آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

چگونه یک هدف سبز در ذهنمان ایجاد کنیم

چگونه یک هدف سبز در ذهنمان ایجاد کنیمReviewed by مدیر سایت on Sep 26Rating:
مدت زمان تخمینی برای مطالعه ی این مقاله ۳ دقیقه می باشد 

مقدمه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک هدف‌گذاری درست، سبز بودن هدف است. داشتن یک هدف سبز به این معنی است که این هدف نباید هیچ آسیبی به هیچ جانداری بزند. این هدف نباید به طبیعت، انسان‌ها و جانوران آسیب بزند. در مقابل باید سبز باشد یعنی باعث رشد، شکوفایی و تولید شود. برای مثال فردی مانند هیتلر انسان قدرتمندی بود و اهداف بزرگی داشت اما هدف او سبز نبود چون دنیا را به نابودی کشید و یا فردی که از روی غرور و یا حسادت هدفی انتخاب می‌کند نیز مانند همین است، این هدف سبز نیست. توجه کنید حتماً هدف سبز داشته باشید.

همان‌طور که می‌دانید داشتن هدف در زندگی از مهم‌ترین الزامات موفقیت محسوب می‌شود؛ به‌طوری‌که می‌توان گفت هیچ شخص بی‌هدفی نداریم که به موفقیت برسد و قطعاً فردی که به جایگاهی از موفقیت می‌رسد، هدف داشته است. هدف‌گذاری اصولی دارد که باید آن را بدانیم. هدف سبز یکی اصل‌هایی است که باید رعایت کنیم.وقت آن رسیده که با خود بگویید هدف از زندگی چیست؟

هدف گذاری صحیح باعث رشد و بهبود شخصی شما میشود و شما را به پیشرفت در هر زمینه ای اعم از اعتماد به نفس ، ارتباط موثر و ایده های خلاقانه وا میدارد.

انتخاب یک هدف سبز

افراد بسیاری این سؤال را از ما می‌پرسند: آیا فقط با نوشتن خواسته‌هایمان به آن‌ها می‌رسیم؟ آیا هدف‌گذاری اصول دارد؟ پاسخ این سؤال را با توضیحات مختصری از هدف‌گذاری می‌دهم. داشتن هدف در زندگی به معنی این است که بدانی به چه چیزی و به چه جایی می‌خواهی برسی، این خواستن باید با توجه به شناخت کافی از خودت باشد نه هیچ‌کس دیگر، یعنی با توجه به ارزش‌ها، توانمندی‌ها، روحیات، احساسات و…، بنابراین صرف خواستن و نوشتن دلیلی بر این نیست که یک هدف‌گذاری درست انجام داده‌ای و قطعاً به آن دست پیدا می‌کنی. یک هدف‌گذاری درست ویژگی‌هایی دارد که باید به آن توجه کنیم. هدف سبز هدفی است که شما در مسیر رسیدن به آن‌هم باعث رشد و شکوفایی خودتان می‌شوید و هم باعث رشد در کائنات.

 

بنابراین قبل از خواستن به این موارد توجه کن. آیا این خواسته با من هماهنگی دارد؟ آیا باعث رشد من می‌شود؟ آیا باعث تغییرات مثبت در کائنات می‌شود؟ برای مثال فردی که تمام طول دوران تحصیلش نمرات زیر دوازده یا همین حول‌وحوش می‌گرفته آیا اگر الآن که سال آخر دبیرستان است می‌تواند یکی از اهدافش را نفر اول کنکور شدن انتخاب کند؟ غیرممکن نیست اما به حدی سخت است که شاید بتوان به‌راحتی آن را کنار گذاشت. این هدف‌گذاری با توجه به توانمندی‌ها انتخاب‌نشده؛ بنابراین درست نیست؛ یا اگر مثلاً هدفتان ضایع کردن شخصی باشد، به قدرت رسیدن و ظلم کردن به افرادی باشد و یا باعث خرابی‌های بسیاری شود، آن هدف سبز نیست. با توجه به این موارد و با واقع‌بینی هدف‌گذاری کنید نه با خیال و وهم. این‌ها دررسیدن شما به هدفتان تأثیرگذارند.

نکته‌ی مهم بعدی در هدف‌گذاری توجه به مواردی است که به‌طور کامل در کارگاه آموزشی هدف گذاری به آن‌ها پرداختیم. در این محصول که به‌صورت کارگاهی تدریس شده است، تمام موضوعات یک هدف‌گذاری درست و اصولی را آموزش دادیم.

 

هدف سبز

 

قبل از نوشتن اهدافتان به این موارد فکر کنید. شما برای اجرای رسالتی پا در این جهان گذاشته‌اید، این رسالت بزرگ را به‌درستی ایفا کنید.  ضرورت داشتن هدف سبز در همین است. داشتن هدف به زندگی معنا می‌دهد و به تک‌ تک لحظه‌های زندگی‌تان انگیزه و شادی می‌بخشد. پیشنهاد می‌کنم سری به صفحه‌ی محصولات و صفحه‌ی کارگاه آموزشی هدف گذاری بزنید. توضیحات بیشتری درباره‌ی هدف‌گذاری و اهمیت آن و مهم‌تر از همه شیوه‌ی هدف‌گذاری داده‌ایم.

نتیجه گیری

داشتن هدف خیلی مهم است! با استفاده از این محصول به‌ضرورت داشتن هدف در زندگی خواهی رسید و یاد می‌گیری چطور یک هدف‌گذاری درست داشته باشی و درواقع یاد می‌گیری برای آینده‌ی خودت برنامه‌ریزی کنی تا به هر آنچه در ذهن داری با توجه به تمرکز ذهن به آن برسی.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

 

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار، کارآفرینی، ایده های ناب

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

 

و اما در آخر پیشنهاد می‌کنم کتاب فوق‌العاده‌ی توقف در سرتاسر مسیر را هم مطالعه کنید. چراکه معتقدم داشتن هدف مهم است اما چگونگی رسیدن به آن مهم‌تر است.

 

با عرض پوزش تصویر توقف در سرتاسر مسیر ممنوع نمایش داده نمی شود

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس