آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

راه های کسب درآمد از بیت کوئین

راه های کسب درآمد از بیت کوئینReviewed by Marjan on Dec 23Rating:

چندین سال است که ارز‌های دیجیتال در دنیای اینترنت رواج زیادی پیدا کرده‌اند. افراد زیادی هستند که از طریق این ارز‌ها در حال کسب درامد هستند. ارز‌های دیجیتال در واقع پول‌های الکترونیکی هستند. این ارز‌ها برای انتقال در اینترنت از رمزنگاری استفاده می‌کنند و یکی از دلایل محبوبیت این ارز‌ها هم به این همین دلیل است که این ارز‌ها هک نمی‌شوند و همچنین قابل پیگیری نیستند.

کسب درآمد از بیت کویین

 

راه های کسب درآمد از بیت کوئین10

 

کاربران میتوانند این ارز‌ها را بدون نیاز به استفاده از بانک‌ها به صورت امن ذخیره کنند. این ارز‌ها به دلیل غیر متمرکز بودن واسطه‌ها را حذف کرده است. افراد مختلف میتوانند با روش‌های مختلف این ارز‌ها را در دنیای اینترنت استخراج کرده و به کسب درآمد بپردازند.  در این مقاله به اولین و محبوب‌ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کویین می‌پردازیم پس در ادامه این مطلب با ماه همراه باشید.

بیت کویین و سازنده ان را بشناسید

بیت کویین یک ارز دیجیتال است با این ویژگی که هیچ کس آن را کنترل نمی‌کند.

بیت کویین را میتوان شبکه‌ای دانست که تحت کنترل هیچ شخص، کشور یا سازمانی نیست. تا قبل از به وجود امدن بیت کویین پول‌هایی که ما می‌شناختیم به این صورت بودن که توسط بانک‌های مرکزی ایجاد می‌شدند. بانک‌های مرکزی با دقت بر روی پول‌ها نظارت داشتند و ان را کنترل می‌کردند. اما با ظهور بیت کویین این رویه به طور کامل تغییر کرده است. بیت کویین ارزی رمز پایه است که به صورت مجازی ساخته می‌شود. این ارز چاپ نمی‌شود و نرم‌افزار‌های رایانه‌ای در سراسر جهان که مشغول حل مسائل ریاضی هستند این ارز‌ را تولید می‌کنند. این ارز به صورت مجازی ذخیره می‌شود.

مخترع بیت کویین کیست

راه های کسب درآمد از بیت کوئین11

برای بسیاری این سوا پیش می‌آید که مخترع بیت کویین کیست. واقعیت این است که شاعات زیادی در مورد سانده این ارز دیجیتال وجود دارد و اطلاعات شخصی دقیقی در مورد این فرد وجود ندارد. چیزی که ما در مورد او می‌دانیم این است که بیت کویین را یک برنامه نویسی ژاپنی با نام ساتوشی ناکامورا اختراع کرده است.

این برنامه نویس برای اولین بار در یک وب سایت از بیت کویین صحبت کرده است. او در این وب سایت اعلام کرده که من نوعی سیستم پرداخت الکتریکی ایجاد کرده‌ام که نام ان بیت کویین است.

این سیستم پرداخت الکتریکی بدون سرویس مرکزی یا تکیه بر نهاد‌های اعتباری است و از سیستم کنترل کننده‌ی غیر مرکزی استفاده می‌کند. طولی که ناکامورا اختراع کرده بود تنها 31 هزار خط برنامه و یک اعلامیه اینترنتی بودی و شاید خودش هم فکر نمیکرد در آینده این طول اینترنتی چه رواج و ارزش بالایی پیدا خواهد کرد. او خودش را مردی 36 ساله و اهل کشور ژاپن معرفی کرده است. در سال 2009 ساتوشی ناکامورا مشخصات اولین بیت کویین و مفهوم آن را در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر کرده است.

 

بیت کویین ها چگونه تولید می شوند ؟

 

راه های کسب درآمد از بیت کوئین1

 

به فرآیند تولید بیت کویین ها ، استخراج می گویند . استخراج کننده های بیت کویین ها ، از یک سری سخت افزارهای تخصصی استفاده می کنند تا بتوانند یک فضای امن برای کاربران خودشان ایجاد بکنند . هر ده دقیقه یکبار ، سکه ها از طریق مکانیسمی که خیلی شبیه به لاتاری هست ، به بازار عرضه می شوند . افرادی که به دنبال این سکه ها می گردند ، چندین و چند بار در این لاتاری ها شرکت می کنند و کامپیوتری که سرعت بیشتری داشته باشد ، پول بیشتری را می تواند ببرد .

برای این کار ، از یک نرم افزار به اسم Bitcoin miner استفاده می شود . برای شروع شرکت در این شبه لاتاری ، اول باید یک کیف پول برای بیت کویین های خودتان داشته باشید چون این واحد پول ، مجازی است و شما احتیاج به یک جا برای نگهداری از آن دارید .

 

 

آیا کسب و کارها ، بیت کویین را به عنوان یک پول معتبر قبول کرده اند ؟

 

راه های کسب درآمد از بیت کوئین2

 

در حال حاضر کشورهای زیادی وجود دارند که کسب و کارهای متعددی در آن ها بیت کویین را به عنوان یک واحد پولی قبول کرده اند . شرکت های بزرگی در دنیا هستند که این پول دیجیتالی را به عنوان یک شیوه پرداخت پذیرفته اند که از میان آن ها می توانیم به شرکت مایکروسافت ، اورستاک ، شبکه دیش ، اینتویت و پی پال اشاره بکنیم که دارند از بیت کویین ها استفاده می کنند .

مزایای بیت کویین

آزادی زمان و مکان در پرداخت

در هر زمان و هر مکانی از این دنیای بزرگ که باشید ، می توانید هر مبلغی از بیت کویین را که می خواهید ، پرداخت و ارسال بکنید و برای آن ، هیچ تعطیلات و یا حد و مرز و محدودیتی وجود ندارد و خیالتان هم راحت باشد چون پرداخت های شما ، هیچ سقفی ندارند .

 

کارمزدهای خیلی کم

در حال حاضر پرداخت با بیت کویین ها ، بدون هیچ گونه کارمزدی و یا با یک کارمزد بسیار ناچیز صورت می گیرد . اگر می خواهید که تراکنش شما سریعتر انجام شود ، لازم است که کارمزد پرداخت بکنید تا تاییدیه تراکنش تان را ، سریعتر از شبکه دریافت بکنید . از آن جایی که این تراکنش ها بر پایه بیت کویین هستند ، کارمزدهایی به مراتب کمتر از کارمزدهای شبکه کارت های اعتباری یا پی پال از آن ها کم می شود .

خطر کمتر برای افراد سودجو

تراکنش های بیت کویین ، هم امن هستند و هم برگشت ناپذیر و اطلاعات شخصی و یا حساسی از افراد هم در آن وجود ندارد . بنابراین افراد سودجو نمی توانند کلاهبرداری بکنند و یا پرداخت های برگشتی جعلی انجام دهند .

امنیت و کنترل

کاربران بیت کویین ، کنترل کاملی بر تراکنش های خودشان دارند . این پرداخت ها ، بدون این که اطلاعات شخصی کسی را داشته باشد انجام می شوند ؛ بنابراین در برابر سرقت هویت افراد ، محافظت شدیدی را ایجاد می کند . کاربرهای بیت کویینی ، می توانند با تهیه کردن یک بک آپ یا نسخه پشتیبان و از طریق رمز گذاری ، از پولشان مراقبت بکنند .

شفافیت و بی طرف بودن

همه اطلاعات در مورد تامین پول بیت کویین ، خیلی راحت روی زنجیره های بلاک ، در دسترس همه قرار دارد و می توان آن ها را درستی آزمایی کرد و سپس از آن ها استفاده نمود . هیچ شخص و یا سازمانی نمی تواند این پروتکل های بیت کویینی را کنترل کند و یا آن ها را دستکاری بکند چون این پروتکل ها ، از طریق رمزنگاری ، ایمن شده اند و اصل بیت کویین ، بر مبنای شفاف بودن و بی طرفی کامل و قابل پیش بینی بودن و قابلیت اعتماد کامل ، شکل گرفته است .

 

معایب بیت کویین کدام است ؟

 

راه های کسب درآمد از بیت کوئین

 

میزان پذیرش

خیلی از مردم هنوز در مورد بیت کویین هیچ گونه اطلاعی ندارند . درست است که در حال حاضر کسب و کارهای اندکی هستند که بیت کویین را می شناسند اما روز به روز دارد به این تعداد اضافه می شود .

ناپایداری آن

کسب و کارهایی که در حال حاضر از بیت کویین استفاده می کنند در مقایسه با آن چه که می تواند باشد ، بسیار کم است . در نتیجه ، معاملات و فعالیت های تجاری کمی هستند که می توانند بر ارزش بیت کویین اثر بگذارند . البته باد بدانیم که این ناپایداری ها ، در صورت رشد بازار و تکنولوژی بیت کویین ، کمتر می شود .

در حال توسعه بودن

نرم افزار بیت کویین ، در حال حاضر یک نسخه بتا یا همان آزمایشی است و متاسفانه نقایص زیادی دارد . البته به طور پیوسته سرویس ها و ویژگی های جدید و بسیاری در آن در حال توسعه است تا بتواند امنیت آن را بالاتر ببرد و دسترسی به آن را برای عموم مردم ، آسان تر کند .

بیت کویین چگونه اعتماد مردم را جلب کرده است ؟

 

راه های کسب درآمد از بیت کوئین4

 

این که آیا می توان به بیت کویین اعتماد کرد یا نه ، به گذشت زمان بیشتری احتیاج دارد اما اقتصاددان ها می گویند که در بیت کویین ، اصلا هیچ احتیاجی به اعتماد کردن نیست ؛ یعنی هر کس می تواند هر زمانی که بخواهد ، به همه کدهای منابع دسترسی پیدا کند . اما این که آیا به این طریق می توان پولدار شد یا نه ، احتیاج به این دارد که منتظر رقابت این پول با سایر پول های رایج بمانیم . بیت کویین اولین سیستم پرداخت ” همتا به همتا ” محسوب می شود .

یعنی بین مبدا انتقال و مقصد انتقال ما ، هیچ مرکز کنترل کننده ای وجود ندارد و می توانیم بگوییم که تمامی شبکه ، از کاربرانش تشکیل شده است . در حال حاضر سیستم حسابداری بیت کویین ، بهترین سیستم کنترل حساب است . این که هیچ قدرت مرکزی ای در بیت کویین وجود ندارد ، یکی از مزایای آن به حساب می آید و از آن جایی که توسط هیچ نهاد و یا قدرتی کنترل نمی شود ، هیچ کسی نمی تواند که جلوی انتقال بیت کویین و در نتیجه پرداخت شما را بگیرد . شما برای حفظ بیت کویین خودتان لازم است که یک کیف پول داشته باشید .

این کیف پول ، دقیقا مثل یک بانک عمل می کند و کلید خصوصی آن هم در دست خود مشتری است و هیچ کس در سرتاسر دنیا نمی تواند بدون اجازه شما به آن دسترسی پیدا کند .

کیف پول الکترونیکی چیست ؟

کیف پول اکترونیکی در بیت کویین یا Wallet ، به شما این امکان را می دهد که بتوانید از بیت کویین های خودتان نگهداری بکنید و نقل و انتقال آن با دیگران را انجام دهید . کیف پول شما ، همیشه میزان دارایی بیت کویین شما را نشان می دهد . شما این کیف پول را به صورت یک نرم افزار بر روی کامپیوتر و یا موبایل خودتان نصب می کنید و به این صورت آدرس بیت کویینی خودتان را ایجاد می کنید و هر کس می تواند با داشتن این آدرس ، برای شما پول ارسال کند  .

ساتوشی چیست ؟

 

راه های کسب درآمد از بیت کوئین5

 

ساتوشی یک نوع واحد پول اینترنتی از خانواده بیت کویین هست و هر 1000 ساتوشی ، 0.00001 بیت کویین می باشد. هر بیت کویین هم حدود 240 دلار ارزش دارد . بنابراین هر چهارصد هزار ساتوشی ، تقریبا یک دلار ارزش دارد .

حساب واسط چیست و چگونه برای به دست آوردن بیت کویین از آن استفاده می شود ؟

حساب واسط ، بین سایت بلاک چین که حساب اصلی بیت کویین شماست و سایتی که می تواند از آن بیت کویین مجانی به دست بیاورد ، قرار دارد . این سایت ، واریزهای قطریه ای را دریافت می کند و در ازای آن هنگام واریز به سایت بلاک چین ، درصدی کارمزد بر می دارد .

چگونه می توان با استفاده از بیت کویین ، کسب درآمد کرد ؟

 

راه های کسب درآمد از بیت کوئین9

 

اولین راه کسب درآمد و افزایش بیت کویین ، استخراج آن است . برای این کار لازم است که شما دستگاه مخصوص استخراج بیت کویین را داشته باشید . اگر یک اینترنت پر سرعت هم داشته باشید ، می توانید با تنظیم آن بر روی یکی از استخرهای استخراج ، مقدار زیادی بیت کویین به دست آورید . راه دیگر ، خرید شماست و شما باید با توجه به وضعیت بازار و روند قیمت ها ، به موقع اقدام به خرید و فروش بیت کویین ها بکنید و از این راه سود چشمگیری به دست آورید .

چگونه می توان بیت کویین را به ریال تبدیل کرد ؟

باید بدانیم که 100 ساتوشی ، برابر یک میکرو بیت کویین است و یک بیت کویین ، در حال حاضر حدود یک تا دو میلیون تومان یا 350 تا 660 دلار در نظر گرفته می شود .

نتیجه گیری

در حال   حاضر از بیت کویین به عنوان یک ارز دیجیتالی نام می برند که دنیا را تغییر خواهد داد . اما باید بدانیم که این پول دیجیتالی ، یک دارایی ملی پر نوسان است . درست است که بازرگانان زیادی در حال حاضر بیت کویین را داد و ستد می کنند اما در حقیقت بسیاری از دولت ها هنوز هم بیت کویین را به رسمیت نشناخته اند . ساده ترین راه کسب سرمایه از این راه ، خرید مقدار زیادی بیت کویین و ثبت نام در مراکز مبادله بیت کویین و خرید بیت کویین با استفاده از ارزهای سنتی است .

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. حسین بختیاری کاربر می‌گوید

  جناب آقای تیموری امیدوارم هر چه زود تر بتونم از نزدیک خدمت برسم و ملاقاتتون کنم ،شما و تیمتون درجه یک هستین ،یعنی جمله ای که بتونم باهاش احساسمو نسبت به شما و فعالیت شما و تیمتون منتقل کنم پیدا نکردم.

 2. محمد کاربر می‌گوید

  درایران چگونه میتونیم با بیت کویین خرید و فروش کنیم و پول دربیاریم؟

  1. امین خاتمی کاربر می‌گوید

   سلام آقامحمد
   اول باید درسایت بلاکچین ثبت نام کنی و شماره حساب دریافت کنی https://blockchain.info/wallet/#/signup
   از طریق همون سایت هم می شه به حساب دیگران پول انتقال بدی

   روشهای دریافت بیتکوین :
   1- پذیرنده بیتکوین باشی . در ازای کالا و خدماتت به جای ریال امکان فروش بابیتکوین رو هم به مشتریانت اعلام کنی
   مثلا سایت مایکروسافت واسه کسانی که محصولاتش و بابیتکوین بخرند تخفیف هم قائل میشه . یکدلیلش نداشتن مالیات هس

   2- دریافت قطره ای و کلیلی از سایتهایی که در ازای کلیک و بازدید ساتوشی میدن
   3- خرید از صرافی های ارزالکترونیکی

   ————————–
   دربحث سرمایه گذاری هم همین بس که قیمت یک بیتکوین از چندصدم دلار به 15000دلار رسیده از 2009
   حدود دو سال پیش که آشناشدم باهاش حدود 2 میلیون و اکنون 70 میلیون تومنه

 3. امین خاتمی کاربر می‌گوید

  این هم لینک عضویت و دریافت یک سایت بعنوان نمونه که هر یکساعت یه مقدارساتوشی می ده https://freebitco.in/?r=2858122
  به یه حدی برسه امکان بردداشت ویاخرید ازسایتش رو هم دارید

  کلا دراین موردها کسی سوال بیشتری داشت با شناسه tamasbamodir@ درتلگرام درخدمتم

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.