محاسبه بیت کوین به ریال به چه شکل است؟

خلاصه مطلب

ماشین حساب تبدیل قیمت بیت کوین به تومان سلام ماهانی های عزیز.چند وقتی می شود که تب و تاب بازار ارزهای دیجیتال در بین
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

ماشین حساب تبدیل قیمت بیت کوین به تومان

سلام ماهانی های عزیز.چند وقتی می شود که تب و تاب بازار ارزهای دیجیتال در بین مردم کشورمان رونق پیدا کرده است و خیلی از افراد به این بازار سوق پیدا کردند،اما نکته اصلی اینجاست که برخی از افراد نمی توانند که چه طور و چگونه محاسبه بیت کوین به ریال را انجام دهند.

 اگر میخواهید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید، اما نمیدانید که چه جوری میتوانید محاسبه بیت کوین به ریال را انجام بدید. این آموزش را کامل بخوانید. در این آموزش، راه‌هایی را برایتان مطرح می کنیم که بتوانید خیلی راحت محاسبه بیت کوین به ریال را انجام بدید.

نکته ای که وجود دارد این است که شما می توانید به عنوان یک کسب و کار خانگی وارد بازار ارز و پول دیجیتال شوید.

قیمت بیت کوین چقدر است

این روزها بازار ارزهای دیجیتال حسابی داغه و به جرئت می توانیم بگوییم که بیش از بیست تا سی درصد مردم ایران با این بازار آشنایی دارند و معتقدند که خرید ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین ، یک فرصت ناب برای سرمایه گذاری است. اما نکته اینجاست که اگر نگاهی به محاسبه بیت کوین به ریال داشته باشیم، درک خواهیم کرد که خرید یک بیت کوین ، تقریبا چیزی بالغ بر یک میلیارد تومان پای ما آب می خورد و طبعاً این مبلغ بسیار شگفت انگیز می باشد.

اما نکته ای که شاید از همه این ماجراها درباره بیت کوین جالب تر باشد نگاهی به تاریخچه قیمتی بیت کوین هست. روزی خرید یک بیت کوین برای ما چیزی حدود سه تا چهار هزار تومان آب می خورد و حالا باید برای خرید هر بیت کوین یک میلیارد تومان پول خرج کنیم. شاید برای شما هم جای سوال باشد که بیت کوین چه مسیری را طی کرد که امروز محاسبه بیت کوین تنها با ماشین حساب امکان پذیر هست؟

پیشنهاد ما به شما : سرمایه گذاری در طلا یا خودرو

محاسبه سود بیت کوین در این سالها به ما این موضوع را نشان می‌دهد که بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال، دنیای جدیدی را به سمت سرمایه گذاری نوین ایجاد کرده است که نه تنها قیمت ریالی و محاسبه قیمت بیت کوین به تومان بلکه محاسبه بیت کوین به دلار هم این روزها هوش از سر ما می برد. در واقع بیت کوین فرصتی است که عرضه و تقاضا در آن نقش بسیار ویژه ای دارد. بیت کوین آینده بازاری است که احتمالا پول رایج آن نیز یکی از همین ارزهای دیجیتال باشد.

سرمایه گذاری روی بیت کوین

سرمایه گذاری روی بیت کوین، یکی از مدرن‌ترین و البته پر بازده‌ترین نوع سرمایه گذاری در ایران محسوب میشه. خیلی‌ها، از چند سال پیش، وقتی که هنوز بیت کوین و سرمایه گذاری بر روی بیت کوین بین مردم جا نیفتاده بود، روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کردند و در این چند سال حداقل ۸ برابر روی سرمایه‌هاشون سود کردند. ولی یک مشکلی که همیشه وجود داشته، نحوه محاسبه بیت کوین بوده است. این مسئله بعضی وقتا آنقدر پیچیده میشود که محاسبه‌ها همه غلط از آب در می آید و یک وقتی می بینید، بخشی از سرمایه‌ی خودتان را سر یک محاسبه غلط از دست دادید.

چیزی که باید بدانید این هست که این کار کار سختی نیست. اما نکته اینجاست که قیمت بیت کوین، همیشه نسبت به یک ارز دیگر تعیین می شود که عمدتا هم دلار هست. چون دلار قدرتمند‌ترین ارز جهان می باشد و همه‌ی ارزهای دیجیتال، قیمتشان را بر اساس دلار اعلام میکنند.

پس ما برای محاسبه‌ی بیت کویین به ریال، اول از همه باید قیمت دلار را داشته باشیم. بعد برویم قیمت جفت ارز بیت کوین به دلار رو پیدا کنیم و بعد بر اساس قوانین محاسبه بیت کوین به ریال، ببینیم که چقدر سود کردیم و چقدر توی سرمایه گذاری خودمان توانستیم سرمایمان را چند برابر کنیم.

ماهانی های عزیز، اگر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اید و یا قصد دارید به زودی به کل روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، یکی از چیزهایی که باید بدانید محاسبه قیمت بیت کوین به ریال هست، پس این آموزش را با دقت بخوانید که بتوانید دقیق‌تر سرمایتان را محاسبه کنید. و بتوانید محاسبه بیت کوین به ریال را به درستی انجام بدهید.

سرمایه گذاری روی بیت کوین

قیمت بیت کوین چقدر است؟

قیمت بیت کوین، بر اساس عرضه و تقاضا مدام در حال تغییر می باشد و هیچ کس نمی تواند یک قیمت ثابت برای بیت کوین بگوید. چون به عبارتی قیمت بیت کوین لحظه‌ای و لایو تعیین می شود. چرا؟ به این دلیل که بیت کوین در بازار‌های جهانی دارد معامله می شود.

بازارهای جهانی هم خاصیتشان این هست که قیمتشان در لحظه تغییر میکند . پس ما برای اینکه قیمت بیت کوین را بفهمیم و بعد بتوانیم محاسبه بیت کوین به ریال را انجام بدهیم، اول از همه باید به قیمت لایو و قیمت لحظه‌ای بیت کوین دسترسی داشته باشیم.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:

نحوه ی خرید ارز دیجیتال

چگونه قیمت لحظه‌ای بیت کوین را حساب کنیم؟

چگونه قیمت لحظه ای بیت کوین را حساب کنیم

برای محاسبه‌ی قیمت لحظه‌ای بیت کوین، ما چند تا راه کلی داریم که می توانیم از طریق اونها قیمت بیت کوین را محاسبه کنیم. برای این کار، اول از همه باید این را بدانیم که اصولا بیت کوین تو چه روزایی از هفته معامله میشود.

پیشنهاد ما به شما : طلا بخریم یا ماشین

و همچنین مقاله : آموزش تندخوانی

چون بیت کوین توی بازارهای جهانی معامله میشود، پس ما باید بنا بر روزهایی که بازار جهانی بازه، روزهای معامله‌ی بیت کوین را حساب کنیم. ساعت کاری بازارهای جهانی که ما میتوانیم بر اساس آن محاسبه بیت کوین به ریال را انجام بدهیم، از روز دوشنبه ساعت دو و نیم بامداد شروع می شود و روز جمعه دو و نیم بامداد هم به وقت ایران تموم می شود.

پس ما روزهای شنبه و یکشنبه به وقت ایران، هیچ معامله لایو و لحظه‌ای در بازار بیت کوین نداریم و اگر شما هم خواستید روزی معامله بیت کوین انجام بدید، بهترین راه این هست که از بامداد دوشنبه، تا بامداد جمعه این کار رو از طریق یک صرافی معتبر انجام بدید.

1)نحوه محاسبه بیت کوین به ریال در گوگل

اما بریم سراغ راه‌هایی که ما میتوانیم قیمت بیت کوین را به صورت لحظه‌ای ببینیم. راحت‌ترین راه برای دیدن قیمت بیت کوین به صورت لحظه و محاسبه بیت کوین به ریال، این هست که ما تو گوگل واژه بیت کوین را به انگلیسی سرچ کنیم.

برای این کار کافیه BitCoin رو به انگلیسی توی گوگل سرچ کنیم. وقتی این کارو انجام میدهیم، یک نمودار از قیمت بیت کوین می آید که به طور پیش فرض، قیمت بیت کوین را بر اساس دلار زده شده است. حالا ما اگر بخواهیم محاسبه بیت کوین به ریال را انجام بدهیم، کافی هست گزینه‌ی دلار که به طور پیش فرض USD هست را به Rial تغییر بدیم.

این کار باعث میشود که ما قیمت یک بیت کوین را به ریال ایران محاسبه کنیم. اما از اونجایی که اکثر مردم ما خرید‌های زیر یک بیت کوین دارند، بهترین راه این هست که ما برای محاسبه بیت کوین به ریال، عدد بیت کوین را هم عوض کنیم و به اندازه دارایی خودمون بزنیم.

چون در حالت پیش فرض، ما قیمت یک بیت کوین را می‌بینیم و محاسبه بیت کوین به ریال برای یک بیت کوین، تقریبا چیزی بالغ بر دویست میلیون هست. و اکثر مردم ما کمتر از یک بیت کوین در حسابشان دارند. پس شما میتوانید با هر میزان اعشاری که بیت کوین دارید، مبلغ را وارد کنید و محاسبه بیت کوین به ریال را انجام بدید.

2) محاسبه بیت کوین به ریال در سایت بیت کوین

یکی از راه‌های دیگه که خیلی راحته و ما میتونیم خیلی راحت محاسبه بیت کوین به ریال را داشته باشیم، بحث استفاده از خود سایت بیت کوین می باشد. وقتی در سایت بیت کوین میرویم، از‌بخش مارکت می‌توانیم قیمت لحظه‌ای و لایو بیت کوین را ببینیم.

محاسبه بیت کوین به تومان

پس از آنکه توانستیم قیمت بیت کوین را از طریق روش‌هایی که گفتیم به ریال حساب کنید، برای محاسبه قیمت بیت کوین به تومان کافی هست که مقدار ریالی  آن را به تومان تبدیل کنید.

تصویر محاسبه بیت کوین به ریال

3) استفاده از بازار فارکس

این راه، یک مقدار پیشرفته تر هست، اما یکی از راه‌های بسیار مطمئن برای محاسبه بیت کوین به ریال، استفاده از بازار فارکس هست. اگر در بازار فارکس حساب دارید که میتوانید خیلی راحت از نرم افزار متاتریدر استفاده کنید و نماد BTCUSD را سرچ کنید و قیمت لحظه‌ای و نوسانات را ببینید.

اما اگر در بازار فارکس حساب ندارید و دوست دارید قیمت را در بازار فارکس به همراه نوسانات ببینید، کافیه که به سایت Trading view به آدرس https: //www.tradingview.com/ بروید و از‌بخش جستجو، نماد BTCUSD را سرچ کنید و قیمت را به صورت لحظه‌ای ببینید.

4) استفاده از صرافی‌های آنلاین

یکی از راه‌های خرید و فروش بیت کوین در ایران، استفاده از صرافی‌های آنلاین هست. شما میتوانید با استفاده از صرافی‌های معتبری که در بازار ارز‌های دیجیتال هستند، خیلی راحت قیمت لحظه و لایو بیت کوین را ببینید.

برای این کار کافی هست، به یکی از این صرافی‌ها سری بزنید و قیمت بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگه‌ای که می‌خواهید را به طور مستقیم به ریال ببینید. البته این صرافی‌ها، یک قابلیت دیگه هم دارند، آن هم این هست که همشون یک ماشین حساب آنلاین دارند که شما میتوانیند محاسبه بیت کوین به ریال را در آن واحد انجام بدید.

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین به ریال

همانطوری که به شما قبلا گفتیم، قیمت بیت کوین کاملا به صورت لحظه‌ای در بازار تعیین میشود و هیچ قیمتی را نمیشود به عنوان قیمت ثابت بیت کوین، ارائه کرد. پس برای اینکه شما یه درک درستی از قیمت بیت کوین داشته باشید و بتوانید محاسبه بیت کوین به ریال رو انجام بدید، باید تحلیل قیمت بیت کوین رو هم داشته باشید.

تحلیل قیمت بیت کوین به ریال

یک مثال ساده بخواهم برایتان بزنم، باید بگویم که تو همین چند ماه اخیر، وقتی که کرونا همه‌ی دنیا را تحت تاثیر قرار داد، قیمت بیت کوین، به شدت نزولی شد و دوباره این روزها، دارد مسیر صعودی پیدا میکند. اما مسئله اینجاست که اگر شما بدون اطلاع از قیمت بیت کوین و نحوه‌ی محاسبه بیت کوین به ریال، وارد این سرمایه گذاری می‌شدید، تا الان ممکن بود که ضرر‌های بسیاری را متحمل می شدید.

پس اگر تحلیل قیمت بیت کوین را بلد باشید، میدانید که در کف قیمتی باید ورود کنید و در سقف قیمتی بفروشید.

استراتژی خرید بیت کوین به ریال

استراتژی خرید بیت کوین به ریال

محاسبه بیت کوین به ریال، کاری نیست که شما بخواید هر روز برید انجام بدید و ببینید که دارایی هاتان چقدر رشد داشته. چون اصولا در بازار ارز‌های دیجیتال، قیمت‌ها در طول روز در یک بازه‌ی متداولی نوسان می‌کنند و این استراتژی شماست که میزان ارزش سرمایه‌ی شما را مشخص میکند.

مثلا اگر شما میخواهید به طور نوسانی با بازار بیت کوین کار کنید، دیگر نیازی به محاسبه بیت کوین به ریال ندارید. کافیه که بدانید ،در چه قیمتی بیت کوین را به دلار خریداری کردید و محاسبه کنید که چند درصد یا چند دلار سود کردید.

یعنی شما باید به جای اینکه مبنای کارتان رو بر روی محاسبه بیت کوین به ریال بگزارید، فقط روی سود یا ضرری که توی بازار داشتید، حساب باز کنید و یک محاسبه ذهنی داشته بر اساس قیمت روی نمودار داشته باشید.

استراتژی بلند مدت سرمایه گذاری در بیت کوین

استراتژی بلند مدت سرمایه گذاری در بیت کوین

اما ما یک استراتژی بلند مدت هم بر روی بیت کوین داریم که اگر در این نوع استراتژی فعالیت می‌کنید و می خواهید روی بیت کوین یک سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید، کافی هست که بیت کوین را در کف قیمتی خودش در یک هفته و یا در چند ماه اخیر بخرید و بگذارید که یک سال یا دوسال بیت کوین نوسان قیمت خودش را داشته باشد و فقط اخبارش را پیگیری کنید.

و هر زمان که متوجه شدید که نسبت به قیمت دلاری بیت کوین، یک سود چند برابری کردید، بروید و با توجه به قیمت روز بیت کوین، محاسبه بیت کوین به دلار رو انجام بدید. البته این نکته رو هم فراموش نکنید که شما بیت کوین رو موقع خرید، ممکنه که به ریال بخرید، اما بر اساس قیمت دلاریش و نرخ دلار دارید خرید میزنید و این فقط تبدیل قیمت دلار به ریال هست.

یعنی اگر شما بیت کوین رو، با دلار بیست تومنی خریده باشید و بعد قیمت بیت کوین تکون نخورد اما دلار بیاد زیر بیست تومان شما دارید ضرر می‌کنید و اگر بیت کوین را، روی قیمت دلار بیست هزار تومانی خریده باشید و قیمتش تکان نخورده باشد اما دلار برود بالای بیست تومان شما دارید سود می‌کنید.

پس سرمایه گذاری بیت کوین، میتواند یک بازی دو سر برد برای شما باشد. چون هم قیمت خودش رشد دارد و هم قیمت دلار. البته این رو بر اساس پیش‌بینی‌هایی که در بازار سرمایه انجام دادیم، به شما نوید میدهیم.با این حساب شما می توانید به خود پاسخ دهید که کجا سرمایه گذاری کنم .

سوالات متداول :

چه طور قیمت لحظه ای بیت کوین را محاسبه کنیم؟

راه های متفاوتی برای محاسبه قیمت روز بیت کوین به ریال وجود دارد ،اما سریع ترین روش می تواند مراجعه کردن به وب سایت صرافی های آنلاین باشد.

روند قیمت بیت کوین افزایشی است یا کاهشی؟

در کل برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می بایست نگاه و دید بلند مدت داشته باشید، زمانی که در بلند مدت به چشم سرمایه گذاری به یک ارز دیجیتال وارد شوید،قطعا روند آن صعودی و رو به افزایش خواهد بود.

بیت کوین بخریم یا طلا؟

زمانی که شما می خواهید پول خودتان را سرمایه گذاری کنید، بدترین روش ممکن این است که تمام پول خود را فقط در یک بازار مالی سرمایه گذاری کنید. پس بهتر است که در هر دو اینها سبدی برای سرمایه گذاری داشته باشید.

حرف آخر

این روزها بازار سرمایه هم داره به سمت مدرن شدن پیش میرود. یعنی شما اگر در بازار سرمایه روند مدرنی داشته باشید و سرمایه گذاری خودتان را مدرن‌تر کنید، طبیعتا میتوانید به سرمایتان سود بیشتری هدیه بدهید. بیت کوین هم یکی از اون سرمایه گذاری‌های مدرن هست که اگر از امروز شروع کنید، مطمئن باشید تا چند سال دیگه حداقل یکی دو برابر به پولتان اضافه کردید.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما ،متشکرم. اگر درباره ی این مقاله نظر و یا صحبت خاصی دارید ،می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

17 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد