً هر کسی است که می‌خواست محتوای آنلاین را از طریق استوری‌ها به اشتراک بگذارد، بدون اینکه مجبور باشد افراد را به لینک موجود در بایو اینستاگرام خود هدایت کند، انجام می داد.

با این حال، همه این سبک  با معرفی افزودن لینک به استوری به صورت استیکر، تغییر کرد. اینستاگرام به‌عنوان بخشی از به‌روزرسانی‌های خود، ویژگی Link Sticker را برای کاربران سراسر جهان عرضه کرده است.  در این روش به‌ جای اینکه مخاطب صفحه را بالا بکشد، ، پیوندهای مورد نظر داخل استوری اینستاگرام را که به‌عنوان یک برچسب روی صفحه نمایش داده می‌شوند، در دسترس همه افراد قرار داد.

از طرفی طبق آماری که از طرف اینستاگرام منتشر شد، بیش از 50 درصد افراد روی این لینک ها کلیک می کنند که آمار بسیار بالایی است. به همین خاطر این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برای رونق کسب و کارتان برخوردار است .

لینک گذاری در قسمت بایو اینستاگرام

تا به حال این سؤال برایتان پیش آمده است که  افزودن لینک به استوری چگونه انجام می شود؟
اگر شما هم دوست دارید لینک وب سایت و یا لینک یک برنامه خاص را در استوری های خود قرار دهید تا بازدیدکنندگان و دنبال کنندگان شما از آن استفاده کنند این مقاله را از دست ندهید چون قرار است این موضوع را به صورت حرفه ای به شما آموزش دهیم.
خوب شاید شما بگویید من نیازی به این کار ندارم و دنبال کنندگان من خودشان می دانند من چه کاری انجام می دهم، اما باید به شما بگوییم که شما می توانید با همین یک کار ساده بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید و اگر محصول یا خدماتی دارید راحت تر به فروش برسانید.
با این وجود یک خبر خوب برای شما داریم که گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام می تواند یک امکان ویژه برای شما فراهم می‌کند. این نکته بیان می‌کند که شما در قسمت بیو اینستاگرام فقط می توانید یک لینک قرار دهید اما اگر بخواهید در استوری خود می توانید چندین لینک قرار دهید.
با این حال شاید در اینجا این سؤال پیش بیاید که خوب این موضوع به چه کار من می آید؟ جواب این سؤال بسیار ساده است. وقتی شما در چندین شبکه اجتماعی فعال باشید و یا وب سایت و یا حتی اپلیکیشن خاصی داشته باشید همه این موارد را می توانید در استوری خود قرار دهید.

آیا همه می توانند افزودن لینک به استوری را انجام داد؟

 

آیا همه می توانند گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام را انجام داد

 

خیلی از ویژگی هایی که در اینستاگرام می بینید قبلاً برای افراد معمولی فعال نبود و فقط افراد خاصی می توانستند از آن امکانات استفاده کنند به طور مثال فقط افرادی که تیک آبی را دریافت کرده بودند، می توانستند از این ویژگی جالب استفاده کنند ، به همین خاطر خیلی از افراد به دنبال این بودند که نحوه گذاشتن see more در استوری  را یاد بگیرند. اما اکنون این امکان در دسترس همه است و همه می توانند از آن استفاده کنند.
خوب حالا می رویم سر اصل مطلب و به شما آموزش گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام را آموزش می دهیم.

 

پیشنهاد ما به شما : نبودن گزینه موزیک در استوری

 

آموزش گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

 

آموزش گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

 

خوب مانند هر کار دیگری که می خواهیم انجام دهیم گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام هم مراحل خاص خود را دارد که با دنبال کردن مسیری که به شما می گوییم می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

1. به قسمت استوری بروید

زمانی که شما برنامه اینستاگرام خود را باز کردید می توانید با کشیدن صفحه به سمت راست وارد قسمت استوری خود شوید. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که اگر اینستاگرام شما فارسی است صفحه را به سمت چپ می کشید. حتی می توانید روی عکس خود بزنید و وارد قسمت استوری اینستاگرام شوید و از آن استفاده کنید.

2. به قسمت استیکرها بروید

قدم بعدی این است که به قسمت استیکرها بروید و طبق تصویر روی گزینه لینک بزنید تا صفحه دیگری مانند عکس دوم برای شما باز شود. زمانی که این کار را انجام دادید می توانید لینک مورد نظر خود را داخل کادر کپی کنید. که با این کار لینک روی صفحه اصلی استوری ظاهر می شود.

شما برای بارگذاری لینک های دیگر نیز می توانید همین مسیر را طی کنید و کار گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام را به همین راحتی انجام دهید.
با همه این تفاسیر زمانی که شما کار گذاشتن لینک در اینستاگرام را انجام می دهید می توانید تعامل وب سایت و یا صفحات مجازی خود را بالا ببرید و در نهایت فروش خود را افزایش دهید و یا حتی فرآیند فروش را برای مشتریان خود راحت تر کنید.
به طور مثال شما می توانید لینک صفحه خرید محصولات خود را داخل این لینک ها قرار دهید تا آن ها بتوانند خرید خود را به راحتی انجام دهند . حتی شما با این کار می توانید مخاطبین خود را نیز با وب سایت یا هر پلتفرم دیگری که با آن کار می‌کنید آشنا کنید. زمانی که شما بتوانید تعداد تماس های خود را با مخاطب خود افزایش دهید ، این موضوع باعث می شود در نهایت فروش خود را چندین برابر کنید.

3. به مخاطبین خود بگویید چه کاری باید انجام دهید

 

به مخاطبین خود بگویید چه کاری باید انجام دهید

 

اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد که رعایت آن می تواند گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام را ثمربخش تر کند. این نکته بیان می‌کند که لینک گذاری در استوری به تنهایی نمی تواند مخاطب شما را ترغیب کند تا روی لینک های موجود در استوری کلیک کنند. خوب حالا باید چه کاری انجام داد؟
شما برای استفاده بهینه از این ابزار اینستاگرامی باید برای نشان دادن آن به مخاطب کمی صحبت کنید و قبل از اینکه لینک خود را بگذارید کمی در مورد آن توضیح دهید و در نهایت به آن ها بگویید که این لینک برای چه چیزی است و اصلاً چیست و قرار است آن ها را به کجا هدایت کند، زیرا خود لینک به تنهایی نمی تواند مخاطب را ترغیب به لمس کردن آن کند زیرا از یک طرف به چشم نمی آید و از طرف دیگر مشخص نیست چه کاری انجام می دهد.
به همین دلیل است که شما باید به مخاطب خود بگویید قرار است بعد از زدن روی لینک به کجا بروند و چه چیزی را قرار است ببینند و یا چه چیزی در انتظار اوست.

اگر می خواهید گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام را به صورت حرفه ای تری انجام دهید بهترین کار این است که روش استفاده از آن را به مخاطب خود آموزش دهید تا کسانی که نمی توانند چگونه این لینک کار می کند ، آن را یاد بگیرند. با این کار شما به آن ها می گویید چقدر برای آن ها ارزش قائل هستید که این موضوع حرفه ای بودن شما را نشان می دهد. شما حتی می توانید خلاقانه این کار را انجام دهید و با جملات جالب مخاطب را ترغیب کنید تا روی لینک کلیک کنند و وارد صفحه مورد نظر شوند.

لینک استوری چگونه دیده می شود؟

 

لینک استوری چگونه دیده می شود

 

خیلی از افراد وقتی کار گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام را انجام می دهند ، نمی دانند که مخاطب در اکثر مواقع این لینک ها را نمی بیند و یا به آن توجهی نمی کند، زیرا یا فکر نمی کنند چیزی پشت آن قرار دارد و قرار است با آن چه اتفاقی بیفتد، پس باید کارهایی انجام دهید تا مخاطب شما متوجه موضوع شده و روی لینک بزند و در نهایت وارد صفحه ای شود که شما برای او در نظر گرفته اید.
چگونه لینک ها را در استوری اینستاگرام بگذاریم تا بهتر جوا ب دهد؟
همان طور که گفتیم فقط در قسمت استوری است که می توان لینک های متعددی قرار داد با این وجود اگر بخواهید چندین لینک را در یک صفحه قرار دهید نرخ کلیک روی این لینک ها را به شدت کاهش می دهید. نکته دیگری که در اثربخشی استوری ها باید رعایت کنید این است که نباید استوری های تکراری بگذارید و کارهای تکراری انجام دهید زیرا این موضوع باعث می شود خسته کننده شوید.
با این توضیحات شما باید به این موضوع توجه کنید که همیشه لازم نیست در تمام استوری های خود لینک گذاری کنید زیرا این لینک ها قرار است اثر گذاری کار شما را افزایش دهد. به همین خاطر بهتر است در استوری های خاصی لینک ها را اضافه کنید.

ایده های خلاقانه برای افزودن لینک

1. در مورد لینک توضیح خلاقانه دهید

اگر وب سایتی داشته باشید می دانید که هرچه افراد زیادتری به وب سایت شما مراجعه کنند گوگل شما را بیشتر از دیگران نشان می دهد و شما را قابل دسترس تر می‌کند. به همین خاطر وقتی شما از امکان گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام استفاده می کنید، می توانید مخاطب بیشتری را به سمت وب سایت خود راهنمایی کرد. حال برای این کار بهتر است از جملات ترغیب کننده استفاده کنید. به طور مثال می توانید به مخاطب خود بگویید: ” محصول جدید رو دیدی؟ اگه ندیدی روی لینک کلیک کن! ”

استوری های خود را ادامه دار کنید

زمانی که شما به طور مثال مطالب آموزشی خود را استوری می کنید، بهتر است در آخر استوری ها لینک های مورد نظر خود را قرار دهید.
اگر از استوری‌های اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن مطالب آموزشی خود استفاده می‌کنید، لینک مورد نظرتان را در آخرین بخش آن رشته استوری ها قرار دهید. به طور مثال فرض کنید کار شما در مورد فروش لوازم خانگی است برای این کار بهتر است پست اول در مورد کارایی آن محصول باشد.
در قدم بعدی پست دوم باید نشان دهد چگونه می توان از آن استفاده کرد و در قدم آخر می توانید لینکی قرار دهید تا مشتری شما را به خواندن توضیحات بیشتر و یا دیدن قیمت محصولات ترغیب کند.

محتوای خاص ارائه دهید

 

محتوای خاص ارائه دهید

 

استفاده از المان های مختلف و جذاب می تواند محتوای شما را تأثیرگذارتر کند و در نتیجه مخاطب شما را ترغیب می‌کند تا چیزی را که می بیند ، دوست داشته باشد. به طور مثال از جلوه های ویژه ای مانند نورهای نئونی استفاده کنید. وقتی شما از این روش ها استفاده کنید، مخاطب شما همیشه دنبال این است که با یک استوری جذاب او را غافل گیر کنید.

ارائه خدمات

ما می دانیم که همه این کارها به خاطر این است که به مخاطب خود خدماتی را ارائه دهیم ، بنابراین در نهایت همه این کارها در دسته تبلیغات قرار می گیرد که شما با ابزارهای مختلف از جمله گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام استفاده می کنید تا به خواسته خود دست پیدا کنید.
با این وجود ایجاد تعادل بین استوری هایی که قرار می دهید بسیار مهم است .پس بنابراین شما باید در مواردی به صورت مستقیم محصولات و خدمات خود را به مخاطبان معرفی کنید. اما چیزی که در اینجا وجود دارد این است که شما باید این کار را به صورت خلاقانه انجام دهید.
چرا ما اصرار می کنیم باید خلاقانه باشد؟ دلیل بسیار ساده است همه ما از اینکه ببینیم یک نفر می خواهد به ما محصولی بفروشد ،احساس بدی پیدا می کنیم، برعکس دوست داریم چیزی را بخریم که خودمان می خواهیم.
با این تفاسیر شما باید با استوری های خلاقانه ای طراحی کنید که در مخاطب احساس نیاز ایجاد کند و این حس را به او بدهد که او می خواهد از شما خرید کند نه اینکه او حس کند شما می خواهید چیزی به او بفروشید.

کلام آخر

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام یکی از قابلیت های جالب در اپلیکیشن اینستاگرام است که باعث می شود نتیجه بهتری از خدمات خود بگیرید و مخاطب خود را به سمت وب سایت یا سایر برنامه ها و اپلیکیشن هایی که قرار دارید، راهنمایی کنید. با این تفاسیر؛
به نظر شما با لینک گذار در استوری اینستاگرام چه مزایای دیگری برای ما ایجاد می شود؟
لطفاً نظر ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

به طور کلی هر کدام مزایا و معایب خود را دارند اما با این حال گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام راحت تر در دسترس است به همین خاطر نرخ کلیک روی آن بسیار بیشتر از قسمت بایو است در نتیجه بهتری نیز به همراه دارد.

چندین دلیل برای این موضوع وجود دارد به عنوان مثال حساب اینستاگرام شما به عنوان یک ربات شناخته شده است. حتی اگر لینکی که بارگذاری می کنید داری تصاویر مستهجن باشد اینستاگرام از انتشار آن جلوگیری می کند. در برخی موارد اگر یک لینک در چندین حساب مورد استفاده قرار بگیرد ممکن است توسط اینستاگرام مسدود شود.

همین حالا شروع کن!

4 پاسخ

    1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی. این مشکل گاهی به این دلیل پیش میاد که ادرس مورد استفاده شما برای گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام خیلی طولانی هست به همین خاطر وقتی شما لینک رو قرار می دین عمل نمی کنه بنابراین شما باید از سایت هایی کمک بگیرید که لینک مورد نظرتون رو کوتاه کنه و در نهایت از لینک کوتاه شده استفاده کنید.

    1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی. خدا رو شاکریم که مقاله گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام برای شما مفید واقع شده.

دیدگاهتان را بنویسید