فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

برند ونس

خلاصه مطلب

برند ونس یکی از آن برند های بسیار قدیمی در حوضه ی کفش های اسکیت سواری است به طوری که از سال 1966 مشغول
5/5

برند ونس یکی از آن برند های بسیار قدیمی در حوضه ی کفش های اسکیت سواری است به طوری که از سال 1966 مشغول است به تولید کردن و ارائه کردن کفش هایی برای اسکیت سواری کردن است. برند ونس کاری کرده است که همه ی مردم جهان اسکیت سواری را با کفش های مخصوص آن می شناسند.

 

تاریخچه ی برند ونس

تاریخچه ی برند ونس

پل ون دورن به همراه سه رفیقی که داشت در سال 1966 اولین فروشگاه ونس را احداث کرد.با این اتفاق، شرایطی مهیا شد که اسکیت سواری نیز در بین عامه ی مردم شکل بهتری به خود بگیرد و مردم برای اسکیت سواری شور و هیجان بیشتری داشته باشند. اثری که این برند بر روی اسکیت و این ورزش داشت بسیار بیشتر از چیزی است که می شود تصور کرد.

 

چون تا قبل از این برند،چیزی به اسم حرفه ای گری در اسکیت سواری وجود نداشت و بعد از آن بود که همه چی برای یک شروع دوباره ی عالی آماده شد. اما برند ونس نیز مانند هر بیزنس و کسب و کار دیگری از صفر شروع کرده تا جایی که خالق این برند خود به صورت شفاف بیان می کند که در اولین روز کاری که 12 مشتری محصولات ما را خریدند. از شدت خوشحالی کم مانده بود دیوانه شویم به همین دلیل خودمان را به صرف یک مهمانی دعوت کردیم.

 

در میان مهمانی بودیم که فکر به سرم زد نکند فردا محصول را برگردانند،نکند فردا پشیمان شوند و ما دوباره بدون فروش ادامه بدیهم.اتفاقی که هرگز رخ نداد و همین باعث شد که اعتماد به نفس آنها به شکل شگفت انگیزی افزوده شود و هر روز در حال ساخت محصولات بهتری قرار بگیرند و همین گونه،رشد آن ها هر روز ادامه داشته باشد.

 

بعد از تنها چند سال از تولید این شرکت، در تمام کوچه و خیابان های کایفرنیا اسکیت سوار هایی دیده می شدند که با برند ونس در حال اسکیت سواری بودند. بعد از چند سال اما این نوآوری ها ادامه داشت و شرایثطی فراهم شد که در سال 1975 ونس دوباره دست به یک طراحی دوباره زد ولی این بار کار از آنچه فکرش را می کردیم بزرگ تر بود چون هنوز هم تاثیرات آن اتفاق و نوآوری دیده می شود.

 

ونس در آن سال تصمیم گرفت که مدل کفش هایش را به کلی تغییر دهد و این بار بالای کفش ها را لایه ای نرم می پوشاند و و زیر آن نیز به مانند همیشه سفت. مدلی که تا همین امروز نیز فراگیر است و هنوزم که هنوز است طراحان اسکیت هارا به این شکل تولید می کنند. چون واقعا مدلی بسیار شیک و مستحکم تر بود نسبت به مدل های گذشته یِ اسکیت ها.

 

رشد برند ونس هم چنان پابرجا بود و این برند هر روز داشت بر دامنه ی خود می افزود و جهانی تر می شد تا جایی که در سال های انتهایی دهه 70 میلادی، شعبه های برند ونس به 80 عدد رسیده بود و فروشندگانی داخلی وهم خارجی از اقسام و نقاط مختلف کالیفرنیا و دیگر بخش های آمریکا به فروش محصولات برند ونس مشغول بودند

در نزدیکی سال های 80 بودیم که پل ون به دلایلی تصمیم گرفت از برند ونس کمی دوری کند و فعالیتش را در بخش های دیگری بالا ببرد.دقیقا هنگامی که پل ون می خواست از برند دوری کند. فشار بسیار زیادی بر روی برند ونس قرار داشت چون در آن سال ها ونس تصمیم گرفته بود در حیطه های دیگری نیز به فعالیت و تولید کفش های ورزشی بپردازد.

 

در ورزش هایی همچون والیبال و پرش با چتر و کشتی که در جامعه ی ایرانی علاقه مندان بسیاری دارد،برند ونس دخول کرد و سعی کرد که با برند های معروف جهانی رقابت کند و بازار را به سمت خودش بکشد.

 

طوفانی که خاکستر شد

طوفانی که خاکستر شد

همیشه شخصیت ها در بازاریابی و جلب مشتری بسیار موثر واقع شده اند در ونس نیز همین اتفاق رخ داد. چون زمانی که آقای شان پن که یکی از بازیگر های مشهور اوایل دهه 80 بود این کفش ها را در فیلمی به نام اوقات خوش در ریجمونت های پوشید. بعد از آن مردم به یک باره برای استفاده کردن و خرید این کفش ها هجوم بردند. چون می خواستند به مانند شخصیت نقش اول فیلم لباس بپوشند و کفش بپوشند.

 

همه ی این اتفاقات باعث شده بود که مشتری های زیادی برای این برند حاصل شود به طوری که آنقدر خروجی زیاد بود که شرکت نمی توانست کفش های خوبی به موقع تولید کند چون بسیار گران تمام می شد و کمبود منابع طبیعی و مواد اولیه باعث می شد این کار انجام نشود.

 

چون آنچه که به عنوان مواد اولیه به شرکت و برند بر می گشت قابل مقایسه نبود با آنچه که از شرکت به بیرون سرایت می کرد. زمانی که این اتفاقات رخ داد شرکت به این نتیجه رسید اگر این گونه پیش برود در زمانی شرکت مشکل اساسی خواهد داشت در تولید کفش و محصولات دیگر. به همین دلیل روز به روز این شرکت رو به ورشکستگی رفت تا جایی که در سال 1983 ناچار شدند علارغم فروش زیادی که رقم می خورد، اعلام ورشکستگی کنند.

 

سه سال بعد ونس توانست بدهی های خود را پرداخت کرده و از ورشکستگی خارج شود. در سال 1988 مالکیت اصلی کارخانه به یک شرکت سرمایه گذاری بانکی فروخته شد و با پشتیبانی مالی مالکان جدید، ونس توانست حضور جهانی خود را گسترش داده و افزایش دهد.

 

شروع دوباره

 

هرچند که برند ونس بعد از 3 سال توانست تمام بدهی های خودش را پاس کند و از آن ورشکستگی که دچارش شده بود خلاص شود. اما با این وجود در سال 1988 مالک ونس برای همیشه تغییر کرد و سهام آن به یک شرکت سرمایه گذاری بانکی فروخته شد. بعد از این واگذاری و انتقال مالکیت ها،ونس در نهایت رشد قرار گرفت چون گروه تجاری جدید نهایت حمایت را از برند می کرد و همین هم باعث شد که شرکت و برند ونس بعد از مدتی به برتر های جهان راه یابد. و در این دسته قرار بگیرد.

 

برند ونس بعد از آن مشکلات و چالش هایی که سر راهش شکل گرفت بالاخره در سال 1994 یکی از بزرگترین قدم ها را برای گسترش بیزینس خود برداشت.

 

آن هم زمانی بود که آن ها تصمیم گرفتند برند خودشان را از کشور به بیرون صادر کنند و با این عمل برندشان گسترش پیدا کند. در همین راستا ونس تصمیم گرفت که مدل های جدیدی را آماده و طراحی کند و سپس به صورت انبوه به بازار ارائه کند تا بازار را در دست بگیرد.

 

بعد از این اقدام که به جرات می توان گفت در جهانی شدن برند ونس بسیار موثر بود، مدیران این برند تصمیم گرفتند که مجموعه ای از بازی های ورزشی و رزمی را برگزار کنند آن هم با حمایت مستقیم و علنی قهرمانان و بزرگان این عرصه.

 

اما این پایان کار نبود زیر این برنامه در ادامه ی شکل گیری اش بسیار گسترده تر و بزرگتر شد. تا جایی که بعد ها به صورت یک سریال طولانی مدت از مسابقات ورزشی و رزمی و اکشن درآمد که بسیاری از مسابقات ورزشی را شامل می شد .

 

رشد ونس هر روز داشت سریع و سریع تر میشد و دامنه ی گسترده تری را از آن خود می کرد. ونس دیگر نمی توانست محدود به یک مکان کوچک باشد و باید جهانی می شد. در راستای همین گفته ها در سال 1998 مدیران برند ونس زمین بسیار بزرگی را در اورنج کانتی خریدند که باعث میشد قدرت ونس به گوش جهانیان بخورد و همه با دیدن آن 50 هزار فوت مربع به این فکر کنند که چگونه می توانند همچون ونس به موفقیت برسند.

 

بعد از این اقدام دیگر زمان آن رسیده بود که ونس وارد سهام عام و و بورس شود زیرا گستردگی اش به درجه ی بالایی رسیده بود که بورس و سهام او را به عنوان یک شرکت و برند بزرگ قبول می کردند و حاضر بودند او را بپذیرند و بالاخره نیز این اتفاق افتاد و سهام برند ونس در سهام عام و بورس به عرضه درآمد.

 

تبدیل به برندی جهانی شدن

تبدیل به برندی جهانی شدن

این رشد سهام باعث شده بود که در سال های 2000 و 2001  ونس به افتخاری بزرگ دست یابد افتخاری که بسیاری از شرکت و برند ها در آرزویش بودند آن هم این بود که آن ها در آن سال ها به انتخاب یکی از بزرگ ترین مجله های  آمریکا به عنوان بهترین شرکت کوچک آمریکا شناخته شده بودند.

 

بدون شک این افتخار کوچکی برای آن ها نبود زیرا در چند سال قبل در معرض و نزدیکی ورشکستگی بودند اما اکنون جایزه ی بهترین ها را دریافت کرده بودند. پس واقعا هر برند و شرکتی اگر جای آن ها بود،شاید به مناسبت این انتخاب برای محصولاتش تخفیف بزرگی قائل می شد. کاری که آن ها نیز انجام دادند و در آن روز ها بر روی بسیاری از محصولاتشان کد های تخفیف قرار دادند و از این راه نیز به فروش زیادی رسیدند چون مردم هجوم آورده بودند برای خرید محصولات آن ها و همین مورد در دیدن جلوی فروشگاه های ونس کاملا مشخص بود.

 

چون مملو از جمعیت بود در حالی که فروش گاه های دیگر خالی از خریدار و ارباب الرجوع.ونس در آن سال همان طور که گفته شد ایده های بسیار بزرگی را دامن زد و باعث شد که بسیاری از کسب و کار ها و برند ها قافله را به آن ها ببازند.

 

آن ها از هر فرصتی استفاده می کردند که خود را نشان دهند و با فرهنگ سازی اسکیت سواری در بین مردم،شرایطی را فراهم کنند که همه ی مردم به اسکیت سواری رو آورند و به فرزندان خود نیز اسکیت سواری را آموزش دهند.

 

برای این مهم لازم بود که ونس شرایطی را فراهم کند که یکی از بزرگترین و بهترین چهره های اسکیت سواری در قالب مستند یا فیلمی آموزش اسکیت سواری بدهد و یا مردم را با اسکیت سواری آشنا کند.

 

شیوه ی بازاریابی برند ونس

شیوه ی بازاریابی برند ونس

در همین راستا این اتفاق افتاد و برند ونس آقای استیسی پرالتا را دعوت کرد تا مستندی بسازد در مورد تاریخچه ی اسکیت سواری و بعد شخصیت هایی را معرفی کند که در اسکیت سواری از یک اسم و نام و آوازه ی بزرگی برخوردار هستند.

 

این فیلم به حدی موفق بود که در جشنواره های برتر سال به نمایش درآمد و همه ی مردم و علاقه مندان به فیلم از نحوه ی فیلم و مستند بسیار راضی بودند. تا جایی که بسیاری از کودکان بعد از این فیلم با اصرار زیادی تلاش کردند که به مانند شخصیت های قهرمان مستند،اسکیت سواری کنند و به همین دلیل درخواست کردند که اسکیت را آموزش ببینند.

 

بعد از این جریان تمام نگاه ها به ونس و برندش معطوف شد چون علاقه مندان بسیاری پیدا کرده بود اسکیت سواری و همین بازار کار برند ونس را چند برابر میکرد تا جایی که دیگر فروشگاه های آن نمی توانست جواب مشتری ها را بدهد آن قدر که تعداد فروش بالا رفته بود.

 

ونس اما به همین نیز راضی نبود و باز هم به دامنه ی بزرگ اندیشی خودش افزود و شرایطی را آماده کرد که بتواند یکی از بزرگترین تور های موسیقی آمریکا را حمایت و اسپانسری کند.

 

برند ونس از همین راه نیز قصد بازاریابی داشت چون آگاه بود که بسیاری از علاقه مندان به موسیقی، یا جوان هستند و یا در زمره ی گروهی قرار می گیرند که بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانند به راحتی به اسکیت سواری روی بیاورند و شروع به این ورزش کنند.

 

به همین دلایل ونس شروع به اسپانسری موسیقی برای آمریکایی ها کرد و در آن کنسرت های موسیقی زمانی را برای تبلیغات خودش قرار داده بود تا برندش را به نمایش بگذارد و مردم بیشتری را به راه و کار خود هدایت کند.

 

پیشنهاد ما به شما : برند فندی

 

حمایت از جوانان

 

اتفاقی که در عمل نیز رخ داد و بسیاری از مردم بعد از آن کنفرانس و کنسرت های جهانی یا به مشتری های این برند تبدیل شدند و یا آنهایی که تا آن زمان به هیچ عنوان نامی از ونس نشنیده بودند،برای اولین بار ونس با گوش هایشان آشنا شد و مقدماتی شکل گرفت که بتوانند محصول مهم ونس که همان اسکیت بود را از نزدیک ببیند و اگر صلاح دانستند آن را خریداری کنند.

 

علارغم این مورد همیشه جوان ها خود را در جامعه ی مدنی قشری می دانند که از ان ها حمایت نمی شود و یا به دل خوشی های آن ها توجه نمی شود.مشابه این موارد را حتما در بین آشنا و فامیل های خودتان دیده اید‌،زمانی که یک جوان با نهایت ناراحتی  و افسوس از شرایط ناله می کند و پشتوانه ای برای خود نمی بینند.

 

حالا در چنین شرایطی تصور کنید برندی بیاید و با هزینه ی شخصی مراسمی را آماده کند که جوانان بتوانند برای لحظاتی نیز خوش بگذرانند و احساس شادی و نشاط کنند تا بتوانند بازخورد بهتری از خودشان در زندگی شخصی نشان دهند.

 

به این فکر کنید آن زمان جوانان که قشری احساساتی و بسیار پاک جامعه هستند چه حمایتی از آن برند می کنند ؟؟ و چگونه در وصف آن ناخواسته و ندانسته به تعریف و تمجدیدش بپردازند. و با این تعریف و تمجید مشنری های بیشتری برای این برند پیدا شوند.

 

چون همان طور که می دانید بهترین تبلیغات و بازاریابی،بازاریابی دهان به دهان است و زمانی که افراد و جوانان زیادی از یک برند حمایت کنند و به تبلیغش بپردازند. افراد دیگر نیز به این فکر می افتند که اگر به این شدت طرفدار دارد پس حتما برند خوبی است.

 

پس ما هم باید برویم و این برند را از نزدیک تماشا کنیم. و این دقیقا پروسه ای است که برند ونس دوست دارد شکل بگیرد و با این پروسه ونس به آرزو و هدف خودش می رسد و مشتری های زیادی را پیدا می کند.

 

معروفیت بیش از حد انتظار در جهان

 

برند ونس در سال 2008 پا در مرز های یکی از بزرگ ترین کشور های جهان انداخت و شرایطی را فراهم کرد که بتوانند در چین به فعالیت بپردازند آن هم با احداث کردن شعبه ای در شانگ های چین که بسیار علاقه مند و جوان داشت که می توانستند در آنجا به فعالیت بپزدازند و اسکیت سواری را شروع کنند.

 

چون چین پر بود از جوان هایی که می توانست بازار هدف بسیار خوبی برای فروش کفش های اسکیت و دیگر محصولات برند ونس باشند و همین اتفاق نیز افتاد و چینی ها که علاقه بسیاری به بازی و ورزش را دارند در سریع ترین زمان ممکن به این ورزش میل کردند و وارد دنیای اسکیت شدند.

 

به یکباره ونس خود را در بین 1 میلیارد بازار هدف دید که می توانست به همه ی آن ها اسکیت را آموزش بدهد و بعد آن ها را به خریدار خود تبدیل کند. این یکی از روش های بازاریابی نوین است که شما داده ها و اطلاعات جدیدی را تقدیم افرادی می کنید که تا الان خریدی نکرده اند و سپس همان ها تبدیل به مشتری های دائم شما می شوند و از شما خرید می کنند.

 

به این شکل شما می توانید در بهترین حالت ممکن برند خود را گسترش دهید و آن را جهانی کنید چون در یک بازار جهانی با خریداران جهانی قرار دارید و می توانید هر لحظه که اراده کنید

محصولات زیادی را به فروش برسانید و به درآمد زایی برسید.

 

نقطه قوت برند های معروف

نقطه قوت برند های معروف

این نقطه قوت برند های معروف است که شرایطی را آماده می کنند تا ذهن مخاطب را در دست بگیرند و با استفاده کردن از این تسلط بر ذهن مخاطب به جایی می رسند که می توانند تمام آن مخاطبان را به خریداران خود تبدیل کنند.

 

ونس در این سال ها از هر راهی برای بازاریابی خود استفاده کرده است و از هر شگردی استفاده کرده است تا جایی که دست به دامان هر روشی زده اند تا بتوانند به درآمد بیشتر برسند. در این برند ها بسیاری از چالش های جامعه به بحث کشیده می شود و به دنبال حل آن برمی آیند تا جایی که اگر راهی برای آن پیشنهاد شد به تغییر شرایط موجود می پردازند و راهی را پیدا می کنند.

 

برند ونس نیز دقیقا همین کار را انجام می دهد و به دنبال یک فرصت و مشکل اجتماعی است که خود را به عرضه بنشاند و کاری کند که جامعه نیز از او حساب دیگری بکند.

 

همان طور که در سال 2004 نیز این اتفاق رخ داد و زمانی که ونس به این مهم پی برد که بسیاری از افرادی که در خیابان های شهر روزگارمی گذرانند دوست دارند اسکیت سواری کنند و به تفریح بپردازند اما به دلیل شرایط بد مالی از این راه باز می مانند.  و همین مورد نیز باعث شد که برند ونس کاری کند که مسابقاتی در مجموعه ی خیابانی اسکیت برگزار شود و مقدماتی آماده شود که آن افراد نیز بتوانند اسکیت سواری کنند  و از این بازی نهایت لذت را ببرند.

 

سخن پایانی

 

با نهایت احترام خیلی خوشحالیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. در این مقاله همان طور که دیدید سعی کردیم به بررسی و تحلیل برند ونس بپردازیم برندی که تمام قله های موفقیت را سپری کرد و در سال 2014 به عنوان برند منتخب سال انتخاب شد و این باعث شد که این برند به نهایت عزت و احترام برسد و باعث شود که همه ی ما به این جمله ایمان بیاوریم که می شود از صفر شروع کرد و به همه جا رسید.

 

نکته ای که بسیاری از افراد از آن غافل هستند و گمان می کنند همه ی آنهایی که موفق شدند همان روز اول این گونه قوی بوده اند. پس اگر در حال ساخت یک بیزینس جدید برای خود هستید یا می خواهید کسب و کار خودتان را راه بیاندازید. گام به گام و قدم به قدم جلو بروید و به همین شکل تمام افتخارات را برای خودتان بدست اوردید

 

یادتان باشد انسان هایی که آرام حرکت می کنند اما به طور مستمر همیشه موفق تر از آنهایی هستند که به صورت سریع حرکت می کنند اما در مسیرشان قطع و وصل دارند هستند. پس لطفا آرام و آهسته اما مستمر حرکت کنید و گام های خود را ادامه بدهید.

 

با آرزوی بهترین ها برای شما دوستان عزیز، هرگونه سوال و پیشنهادی دارید می توانید در بخش نظرات برای ما بارگذاری کنید. مطمئن باشید کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به همه ی سوالات شما پاسخ می دهند و تمام چالش های شما را حل می کنند.

با آرزوی بهترین ها برای شما دوستان عزیز/ در پناه حق زنده و پایدار باشید.

 

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند بولگاریبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند دیوربرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند کلوین کلاینبرند هوگو باسبرند اکوبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند هوآویبرند برشکابرند گوچی
برند رولکسبرند یاماهابرند کانورسبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند دیزل

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد