آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

کدام شغل مناسب تو است؟

کدام شغل مناسب تو است؟Reviewed by حسین تیموری on Mar 3Rating: 5.0

 

انتخاب یک کسب و کار برای شروع فعالیت خودتون میتواند کمی دشوار باشد به خصوص زمانی که ایده های متفاوتی دارید ولی نمی توانید تصیمیم بگیرید کدام مناسب شما است شاید بعضی از دوستان هم ایده ای برای شروع کسب و کار خودشون ندارند در هر صورت ما در این مقاله به شما کمک می کنیم برای انتخاب کسب و کارتون بهترین تصمیم ها را بگیرید.

 

۱. کسب و کارتان را بر اساس آنچه که دوست دارید انتخاب کنید:

 کاری که بر بنای شور و اشتیاق بنا شده باشد موفق تر هست زیرا شما دارید کاری را انجام می دهید که دوست دارید و این شما را خسته نمی کند و منظم صورت می گیرد در ضمن انگیزه برای رشد کار و توجه بیشتر به کیفیت کاری که انجام می شود با علاقه ای که به کسب و کارتان دارید راحت تر انجام می شود و مطمئن میشوید که استاندارد های شما رعایت می شود.

 

۲. کسب و کارتان را مناسب زندگی خودتان انتخاب کنید:

ممکن است فکر کنید کار درستی را انتخاب کرده اید اما شرایط و خواسته های این کار با شرایط زندگی شما اصلا همخوانی نداشته باشد. برای مثال: ساعت کاری زیادی داشته باشید و اصلا برای خانواده خود وقت نزارید و یا مسیر طولانی در رفت و آمد باشید، حتما شرایط کارتان را با شرایط زندگی خودتان بررسی کنید.

 

۳. کاری که در آن عالی هستید را انتخاب کنید:

اگر تمام زندگیتان یک فروشنده فوق العاده بودید الان هم برای شروع کار خودتان باید در همین زمینه فعالیت کنید و یا اگر در یک صنعت خاص تجربه و اطلاعات بالایی دارید خب همان را به کار بگیرید و کسب و کارتان را شروع کنید.

 

۴. موقعیت مالی خودتان را برای شروع کار در نظر بگیرید:

شاید برای شروع کارتان نیاز به هزینه راه اندازی داشته باشید خب اگر می توانید این هزینه را تهیه کنید با استفاده از روش های مختلف کسب درامد اولیه و یا پس انداز خودتان این عالیه ولی اگر توانایی هزینه اول را ندارید پس باید برنامه ریزی کنید و بعد مجدد شروع کنید.

 

۵. با یک ایده یا خلاقیت شروع کنید:

به ایده ها و خلاقیت ها فکر کنید. شاید یک محصول بتوانید عرضه کنید که بازار شما نیاز دارد و شما را در آن بازار منحصر به فرد می کند و وضعیت شما با چنین محصولی در بازار تضمین می شود چون دیگر رقیبی برای محصول شما نیست.

 

۶. حق امتیاز یک ایده در کسب و کار را داشته باشید:

این شرکت ها معمولا با مصرف کنندگان راه اندازی می شود و یک سرمایه گزار آن کسب و کار را رشد می دهد. اگر شما ایده ای داشته باشید که در بازار نباشد و همچنین نیاز بازار روز باشد فقط کافی است آن را راه اندازی کنید سرمایه گزاران شما را پیدا می کنند و در آن کسب و کار سرمایه گزاری لازم صورت می گیرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. صمد کاربر می‌گوید

  من در روستایی در شمال که جمعیت بالغ بر ۲۵۰۰ نفر دارد یک مرغ فروشی باز کردم اما با گذشت یک سال سر هر ماه ۱میلیون تومن به من میمونه و با وقته زیادی که اینجا میزارم هم منصفانه نیست یه راه کاری میخواستم که درامدم چند برابر بشه

  1. David موسوی نسب کاربر می‌گوید

   سلام یونس عزیز

   لطفا برنامه استارتو رو دنبال کن و از ایده‌هایی که گفته میشه استفاده کن.

   برنامه استارتو

   موفق و پیروز باشی