آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندیدReviewed by حسین تیموری on Jan 8Rating: 5.0

امروزه متاسفانه یکی از مشکلاتی که خیلی بیشتر از زمان گذشته با آن مواجه هستیم ، مسئله هک شدن و نفوذ افراد ناخواسته به حریم شخصی محتویات گوشی و کامپیوترمان است . هدف خیلی از هکرها هنگام ورود به یک سیستم امنیتی ، ضربه زدن مادی و معنوی به اشخاص نیست بلکه آن ها معمولا این کار را می کنند تا قدرت و معلوماتشان را به دیگران نشان بدهند .

هک تلگرام

 

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید 3

 

این طور نیست که فقط کاربران معمولی باشند که هک می شوند ، چون خیلی از اوقات می بینیم که اطلاعات شرکت های بزرگ و آن هایی که حرف اول را در فن آوری می زنند ، هم توسط هکرها مورد حمله قرار می گیرد . اما چطور و چگونه باید در برابر این نفوذهای دوست نداشتنی ایستادگی کنیم ؟
حتما شما هم در تلگرام ، تبلیغات زیادی را دیده اید که تحت عنوان ” هک واقعی تلگرام ” در فضاهای مجازی دست به دست می شوند و در آن ادعا می کنند که فقط با داشتن شماره افراد و بدون نیاز به نصب در گوشی طرف مقابل و کد فعال سازی ، به پیام های افراد دست پیدا می کند .

اما حقیقت این است که هک کردن تلگرام ، بدون داشتن شماره موبایل فرد و آن کد پنج رقمی ای که از سوی تلگرام برای فرد پیامک می شود ، به هیچ وجه امکان پذیر نیست . با این حال برای این که امنیت تلگرام را بالا ببریم و راه های نفوذ هکرها را محدود بکنیم ، تنظیمات امنیتی ای وجود دارد که شما می توانید از طریق فعال کردن آن ها ، از دسترسی هر فردی به اکانت مربوط به خودتان ، جلوگیری کنید . چهار اقدام مهم در این زمینه وجود دارد که در این جا آن ها را برایتان توضیح می دهیم .

روش اول : رمز گذاری روی برنامه تلگرام

 
برای عملی کردن این روش ، گام های زیر را به ترتیب بردارید :
۱ . وارد برنامه تلگرام بشوید .
۲ . به قسمت تنظیمات یاSetting وارد شوید .
۳ . گزینه مربوط به Privacy and Security را انتخاب بکنید .
۴ . از این میان ، گزینه Passcode Lock را انتخاب بکنید .
۵ . در این قسمت ، رمزی که مورد نظرتان است را وارد بکنید .
۶ . این جا دیگر عملیات رمز گذاری به پایان می رسد و در قسمت بالا ، آیکونی را که به شکل یک قفل باز هست را می توانید ببینید . از آن جایی که گاهی وقت ها ممکن است که موقع خارج شدن ، فراموش کنید که روی قفل کلیک کنید ، ممکن است بخواهید که به صورت اتوماتیک و خودکار این کار انجام شود . برای همین منظور ، در قسمت Passcode Lock ،گزینه Auto Lock را انتخاب بکنید و زمان آن را هم به میل خودتان تغییر بدهید تا در زمانی که تنظیم کرده اید ، به طور اتوماتیک برنامه تلگرام را قفل بکند .
خب ، تا این جا برای امنیت تلگرام خودتان از نفوذ هکرها ، فقط یک قدم برداشته اید .

روش دوم : تایید دو مرحله ای یا Two – Step Verification

 

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید 3

 

 
۱ . اول وارد برنامه تلگرام بشوید .
۲ . وارد قسمت تنظیمات یا Setting بشوید .
۳ . وارد قسمت Privacy and Security بشوید .
۴ . گزینه مربوط به Two – Step Verification را انتخاب بکنید .
۵ . روی گزینه مربوط به Set Additional Password کلیک بکنید .
۶ . در این قسمت باید ایمیل و پسورد خودتان را با دقت وارد بکنید ؛ چون که در آینده به این پسورد ، احتیاج پیدا خواهید کرد . وقتی که ایمیل و پسورد خودتان را وارد کردید ، یک پیغام برایتان می آید که به شما می گوید که ایمیل خودتان را باید چک بکنید .
۷ . ایمیلی که برایتان آمده است ، یک لینک دارد و وقتی بر روی آن کلیک می کنید ، به این معنی است که آن را تایید کرده اید . شما باید این کار را بکنید تا عملیاتی که انجام داده اید ، با موفقیت ثبت بشوند . حالا دیگر اگر کسی با شماره شما قصد وارد شدن به تلگرام شما را داشته باشد ، حتی بعد از داشتن آن کد ۵ رقمی پیامک شده ، احتیاج به دانستن پسوردی که در این جا تعیین کرده اید دارد تا بتواند به اکانت شما وارد بشود .

روش سوم : مشاهده و کنترل دستگاه های وارد شده در قسمت Active Sessions

خب ، اول بگذارید یک توضیح مختصر به شما بدهم تا راحت تر بتوانید بقیه مطالبی را که می گویم ، درک کنید :
اگر کسی با شماره شما وارد تلگرام بشود و به طریقی آن کد پنج رقمی را هم داشته باشد ، یک پیغام از طرف تلگرام برایتان فرستاده می شود که در آن به شما می گوید که دستگاهی با چنین مشخصاتی ، وارد اکانت شما شده است و اگر می خواهید که این ارتباط را قطع کنید و از ادامه آن جلوگیری کنید ، باید از روش زیر استفاده بکنید :
۱ . اول وارد برنامه تلگرام بشوید .
۲ . به قسمت تنظیمات یا همان Setting وارد بشوید .
۳ . وارد قسمت Privacy and Security بشوید .
۴ . وارد قسمت Active Sessions بشوید . اگر در این قسمت دیدید که دستگاه دیگری هم دارد از اکانت شما استفاده می کند ، این موضوع اگر که از جانب خودتان انجام نگرفته باشد ، امنیت تلگرامتان را حسابی به خطر می اندازد . چون در چنین شرایطی ، او به تمامی اطلاعات ارسالی و دریافتی شما ، دسترسی دارد و دائما آن ها را تحت نظر می گیرد تا در شرایط مناسبی که برایش پیش می آید ، از آن ها سو استفاده بکند .
۵ . در چنین شرایطی اگر بخواهید که کاربری را که از اکانت شما استفاده می کند را از آن جا بیرون کنید ، آن دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه Ok را بزنید .
۶ . اگر می خواهید که همه کاربرها را از اکانت خودتان خارج کنید ، باید گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب کنید و آن را Ok بکنید .
برنامه تلگرام ، وقتی که کاربر دیگری قصد استفاده از اکانت شما را دارد ، پیامی ارسال می کند و از این طریق ، IP فردی را که وارد شده است را نشان می دهد .

روش چهارم : عدم نمایش وضعیت آنلاین بودن در تلگرام یا همان Last Seen

 

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید 5

گاهی لازم است که فردی یا عده ای ، از وضعیت آنلاین بودن شما با خبر نشود . برای این که وضعیت آنلاین بودن شما نشان داده نشود ، از روش زیر استفاده کنید :
۱ . وارد برنامه تلگرام بشوید .
۲ . وارد قسمت تنظیمات یا همان Setting بشوید .
۳ . وارد قسمت Privacy and Security بشوید .
۴ . گزینه Last Seen را انتخاب بکنید .
۵ . در قسمت اول ، سه قسمت وجود دارد و گزینه Every body در آن ، به معنی اشتراک عمومی است و در این حالت ، همه افراد می توانند وضعیت آنلاین بودن شما را ببینند .
۶ . گزینه دوم ، My Contacts است و در این صورت ، فقط افرادی که شماره آن ها در دفترچه تلفن گوشی شما ذخیره شده است ، می توانند وضعیت آنلاین بودن شما را ببینند .
۷ . در گزینه سوم ، نوشته شده است No body و با انتخاب این گزینه ، هیچ کس نمی تواند وضعیت آنلاین بودن شما را ببیند .
در بعضی از منابع ، گفته شده که شما با این روش می توانید جلوی دیده شدن عکس های پروفایل خودتان را بگیرید اما اصلا امکان چنین کاری فعلا وجود ندارد .

 

نکاتی کلی برای حفظ امنیت تلفن های همراه در تلگرام

 

 

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید 2

 

  • اپلیکیشن یا نرم افزارهای کاربردی خودتان را از منابع اصلی و معتبری که شرکت طراح نرم افزار ، آن را تایید کرده است ، تهیه بکنید .
  • سعی کنید تا آن جایی که ممکن است ، از شبکه های آزاد و رایگانی که در اماکن عمومی برای اتصال به اینترنت وجود دارد ، استفاده نکنید چون امنیت شبکه های آزاد ، خیلی کم است .
  • برای برنامه تلگرام ، اپلیکیشن های مشابهی وجود دارد که گاهی امکانات این اپلیکیشن ها ، از خود تلگرام بیشتر است اما از آن جایی که خود شرکت طراح اصلی آن را پیشنهاد نکرده است ، ممکن است خطرناک باشد .
  • از این که تلفن همراه ، تبلت و یا کامپیوتر شخصی خودتان را در اختیار دیگران قرار دهید ، خودداری کنید .
  • به لینک هایی که پسوند bot دارند ، اعتماد نکنید زیرا این ها ربات هستند و احتمال دارد برایتان ایجاد مشکل بکنند .
  • روی لینک هایی که از منابع نا معتبر به دستتان رسیده ، کلیک نکنید و آن ها را منتشر نکنید .

نتیجه گیری

این روزها که استفاده از ربات ها در تلگرام و همچنین سو استفاده از اطلاعات و عکس های شخصی افراد رایج شده ، این نیاز به وجود آمده است تا تمام تلاش خودمان را به کار ببریم و راه نفوذ بیگانگان را به حریم شخصی خودمان ببندیم . روش هایی که در بالا گفتیم ، به شما کمک زیادی می کند تا محیط امن تری را برای خودتان و اطرافیانتان فراهم کنید . 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.