آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

هوش مالی زنان

هوش مالی زنانReviewed by Marjan on May 29Rating:

در گذشته خانمها در مسائل اقتصادی دخالتی نمی کردند و همه مسائل این حوزه را به آقایان می سپردند ولی امروزه با پیشرفت اجتماع و سهیم شدن خانمها در موقعیت های اجتماعی هم رده و گاهی بالاتر از مردان اوضاع متفاوت تر از قبل شده است

در این مقاله سعی شده است به راه هایی برای تقویت شم اقتصادی خانمها بپردازیم، با مطالعه و عمل به نکات زیر در اوضاع اقتصادی خود تغییراتی را ایجاد کنید و نتایج آن را در کیفیت زندگی خود ببینید.

تحصیلات، شاغل بودن و یا کار سخت ؟

 

هوش مالی زنان4

 

 

داشتن تحصیلات دانشگاهی ، داشتن یک شغل و کار سخت هیچ کدام نمی توانند به تنهایی عامل موثره در پیشرفت بالای اقتصادی باشند ، بسیار افراد سخت کوش دیده ایم که گاها با بدیهی های زیادی مواجه می شوند و از پس مخارج زندگی بر نمی ایند، تحصیلات نیز به تنهایی محرکه وضعیت مالی شما نیست با اخذ مدارک دانشگاهی شما از هوش بالاتری از دیگران برخوردار می شوید اما هوش اقتصادی متفاوت است و برای اینکه بتوانید اوضاع مالی خود را تغییر دهید .

کسب اطلاعات و مطالعه در رابطه با هوش مالی

باید به کسب اطلاعات و مطالعه در رابطه با هوش مالی بپردازید و هم چنین شاغل بودن به تنهایی از پس این مهم بر نمی آید بسیار دیده ایم افراد شاغلی که حتی گاها از پس مخارج زندگی بر نمی آیند و با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.داشتن شم اقتصادی خانمها بسیار حائز اهیمت بوده اینکه چگونه بیشتر ثروت کسب کنیم و چگونه با برنامه ریزی آن را افزایش دهیم .

در انتخاب شغل دقت کنید

 

هوش مالی زنان2

 

شم اقتصادی خانمها یکی از دلایل اشتغال زنان در جوامع امروز است اینکه بتوانند به بهبود اوضاع مالی خانواده کمک کنند، از نظر مالی به افراد دیگری نیاز نداشته باشند و اینکه در موقعیت اجتماعی مناسبی قرار بگیرند  یا در مواجه با مشکلاتی از قبیل طلاق بتوانند از پس مخارج زندگی بربیایند.

سخت کار کردن

این باور که هر چقدر بیشتر و سخت تر کار کنید ثروت بیشتری خواهید داشت کاملا نادرست است با مثال کارگران معادن، راننده های تاکسی شما به این موضوع واقف می شوید که سخت کار کردن بیماریها، خستگی های جسمی و فشارهای روحی را با خود همراه دارد چرا که درآمدی را که نسبت به این گونه فعالیت های فیزیکی محق آن هستیم کسب نمی کنیم و مأیوس می شویم، سعی کنید از توانایی هوش خود بهره ببرید و مشاغلی را برگزینید که به جای کار فیزیکی از مغزتان کار بکشید ، برای مثال امروزه یکی از پردرامدترین مشاغل برای بانوان آرایشگری است اگر سرمایه ای داشته باشید می توانید سالنی را اداره کرده و با جذب مشتری درآمد روزانه و ثابت بسیار عالی داشته باشید .

رسیدن به استقلال مالی را یاد بگیرید

 

هوش مالی زنان3

 

داشتن استقلال مالی باعث می شود خود را از سایه ترس و تحمیل نظرات دیگران بیرون بکشیم، گاها افرادی به خاطر نداشتن استقلال مالی و وابسته بودن به وضعیت اقتصادی خانواده (در صورتی که وضعیت مالی خانواده مناسب نباشد) تن به ازدواج نادرست می دهند تا خود را از شرایط نامناسب اقتصادی رها کنند و این امر صدمات جبران ناپذیری بر روح زن وارد می کند.

مشکلات غیر قابل پیش بینی هستند ولی ما می توانیم از قبل خودمان را در برابر آنها واکسینه کنیم اگر پس انداز جداگانه شخصی برای خود داشته باشیم در هنگام مواجه با اخراج از محیط کاری نگرانی کمتری خواهیم داشت و همچنین ممکن است خانمی به خاطر نداشتن پشتوانه مالی یک زندگی زناشویی را تحمل کند و از اینکه اقدام به جدایی کند بپرهیزد و عزت نفس خود را سرکوب کند و آزادی و سلامت خود را به پول بفروشد (منظور مواردی است که مشکلات قابل حل نیستند و ادامه زندگی باعث ایجاد ناراحتی و دردسرهای جبران ناپذیری می شود). بنابراین داشتن استقلال مالی در رسیدن به شم اقتصادی برای خانم ها  بسیار حائز اهمیت است.

پشتوانه مالی ایجاد کنید

این مورد نیز مکمل گزینه رسیدن به استقلال مالی است، زمانی که مقداری از درامد خود را به عنوان پس انداز کنار می گذاریم باید به خاطر داشته باشیم که می توانیم این مبلغ ذخیره شده را با راهکارهایی افزایش دهیم، با سپرده گذاری های پرسود در بانک ها و خریدن سهام و طلا و سکه و غیره می توانید علاوه بر پس انداز خود از سود آن نیز بهره مند شوید داشتن این پشتوانه مالی که خودتان عامل به وجود آمدن آن بوده اید به شما احساس آرامش و اطمینان بیشتری می دهد و تأثیر آن کاملا در زندگی شما مشهود خواهد بود. و رفتار اقتصادی شما باعث الگوبرداری فرزندانتان شده و بر تاثیر مستقیم بر اقتصاد جامعه دارد.

افکار و اندیشه مثبت داشته باشید

 

هوش مالی زنان1

 

اگر دائما افکار منفی داشته باشید و از شکست سخن بگویید و پس زمینه ذهنیتان عدم موفقیت باشد و نا امید باشید هرگز به مطلوبتان نمی رسید یا در بین راه این افکار شما را از پای در می آورد یا در نزدیکی وصول به مطلوب ؛ همه ما از قدرت فکر و ذهن آگاهیم اگر مداوم به موفقیت و ثروت بیاندیشیم به آن دست می یابیم و بالعکس؛ بنابراین همواره شاد باشید، سپاسگذار از نعمات الهی باشید جمله معروف شکر نعمت نعمتت افزون کند را به خاطر بسپارید، تلاش کنید افکار مثبت و توانگر در زمینه اقتصادی داشته باشید و بدانید خداوند روزی رسان همه بندگان است.

روابط با افراد مثبت اندیش

از ارتباط با دوستانی که دائما در حال ناشکری و غر زدن در رابطه با وضعیت بد اقتصادی هستند بپرهیزید، دوستی با این افراد نه تنها سودی برایتان ندارد بلکه موجب بدبینی شما نیز می شوند و رفته رفته افکار آنها تبدیل به افکار شما می شود و شما را از تلاش برای رسیدن به مقاصد مالی که مد نظر دارید باز می دارد و در صورت پشیمانی زمان را از دست می دهید طبق برنامه ریزی خود با اعتماد به نفس و افکار مثبت و روشن پیش بروید و نگرانی به خود راه ندهید زمانی که به پیشرفت مطلوب مورد نظرتان برسید از اینکه افرادی را که مانع پیشرفتتان بودند را کنار گذاشتید بسیار از خودتان سپاسگذار و راضی خواهید بود.

ترک عادت

عادتهای بدی را که به وضعیت مالی تان صدمه می زند را کنار بگذارید خریدهای غیر ضروری، ولخرجی های گاه و بیگاه؛ سعی کنید موقع بیرون رفتن از خانه بیشتر از هزینه خریدهای ضروریتان پول در کیف پولتان قرار ندهید این کار باعث جلوگیری از خرج کردهای زائد می شود. سعی کنید هزینه هایتان را برآورد کنید تا مدیریت درستی بر روی ان داشته باشید هزینه ها را اولویت بندی کنید در این صورت متوجه می شوید که مثلا هزینه های تحصیلی اهم از هزینه های رستوران گردی و غیره است و به این صورت در برنامه ریزی تان خللی ایجاد نمی شود و با کمبود بودجه روبرو نمی شوید و نیازی نیست از پس اندازتان برای رفع چنین مشکلی خرج کنید.

هر اندازه به اشتباه از هزینه هایتان خرج کنید باید زمان بیشتری را برای به دست آوردن پول و جایگزینی آن بگذارید.یکی از عادات بد دیگر در زمینه اقتصادی می تواند گرفتن وامهای غیر ضروری باشد سعی کنید وام هایتان را سریعتر تسویه کنید و هرگز خود را درگیر چندین وام نکنید گاهی ممکن است کل هزینه هایتان برای پرداخت اقساط وام خرج شود .

برنامه ریزی مالی

 

هوش مالی زنان5

 

بیشتر افراد ولخرج، افرادی هستند که برنامه ریزی مالی ندارند و همچنین هدف اقتصادی تبیین نکرده اند این افراد با خریدهای غیر ضروری ، کوچک و خرید اجناس ارزان به هدر رفتن هزینه ها کمک می کنند اما باید آگاه باشید با پس انداز کردن می توانید اجناس ضروری با کیفیت تری بخرید و سود کنید. می توانید برای خرید هایتان با افراد مناسب مشورت کنید تا مضر نشوید. همیشه حساب دخل و خرجتان را داشته باشید. می توانید برای رفع وسوسه خرج کردن به جای خرج اقلام غیر ضرور طلا و سکه و سهام بخرید این گونه تبدیل پول به سرمایه هایی است که به راحتی قابل خرج نیستند.

نتیجه گیری

همیشه خرج کردهای خود را یادداشت کنید این گونه تسلط و آگاهی بهتری به هزینه ها خواهید داشت.پس انداز مقداری از درآمد بسته به بودجه مالی تان بسیار کارآمد خواهد بود.با دید مثبتی نسبت به شغل و موقعیت مالی خود نگاه کنید و با افرادی با روحیه مثبت و پر انرژی ارتباط برقرار کنید. برای تفریح و تغییر روحیه به مراکز خرید نروید اگر این اشتباه را مرتکب شوید در هنگام بازگشت به خانه با از بین رفتن پول و خرید اجناس غیر ضروری مواجه می شویدپس سعی کنید عادات بد اقتصادی خود را کنار بگذارید و عادات خوبی مثل خرید طلا و سکه و سهام جایگزین آن کنید.

پشتیبان مالی همواره یاری رسان ما در زندگی خواهد بود در صورت مواجه با مشکلات با عزت نفس می توانید به خود اتکا کرده و بدون کمک دیگران موانع را از سر راه بردارید (منظور از پشتیبان مالی همان پس انداز و سرمایه هایی است داریم). شم اقتصادی خانمها باعث می شود با دیدی خلاق و فعال در زمینه های اقتصادی فعالیت کنند و نقش مهمی در چرخه اقتصاد خانواده و در مجموعه ای بزرگتر به نام جامعه ایفا کنند با مدیریت و کم کردن هزینه ها و کنترل مصارف اقتصاد را بهبود بخشند.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.