آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

راهکار های نوین کسب درآمد

راهکار های نوین کسب درآمدReviewed by مدیر سایت on Sep 19Rating:
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 5 دقیقه می باشد

مقدمه

کسب درآمد و به دنبال آن افزایش درآمد یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برای پولدار شدن باید به آن فکر کنیم. درآمدزایی اولین گام در کسب درآمد است که معمولاً افراد با آن مشکلی ندارند و به‌راحتی اولین درآمد خود را ایجاد می‌کنند. مهم‌تر از کسب درآمد افزایش آن است; درواقع اصولی که در ادامه خواهم گفت شمارا در افزایش ثروت  کمک خواهد کرد.

توجه داشته باشید که شما در هر جایگاهی که هستید; می‌توانید یکی از پردرآمدترین فرد در کسب‌وکار خود باشید فقط باید بیشتر از قبل به این هدف یعنی کسب درآمد بیشتر تمرکز کنید. برای تمرکز; به یک هدف واضح و مشخص نیاز دارید; یعنی دقیقاً مشخص کنید می‌خواهید به چه درآمدی برسید. معمولاً افراد از این تردید می‌کنند و می‌گویند: من نمی‌دانم شرایط چطور پیش برود; چطور می‌توانم دقیقاً بگویم چقدر درآمدم را افزایش می‌دهم؟!

رابطه کسب درآمد و حد اکثر درآمد

 

قرار نیست به‌طور دقیق به آن مبلغ دست پیدا کنی; اما قطعاً چیزی در حول و هوش همان چیزی که گفته‌ای و برنامه‌ریزی کرده‌ای خواهد شد. تو ماه را نشانه بگیر قطعاً به چند ستاره دست پیدا می‌کنی. میزان افزایش درآمدتان را با توجه به شرایط فعلی و میزان توانمندی‌تان مشخص کنید; برای مثال اگر الآن دو میلیون تومان کسب درآمد دارید حداکثر می‌توانید به دو برابر کردنش فکر کنید و نه بیشتر! برای افزایش درآمد و ثروت به نکات زیر توجه کنید: در حوزه‌ی بسیار کوچکی تخصص پیدا کنید ;شاید در ابتدا به نظر برسد که با محدود کردن دایره‌ی مهارتی‌مان فرصت‌ها را برای کسب درآمد کم می‌کنیم ولی این‌طور نیست. زمانی که در یک زمینه‌ی کوچک تخصص پیدا می‌کنید یعنی به‌طور عمیق در آن مهارت پیدا می‌کنید. مثالی می‌زنم: فرض کنید شما متخصص در تعمیر اتومبیل و به‌ طور خاص تعمیر اتومبیل‌های لوکس هستید; (مثلاً فقط در تعمیر اتومبیل پورشه تخصص دارید) قطعاً افرادی که به شما مراجعه می‌کنند ;تعداد افراد کمتری هستند بااین‌وجود شما توانایی این رادارید که هر مشکلی را حل کنید و بابت آن مبلغ قابل‌ توجهی دریافت کنید. قطعاً کسب درآمد شما خیلی بیشتر از تعمیرکاری است که تمام ماشین‌ها را تعمیر می‌کند و به‌طور سطحی مهارت دارد. سعی کنید در هر زمینه‌ای که کار می‌کنید یکی از مهم‌ترین مهارت‌های خودتان را به تخصص تبدیل کنید و در آن روزبه‌ روز رشد کنید. همه‌ی شما پرفسور سمیعی را می‌شناسید; بزرگ‌ ترین جراح مغز دنیا. تخصص ایشان در جراحی مغز و انجام کارهای خاص این حوزه بی‌نظیر است به همین دلیل بهارش را می‌پردازند. اگر یکی از بهترین‌های کسب‌وکارتان شوید حتی در حوزه‌ای بسیار کوچک بهایتان را خواهند پرداخت; چراکه شما توانمندید مشکلی که هرکسی قادر به حل کردنش نیست را حل کنید.

کسب درآمد

 • بازار و مشتریان خاص خود را شناسایی کنید:

قاعده‌ای درفروش وجود دارد که می‌خواهم آن را بدانید: بیشترین سود فروش فقط از 5 درصد مشتریانتان دریافت می‌کنید; به آن‌ها مشتریان خاص و طلایی می‌گویند. آن‌ها را شناسایی کنید و بیشتر از بقیه به آن‌ها خدمات‌ رسانی کنید; شاید بپرسید از کجا بدانم مشتریان خاص و طلایی من چه افرادی هستند؟ افرادی که بابت خدمات، اطلاعات، محصول و… شما، پول پرداخت می‌کنند. افرادی که بیشتر از بقیه، سود به شما می‌دهند. افرادی که با کمترین دردسر از شما خرید می‌کنند. این افراد جزء مشتریان طلایی شما هستند.افرادی که راضی کردنشان با کمترین تلاش ممکن است. موفقیت شغلی شانسی نیست نیاز به تمرکز، فکر کردن و برنامه‌ریزی دارد. حوصله کنید و راهکارهای ارائه‌شده را انجام دهید. بررسی کنید; شما الآن در هر جایگاهی که هستید تعدادی از افراد را راحت‌ تر متقاعد می‌کنید که از خدمات; محصولات و یا اطلاعات شما استفاده کنند; این ساده‌ترین کاری است که برای کسب درآمد باید به آن توجه کنید.

 • با بهترین‌ها همراه شوید:

بودن با بهترین‌های کسب‌وکارهای مختلف دید روشن‌تری از یک آینده‌ی موفق شغلی به شما می‌دهد. حضور این افراد در زندگی شما و در کنار شما نعمت بزرگی است که باید قدردان آن باشید.

سعی کنید با انسان‌های موفق نشست‌و برخاست کنید. از موفقیت‌ها و مسائل مهم کسب‌وکارخود صحبت کنید; راه‌های جدید کسب درآمد را بررسی کنید; شیوه‌های جدید تبلیغات و بی‌نهایت ایده‌ی ناب برای کسب درآمد را باهم بررسی کنید. بودن در جوی سرشار از انرژی و انگیزه‌ی رشد، کمکتان می‌کند شما هم رشد کنید. شاید در ابتدا فکر کنید از آن‌ها عقب هستید ;اما طولی نمی‌کشد که به آن‌ها می‌رسید و خودتان یک انسان موفق هستید که افراد زیادی آرزوی بودن با شمارا خواهند داشت. پیشنهاد می‌کنم کلیپ تأثیر اطرافیان را در سایت ببینید و همچنین کتاب پرواز با عقاب‌ها را در بخش کتاب‌های سایت بخوانید.

 • آگاهی و اطلاعات خودتان را بالا ببرید:

بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات در زمینه‌ی کسب‌وکارتان شمارا بارها به موفقیت بیشتری می‌رساند. به یاد داشته باشید که دانش; نوعی قدرت است!و به تمرکز ذهن شما کمک میکند سعی کنید در حوزه‌ی مهارتی و کسب‌وکارتان بیشتر از بقیه بدانید. همه‌چیز را در مورد کسب‌وکارتان کسب کنید; این شمارا در جایگاه بالاتری قرار می‌دهد.

سعی کنید در یک مهارت بی‌نظیر باشید بهتر از همه! تا زمانی که به این قابلیت نرسیده‌اید به تلاش خود ادامه دهید. همیشه در حال یادگیری باشید و از اطلاعاتی که کسب می‌کنید برای رشد خود و کسب‌وکارتان استفاده کنید. از شما ممنون هستیم که با ما همراه هستید. گروه آموزشی ماهان تیموری تمام تلاش خود را می‌کند تا اطلاعات موردنیاز برای شخصیت شناسی و رشد کسب‌وکارتان را در اختیارتان قرار دهد و امیدواریم با استفاده از این آموزه‌ها روزبه‌روز در زندگی شخصی و شغلی خود به جایگاه‌های بالاتری برسید. همچنین بعد از ماه‌ها تلاش دوره‌های مختلفی برایتان تدارک دیدیم که می‌توانید از آن‌ها برای رشد کسب‌وکارتان استفاده کنید. برای اطلاع از آخرین برنامه‌ها به سایت مراجعه کنید.

 • سرمایه‌گذاری کنید:

سرمایه‌گذاری کردن مهم‌ترین عامل در افزایش کسب درآمد  است; همان‌طور که می‌دانید هیچ‌کس صرفاً با داشتن درآمد بالا به ثروت نرسیده است، داشتن یک برنامه‌ی مشخص برای سرمایه‌گذاری بسیار مهم است. من به‌طور خاص نمی‌گویم کدام نوع سرمایه‌گذاری خوب است و کدام خیر; سرمایه‌گذاری در بورس، اوراق، مسکن، طلا و… همه موارد خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند; به شرطی که در آن مهارت داشته باشید؛;یعنی بی‌گدار به آب نزنید. برای مثال فردی که هیچ اطلاعاتی درباره‌ی بورس ندارد; دو راه پیش رو دارد یا پس‌انداز و سرمایه‌اش را بی‌هوا و بدون اطلاعات در بورس بگذارد ;و بعد از مدتی یا شانسی موفق شود و یا شانسی همه‌ی سرمایه‌اش را نابود کند. دومین راه این است که کارگذاری برای این کار استخدام کند که او به تمام‌کارها رسیدگی کند. این راه برای افرادی که حوصله‌ی حساب‌وکتاب ثروت و دارایی خود را ندارند ;گزینه‌ی خوبی است اما هیچ اطمینانی وجود نخواهد داشت که چیزی پیش خواهد آمد.

نتیجه گیری

پیشنهاد من برای همه این است که امورات مالی‌تان را خودتان بر عهده بگیرید; داشتن یک مشاور مالی خوب است;اما نه به این معنی که تمام‌کار را بر عهده‌ی آن قرار دهید و خودتان هیچ دخالتی نداشته باشید. برای اینکه ثروتمند شوید; نیاز به این دارید که خودتان یک شخصیت توانمند داشته باشید و خودتان از پس مسائل مالی خود برآیید. در این صورت خیالتان راحت است که هر اتفاقی بیفتد با مدیریت کامل خودتان بوده است. در دوره‌ی هوش مالی به‌ طور کامل از این توانمندسازی شخصی و مالی صحبت می‌کنیم. از سرمایه‌ گذاری‌های کم شروع کنید (کم ریسک)، به‌مرور در آن رشد کرده و توانمندتر می‌شوید. یکی از آسان‌ترین کارهاست; درواقع شاید بتوانیم بگوییم مهارت‌های لازم و ضروری برای این کار است که کمی سخت به نظر می‌رسد. هیچ غیرممکنی غیرممکن نیست!این را فراموش نکنید;رسیدن به هر چیزی اصولی دارد که با رعایتشان قطعاً به هدف خواهید رسید.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، بازاریابی و فروش

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

  

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. کاربر می‌گوید

  عالی بود

 2. کاربر می‌گوید

  بسیار عالی و تاثیر گذار بود

 3. اعظم شاکری کاربر می‌گوید

  واقعا تاثیرگذار ومفید بود ممنون از زحمات شما

 4. کاربر می‌گوید

  سلام استاد تیموری من هردفعه هرکدوم از مقالات شمارو میخونم لبریز از انرژی میشم و تصمیم میگیرم هدف هامو بزرگ و بزرگتر بکنم از بس که راحتو و عامیانه صحبت میکنین برخلاف مقاله های دیگر که خیلی سخت و کتابی مینوسین و حوصلمون از خوندنش سر میره.بقول شما
  شاد باشید

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس