آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

5 نکته موثر افزایش اطلاعات مالی و کسب ثروت

5 نکته موثر افزایش اطلاعات مالی و کسب ثروتReviewed by باقری on Oct 12Rating: 5.0

پول برای تمام فصول یک ضرورت است، در زمستان، بهار، تابستان یا پاییز، ما تمام ضروریات زندگی خود را صرف مراقبت از آن‌ ها در عین حال، تلاش برای کسب درآمد و حفظ ادامه زندگی خواهیم کرد، این به این معنی است که بهبود پول و یا اطلاعات مالی فرد باید یک تعهد مادام العمر باشد.

در اینجا ابزارهای ذهن مفید برای کمک به شما برای درک بهتر ایده‌ ها، مفاهیم، بینش و دیدگاه‌ های پیرامون پول و استفاده از آن وجود دارد، و درک کنید که هوش مالی چیست و چگونه هوش مالی خوب می ‌تواند به شما کمک کند که تنها پول ذخیره نکنید بلکه بر سعادتی که مدیریت پول مناسب می ‌تواند به ارمغان بیاورد دست بیابید.

در اینجا 5 راهکار برای افزایش اطلاعات مالی و ثروت ذکر شده است:

 

۱. رشد  هوش مالی خود را توسعه دهید

 

5 نکته موثر افزایش اطلاعات مالی و کسب ثروت

 

برای مردم معمولی، جمع کردن پول چیز پیچیده ‌ای است، افزایش حقوق به معنای افزایش درآمد بالاتر و در نتیجه مالیات ‌های بیشتر خواهد بود، در عین حال، هزینه ‌های شخصی یک نفر با یک حرکت از نردبان ثروت بالا می ‌رود، خودروها، خانه‌ ها و فعالیت ‌ها نیازمند برنامه ‌های تامین مالی بالاتر هستند.

این مقاله چند بخشی به روش ‌های مختلف برای نگاه کردن به پول و دستیابی به آن را ارائه می‌ دهد و تشخیص می‌ دهد که چگونه  فردی که مجهز به تعریف هوش مالی برای خود است در مسائل مالی پیشرفت خواهد کرد، علاوه بر بینش تازه به افراد در مورد پول و وابستگی متقابل که این دو را به یکدیگر متصل می‌ کند، در تعیین رویکردهای مناسب برای شخصیت و موقعیت او کمک کننده خواهد بود.

 

۲. دانش آموزان نیاز به یادگیری مالی دارند

 

فقدان سواد مالی در میان مردم حتی دانشجویان دانشگاهی تصدیق می‌کند که هیچ آموزش مالی کافی در جامعه موجود نیست، اغلب مردم نمی دانند هوش مالی چیست و همواره در پی کار بیشتر و ذخیره بیشتر پول هستند و در آخر زمانی که به نتیجه نمی رسند ناامید می شوند و ایراد کار خود را نمی دانند، در واقع فردی که هوش مالی را در خود پرورش داده باشد، می داند که راهکارهایی هوشمندانه برای رسیدن به موقعیت مالی بالاتر وجود دارد.

[btnForPushNotification]

می دانید اگر تعریف هوش مالی را فرا نگیرید چه اتفاقی در انتظار شماست: خالی شدن کارت‌های بانکی، تمام شدن پول پس انداز، تمام شدن حقوق زودتر از رسیدن حقوق ماه بعد، کار کردن بیشتر و درآمد کمتر، عدم تطابق درآمد و هزینه و … بنابراین با همین موارد به عمق فاجعه پی بردید، سواد مالی امروزه مهم ترین دانشی است که هر کسی باید داشته باشد، شما حتی اگر به بالاترین مدارک تحصیلی دست بیابید اما ندانید که هوش مالی چیست و چه کاربردی در زندگی شما دارد هرگز موفق نخواهید شد.

نکته ‌ای که در این قسمت مقاله بر آن تمرکز دارد، درک روان ‌شناسی تصمیم ‌گیری‌ های مالی است  و جلوگیری از به دام افتادن در دام بازاریابان که قصد دارند شما را به خرید چیزی که به احتمال قوی شما نیازی به آن ندارید وادار کنند.

 

 ۳.  روانشناسی

 

5 نکته موثر افزایش اطلاعات مالی و کسب ثروت2

 

این قسمت از مقاله واقعا بر روی سوء مدیریت مالی در خانه ها که همه در یک نقطه در زمان خریدن چیزهایی که نیاز ندارید و یا حتی از آن استفاده می ‌کنید اشاره دارد، در حالی که این واقعیت را نشان می ‌دهد که یک تمایل فطری برای نجات در بین ما وجود دارد، این تمایل بسیار مورد سو استفاده قرار می‌ گیرد تا ما چیزهایی را تحت سیستم ذهنی پس ‌انداز، خریداری کنیم. توضیح می ‌دهد که چگونه ذهن ناخود آگاه به تله مارکتینگ و خرده فروشی می ‌افتد که رفتار مصرف‌کننده را تحریک می‌ کند و ما با خود فکر می کنیم فروشنده راست می گوید بهتر است این محصول را در آشپزخانه یا لباس را در کمد خود داشته باشیم.

 

هنگامی که به اطرافتان در خانه نگاهی بیاندازید حتما با وسایلی که کارایی ندارند روبرو می شوید، در ذهنتان محاسبه می کنید این وسایل بی مصرف و اضافه تا به حال چقدر از هزینه هایتان را به هدر داده اند و افسوس گذشته را می خورید، زمانی که افراد خانواده تحت آموزش مالی قرار بگیرند و تعریف هوش مالی را فراگیرند دیگر با اشیا بی مصرف در اطرافتان افسوس نخواهید خورد، برنامه ریزی مالی درستی را اجرا خواهید کرد و زندگی شما از کیفیت بالاتری برخوردار می شود.

 

۴. درس‌ های مالی که از تجارب خود کسب می کنید.

 

تجربه های مالی به شما درس های زیادی می دهد البته اگر کمی هوشمند باشید آنها را سریعا دریافت می کنید، زمانی که تجارب ارزشمندی را در زمینه های مالی کسب کنید در آینده شما به یک بزرگسال مستقل از نظر مالی خواهید رسید که درآمدهایی غیر از بازنشستگی دارد و از امنیت مالی سطح بالایی برخوردار است، چگونه خرج کردن و چگونه پس انداز کردن را زمانی خواهید آموخت که بدانید هوش مالی چیست و برای تقویت آن تلاش کنید.

[btnForPushNotification]

مردم اغلب در زمینه های متفاوتی در زمان های مختلف مشغول به کار می شوند تا شغل و وضعیت مالی ایده آل خود را بیابند، مثلا در جایگاه یک فروشنده همواره ساعات کاری زیاد و منبع دستمزد پایین در انتظار آنهاست، در حالی که خواهان چیزهایی هستند که درآمد ناچیز هرگز نمی‌ تواند آنها را به اهداف شان برساند، نیاز به کار سخت را در خود تقویت می کنند، پولهای خود را ذخیره می کنند حتی از برخی از نیازهای اصلی خود دست می کشند تا راهی برای رسیدن به چیزهای بهتر پیدا کنند.

۵: مشاور مالی اشتباه را انتخاب کردید.

 

5 نکته موثر افزایش اطلاعات مالی و کسب ثروت1

مشاوران مالی خود را با دقت انتخاب کنید، ظاهر فرد شما را به اطمینان از تخصص او در زمینه های مالی نمی رساند، بنابراین گول ظاهر افراد را نخورید، رزومه او را بخوانید سوابقش را بررسی کنید، ببینید آیا  خودش در موقعیت مالی مناسبی قرار دارد و چگونه به این جایگاه رسید است،

علائمی مثل ادعاهای عجیب غریب که برخی مشاوران غیر واقعی به شما می دهند را باور نکنید هیچ کس یک شبه پولدار نمی شود بلکه نیازمند پروسه برنامه ریزی و تعریف هوش مالی و تقویت اطلاعات مالی شما می باشد، بله یک مشاور مالی قوی باید ابتدا شما را آموزش دهد که بدانید با پول چگونه برخورد کنید.

[btnForPushNotification]

نتیجه گیری

برای افزایش اطلاعات مالی همواره باید مطالعه کنید و به روز باشید، رسیدن به ثروت از طریق کار بیشتر و کسب درآمد بیشتر بدون اینکه تعریف هوش مالی را بدانید میسر نیست.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.