آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

اصول کلی مدیریت وب سایت

اصول کلی مدیریت وب سایتReviewed by صابر خلیلی on Oct 22Rating:
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 2 دقیقه و 30 ثانیه می باشد

مقدمه

اصول کلی راه اندازی هر وب سایت از دو فرآیند طراحی وب سایت،  پشتیبانی و مدیریت وب سایت تشکیل شده است. تصور بسیاری از افراد این است که مدیریت وب سایت فقط قرار دادن اطلاعات داخل وب سایت و به روز رسانی مطالب می باشد. درحالیکه مدیریت وب سایت باید همه امور وب سایت را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و برای انجام این امور از همکاری افراد متخصص و باتجربه بهره گیرد. امروزه وب سایت ها مهمترین نقش را در بازاریابی اینترنتی دارند . بازاریابی اینترنتی شامل ایمیل مارکتینگ، تبلیغات در گوگل، تبلیغات رایگان و حتی تبلیغات بنری می باشد، بنابراین می توان نتیجه گرفت که وب سایت ها بازاریابی دیجیتال را متحول کرده اند.

از جمله مهمترین وظایف مدیریت وب سایت

•    تدوین آیین نامه، اساس نامه و چشم انداز وب سایت

•    برقراری امنیت وب سایت

•    کشف اشکالات وب سایت

•    ساماندهی کاربران و اعضای وب سایت

•    پاسخ گویی به کاربران

مدیریت وب سایت
مباحث مربوط به مدیریت وب سایت در چند بخش مورد بررسی قرار می گیرد

•    مدیریت راهبردی وب سایت

وب سایت ها همچون سازمان ها می باشد، هیچ سازمانی بدون برنامه راهبردی به نتیجه نرسیده است. منظور از مدیریت راهبردی وب سایت تنظیم سیاست ها، چشم اندازها و اهداف وب سایت می باشد.

•    مدیریت فنی وب سایت

مدیریت فنی وب سایت مربوط به مسائل فنی وب سایت از جمله ساختار وب سایت و زبان برنامه نویسی وب سایت می باشد.

•    مدیریت محتوایی وب سایت

باید ببینیم وب سایت ما خدمات محور است یا محتوا محور. وب سایت های خدمات محور کار اصلی آن ارائه خدمات می باشد. وب سایت های محتوا محور با هدف ارائه محتوا ویژه به کارکنان راه اندازی شده اند.

•    مدیریت گرافیک وب سایت

از حساسترین گام های راه اندازی یک وب سایت می باشد. زیرا در یک سایت هرچند مطالب خوب داشته باشد ولی منظر زیبایی نداشته باشد، مورد استقبال قرار نمی گیرد. مدیریت گرافیک وب سایت باید هم روی طراحی قالب و هم روی مسائل مربوط به گرافیک وب سایت اشراف کامل داشته باشد.

•    مدیریت امنیت

وقتی وب سایتی راه اندازی می شود از جهات گوناگون مثل فاش شدن نام کاربری، از بین رفتن محتوا وب سایت و حمله هکر ها مورد هجوم قرار می گیرد. وظیفه مدیریت امنیت وب سایت این است که وب سایت را از این خطرات حفظ کند و امنیت وب سایت را تامین نماید.

نتیجه گیری

مطالب گفته شده فوق فقط مقدمه ای بر مدیریت وب سایت بود. درحالت کلی مدیریت وب سایت به پاره ای از جملات محدود نمی شود. گستره عظیمی دارد که با راه تجربه بدست می آید. بدانیم که وب سایت ها پایه های بازاریابی اینترنتی را تشکیل می دهند و باید به صورت حرفه ای مدیریت گردند. به یاد داشته باشیم تکنولوژی مدام در حال به روز شدن است و انسان باید با مطالعه مطالب روز خودش را به سمت حرفه ای شدن سوق دهید.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجعه نمایید

 

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

نوسنده: ماهان تیموری – صابر خلیلی
ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، مدیریت مذاکره

 

برای دانلود فایلPDF مقاله بر روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. سولماز رحیم زاده کاربر می‌گوید

    ممنون از مطالب خوب و کاملی که ارائه می دید. من هم مقاله ای نوشتم که در آن 12 روش مهم برای تولید محتوا رو مطرح کردم خوشحال میشم اگر به لینک ما سر بزنید.

  2. حسن فکری کاربر می‌گوید

    واقعا مهمه این موارد .ممنون