فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

6 باور غلط که مانع رشد کارمندان می شود؟

خلاصه مطلب

سلام ماهانی عزیز. یکی از دلایلی که ما در حوزه کارمندی پیشرفت نمی کنیم ذهنیت ها و باورهای غلطی هستش که ما در حوزه
5/5

سلام ماهانی عزیز. یکی از دلایلی که ما در حوزه کارمندی پیشرفت نمی کنیم ذهنیت ها و باورهای غلطی هستش که ما در حوزه کارمندی داریم ما در اینجا شما را با باور غلط کارمندان آشنا می کنیم. د ر این مقاله ما این عادات غلط رو بررسی میکنیم و سعی میکنیم که راه حل های اساسی ای برای این ذهنیت ها ارائه کنیم.

مطلب پیشنهادی : راه های کسب درآمد

در تمام دنیا ، مسیر ورود به یک کسب و کار ، کار کردن در یک مجموعه بعنوان یک کارمنده. البته خیلی ها ممکنه به این باور داشته باشن که نیازی نیست حتما آدم کارمند باشه تا که به مسیر کسب و کار ورود کنه و میتونه مستقیم هم کسب و کار خودشو راه بندازه. اما بحث اینجاست که اکثریت انسان هایی که در این دنیا زندگی می کنند حتی بزرگترین اشخاصی که در زمینه تجارت و مدیریت میشناسیم ، مسیر کاری خود را از کارمندی شروع کرده اند و پیشرفت کرده اند.

در مبحث کارمندی متاسفانه ذهنیت های غلط بسیاری وجود دارد. شاید یکی از ذهنیت هایی که بسیار در جامعه به صورت غلطی رایج شده است ، بحث جایگاه کارمندهاست.

واژه کارمند در جامعه امروز ما ، یک واژه بسیار منفی شده است و کسی که در جایی مشغول است و ایضا کارمند است ، با دید سطح پایینی به او نگاه می شود.

اما یقینا اینطور نیست و این دید حاصل یک ذهنیت غلط است که در این مقاله این ذهنیت ها را بررسی می کنیم و سعی میکنیم که به آن ها پاسخ بگوییم و برایشان راه حل طراحی کنیم.

6 باور غلط کارمندان

باورهای غلط ، نه تنها ذهنیت یک کارمند را دچار مشکل می کنند بلکه از سویی دیگر ساز و کار رشد و توسعه یک سازمان را نیز تحت تاثیر قرار میدهند. از این رو رفع ذهنیت منفی کارمندان می تواند کمک شایان توجهی هم به رشد کارمندان و ارتقای شغلی آن ها داشته باشد و هم می تواند باعث رشد اقتصاد در یک قاب بزرگ تر شود.

بنا بر آماری که مجله فوربز از ذهنیت منفی کارمندان ارائه داده است ، اکثریت کارمندان دنیا حتی در سازمان های بسیار بزرگ ، با عمدتا 8 مورد ذهنیت منفی روبرو هستند :

1: من هرگز پیشرفت نمی کنم

اولین ذهنیت و باور غلطی که در زمینه کارمندی وجود دارد بحث عدم پیشرفت است. طبیعی است که هر کارمندی بعد از مدتی انتظار رشد دارد و از درجا زدن و رکود در محل کار احساس خستگی می کند. اما پیشرفت در محیط کار دو روی یک سکه است و نمی توان یک طرفه به قاضی رفت.

ذهنیت عدم پیشرفت مادامی می تواند درست باشد که شما هر دو روی این سکه را به درستی شناخته باشید و بعد بر این باور باشید که با کارمندی نمی توان به جاهای بزرگ رسید و یا نمی توان از کارمندی به مقام های بالاتر دست یافت.

روی اول این سکه ، رشد و مهارت های فردی کارمندان است. مادامی که یک کارمند در زمینه کاری خود تلاش کند و سعی کند که هر روز مهارت های خود را گسترده تر کند ، طبیعی است که پیشرفت می کند و طبیعی است که کار او دیده می شود و می تواند با مهارت های بیشتر به موقعیت های بزرگ تری دست پیدا کند.

در واقع اگر شما در حوزه کاری خود سعی کنید که هر روز سواد خود را بالا ببرید و مهارت های خود را رشد دهید ، می توانید بالاترین دستاوردها را بدست آورید و حداقل امر این است که اگر در مجموعه ای نتوانستید به رشد دست پیدا کنید این اعتماد به نفس را پیدا می کنید که در مجموعه دیگری رشد کنید.

پس رشد شما وابسته به مهارت ها و تخصص شماست و شما هر میزان که روی تخصص خود بیشتر سرمایه گذاری کنید ، می توانید با دید بهتری به رشد دست پیدا کنید.

این را در خاطر داشته باشید که سازمان ها به جذب افراد متخصص علاقمند هستند و تخصص شما می تواند  تعیین کننده مسیر رشد شما باشد.

اما روی دوم سکه ، بحث ظرفیت های سازمانی و همچنین درخواست شما برای رشد است. ذهنیت عدم رشد ، گاهی در شرایطی شکل می گیرد که سازمان مورد نظر تحت هیچ شرایطی ، فضایی برای رشد شما ندارد و یا در سیستمی دیگر ، شما درخواستی برای رشد ندارید و در جای خود درجا می زنید ، در هر دو حالت ، فرصت سوزی ، ایجاد یک ذهنیت منفی میکند.

تصور کنید که شما در یک سازمان محدود مشغول به کار هستید و یا در اداره ای کار می کنید که منابع انسانی آن ساز و کار محدودی دارد. در چنین شرایطی ، شما نمی توانید بیش از یک حد معینی رشد کنید و نباید هم انتظار رشد بیش از حد داشته باشید چرا که این ظرفیت اصلا وجود ندارد.

پس گهگاهی رشد امکان پذیر نیست و ذهنیت منفی ما باعث می شود که این مسئله تبدیل به یک معضل شغلی شود. ما باید حقیقت شغلی خود را درک کرده و با توجه به ساز و کارهای موجود ، رشد خود را رقم بزنید.

اما حالت دیگری که وجود دارد مبحث عدم درخواست خود کارمند برای پیشرفت است.

خیلی از کارمندها فکر می کنند که حتما کسی باید بیاید و آن ها را دعوت به رشد کند یا یک مدیر ورود کند و آن ها را رشد دهد. اما این طور نیست.

درخواست رشد و درخواست ارتقای شغلی چیزی است که شما بعنوان یک کارمند باید آن را درخواست دهید. پس منتظر این نباشید  که کسی برای شما رشد فراهم کند. بلکه شما باید فرصت ها را بشناسید و درخواست ارتقای شغلی داشته باشید.

در یک نتیجه گیری ، هیچ مانعی بر راه یک کارمند وجود ندارد و هیچ کارمندی محکوم به عدم رشد نیست. بلکه شما بعنوان یک کارمند می توانید بالاترین اتفاقات را در زندگی خودتان رقم بزنید و به رشد های باور نکردنی دست پیدا کنید.

2: کارمندها ثروتمند نمی شوند.

باور غلط دیگری که در حوزه کارمندی وجود دارد این است که یک کارمند هیچ وقت نمی توان ثروتمند شود. خب این باور از آنجایی شکل گرفته است که اکثریت مردم بر این باورند که حقوق کارمندی یک حقوق بخور و نمیر است و نمی توان با آن رشد کرد.

در حالی که اگر ما محدودیت های ذهنی خودمان را کنار بگذاریم ، از طریق کارمندی هم می توانیم به زندگی خیلی خوبی دست پیدا کنیم. چطور؟ طبیعی است که ما نمیتوانیم با تکیه بر حقوق کارمندی به ثروت برسیم ، چرا که بهر طریق یک منبع محدود محسوب می شود. اما می توانیم با حقوق کارمندی وارد مسیری بشویم که نهایت مسیر به ثروت ختم می شود. بعنوان مثال می توانیم سرمایه گذاری کنیم یا در کنار کار خودمان یک کسب و کار دیگر را نیز راه انداری کنیم.

مهم ترین نکته در کسب ثروت این است که ما مبانی ثروت مند شدن و مبانی سرمایه گذاری را یاد بگیریم چرا که ما اگر یک مدیر بلند مرتبه و یا حتی صاحب یک بیزینس هم باشیم ، هرگز نمی توانیم با درآمد های حاصل از کار به ثروت های میلیاردی دست پیدا کنیم بلکه باید تلاش کنیم تا شیوه های سرمایه گذاری و مبانی هوش مالی را بیاموزیم و بعد تصمیم به حرکت در مسیر رشد بگیریم. پس این مسئله نیز یک باور غلط است و هیچ کس نمی تواند این باور غلط را از سر شما بیرون کند مگر آنکه خودتان شروع به دریافت آموزش کنید و خودتان را رشد دهید.

3: عدم تعهد به جایگاه شغلی

بسیاری از افرادی که در نقش یک کارمند وارد یک مجموعه می شوند با یک باور غلط روبرو هستند و آن باور غلط باعث می شود که رشد و توسعه خود را عقب بیاندازند و یا اینکه در شرایطی قرار بگیرند که امکان رشد برای آن ها فراهم نشود.

این باور غلط کارمندان از این قرار است که کارمند فکر می کند که بیشترین درآمد نصیب مدیر می شود ، پس به او ارتباطی ندارد که چه برای سازمان اتفاق می افتد و به همین دلیل دل به کار نمی دهد و همین باعث می شود که نتواند رشد خوبی داشته باشد. چرا که وقتی شما تعهد کافی برای انجام یک کار را نداشته باشید ، تحت هیچ شرایطی نمی توانید با رویکرد درستی مسیر رشد را طی کنید.

4: عدم ایجاد تعادل سازمانی

هر کارمندی پیش از کار کردن به صورت شخصی باید به این نکته آگاه شود که یک سازمان شکل گرفته است که هر کس در تخصصش فعالیت بکند و از کنار هم گذاری تخصص هاست که سازمان رشد کند.

اما زمانی که یک کارمند به این نکته آگاه نباشد که تعادل سازمانی ، با کار گروهی شکل می گیرد ، باب خودروی و تک روی باز می شود و این مسئله باعث بهم ریزی تعادل سازمانی می شود.

در واقع ما کارمند های بسیاری داریم که اصولا به کار گروهی علاقه ای ندارند و هر اتفاقی می افتد این جمله را بر زبان می آورند که : ” من خودم انجام میدهم.” .

این خود روی و تک روی باعث می شود که سازمان دچار یک نشتی نظم شود و این نشتی نظم خیلی زود باعث می شود که کارمندان در بخش های مختلف را منزوی کند. و این انزوا طبیعتا نخستین تاثیر خود را بر روی اهداف سازمان می گذارد.

5: فرار از کار و گزارش سازی

یکی دیگر از ذهنیت ها و باور غلط کارمندان بدین طریق است که کارمند سعی می کند به جای انجام کار ، و به دلیل اینکه معتقد است که نهایتا رشدی در کارش نیست ، شروع به فرار کردن از کار و گزارش سازی می کند.

بعنوان مثال ، در طول روز یک ساعت هم کار مفید نمی کند اما شروع به گزارش سازی می کند و بر این باور است که گزارش کار او ، عملکرد منفی او را توجیه می کند. اما اینطور نیست.

یکی از دلایلی که پیشرفت در حوزه کارمندی رخ نمیدهد این است که کارمند بدون توجه خروجی کار و بدون ایجاد یک تعهد کاری سعی در فرار از کاری دارد که بخشی از وظیفه اوست و او در برابر آن حقوق دریافت می کند.

و نکته ای که در باب عدم رشد این دسته از کارمندان وجود دارد ذکر این نکته است که این دسته از کارمندان بعد از مدتی به این روند عادت کرده و ترک این روند برایشان دشوار می شود و در نتیجه مجبور به ترک محل کار می شوند و در نقطه دیگری نیز نمی توانند به کار مشغول شوند.

 

پیشنهاد ما به شما : تبلیغات دیجیتال

6: یک شبه ، ره صد ساله رفتن

دیگر باور غلط کارمندان، باور بازدارنده ای که در بحث رشد کارمندان وجود دارد ذکر این نکته است که بسیاری از کارمندان به جای اینکه به یک رشد متداوم در مسیر کارشان فکر کنند و به این نکته بیاندیشند که برای رشد در زمینه کاری خود نیاز به صرف زمان دارند ، به این توهم دچارند که می توانند یک شبه ره صد ساله را طی کنند. اما این درست نیست.

اگر قصد دارید که به رشدی در کسب و کار خود برسید و بعنوان یک کارمند روزی در بالاترین مقام مدیریتی باشید یا اینکه به بیزینس خودتان دست پیدا کنید باید به این باور برسید که این رشد در یک شب اتفاق نمی افتد و شما باید یک سری از مراحل را طی کنید و با یک شیب ملایم و با تجربه بالا به نقطه مورد نظر دست پیدا کنید.

در یک نگاه کلی باورهای بسیاری در زمینه های مختلف وجود دارد که هر کدام می تواند یک نوع از بازدارندگی را در کارمندان ایجاد کند.

اما نکته مهم در خصوص باور غلط کارمندان ، بحث ذهنیت هاست. مادامی که شما ذهنیت ها را ر خود تغییر ندهید هیچ اتفاقی نمی افتاد. بد نیست که سری به زندگینامه بزرگترین سرمایه داران دنیا بزنید و به این درک برسید که هر کدام چه پروسه ای را از کارمندی تا سرمایه داری طی کرده اند.

 

سوالات متداول :

در تمام دنیا راه ورود به دنیای کسب و کار چگونه است؟

در تمام دنیا ، مسیر ورود به یک کسب و کار ، کار کردن در یک مجموعه بعنوان یک کارمنده. البته خیلی ها ممکنه به این باور داشته باشن که نیازی نیست حتما آدم کارمند باشه تا که به مسیر کسب و کار ورود کنه و میتونه مستقیم هم کسب و کار خودشو راه بندازه. اما بحث اینجاست که اکثریت انسان هایی که در این دنیا زندگی می کنند حتی بزرگترین اشخاصی که در زمینه تجارت و مدیریت میشناسیم ، مسیر کاری خود را از کارمندی شروع کرده اند و پیشرفت کرده اند.

6 باور غلط کارمندان چیست؟

1-من هرگز پیشرفت نمی کنم 2-کارمندها ثروتمند نمی شوند 3-عدم تعهد به جایگاه شغلی 4-عدم ایجاد تعادل سازمانی 5-فرار از کار و گزارش دهی 6-یک شبه ره صد ساله رفتن

دیدگاه من هرگز پیشرفت نمی کنم ،چگونه مانع پیشرفت ما می شود؟

اولین ذهنیت و باور غلطی که در زمینه کارمندی وجود دارد بحث عدم پیشرفت است. طبیعی است که هر کارمندی بعد از مدتی انتظار رشد دارد و از درجا زدن و رکود در محل کار احساس خستگی می کند. اما پیشرفت در محیط کار دو روی یک سکه است و نمی توان یک طرفه به قاضی رفت.

ذهنیت عدم پیشرفت مادامی می تواند درست باشد که شما هر دو روی این سکه را به درستی شناخته باشید و بعد بر این باور باشید که با کارمندی نمی توان به جاهای بزرگ رسید و یا نمی توان از کارمندی به مقام های بالاتر دست یافت.

دیدگاه اینکه یک کارمند هیچ گاه ثروتمند نمی شود ،آیا درست است؟

خب این باور از آنجایی شکل گرفته است که اکثریت مردم بر این باورند که حقوق کارمندی یک حقوق بخور و نمیر است و نمی توان با آن رشد کرد. مهم ترین نکته در کسب ثروت این است که ما مبانی ثروت مند شدن و مبانی سرمایه گذاری را یاد بگیریم چرا که ما اگر یک مدیر بلند مرتبه و یا حتی صاحب یک بیزینس هم باشیم ، هرگز نمی توانیم با درآمد های حاصل از کار به ثروت های میلیاردی دست پیدا کنیم بلکه باید تلاش کنیم تا شیوه های سرمایه گذاری و مبانی هوش مالی را بیاموزیم و بعد تصمیم به حرکت در مسیر رشد بگیریم. پس این مسئله نیز یک باور غلط است و هیچ کس نمی تواند این باور غلط را از سر شما بیرون کند مگر آنکه خودتان شروع به دریافت آموزش کنید و خودتان را رشد دهید.

عدم تعهد به جایگاه شغلی چگونه می تواند به یک کارمند ضربه بزند؟

بسیاری از افرادی که در نقش یک کارمند وارد یک مجموعه می شوند با یک باور غلط روبرو هستند و آن باور غلط باعث می شود که رشد و توسعه خود را عقب بیاندازند و یا اینکه در شرایطی قرار بگیرند که امکان رشد برای آن ها فراهم نشود.

این باور غلط کارمندان از این قرار است که کارمند فکر می کند که بیشترین درآمد نصیب مدیر می شود ، پس به او ارتباطی ندارد که چه برای سازمان اتفاق می افتد و به همین دلیل دل به کار نمی دهد و همین باعث می شود که نتواند رشد خوبی داشته باشد. چرا که وقتی شما تعهد کافی برای انجام یک کار را نداشته باشید ، تحت هیچ شرایطی نمی توانید با رویکرد درستی مسیر رشد را طی کنید.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد